ask-questions

پرسش و پاسخ در شبکه هلپ ترنس سنتر – گروه آموزشی هلپ اف تو ام (ژانویه، فوریه، می، جون، آگست، سپتامبر و اکتبر 2019 – دی و بهمن 1397؛ اردیبهشت، خرداد، مرداد، شهریور و مهر 1398)

⭕️موضوع: عمل متودیوپلاستی و فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
⚠️هویت کاربران محفوظ است.

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
هدف از اشتراک تجربیات و تصاویر جراحی مربوط به خارج از ایران، صرفا انتخاب جراح در خارج از ایران نیست.

تجربیات جراحی مربوط به خارج از ایران، حاوی نکات بسیارمهم و ارزشمندی هستند که معمولا کمتر پزشکی به آنها اشاره می‌کند و در کمتر مقاله‌ای یافت می‌شوند. افرادی که از این نکات مهم آگاهی پیدا می‌کنند، بسیار بهتر و آگاهانه‌تر می‌توانند تکنیک جراحی خود را انتخاب کنند و در مسیر انجام جراحی مدنظرشان با اطمینان بیشتری گام بردارند، و هیچ فرقی نمی‌کند در کدام کشور و توسط کدام پزشک بخواهند عمل جراحی خود را انجام دهند، چرا که «مسیر یکی است.»

تجربیات جراحی مربوط به خارج از ایران حاوی نکات مهمی درمورد جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا، اطلاعاتی درمورد شیوه تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری درمورد انتخاب یا عدم انتخاب تکنیک‌های جراحی مختلف، اطلاعاتی درمورد مزایا و معایب هر تکنیک، عوارض جراحی، رضایت و نارضایتی براساس سطح توقع و ملاک‌های هر فرد، و مسائل بسیارمهم دیگری هستند که آگاهی از آنها برای تصمیم‌گیری آگاهانه هر فردی که می‌خواهد توسط هر پزشکی در هر کشوری جراحی کند لازم است. اهمیت تجربیات جراحی به هیچ عنوان کمتر از اهمیت مقالات علمی در این زمینه نیست.

افرادی که مقالات علمی و تجربیات جراحی را مطالعه می‌کنند و نکات آن را درمی‌یابند، با آگاهی بیشتری به پزشک جراح مدنظرشان در ایران یا در هر کشور دیگری مراجعه می‌کنند و می‌توانند بهتر و موثرتر با پزشک جراح مدنظرشان به تبادل علم و اطلاعات بپردازند. می‌توانند حتی چنین کیفیتی را از جراح مدنظرشان درخواست کنند. وقتی سطح اطلاعات مراجعه‌کنندگان یک پزشک از تکنیک‌های مختلفی که در کشورهای مختلف انجام می‌شود بالا باشد، پزشکان جراح نیز متوجه سطح بالای آگاهی مراجعه‌کنندگان خود شده و تلاش می‌کنند کیفیت کار و خدمات خود را بالاتر ببرند.

آیا تا به حال با خود اندیشیده‌اید که جراحی که می‌بیند بیشتر مراجعه‌کنندگانش در زمینه عملی که خودشان داوطلب آن هستند، چقدر اطلاعات نادرست یا سطحی دارند و چطور با دیدن چندتا عکس و هزینه پایین راضی و خوشحال می‌شوند و کل ملاک آنها برای انتخاب یک پزشک به دیدن همین چندتا عکس و هزینه پایین محدود می‌شود، برای چه برود زحمت بکشد و کیفیت کار خود را بالا ببرد؟

توضیحات فوق را صرفا به این دلیل نوشتم تا اهمیت تجربیات و تصاویر مربوط به خارج از ایران را برای اعضای محترم گروه شفاف‌سازی کرده باشم. امید است افرادی که طالب کسب علم و اطلاعات بیشتر درمورد تکنیک عمل مدنظرشان هستند، بتوانند از نکات مهم و ظریف موجود در تجربیات جراحی مربوط به خارج از ایران نیز بهره‌مند گردند.

و همچنین امید است شاهد افزایش سطح آگاهی و روحیه نوع‌دوستی و مهربانی در گروه آموزشی و در جامعه ترنس باشیم. تغییرات بزرگ در سطح جامعه دقیقا از همین تغییرات کوچک شروع می‌شود، و هر فرد باید از خودش شروع کند.

👤ع می نویسد:✍️
آقا سعید شده کلیتوریس از روش تزریق رشد کنه مانند عکسی که براتون فرستادم ،

📎تصویر تزریق درون آلت تناسلی مردانه ضمیمه مطلب شد.

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
تزریق مستقیم تستسترون درون کلیتوریس روش معتبر و شناخته شده ای جهت رشد کلیتوریس در مردان ترنس نیست. این روش در خارج از ایران انجام نمی شود، و در این زمینه هیچ مطلبی در هیچیک از مقالات معتبر علمی یا وبسایت‌های پزشکان خارج از ایران عنوان نشده است. عوارض جانبی این روش ناشناخته است.

طبق تجربیاتی که ترنس‌های ایرانی اشتراک کرده اند، تنها در کشور ایران، دکتر کهن‌زاد چنین روشی را برای متقاضیانی که قصد انجام جراحی متودیوپلاستی توسط ایشان را داشته باشند انجام می دهند.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش های رشد کلیتوریس در مردان ترنس (FTM) به دسته «وکیوم و پمپ برای رشد آلت مردانه» در وبسایت هلپ ترنس سنتر به آدرس زیر مراجعه نمایید و مقالات موجود را مطالعه نمایید.
https://bit.ly/2RDlDdj

👤ر می نویسد:✍️
سلام دوستان اگر کسی اطلاعاتی درباره ی فالو پلاستی با فلپ چرخشی هیپ داره ممنون میشم در جریان بزاره

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
فالوپلاستی فلپ چرخشی هیپ یکی از انواع تکنیک‌های فالوپلاستی کشاله ران محسوب می‌شود. در این تکنیک، فلپی که می‌خواهند برای ساخت آلت تناسلی مردانه مورد استفاده قرار دهند را طی چند مرحله جراحی و به‌مرور زمان از قسمت بالایی ران پا سمت استخوان لگن جدا نموده و به ناحیه تناسلی متصل می‌کنند. اصطلاح «چرخشی» صرفا بدین‌معناست که فلپ را به یکباره از بدن جدا نمی‌کنند، بلکه یک سر آن را متصل به بدن نگه می‌دارند، سر دیگر آن را جدا و به ناحیه تناسلی متصل می‌کنند، سپس طی جراحی دیگری سر دیگر فلپ که به ناحیه کشاله ران متصل بوده را نیز جدا می‌کنند و آن را به شکل سر آلت تناسلی مردانه در می‌آورند.

نام اصلی این تکنیک، Pedicled Groin Flap Phalloplasty است.

دکتر Toby Meltzer یکی از جراحانی هستند که این تکنیک را انجام می‌دهند. طی این عمل، اتصال عصب‌ها صورت نمی‌گیرد و بنابراین آلت تناسلی مردانه حس لامسه و جنسی نخواهد داشت. بعضی از پزشکان مانند دکتر رادوس جینوویچ در صربستان نظر مثبتی نسبت به این تکنیک ندارند و فلپ کشاله ران را مناسب فالوپلاستی مردان ترنس نمی‌دانند.

🔻جهت مطالعه تجربه فردی که عمل فالوپلاستی خود را به همین روش توسط Dr. Toby Meltzer انجام داده‌اند به لینک زیر مراجعه نمایید.

💠تجربه جراحی متودیوپلاستی به همراه فالوپلاستی با استفاده از فلپ چرخشی هیپ (Rotational hip flap Phalloplasty) توسط Dr. Toby Meltzer در ایالات متحده + تصاویر
https://helptranscenter.org/2017/09/16/235/

👤ر می نویسد:✍️
سلام خسته نباشید. به تازگی چیزی شنیدم که ذهنم و مشغول کرده به اسم متو بنیادی هیچ اطلاعاتی جز همین کلمه ندارم اگه اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
عمل متودیوپلاستی به چهار روش انجام می‌پذیرد:

یک. متودیوپلاستی ساده یا همان آزادسازی کلیتوریس
Simple Release

دو. رینگ متودیوپلاستی
Ring Metoidioplasty

سه. سنچورین متودیوپلاستی
Centurion Metoidioplasty

چهار. متودیوپلاستی کامل
Full Metoidioplasty

در خصوص این چهار روش پیش‌تر مقالات متعددی درج شده است که با مراجعه به دسته «عمل متودئوپلاستی» در وبسایت هلپ ترنس سنتر به آدرس زیر می‌توانید به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.
https://goo.gl/EXGcO4

به جز این چهار روش، جدیدا تعداد معدودی از جراحان در ایالات متحده، کاشت پوست مصنوعی آلودرم را نیز همراه با متودیوپلاستی انجام می‌دهند تا قطر آلت تناسلی فرد را کمی افزایش دهند؛ اما در کل روش جدیدی نیست و پیش‌تر توسط جراحان جهت بزرگ کردن آلت تناسلی مردان سیسجندر به کار می‌رفته است. پیش‌تر تجربه جراحی مرد ترنسی که متودیوپلاستی همراه با کاشت آلودرم انجام داده بود درج گردید.

🔴به جز موارد فوق؛ هر تکنیک دیگری که در جامعه ترنس ایران از آن صحبت می‌شود، یا شایعه‌ای بی‌پایه و اساس است که از جانب افراد ترنسی که از دانش و علم پزشکی و جراحی بی‌اطلاع و ناآگاه هستند رواج یافته و در اثر ناآگاهی دیگر افراد ترنس شایع شده است (مثال؛ شایعه بی‌اساس تکنیک «متوفالو» برای داشتن آلت مردانه‌ای بزرگ‌تر از حد معمول متودیوپلاستی و حس جنسی بیشتر که پیش‌تر بارها به آن پرداخته شده است)؛ یا ادعای برخی از پزشکان ایرانی است که به‌جای تمرکز بر رعایت هر چه بیشتر استانداردهای جهانی تکنیک جراحی و افزایش کیفیت نتیجه جراحی شناخته شده، در تلاش برای پدید آوردن و آزمایش روش‌های جراحی جدید و ناشناخته‌ای هستند که عوارض جانبی یا نتیجه نهایی آنها مشخص و معین نبوده و مورد مطالعه دقیق قرار نگرفته است. مورد دوم همچنین می‌تواند شامل شایعاتی که از جانب افراد ترنس بی‌اطلاع از تکنیک‌های جراحی به پزشکان ایرانی نسبت داده شده و به اشتباه از قول آنها نقل می‌شود نیز باشد.

توضیحات فوق را استثنائا نوشتم، چرا که پیش‌تر بارها بصورت جامع‌تری به این مسائل پرداخته شده است و هر فرد موظف است که برای دستیابی به پاسخ پرسش خود، وقت بگذارد و منابع معتبر را بادقت مطالعه نماید و یا مستقیما از پزشکان جراح پرسش نموده و درستی یا نادرستی ادعاهای مختلف را از آنها جویا شود. هر نوع تکنیک، روش، عارضه، نتیجه و … جدیدی که منبع معتبری برای آن وجود نداشته باشد یا اعتبار منبع سخن نامشخص باشد، شایعه‌ای بی‌اساس و غیرعلمی تلقی می‌گردد و همانگونه که مطلع هستید، شایعات در گروه آموزشی جایگاهی نخواهند داشت.

👤م می نویسد:✍️
مگر از مخاط واژن برای ساخت مجرا استفاده نمیشه با این حال اگر قبل از جراحی فالوپلاستی واژینکتومی انجام بشه پیشابراه چطور و از چه قسمتی برای فالوپلاستی درست میشه

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
در صورتی که فردی مایل به انجام عمل افزایش طول پیش آبراه باشد، جراحی واژینکتومی در مرحله اول جراحی فالوپلاستی و بصورت همزمان با آن انجام می شود، نه در یک مرحله جداگانه قبل از فالوپلاستی.

بافت مخاطی واژن به تنهایی برای افزایش طول پیش آبراه تا نوک آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کافی نیست، لذا بسته به تکنیک جراح می توان در مرحله اول جراحی فالوپلاستی، واژینکتومی همراه با ساخت اولیه پیش آبراه را انجام داد، سپس در مرحله دوم جراحی، عمل ساخت پیش آبراه را با برداشت گرافت از نقطه دیگری از بدن (گرافت بافت مخاطی دهان، گرافت بافت مخاطی واژینال، یا گرافت پوستی) تکمیل نمود و طول پیش آبراه را تا نوک آلت مردانه افزایش داد.

یا در روش دیگر می توان ساخت آلت تناسلی مردانه و پیش آبراه را در مرحله نخست جراحی انجام داد، سپس متصل کردن پیش آبراه جدید به پیش آبراه اصلی بدن و واژینکتومی را در مرحله دوم جراحی حدود شش ماه بعد از مرحله نخست انجام داد.

اما اگر برای ساخت پیش آبراه از تکنیک لوله در لوله استفاده شود، طول پیش آبراه در همان مرحله اول جراحی تا نوک آلت تناسلی مردانه افزایش داده شده و جراحی ساخت پیش آبراه دو یا چند مرحله ای نمی شود.

تکنیک لوله در لوله جهت ساخت پیش آبراه را می توان همزمان با فالوپلاستی ساعد دست انجام داد. فلپ مورد استفاده جهت ساخت پیش آبراه نیز از همان ساعد دست اهدا کننده برداشته می شود و بصورت لوله شده درون آلت تناسلی مردانه قرار می گیرد.

اما در تکنیک هایی که فلپ مورد استفاده برای ساخت آلت مردانه قطورتر است و حجم چربی بیشتری دارد، متاسفانه نمی توان تکنیک لوله در لوله را پیاده کرد و عمل افزایش طول پیش آبراه معمولا دو یا چند مرحله ای می شود.

انجام جراحی واژینکتومی فقط در صورتی ارجحیت دارد که فرد مایل باشد جراحی افزایش طول پیش آبراه را نیز انجام دهد که علت این توصیه در مقاله فوق بطور کامل توضیح داده شد، در غیر این صورت هیچ ضرورتی ندارد و فرد تا هر زمان که بخواهد می تواند واژن خود را نگاه دارد.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله زیر را در وبسایت هلپ ترنس سنتر مطالعه نمایید.

✳️مراحل روند جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM) چگونه تعیین می شود ؟
https://helptranscenter.org/2018/09/22/372/

👤م می نویسد:✍️
در این مقاله نرخ عوارض جراحی افزایش طول پیش آبراه در متقاضیان جراحی فالوپلاستی که پیش تر عمل واژینکتومی را پشت سر گذاشته اند را بسیار پایین اعلام نمود..گفته شده پیش تر عمل واژینکتومی انجام شده یعنی به صورت جدا قبل از عمل فالوپلاستی این عمل صورت گرفته یا منظور قبل از عمل فالو در همان مرحله اول واژینکتومی انجام میشه و بعد فالو من اینو متوجه نشدم و اینکه این جراحی برای افرادی که از روش لوله در لوله ساعد دست فقط کاربرد داره یا اینکه افرادی که قبلا واژینکتومی انجام دادند و بعد میخوان فالو ران انجام بدن برای افزایش طول پیش آبراه غیر از مخاط دهان از چه روشی استفاده میشه و اگر از تکنیک فلپ ران استفاده بشه و فلپ قطوری و دارای چربی نباشه ممکنه که از تکنیک لوله در لوله بشه استفاده کرد؟ شما در توضیحاتتون گفتید ممکنه در مرحله واژینکتومی مخاط برای ساخت پیش آبراه کافی نباشه پس ساخت اولیه پیش آبراه انجام میشه و بعد در مرحله های بعد افزایش طول پیش آبراه از بافت مخاطی دهان یا گرافت پوستی یا واژینال استفاده میشه سوالم اینه مگر در مرحله اول واژینکتومی کامل انجام نمیشه پس چطور مجدد در مرحله بعد از بافت واژینال استفاده میشه

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
در مطالعه ژورنال جدیدی که منتشر شده است، دو گروه مورد بررسی قرار گرفته اند: گروهی که پیش از جراحی تغییرجنس همراه با افزایش طول پیش آبراه، بصورت جداگانه عمل واژینکتومی کامل (کلپکتومی) انجام داده اند؛ و گروهی که پس از جراحی تغییرجنس همراه با افزایش طول پیش آبراه عمل واژینکتومی کامل (کلپکتومی) انجام داده اند.

نتایج افرادی که جراحی واژینکتومی کامل انجام داده اند و افرادی که این عمل جراحی را انجام نداده اند مقایسه گردیده و تاثیر عمل واژینکتومی کامل اولیه (مربوط به افرادی که جداگانه قبل از عمل تغییرجنس این عمل را انجام داده اند) و واژینکتومی کامل ثانویه (مربوط به افرادی که پس از جراحی تغییرجنس این عمل را انجام داده اند)، بر عوارض پیش آبراه مورد بررسی قرار گرفته است.

جهت آگاهی از جزئیات این مطالعه ژورنال جدید، می توانید متن کامل را از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.
https://www.jurology.com/doi/full/10.1016/j.juro.2018.07.037

این قسمت از پرسش‌تان را متوجه نمی‌شوم؟ : «اینکه این جراحی برای افرادی که از روش لوله در لوله ساعد دست فقط کاربرد داره یا اینکه افرادی که قبلا واژینکتومی انجام دادند و بعد میخوان فالو ران انجام بدن»

برایتان نوشتم که به جز بافت مخاطی دهان، جراح ممکن است گرافت پوستی، گرافت بافت مخاطی واژینال، گرافت لب های کوچک آلت زنانه و … نیز برای ساخت کامل پیش آبراه بردارد؛ انتخاب بافت مناسب به تکنیک جراح و وضعیت شخص بستگی دارد. نرخ عوارض پیش آبراه مسئله بسیار مهمی است که هنگام انتخاب تکنیک و بافت مناسب جهت افزایش طول پیش آبراه مدنظر قرار می گیرد.

در صورتی که فالوپلاستی ران پا انجام شود و چربی زیرجلدی ران پا کم باشد، ممکن است بتوان روش لوله در لوله را برای ساخت پیش آبراه پیاده کرد و همچنین ممکن است انجام این تکنیک امکان پذیر نباشد. ممکن است با انجام تکنیک لوله در لوله همراه با فالوپلاستی ران پا، نرخ عوارض پیش آبراه افزایش پیدا کند. جراح در این زمینه با توجه به دانش و تجربیات خویش و همچنین وضعیت شخص، تصمیم گیرنده هستند.

اگر بافت مخاطی واژینال باقی مانده باشد (واژینکتومی بصورت ناقص انجام شده باشد یا اصلا انجام نشده باشد)، ممکن است جراح بسته به تکنیکی که بکار می برد از بافت مخاطی واژینال برای اتصال پیش آبراه جدید به پیش آبراه اصلی بدن، یا ترمیم نواقص پیش آبراه (فیستول، تنگی مجرا) بهره جوید. اگر واژینکتومی کامل انجام شده باشد، واضح است که دیگر نمی توان از بافت مخاطی واژینال بدین منظور بهره جست؛ در این شرایط بسته به تکنیک جراح و وضعیت شخص، از بافت مناسب دیگری استفاده می شود.

👤م می نویسد:✍️
جواب سوالمو گرفتم خیلی ممنونم..در ایران متاسفانه دکتر سخایی گفتند که واژینکتومی نیازی نیست انجام بشه واگر هم انجام بدن به صورت ناقص هست.. و پرسش من مبنی بر اینکه چرا از بافت مخاطی واژن برای ساخت مجرا استفاده نمیکنید بی جواب موند اما با مراجعه به چند تن از متخصصین بیماری های زنان دو متخصص آنکولوژی(سرطان )بمن معرفی شد که گفتن عمل واژینکتومی بطور کامل انجام میدن و در این زمینه مهارت دارن
بازم یک دنیا ممنونم

👤س می نویسد:✍️
داداش انجام عمل کاشت بیضه ؛ قبل از ساخت آلت ، آیا آسیبی به کیفیت جراحی آلت نمیزنه ؟

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
عمل ساخت کیسه بیضه عمل مستقلی است و هر موقع بخواهید می‌توانید آن را انجام دهید. انجام این عمل مانعی برای عمل آلت تناسلی مردانه ایجاد نمی‌کند و تاثیر منفی روی آن ندارد. فقط دقت داشته باشید کیسه بیضه‌ای که متناسب با آلت مردانه حاصل از فالوپلاستی است، بزرگتر از کیسه بیضه‌ای است که متناسب با آلت مردانه حاصل از متودیوپلاستی است. کاشت ایمپلنت بیضه نیز ممکن است همزمان با ساخت کیسه بیضه یا معمولا چند ماه بعد صورت گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله جامعی که آقای آسمانی محبت کردند ترجمه کردند را در وبسایت هلپ ترنس سنتر به آدرس زیر مطالعه نمایید.

💠عمل ساختن کیسه بیضه و قرار دادن پروتز بیضه
https://helptranscenter.org/2015/12/14/570/

👤ق می نویسد:✍️
با سلام و درود به همه مخصوصا ادمین های عزیز که همیشه یاور ما بودن بنده یه سوال داشتم ، کسی که فالو ساعد انجام داده میتونه از دستگاه وکیوم برقی استفاده کنه لطفا ضرر یا نفع رو مهم بیزحمت ذکر کنید متشکرم باسپاس فراوان 🙏

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
آیا قصد دارید از دستگاه پمپ الکتریکی برای افزایش طول آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی استفاده کنید؟

استفاده از این نوع دستگاه ممکن است با خونرسانی آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی تداخل ایجاد کند و آلت مردانه را در معرض خطر قرار دهد.

از دستگاه پمپ پس از جراحی متودیوپلاستی استفاده می کنند تا طول آلت مردانه حاصل از متودیوپلاستی پس از جراحی حفظ گردد؛ اما در خصوص جراحی فالوپلاستی، بشخصه تا به حال نه دیده و نه شنیده ام که پزشک جراحی چنین روشی را به مراجعه کنندگان خود توصیه کرده باشد، در مقاله ای این روش مطرح شده باشد و ریسک‌ها و مزایای آن با دقت مورد بررسی قرار گرفته باشد، یا ترنس مردی پس از جراحی فالوپلاستی از پمپ الکتریکی جهت افزایش طول آلت تناسلی مردانه خویش استفاده کرده باشد.

آنچه که مسلم است، همواره باید کوشید تا آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی در وضعیت سلامت قرار داشته باشد و هیچ عاملی با خونرسانی آلت تداخلی ایجاد نکند.

با توجه به ریسک‌هایی که مطرح است، حتما در این زمینه با جراحتان مشورت کنید و پیش از هر اقدامی نظر ایشان را جویا شوید.

👤ف می نویسد:✍️
سلام دوستان کسی تو این گروه هست که ساکن ترکیه باشه؟ میخواستم بدونم تو سکس شاپ های ترکیه (پنیس سلیو) میشه گیر اورد؟ یجور کاندوم مانند سفت که برای کسایی که فالوپلاستی انجام دادن استفاده میشه

📎تصویر پنیس سلیو ضمیمه مطلب شد.

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/19/208/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
تصویر فوق نتیجه جراحی فالوپلاستی شکم توسط Dr. Sherman Leis در ایالات متحده است.

تجربه جراحی ایشان را که مردی ترنس هستند، آقای آسمانی محبت کردند ترجمه نمودند؛ با مراجعه به وبسایت هلپ ترنس سنتر به آدرس زیر می‌توانید تجربه جراحی، تصاویر بیشتر از نتیجه جراحی و جزئیات وسائلی که جهت ایجاد حالت نعوظ در آلت تناسلی مردانه خود استفاده کرده‌اند را مشاهده نمایید.

✳️تجربه عمل متودئوپلاستی و سپس انجام عمل فالوپلاستی از شکم + معرفی جایگزینی برای ایمپلنت در عمل فالوپلاستی برای اریکشن یا نعوظ جهت دخول جنسی
https://helptranscenter.org/2015/11/09/557/

👤ف می نویسد:✍️
مرسی از شما سعید عزیز. شما میدونید تو ترکیه میشه تهیه کرد این رو یا نه؟ ☹️

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
اطلاعی از فروشگاه‌های کشور ترکیه ندارم. می‌توانید محصول مدنظر خود را بصورت آنلاین از وبسایت‌های معتبر عرضه‌کننده این محصولات سفارش دهید و آدرس ترکیه را وارد کنید تا برایتان ارسال کنند.

👤ک می نویسد:✍️
سلام مقالات جامع و مفیدی بود اطلاعات بسیاری ازشون کسب کردم و یک سوال داشتم در رابطه با عمل جراحی فالو که در یکی از تحقیقاتتون نوشته بودین که سایز آلت تناسلی فالو هر چه طویلتر باشه خونرسانی بهتر صورت میگیره البته در حد استانداردش یعنی متوسط میخاستم بدونم در رابطه با عمل متو هم اینگونه است!؟ در جاییکه طولانی‌سازی لوله ادرار انجام میشه!؟🤔 یعنی هر چی بلندتر باشه بهتره یا نه اون مورد فقط مربوط به فالو میشه!؟

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
متودیوپلاستی و فالوپلاستی دو روند جراحی کاملا متفاوت و مستقل از یکدیگر هستند.

در جراحی فالوپلاستی، با توجه به این که فلپ از نقطه دیگری از بدن به ناحیه تناسلی انتقال داده می شود، برای زنده نگه داشتن فلپ الزامی است که حتما همراه فلپ سرخرگ و سیاهرگ نیز برداشته شود، و جراح نهایت تلاش خود را می کند تا با بررسی تمامی جوانب، خونرسانی به فلپ (آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی) به درستی صورت گیرد تا نکروز جزئی (مرگ قسمتی از بافت آلت مردانه) یا مرگ کامل فلپ رخ ندهد و فلپ در وضعیت سلامت قرار گیرد.

اما در جراحی متودیوپلاستی، کلیتوریسی که در اثر هورمون درمانی رشد کرده است را با برش پوست، رباطها و بافتهای اطراف که آن را در جای خود نگه داشته اند، به اصطلاح آزاد می کنند تا بیشتر در معرض دید قرار گیرد و ظاهر ناحیه تناسلی مردانه گردد. در جراحی متودیوپلاستی، ریسک عدم خونرسانی به آلت تناسلی مردانه و مرگ بافت ممکن است فقط در صورتی مطرح باشد که یا طی جراحی نقصی به وجود آمده و به اشتباه خونرسانی به آلت مردانه مختل شده باشد (بشخصه تابحال ندیده ام چنین عارضه ای گزارش شده باشد)، یا این که در بعضی از تکنیک ها، برای افزایش قطر کلیتوریس از فلپ از نقاط دیگری از بدن (مثلا فلپ لب های کوچک آلت زنانه) استفاده شده باشد و عدم خونرسانی به این فلپ ها، منجر به بین رفتن آنها شود (این عارضه نیز چندان گزارش نشده است). اما در حالت کلی، ریسک مرگ بافت کلیتوریس/آلت مردانه حاصل از متودیوپلاستی مطرح نیست.

پس از جراحی متودیوپلاستی، طول آلت مردانه به میزان رشد کلیتوریس خود فرد قبل از جراحی بستگی دارد و اینگونه نیست که فرد بتواند طول کوتاهتر یا بلندتر را به انتخاب خود برگزیند. خونرسانی به کلیتوریس/آلت مردانه حاصل از جراحی متودیوپلاستی نیز ارتباطی با طول آن ندارد.

همچنین لازم به ذکر است؛ در حالت کلی اینگونه نیست که هر چه آلت مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی بلندتر باشد، خونرسانی آن نیز بهتر صورت گیرد و شانس زنده ماندن فلپ افزایش پیدا کند. دکتر جینوویچ در مقاله ای به چنین نکته ای اشاره کرده بودند؛ اما باید دقت داشت تکنیک ایشان «فالوپلاستی عضله کمر (MLD)» است و این نکته قابل تعمیم به سایر تکنیک ها، نظیر فالوپلاستی ران پا، شکم، کشاله ران و … که فلپ مورد استفاده در آنها اساسا از پوست و چربی (نه عضله) تشکیل شده، قابل تعمیم نیست. در حالت کلی، هر چه حجم بافت فلپ کمتر باشد، خونرسانی فلپ بهتر صورت می گیرد.

جراحی افزایش طول پیش آبراه نیز جراحی ظریف و دقیقی بوده و با ریسک هایی نظیر فیستول و تنگی پیش آبراه همراه است. جراحان معمولا از گرافت بافت مخاطی واژینال، بافت مخاطی دهان، گرافت لب های کوچک آلت زنانه، گرافت پوستی و … در ساخت پیش آبراه استفاده می کنند؛ انتخاب بافت مناسب به تکنیک جراح و وضعیت شخص بستگی دارد. نرخ عوارض پیش آبراه و خونرسانی مناسب از جمله مسائل مهمی هستند که جراح هنگام انتخاب تکنیک و بافت مناسب جهت افزایش طول پیش آبراه مدنظر قرار می دهد.

👤ح می نویسد:✍️
سلام دوستان شبتون خوش. دکتر سخایی تو اخرین عملش ک تو کانالش گذاشته مجاری ادرارو از مخاط واژن گرفته. ب نظرتون مخاط دهان بهتره یا واژن؟؟

👤ش می نویسد:✍️
اگه میخای متوکنی بنظر من همون ازواژن بگیر چرا به دهن دست بزنی دیگه

👤ح می نویسد:✍️
مد نظرم متو پیش سخایی. اره ب جای جر خوردن دهان از واژن بگیره بهتره. فقط فکرم اینه مخاط واژن با مخاط دهان فرق میکنه؟؟

👤ی می نویسد:✍️
سلام تفاوت و ارجحیت این موضوع برمیگرده به دیدگاه علمی از خود جراح بپرسی جواب درست تری واس این سوال میگیری. و مسلما اگر بافت واژن بهتر باشه جراح از شما نمیپرسه که انتخاب کنی کار بهترو انجام میده که کارش تمیزتر دربیاد. احتمالا متوجه شدن بافت واژن برای اینکار بهتره که اینکارو کردن ولی بازهم باید دیدگاه علمیشو ازشون بپرسی

💢🔴ادمین محمدبهامین آسمانی می نویسد:🖊
در صورتی که میزان بافتی که از واژن گرفته میشود برای ساخت لوله ادرار، کافی نباشد ، از بافت دهان استفاده خواهد شد.

👤د می نویسد:✍️
سلام میشه ایدی کانالشو بفرستی

💢🔴ادمین محمدبهامین آسمانی می نویسد:🖊
https://t.me/iran_transsex

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
جراح ممکن است از بافت مخاطی دهان، گرافت پوستی، گرافت بافت مخاطی واژینال، گرافت لب‌های کوچک ناحیه تناسلی و … برای ساخت کامل پیشابراه استفاده کند. گاهی بافت مخاطی واژینال برای افزایش طول پیشابراه تا نوک آلت تناسلی مردانه کافی نیست و جراح از بافت‌های دیگری نیز بدین‌ منظور استفاده می‌کند. انتخاب بافت مناسب به تکنیک جراح و وضعیت شخص بستگی دارد. نرخ عوارض پیشابراه مسئله بسیار مهمی است که هنگام انتخاب تکنیک و بافت مناسب جهت افزایش طول پیشابراه مدنظر قرار می‌گیرد.

👤ح می نویسد:✍️
سلام دوستان صبحتون بخیر. من اگه خدا بخاد هفته دیگه عمل متو دارم پیش سخایی. منتها برای رد کردن مجرا دو دلم 😑 لطفا اگه کسی اینجا مجرا ادرار رد کرده یه توضیح بده و اینکه بعدش دچار عفونت یا هر چیز دیگه نمیشه ؟ میشه راحت ادرار کرد؟؟مشکلی پیش نمیاد؟

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
عمل افزایش طول پیشابراه عمل حساس و پرعارضه‌ای است، اما عوارض معمولا خفیف هستند. ریسک ابتلا به عفونت ادراری، فیستول پیشابراه و تنگی پیشابراه وجود دارد. پیش از عمل لازم است این ریسک‌ها را آگاهانه بپذیرید و از پیش آمادگی لازم را داشته باشید، چون هیچ تضمینی در کار نیست و ممکن است اتفاق بیفتند یا نیفتند.

فیستول پیشابراه اگر کوچک باشد به‌مرور زمان خودبه‌خود ترمیم می شود، اما فیستول‌هایی که بعد از سه ماه ترمیم نشده‌اند نیاز به عمل ترمیمی پیدا می‌کنند. عارضه تنگی پیشابراه نیز معمولا بعد از چند ماه خود را نشان می‌دهد و بسته به شدت پیشرفت عارضه، اقدامات پزشکی مختلفی صورت می‌گیرد؛ از دیلاته کردن مجرای ادرار گرفته تا عمل جراحی ترمیمی و برداشتن نقطه ایجاد تنگی و یا بازگرداندن پیشابراه به مکان قبلی خود (این روش آخر است که انجام می‌شود، وقتی هیچکدام از دیگر روش‌ها جواب نداده باشد).

جراح مجرب و ماهر در این زمینه می‌توانند از شما مراقبت کنند و اگر عارضه‌ای پیش آمد آن را به‌خوبی مدیریت کنند و دستورالعمل‌های لازم را با ذکر جزئیات در اختیار شما قرار دهند. مسئولیت‌پذیر بودن جراح فاکتور بسیار مهمی است. می‌توانید از جراح خود درمورد هزینه جراحی‌های ترمیمی احتمالی نیز سوال کنید.

👤س می نویسد:✍️
میشه این عمل رو کلا انجام نداد و بزاریم روال ادرار اومدن مثل قبل باشه مشکلی پیش نمیاد؟

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
بله می‌توانید انجام ندهید و هیچ مشکلی نیست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد عمل افزایش طول پیشابراه، متودیوپلاستی و فالوپلاستی می‌توانید در کانال تلگرام @helpftmcenter یا همین گروه آموزشی، کلیدواژه‌های مرتبط را جستجو و مطالب مدنظرتان را مطالعه نمایید.

👤ن می نویسد:✍️
به نظر شما چه دکتری برای عمل متو خوبه؟ من هدفم بزرگ بودن بیضه هستش بیشتر و اینکه آلت از جای فعلی بالا تر کشیده بشه تا برجستگی روی شلوار معلوم باشه و برای رابطه جنسی از پروتز مخصوص افراد میکرو پنیس استفاده کنم. و البته نمیدونم با اندازه ای ک عمل متو قراره داشته باشه میتونم باهاش سرپا ادرار کنم یا خیر. اگه براتون امکان داره راهنماییم کنید. اول قصد داشتم عمل فالو رو انجام بدم ولی از وقتی زخمای دوستامو از نزدیک دیدم واقعا نظرم عوض شد و نمیخوام این زخم هارو داشته باشم

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
کیسه بیضه‌ای که طی عمل متودیوپلاستی ساخته می‌شود معمولا کوچکتر از کیسه بیضه‌ای است که طی عمل فالوپلاستی ساخته می‌شود. دلیلش این است که اگر کیسه بیضه‌ای که طی عمل متودیوپلاستی ساخته می‌شود بزرگ باشد و بعدا (یا همزمان) ایمپلنت بیضه بزرگ نیز در آن کاشته شود، آلت تناسلی مردانه حاصل از متودیوپلاستی بسیار کوچکتر به نظر می‌رسد، و لذا پزشکان معمولا چنین کاری را انجام نمی‌دهند مگر این که مشخصا از آنها درخواست کنید که کیسه بیضه بزرگ می‌خواهید و یکی از اولویت‌هایتان است.

حتما درمورد تکنیک ساخت کیسه بیضه نیز در جلسات مشاوره با جراح قبل از جراحی از جراحتان بپرسید. بهترین تکنیک ساخت کیسه بیضه، تکنیک V-Y اسکروتوپلاستی است که نتیجه حاصل از آن کیسه بیضه‌ای آویزان با ظاهر طبیعی است و در مکان مناسب جلوی پاها قرار می‌گیرد.

نتیجه حاصل از جراحی متودیوپلاستی معمولا برجستگی مشخصی روی شلوار ایجاد نمی‌کند. سایز آلت تناسلی مردانه حاصل از متودیوپلاستی به سایز کلیتوریس بستگی دارد و تقریبا همان اندازه است. هر چه بافت و چربی کمتری اطراف ناحیه تناسلی تجمع یافته باشد و کلیتوریس بهتر رشد کرده باشد، نتیجه جراحی متودیوپلاستی هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ عملکرد عالی‌تر می‌شود.

افرادی که آلت تناسلی مردانه خیلی کوچکی بعد از عمل متودیوپلاستی دارند یا به طور کلی اضافه‌وزن دارند یا چاق هستند، معمولا نمی‌توانند بعد از متودیوپلاستی در حالت ایستاده ادرار کنند. علاوه بر این موضوع، تکنیک جراح در ساخت پیشابراه و مهارتی که جراح در این زمینه دارد نیز نقشی تعیین‌کننده دارد.

اگر آلت تناسلی مردانه حاصل از متودیوپلاستی خیلی پایین باشد و بین پاها قرار گیرد و در ناحیه مونس (ناحیه مثلثی‌شکل بالای ناحیه تناسلی) پوست و چربی اضافی وجود داشته باشد، جراح می‌تواند مونس را تخلیه کند و پوست اضافی این ناحیه را بردارد تا آلت تناسلی مردانه و کیسه بیضه بالاتر قرار گیرد.

درمورد پروتز که اشاره داشتید نیز، بعضی از افراد با استفاده از این نوع پروتزها برای برقراری رابطه جنسی راحت نیستند. گاهی اوقات شریک جنسی فرد با استفاده از پروتز راحت نیست. لذا لازم است جوانب کار را بسنجید.

انتخاب بین متودیوپلاستی و فالوپلاستی اصلا کار ساده‌ای نیست. یادتان باشد اولویت‌هایتان نقش اصلی در تصمیم‌گیری دارند و باید ببینید حاضرید چه چیزی را از دست بدهید تا چه چیزی را بدست آورید. باید بسنجید آیا بدست آوردن اولویت‌هایتان ارزش از دست دادن بعضی چیزها را دارد یا نه. تصمیم‌گیری در این زمینه «پروسه» دارد و لازمۀ آن آگاهی کامل از جوانب مختلف عمل متودیوپلاستی و فالوپلاستی است.

تلاش کردم با توجه به مواردی که اشاره کرده بودید، واقعیت عمل متودیوپلاستی را برایتان شرح دهم تا شخصا بتوانید با آگاهی بیشتر تصمیم‌گیری نمایید.

در مورد انتخاب پزشک جراح نیز، لازم است شخصا تحقیق کنید و صرفا به تجربیات تعداد محدودی از افراد اکتفا نکنید. یادتان باشد خوبِ فرد الف الزاما با خوبِ فرد ب یکی نیست. فرد الف ممکن است از پزشک و از نتیجه جراحی خود بسیار راضی باشد، اما همان پزشک و همان نتیجه جراحی برای فرد ب سبب نارضایتی و ناراحتی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل متودیوپلاستی و فالوپلاستی، می‌توانید دو مقاله فرم رضایت آگاهانه جامع به آدرس زیر را در وبسایت هلپ ترنس سنتر مطالعه نمایید. در این مقالات تمامی مباحث مربوط به فالوپلاستی و متودیوپلاستی پوشش داده شده است و با مطالعه آنها می‌توانید دید کامل‌تری نسبت به هر یک از این تکنیک‌ها پیدا کنید. همچنین در این دو مقاله، آدرس مقالات بسیاری از جمله مقالات جامع و ارزشمندی که آقای آسمانی محبت کردند نوشتند و همینطور پرسش و پاسخ‌هایی که در گروه‌های آموزشی صورت گرفته درج شده است که با مطالعه این مطالب نیز می‌توانید اطلاعات خود را تکمیل کنید. در ادامه فایل پی‌دی‌اف هر دو مقاله را نیز فوروارد می‌کنم.

💠فرم رضایت آگاهانه جامع جهت انجام جراحی متودیوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2019/06/23/746/

💠فرم رضایت آگاهانه جامع جهت انجام جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2019/06/16/744/

همچنین جهت كسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به دسته‌هاى زير در وبسایت هلپ ترنس سنتر مراجعه و مطالب موجود را مطالعه نمایید.

🔹دسته عمل متودئوپلاستی
https://goo.gl/EXGcO4

🔹دسته عمل فالوپلاستى
https://goo.gl/ELxXBD

👤پ می نویسد:✍️
سلام‌ ادمین عزیز..دوره نقاهت قبل و بعد از عمل متو چطور هست؟و اینکه چ چیزهایی رو نیاز هست رعایت کنیم؟چند روز نیاز ب استراحت داریم؟بعد از چند روز میتونیم سرکار بریم؟

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
دستورالعمل‌های مراقبت قبل و بعد از عمل جراحی را لازم است از جراح خودتان جویا شوید و فقط طبق توصیه جراح خودتان عمل نمایید. هر جراحی موظف است اطلاعات کامل درمورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را در اختیار مراجعه‌کنندگان خود قرار دهد و به تمامی پرسش‌ها و نگرانی‌های آنها پاسخ دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرسش‌هایی که مطرح نمودید، می‌توانید مقالات زیر را در وبسایت هلپ ترنس سنتر مطالعه نمایید. فایل پی‌دی‌اف دو مقاله نخست را نیز در ادامه برایتان فوروارد می‌کنم.

✳️فرم رضایت آگاهانه جامع جهت انجام جراحی متودیوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2019/06/23/746/

✳️اطلاعات جراحی متودیوپلاستی در مردان ترنس (FTM) همراه با پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های پیرامون مسائل بعد از عمل به قلم Dr. Mang Chen + تصاویر و اطلاعات نتایج جراحی
https://helptranscenter.org/2019/03/25/658/

✳️دستورالعمل های مراقبت پس از جراحی متودیوپلاستی در مردان ترنس (FTM) به قلم جراحان کلینیک جراحی پلاستیک GRS Montréal کانادا
https://helptranscenter.org/2018/06/20/327/

✳️دستورالعمل های انجام مراقبت های پس از جراحی متودیوپلاستی به همراه افزایش طول پیش آبراه در ترنس های مرد (FTM) به قلم دکتر Curtis Crane
https://helptranscenter.org/2017/06/27/188/

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به دسته «عمل متودئوپلاستی» در وبسایت هلپ ترنس سنتر مراجعه و مقالات مدنظر خود را مطالعه نمایید.
https://goo.gl/EXGcO4

🔻مطلب مرتبط:

✳️پرسش و پاسخ – انتظارات واقع‌بینانه از عمل متودیوپلاستی و فالوپلاستی و انتخاب آگاهانه تکنیک جراحی
https://helptranscenter.org/2019/01/21/894/

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/19/208/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2019 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved