ask-questions

✅پرسش و پاسخ در شبکه هلپ ترنس سنتر – گروه آموزشی هلپ اف تو ام (ژانویه 2019 – بهمن 1397)

⭕️موضوع: انتظارات واقع‌بینانه از عمل متودیوپلاستی و فالوپلاستی و انتخاب آگاهانه تکنیک جراحی
⚠️هویت کاربران محفوظ است.

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
اگر مایلید بنویسید، انتظارات و خواسته هایتان از عمل متودیوپلاستی و یا فالوپلاستی چیست؟

👤م می نویسد:✍️
من انتظارم اینه متو عمل کنم ۸ تا ۱۰ سانت بشه راضیم فقط حس داشته باشم و نعوظ خوب

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
این سایز بعید است عزیزم. معمولا در حدود 3 – 4 – 5 سانت است و قطر بسیار باریک است. در صورت انجام جراحی توسط پزشک ماهر، هیچ مشکلی برای ارگاسم ، نعوظ نخواهید داشت. و توجه داشته باشید که امکان دخول جنسی با پنیس حاصل از عمل متودئوپلاستی ممکن نیست هب دلیل قطر باریک و سایز کوتاه ان عزیزم.

👤ف می نویسد:✍️
من نمیخوام فالو کنم چون تو ایران بدنت رسما تیکه تیکه میشه و کلا همش چند بار باید بری و دردسرش زیاده و آخرش حس هم نداره من ترجیح میدم اگه قراره تو ایران عمل کنم بگردم بهترین گزینه پزشکو پیدا کنمو انجام بدم برای لذت خودم و حس خوب نسبت به خودم و اگر طرفم از سایزش راضی نبود از پروتز برای لذت اون طرف استفاده کنم. و اگر سایز آلتم حداقل هشت سانت بشه و ضخامت خوبیم داشته باشه راضیم

👤ح می نویسد:✍️
عمل متو طوری باشه ک اندازش حداقل تا ۱۰ سانت برسه، حداکثر ۷ سانت. انتظار دخول ندارم اما اندازش طوری باشه ک بتونیم ب همسرمون نشون بدیم خجالت نکشیم. شکل ظاهریشم خوب باشه 😐

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
7 سانت به نظرم بعید است. در صورت انجام عمل متودئوپلاستی با پروتز بیضه، میتوانید انتظار داشتن ظاهر ناحیه تناسلی مردانه ای را داشته باشید عزیزم. بسته به تجربه و مهارت جراح، ظاهرش خوب است ولی بسیار کوچک است.

👤ف می نویسد:✍️
ببخشید محمد جان یعنی این عکسی ک از کهن زاد عملش فرستادی به مرور کوچیک میشه؟

📎تصویر نتیجه جراحی متودیوپلاستی توسط دکتر کهنزاد ضمیمه مطلب شد.

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/21/202/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

👤م می نویسد:✍️
این عمل متو هست؟ از چه روشی استفاده کرده که سایز بزرگه؟

👤ف می نویسد:✍️
باید ببینی دکترت چه روشی بهت میگه و تا حد زیادیم به عملت بستگی داره ولی کرم دی هیدرو تستسترون و پمپ آلت موثره میگن کهن زاد قبل عمل به آلت تستسترون مستقیمم تزریق میکنه

👤ی می نویسد:✍️
داداش میدونی چقد درد داره تستسترون تو آلت تزریق کنی😐

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
عزیزم پاسخ تان را با یک مثال می نویسیم، شما زمانی که به باشگاه می روید، وزنه می زنید و به روی ماهیچه ها فشار می اروید و با استفاده از تزریق استرویدها و همین طور مکمل باعث رشد ماهیچه ها میشوید. اگر از تمرین و تزریق و ومکمل استفاده کردن دست بردارید بعد از چند ماه و چند سال، ماهیچه هایی که ساختید را از دست میدهید و بدن به حالت قبلی باز میگردد عزیزم. درست است؟

👤ح می نویسد:✍️
تمام دغدغه ما انتخاب دکتر😕

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
اگر امکان مالی دارید،
دکتر میرو در صربستان را پیشنهاد میکنم.
اگر فقط امکان عمل متودئوپلاسی را در ایران دارید، دکتر کهن زاد یا دکتر سخایی را پبشنهاد میکنم.
اما دکتر توکلی را «توصیه نمیکنم.»

👤ف می نویسد:✍️
بین دکتر سخایی و کهن زاد کدوم بهتره بدون درنظر گرفتن هزینه بگو من حاضرم سیو خورده ای بدم ولی یه چیز خوب دربیاد

👤ط می نویسد:✍️
شاید بهتر به این لیست تحقیقی آقای دکتر سخایی رو هم اضافه کنی و کارهای اونم ببینی چون ایشون حداقل تخصص در این نوع جراحی از صربستان زیر نظر دکتر میرو گرفته و حتی اقای دکتر میرو به ایران هم امده بودند

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
توصیه میکنم به هر دو پزشک مراجعه حضوری کنید عزیزم. حداقل با 20 – 30 نفر از افرادی که توسط این دو پزشک عمل کردند، صحبت کنید و نمونه عمل انها را ببنید و بعد تصمیم گیری کنید عزیزم.

👤س می نویسد:✍️
واقعا عمل متودئوپلاستی ب تنهایی هیچ فرقی با کلیتوریس نداره‌.ویژگی آلت حاصل از عمل متودئوپلاستی اینه ک سایزش کوچیکه، امکان دخول نداره، برای زیر شرت و سکس همچنان ب پروتز نیاز داریم، ولی حس جنسی رو داره. خب این ویژگیها همش توی کلیتوریس بدون عملم هست، پس چ هنری کردیم؟ بنظر من عمل فالوپلاستی واقعا نیازه البته اگ زیر دست دکتر خوب عمل شیم، تنها مشکلش نداشتن حسه، ک گویا اونم داره حل میشه با پیوند عصب. ولی قطعا تو ایرانی ک چندین دهه از کشورای دیگ عقب تره این اتفاقا حالا حالاها نمیفته. ینی بهترین گزینه از نظر من، عمل فالوپلاستی اما با حس جنسیه.

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
ممنونم از اشتراک دیدگاهتان.
انتخاب بین عمل متودئوپلاستی و فالوپلاستی، یک انتخاب کاملا شخصی و فردی است عزیزم.
⭕️انتخاب بین خوب و خوب تر یا خوب و بد نیست.
هر کسی بنا به خواسته ها و انتظاراتی که دارد یک روش را انتخاب میکند.
عمل فالوپلاستی یک عمل بسیار سنگین است. افرادی مایل نیستند جای برش روی بدن خودشان داشته باشند. یا چندین مرحله جراحی انجام بدهند. یا با عوارض بسیاری دسته و پنجه نرم کنند و…
عمل متودئوپلاستی در یک مرحله قابل انجام است. واقعا اگر توسط پزشک با تجربه ای انجام شود و به همراه ساخت کیسه بیضه، ظاهر ان عالی هرچند بسیار کوچک است حداقل ناحیه تناسلی زنانه ای دیگر وجود ندارد. و برای برخی افراد صرفا داشتن ناحیه تناسلی مردانه کافی است و برای سکس از پروتز استفاده میکنند. میبینید عزیزم خواسته ها و انتظارات از عمل برای هر فردی کاملا متفاوت و منحصر به فرد است و همان طور که پیش تر هم گفتم انتخاب بین عمل متودئوپلاستی و فالوپلاستی یک انتخاب بین خوب یا بد نیست. تماما خواسته ها و ترجیحات شخصی من و شما است.

مثلا افرادی استفاده از پروتز را برای سکس دوست ندارند و احساس بدی میکنند که پروتزی را در شلوار خودشان برای ایجاد برجستگی داشته باشند. خوب اگر من و شما فردی باشیم که از استفاده از پروتز و پوشیدن ان مشکل داشته باشیم. مسلما عمل متودئوپلاستی با توجه به سایز ان، برای ما نمیتواند انتظارات و توقعات ما را براورده کند.

یا مثلا اگر من و شما فردی باشیم که صرفا داشتن ناحیه تناسلی مردانه برایمان مهم باشد، و سایز الت و امکان دخول برایمان انچنان مهم نباشد و یا مایل باشیم به دلیل شرایط بدنی یا مشکلات زندگی، تنها دریک مرحله جراحی، همه چیز را به پایان برسانیم، خوب عمل متودئوپلاستی این خواسته ها و انتظارات ما را براورده میکند.

و یا با جای برش بسیاز بزرگ حاصل از عمل فالوپلاستی به روی بدن مان مشکل داشته باشیم و به ما اضطراب بدهد، و یا تحمل بدنی و یا شرایط مالی انجان عمل سنگین و چندین مرحله ای فالوپلاستی را نداشته باشیم، خوب عمل متودئوپلاستی برای ما میتواند انتخاب خوب و مناسبی باشد.

ضمن اینکه افرادی عمل متودئوپلاستی را انجام میدهند و بعد در سال های اینده ، ممکن است احساس کنند که خوب عمل متودئوپلاستی عالی بود و به من احساس رضایت و ارامش داد، اما واقعا کافی نیست برایم و مایلیم عمل فالوپلاستی را انجام بدهم که به انچه در این مرحله از زندگی ام اجساس نیاز میکنم و انتظار دارم برسم.
خواسته های ما و انتظارات ما در طول زندگی ثابت نیست و تغییر میکند عزیزانم

👤س می نویسد:✍️
بله حق با شماست. هرکدوم از روشها مزایا و معایبی دارن و متاسفانه هنوز به حدی از پیشرفت علم نرسیدیم که یک روش کاملا بی عیب و نقص اجرا بشه. امیدوارم هرکسی بین این دوروش، لااقل اون روشی رو که باهاش واقعا به یک رضایت نسبی میرسه، انتخاب کنه.

👤ف می نویسد:✍️
آقای بهامین من در حال حاضر دانشجو هستم و در خوابگاه دخترانه مجبور به زندگی هستم آیا میشه نوعی تستسترون درمانی روانجام داد که روی عضلانی شدن اندام و از حالت زنانه بیرون اومدن تمرکز کنه وروی رشد کلیتوریس هم تاثیر بزاره ولی روی موی صورت تمرکز نکنه ک بتونم با خیال راحت درسم رو به اتمام برسونم چون همونطور که قبلا گفتم بیمارم و نمیتونم تنها زندگی کنم و شرایط مالی هم گرون درمیاد

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
تاثیرات تستوسترون درمانی به صورت موضعی عمل نمیکند. به هرنوعی که تستوسترون را مصرف نمایید وارد جریان خون شده و تاثرات ان به روی کل بدن اعمال میشود.
⭕️مقالات بسیار جامع ، آموزنده و بسیار ازشمندی توسط «سعید عزیز» که به حق مانند جواهری در جامعه ترنس میدرخشند با تلاش های شبانه روزی شان در خصوص هورمون درمانی منتشر شده است که میتوانید در وبسایت هلپ ترنس سنتر، دسته بندی هورمون درمانی از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.👇

https://helptranscenter.org/category/%d9%87%d9%88%d8%b1%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-ftm/

https://www.zsimplants.ch/en/products-en/metoidioplasty/zsi-100-4d-designed-for-metoidioplasty/zsi-100-4d-information

این پروتز هم به صورت اختصاصی برای پنیس عمل متودئوپلاستی طراحی شده است. میتوانید از دکتر جراح تان بپرسید که ایا اگاهی و دانش استفاده از ان را دارند که برایتان کاشته شود؟.

👤پ می نویسد:✍️
سلام آقای بهامین عزیز. سوالی هس ک مدتیه ذهنمو مشغول کرده. چطور با وجود راه های زیادی ک برای انجام بهتر عمل تکمیلی وجود داره هنوز فقط روش متو و فالو انجام میشه؟ این راه ها شامل موارد زیر هستن:
۱.خلق آلت با استفاده از قسمت هایی از بدن ک در عمل تخلیه از بدن حذف میشن(یعنی به جای اینک سینه و رحم رو تخلیه بکنن و دور بریزن برای مثال از پوست و بافت چربی سینه التی هر چند کوچک بسازن)
۲.همونطور ک اطلاع دارین عمل ترنس های ام تو اف به دو روش روده ای و پوستی انجام میشه آیا امکانش نیست که از عکس همین روش ها آلت مردانه بسازن؟ یعنی واژن را بیرون بکشن و تبدیل به پنیس کنن یا تکه ای از روده رو تبدیل به پنیس کنن؟
۳.در این روش هم مثل هر عضو دیگ ای از بدن ک از شخصی به شخص دیگ اهدا میشه آلت مردانه از مردی یا حتی ترنس ام تو افی اهدا بشه و پیوند زده بشه به بدن هر قدرم عیب داشته باشه حداقلش اینه ک دیگ لازم نیس تکه ای از ساعد یا ران رو جدا کنن
حتی میشه ترکیبی از هر کدوم از این روش ها با متو یا فالو رو پیاده کرد برای نتیجه گیری بهتر
خیلی واسم عجیبه ک چطور ممکنه این روش ها به ذهن من برسه اما به ذهن کسی ک متخصص این زمینه هس نرسه؟ و اگر رسیده چرا روش تحقیق و بررسی نشده و اگر هم تحقیق شده چرا به نتیجه نرسیده
ممنون میشم هر مورد رو به صورت جداگانه اگر اطلاع دارین توضیح بدین و اگر ندارین فردی ک مطلع هست رو معرفی کنین ک در این زمینه باهاشون صحبت کنم

👤ص می نویسد:✍️
سلام من از دکتر توکلی پرسیدم در جواب من گفتن که نمیشه پیوند زد امکانش نیس و اینکه از ام تو افا چیزی کنده نمیشه همون الت رو به عنوان واژن درست میکنن براشون

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
روش اول و دوم اصلا قابل استفاده برای فالوپلاستی نیست. و از عدم اگاهی شما از عمل فالوپلاستی است که توصیه میکنم مقالانی که سعید عزیز در خصوص عمل فالوپلاستی ترجمه کردند ر ا در سایت هلپ ترنس سنتر دسته بندی فالوپلاستی از طریق لینک زیر مطالعه نمایید تا تصویر و اگاهی صحیح از فالوپلاستی بدست اورید.

https://helptranscenter.org/category/%d8%b9%d9%85%d9%84-%d9%81%d8%a7%d9%84%d9%88%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c/

در مورد سوم که پیوند الت تناسلی است. علم تا به اینجا پیشرفت کرده است که در دنبا تابه این لحظه ، تنها سه مورد انجام شده است که هر سه انها مردان سیسجندر بودند.

👤پ می نویسد:✍️
محمد جان من تقریبا تمام مطالبی ک توی سایت و وبلاگ های شما بوده رو مطالعه کردم و حتی از منابع دیگ هم خیلی مطالب خوندم ولی این موارد هیچ جا بررسی نشده بود و یا علتی ک نشون بده دو روش اول شدنی نیست ندیدم. در مورد پیوند آلت از مرد عادی به ترنس آیا اطلاع دارین ک اصلا تا به حال آزمایش شده یا ن و نتیجش چی بوده؟ بافت سینه هم تا حدی مثل بقیه بافت هاییه ک الان واسه عمل فالو از ساعد یا ران برمیدارن شاید یکم نرم تر باشه ک همونطور ک الان از استخون یه قسمت برمیدارن و برای آلت میذارن میتونن واسه بافت سینه هم استخون استفاده کنن یا غضروف یا هر قسمتی از بدن ک به درد بخوره.اینطور فرقش اینه ک از جایی مثل ساعد فقط استخون برداشتن و دیگ پوست و گوشت برنمیدارن ک انقدرم پیدا باشه

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
دوست عزیز من، این سوال شما، به تنهایی گواه بر عدم اطلاع شما از عمل فالوپلاستی است. مقالات مربوط به عمل فالوپلاستی چیست را مجداد با دقت مطالعه نمایید.

✅آناتومی تکنیک‌های مختلف جراحی فالوپلاستی جهت ساخت آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/12/21/439/

✳️توضیحات Dr. Curtis Crane پیرامون جراحی میکروسکوپی پیوند عصب جهت ایجاد حس جنسی و حس لامسه در آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/12/21/438/

✅مراحل روند جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM) چگونه تعیین می شود ؟
https://helptranscenter.org/2018/09/22/372/

✳️اطلاعات جراحی فالوپلاستی ران پا جهت ساخت آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM) + ویدیو
https://helptranscenter.org/2018/11/30/419/

مقالات فوق را مطالعه نمایید عزیزم تا با فلپ مورد نیاز برای ساختن پنیس در عمل فالوپلاستی آشنا شوید.👆

✅فالوپلاستی شکم Abdominal Phalloplasty
https://helptranscenter.org/2016/03/27/558/

✳️تکنیک فالوپلاستی ترکیبی جهت خلق پنیس در ترنس های مرد
https://helptranscenter.org/2016/12/10/41/

✅معرفی فالوپلاستی عضله کمر (MLD) جهت خلق آلت مردانه و تکنیک جدید فالوپلاستی عضله کمر جهت خلق آلت مردانه با قابلیت نعوظ ارادی در ترنس های مرد (FTM) + تصاویر
https://helptranscenter.org/2017/08/20/226/

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
همانگونه که آقای آسمانی محبت کردند به طور کامل توضیح دادند، هیچیک از روش‌هایی که مطرح نمودید قابلیت پیوند جهت خلق آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس را نخواهند داشت. تکنیک بسیار دقیق و حساس برداشت فلپ از ناحیه اهدا کننده و پیوند آن به ناحیه پذیرنده، به سادگی «تصور» برداشت هر بافتی با هر ترکیبی از هر مکانی و اتصال آن به مکان دیگر نیست.

فلپ مناسب جهت خلق آلت تناسلی مردانه از پوست، چربی، سرخرگ و سیاهرگ، عصب تشکیل شده است، اما این ترکیب به این معنا نیست که می توان پوست و چربی و … را از هر کجای بدن برداشت و به هر شیوه ای ترکیب کرد و آلت مردانه ای با آن ساخت! مسائل بسیار مهمی از جمله زنده ماندن فلپ، پذیرش فلپ توسط ناحیه پذیرنده، خونرسانی مناسب، آرایش عروق و اعصاب، وضعیت ناحیه اهدا کننده، و مسائل بسیار مهم دیگری جهت انتخاب ناحیه اهدا کننده مناسب مطرح است.

علت اصلی این که فالوپلاستی به روش هایی که مطرح کردید انجام نمی شود، این است که این روش ها به هیچ وجه قابل اجرا نیستند، نه از لحاظ تئوری و نه از لحاظ عملی.

یک مثال بسیار ساده و رایج؛ می دانیم که تزریق تستسترون به فرم تزریقی، بصورت درون عضلانی انجام می پذیرد و در بدن عضلات بسیاری وجود دارد. آیا اشخاص می توانند صرفا به دلیل «درون عضلانی» بودن شیوه تزریق تستسترون، آن را در هر عضله ای از هر کجای بدن تزریق کنند؟ پاسخ منفی است؛ و می دانیم که مکان‌های مشخصی از جهات بسیاری مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و به عنوان مکان مناسب جهت تزریق درون عضلانی معرفی گردیده اند. انتخاب ناحیه اهدا کننده مناسب جهت خلق آلت تناسلی مردانه نیز تا کنون از جهات مختلف مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است، و تحقیق و بررسی در این زمینه همواره ادامه خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات در زمینه جراحی فالوپلاستی، توصیه می شود مقالات مربوط به فالوپلاستی را با دقت بیشتری مطالعه نمایید. همچنین در صورتی که علاقه مند به جزئیات تخصصی جراحی تکنیک برداشت و پیوند فلپ هستید، کتاب ها، مقالات تخصصی جراحی، ویدیو های جراحی بسیاری در این زمینه وجود دارد که می توانید با جستجو در گوگل به آنها دسترسی پیدا کنید و از شیوه برداشت و پیوند فلپ آگاهی یابید.

🔻مطالعه مقالات ارزشمندی که آقای آسمانی محبت کردند نوشتند به درک بهتر از عمل فالوپلاستی کمک می کند:

✳️حس جنسی در عمل فالوپلاستی ترنس های مرد
https://helptranscenter.org/2015/11/30/7/

✳️آشنایی با عمل فالوپلاستی تکنیک دو طرفه کشاله ران
https://helptranscenter.org/2015/12/21/16/

✳️آشنایی با کیم اف توام فالوپلاستی Kim FTM Phalloplasty
https://helptranscenter.org/2015/12/23/17/

🔻مقالات بیشتر را می توانید با مراجعه به دسته «عمل فالوپلاستی» در وبسایت هلپ ترنس سنتر به آدرس زیر مطالعه نمایید.
https://goo.gl/ELxXBD

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
عمل فالوپلاستی با تکنیک های مختلفی قابل انجام است که افراد براساس اولویت ها، انتظارات، نیازها، ترجیحات، امکانات مالی و شرایط بدنی و دسترسی به پزشکی که تکنیک مورد نظرشان را انجام میدهند و… انتخاب میکنند.

مثلا در برخی از تکنیک های فالوپلاستی امکان ایجاد حس جنسی در پنیس وجود ندارد.
یا در برخی از تکنیک ها امکان ساخت لوله ادرار وجود ندارد.
و یا در برخی از تکنیک ها ضرورتی برای عمل واژینکتومی وجود ندارد.
و….

همین طور جلسه ملاقات و مشورت با پزشک جراج، برای انتخاب تکنیک مناسب برای شخص شما با توجه به شرایط بدنی تان، و همین طور بررسی اولویت ها و انتظارات تان جهت تصمیم گیری تکنیک، بسیار کمک کننده و حایز اهمیت است.

مثلا پزشکتان با انجام تست به روی ساعد دست و همین طور ران پا ممکن است یکی یا هر دو قسمت را مناسب یا نامناسب برای برداشتن فلپ، ارزیابی کنند.

مثلا در صورت باریک و پوستی بودن ساعد دست و یا تستی که به روی آن انجام میشود، ممکن است فالوپلاستی ساعد دست برای شما مناسب نباشد…
و یا در فالوپلاستی ران پا، با توجه به ضخامت پوست و ججم چربی، ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد…
و….

🔸در پروسه تحقیق و تصمیم گیری برای عمل فالوپلاستی
قدم اول، تحقیق، مطالعه و اگاهی کامل در خصوص تکنیک های مختلف و موحود عمل فالوپلاستی و بررسی تصاویر نتایج ان ها و مطالعه تجربیات افرادی که این تکنیک ها را انجام دادند می باشد که نسبت به نتیجه عمل چه نظر و احساسی دارند و زندگی انها تحت تاثیر نتیجه عمل از زوایای مختلف به چه صورت میباشد.

🔹قدم دوم، براساس آنچه آموختید، تهیه لیستی از اولویت ها و انتظارات تان از نتیجه عمل فالوپلاستی است. از قبیل:
جای برش روی بدن (منطقه اهداکننده فلپ برای ساختن پنیس)
مزیت مخفی بودن محل برش
بی اهمیت بودن جای برش روی بدن
سایز طول و قطر پنیس
ظاهر پنیس از نظر زیبایی و طبیعی بودن
قابلیت ایستاده ادرار کردن
قابلیت حس جنسی در پنیس
قابلیت کاشتن دستگاه اریکشن (پینایل ایمپلنت)
و….

با توضیحات فوق، دو تکنیک ران پا و ساعد دست مورد نظر بسیاری از مردان ترنس است. انتخاب اول بعضی از مردان ترنس ساعد دست است به این دلیل که از هر نظر نسبت به تکنیک های دیگر، نتایج موفق و رضایت بخش تری دارد و همین طور مطالعه و مقایسه تجربیات افرادی که تکنیک های مختلف فالوپلاستی را انجام دادند.

به صورت خلاصه، مزیت عمل فالوپلاستی ساعد دست نسبت به دیگر تکنیک های فالوپلاستی این است که:👇
امکان انجام عمل ساختن کامل لوله ادرار با نرخ درصد عوارض کمتر و عمل ساخت کلاهک الت تناسلی و همین طور ساخت کیسه بیضه، در مرحله نخست جراحی ، به دلیل خونرسانی خوب فلپ، امکان پذیر است.

و به دلیل وجود دو عصب در ساعد دست، امکان پیوند میکروسکوپی عصب ها و داشتن حس جنسی در پنیس و رسیدن به ارگاسم در ان وجود دارد و براساس منابع موجود حس جنسی و حس لامسه پنیس حاصل از فالوپلاستی ساعد دست قوی تر از دیگر تکنیک های فالوپلاستی است.

همین طور ظاهر پنیس از نظر سایز قطر، طول، ظاهر و زیبایی، بسیار طبیعی تر و نرمال تر از دیگر تکنیک ها است که با مقایسه نتایج عمل های مختلف میتوانید آن را ارزیابی نمایید.

مزیت دیگر، سایز برجستگی زیر شلوارست که نمایی طبیعی دارد و نه انقدر بزرگ و برجسته که باعث خجالت، دیسفوریا و ناراجتی فرد به جهت مخفی کردن آن و یا مانعی آزار دهنده برای فعالیت های روزانه فرد به هنگام کار و ورزش و… شود به خصوص افرادی که فعالیت جسمی فراوانی دارند.

با توجه به آنچه گفته شد، بعضی از مردان ترنس ساعد دست پوستی و لاغری دارند، و به دلیل نگرانی از قطر کم الت برای کاشت پینایل ایمپلنت و زندگی کردن و مواجه با عوارض آن …. تصمیم می گیرند که تکنیک ران پا را انتخاب کنند.
اما مردان ترنسی هم هستند که بعد از تحقیق، مشورت و بررسی های بیشتر، تصمیم می گیرند که تکنیک فالوپلاستی ساعد دست را انتخاب کنند حتی با وجود احتمال قطر کمتر پنیس.

دلایل و دیدگاهی که این مردان ترنس برای تغییر تصمیم و انتخاب تکنیک ساعد دست به جای تکنیک ران پا دارند به صورت خلاصه به شرح زیر است:

برای فالوپلاستی ران پا، توصیه میشود که BMI زیر 20 داشته باشید. حتی افرادی هستند که با وجود اینکه BMI مناسبی دارند، اما میزان چربی ذخیره شده در ران پای انها بیشتر از نقاط دیگر بدنشان است و متاسفانه کاندید مناسبی برای تکنیک ران پا نیستند.

هرچند همچنان امکان انجام عمل فالوپلاستی ران پا خواهد بود اما با پنیس بسیار قطوری مواجه خواهند شد که نه تنها امکان دخول جنسی را مشکل خواهد کرد. که سنگینی پنیس و همین طور برجستگی بزرگ در شلوار برای فرد در زندگی روزمره دردسرساز خواهد بود. همین طور به دلیل قطور بودن الت و خونرسانی ضعیف، امکان انجام عمل ساخت کلاهک الت تناسلی در مرحله اول ممکن است وجود نداشته باشد و همین طور درصد بالایی ساخت لوله ادرار در یک مرحله قابل انجام نخواهد بود و نیاز به دو یا چند مرحله جراحی و پیوند پوست از نقاط مختلف بدن برای اتمام ساخت کامل لوله ادرار و اتصال ان لازم است.
همچنین کاشت پینایل ایمپلنت نوع نیمه سخت، باعث قطور تر شدن و سنگین تر شدن الت تناسلی خواهد شد که به مراتب زندگی را سخت تر خواهد کرد و پنیس ظاهر نیمه نعوظ خواهد داشت که برجستگی قابل توجه ای در شلوار ایجاد خواهد کرد و باعث شرم و اضطراب خواهد شد.
هرچند که امکان کاهش سایز چربی به میزان بسیار کمی در حین عمل توسط پزشک جراح وجود دارد. اما بسته به میزان چربی فلپ، نیاز به یک یا چند مرحله جراحی برای کاهش قطر پنیس و چربی خواهید داشت که متاسفانه ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد از جمله خطر از دست دادن و یا کاهش جس جنسی یا حس لامسه و آسیب به عروق.

لذا با توجه به آنچه گفته شد، بعضی از مردان ترنس تصمیم می گیرند که عمل فالوپلاستی ساعد دست را انجام بدهند.
با پذیریش این ریسک که شاید به دلیل قطر کم پنیس، لازم باشد که عمل برداشت چربی از شکم و تزریق به پنیس برای افزایش قطر انجام شود. ضمن اینکه متاسفانه این روش، روشی دایمی و مطمین نخواهد بود و به مرور زمان چربی تزریق شده جذب بدن شده و پنیس به سایز قبل بازخواهد گشت. و نیاز خواهد بود که چندین و چند باره عمل تزریق چربی تکرار شود.
ضمن اینکه تزریق چربی نیز امکان ایجاد عوارضی نظیر آسیب به عصب ها و کاهش حس جنسی یا لامسه به همراه داشته باشد.

همین طور اصطکاک پینایل ایمپلنت با پوست الت، و پارگی پوست پنیس به دلیل چربی ناکافی و یا سکس دردناک نیز از دیگر ریسک ها یا عوارضی است که میتواند در کلیه تکنیک های فالوپلاستی ایجاد شود بالاخص فلپ هایی که قطر و میزان چربی کمتری دارند.

خوشبختانه در خصوص تکنیک فالوپلاستی ساعد دست به دلیل قطر کم و مناسب آلت، امکان استفاده از پنیس سلیو Penis Sleeves به عنوان جایگزینی به جای عمل پینایل ایمپلنت وجود دارد.

همچنین استفاده از دستگاه The Elator نیز به عنوان جایگزینی به جای عمل پینایل ایمپلنت برای کلیه تکنیک های جراحی فالوپلاستی نیز قابل استفاده می باشد.

مایل هستم یادوآر شوم که یکی از سخت ترین مراحل پیش روی ترنس مردها، انتخاب تکنیک فالوپلاستی مناسب برای هر فرد است.
باید توجه داشت که در مرحله انتخاب، تصمیم غلط یا درست وجود ندارد.
بلکه صرفا انتخاب و تصمیم براساس ترجیحات شخصی، نیازها و شرایط بدنی شخص می باشد که عامل تعیین کننده تکنیک انتخابی است.

توصیه مهم دیگری که به عزیزان در مرحله انتخاب تکنیک فالوپلاستی دارم، این است که مشورت و همفکری با افراد اگاه در زمینه فالوپلاستی میتواند به یاری و کمک شما در انتخاب مناسب ترین تکنیک برایتان مثمر ثمر باشد.
سعی نمایید تصمیم و پروسه انتخاب خودتان را بر پایه ی منابع علمی و اطلاعات صحیح پایه ریزی نمایید و نه براساس اطلاعات اشتباه، غیر علمی و شایعه ….

در پایان مایل هستم از سعید عزیزم تشکر کنم🙏❤️ که در پروسه انتخاب تکنیک، افراد ترنس را مورد محبت، یاری و حمایت قرار دادند و با مشورت، همفکری و تخقیق که منجر به افزایش اگاهی، بازبینی و ویرایش جدول ترجیحات و خواسته ها و بررسی انتخاب تکنیک ها از زوایای دیگری ، بیش ازانچه پیش تر به ان اندیشه می شد افراد ترنس را در پروسه انتخاب تکنیک های مناسب تر و یا تغییر تصمیم یاری می نمایند.

سعید عزیزم صمیمانه سپاسگزارم از تلاش ها و زحمات شبانه روزی شما برای جامعه ترنس و همچنین ارایه مقالات جامع و ارزشمندی که به جهت اگاهی جامعه ترنس ترجمه می نمایید.🙏😘❤️🌹

امیدوارم اشتراک این اطلاعات، اگاهی و کمکی برای شما دوستان عزیزم بوده باشد. با آرزوی شادی و موفقیت در پروسه ترنزیشن و زندگی برای یکایک شما عزیزانم😊

📎تصویر پنیس سلیو Penis Sleeves برای ایجاد نعوظ در الت، به عنوان جایگزینی به جای عمل کاشتن پینایل ایمپلنت

📎تصویر الت تناسلی مردانه قبل و بعد از اتصال دستگاه The Elator .برای ایجاد نعوظ در الت، به عنوان جایگزینی به جای عمل کاشتن پینایل ایمپلنت

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/21/202/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

💢🔴ادمین سعید.ش می نویسد:🖊
آقای آسمانی واقعا محبت دارید ❤️

هر آنچه که دارم، همه را تا همیشه مدیون لطف، خوبی‌ها و محبت‌های همیشگی شما انسان مهربان هستم ❤️

درس انسانیت را از شما انسان بزرگوار آموختم که با محبت‌ها، حس انسان‌دوستی بی‌مانند، و تلاش‌های همیشگی و بی‌چشمداشت، مطالب جامع، بی‌نظیر و بی‌نهایت ارزشمندی که محبت می‌کنید، همواره نوری بسیار درخشان بر تمامی ناآگاهی‌ها و بی‌اطلاعی‌های جامعه ترنس بودید، هستید و خواهید بود ❤️💐

از خداوند مهربان، سلامتی و شادی، بهترین بهترین‌ها را برای شما انسان مهربان خواستارم ❤️

امیدوارم دوستان محترم، مطالب بسیار جامع و ارزشمندی که آقای آسمانی واقعا محبت کردند، زمان گذاشتند و جزء‌به‌جزء و بسیار دقیق نوشتند را بادقت مطالعه نموده، و باآگاهی و اطمینان کامل در جهت انتخاب تکنیک جراحی فالوپلاستی مناسب خود اقدام نمایند. یک بار مطالعه این مطالب بسیار ارزشمند به‌هیچ‌وجه کافی نیست، و درک کامل یک‌به‌یک نکات بسیار ارزشمند موجود در این مطالب جامع، چندین مرتبه مطالعه دقیق و جزئی‌نگر را می‌طلبد 💐

👤ص می نویسد:✍️
چه عالی که بگید و اینکه عمل متوی شما بین پا بود؟من خیلی سوالات تو سرمه. مال من بین پاس توکلی خیلی اشغاله همرو وسط پا میذاره کسی ندیدم از کسایی که بعد عملم دیدم بین پا نباشه همه بین پا. فکر نکنم بشه روش فالو انجام داد

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
عمل فالوپلاستی و عمل متودئوپلاستی ، دو عمل مستقل و مجزا در پروسه تغییرجنس هستند. هیچ کدام ملزوم و پیش نیازی دیگری نبوده و تاثیری مثبت یا بهبود عملکردی در دیگری ندارند.

🔻میدانیم که تنها روش داشتن حس جنسی در پنیس حاصل از فالوپلاستی ، اتصال عصب منطقه اهدا کننده فلپ با عصب کلیتوریس میباشد.

در صورت عدم اتصال عمل میکروسکوپی عصب ها، حس جنسی در پنیس وجود نخواهد داشت. و رسیدن به اوج لذت جنسی کماکان از طریق تحریک مستقیم کلیتوریس صورت خواهد پذیرفت.

در افرادی که پیش تر عمل متوئوپلاستی کردند، و هم اکنون مایل هستند عمل فالوپلاستی انجام بدهند. چندین امکان وجود دارد👇

یپنیس متو را در جای خود بدون تغییر رها کنند و پنیس چدید در بالای آن قرار داده شود.

پنیس حاصل از عمل متو را بعد از اتصال عصب جنسی، در مرحله اول یا دوم عمل فالوپلاستی در پایه پنیس جدید دفن نمایند.

و یا در افرادی که عمل نکردند، کلیتوریس را در مرحله اول یا دوم عمل فالوپلاستی در پایه پنیس یا زیر پوست دفن نمایند.

همچنین میتوان عمل میکروسکوپی اتصال عصب جنسی در پنیس را انجام داد و برای اطمینان از حفظ قابلیت رسیدن به ارگاسم، کلیتوریس را نیز نگه داشت یا به صورت دایمی و یا موقت. بسته به ترجیخات شخصی فرد
و یا در صورت تمایل بعد از بدست اوردن حس جنسی در پنیس، طی عملی دیگری پروسه دفن کلیتوریس را انجام داد.

🔴نکته: در صورت عدم انجام عمل میکروسکوپی اتصال عصب جنسی، و دفن پنیس متو و یا کلیتوریس در پایه پنیس فالو، حس جنسی در پنیس ایجاد نخواهد شد و فرد برای رسیدن به ارگاسم با مشکل و سختی مواجه خواهد شد.

👤ن می نویسد:✍️
امکان پیوند عضو مثل سایراعضاکه الان انجام میشه قلب و کلیه.ایا امکان عمل پیوند الت تناسلی برای افراد ترنس وجود دارد؟

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
حقایقی در خصوص پیوند آلت تناسلی مردانه ، چاپ سه بعدی آلت تناسلی مردانه ، و آلت تناسلی مردانه رشد یافته در آزمایشگاه ویژه مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/04/30/296/

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
در این ویدئو، این فرد از تجربیاتش در خصوص ملال جنسیتی و احساس نیازش به هورمون درمانی و تخلیه سینه و سپس عمل متودئوپلاستی در طول زمان توضیخ میدهد.
سپس توضیحاتی را در خصوص عمل فالوپلاستی و متودئوپلاستی مطرح میکند و مقایسه این دو تکنیک و سپس دلایلی شخصی که ایشان عمل متودئوپلاستی را انتخاب کردند و انجام دادند.
و در آخر توضیحات و راهنمایی، را برای افرادی که بر سر این دو انتخاب قرار دارند مطرح میکنند.
ویدئو مفیدی است و توضیه میکنم آن را تماشا نمایید.

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/21/202/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2019 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved