1

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین سایز آلت تناسلی پیش از جراحی فالوپلاستی

مترجم: سعید.ش

آلت تناسلی حاصل از جراحی فالوپلاستی به روش دکتر پروویچ (به انگلیسی: Perovic Total Phalloplasty) حداکثر 7 اینچ (18 سانتی متر) طول و 5.9 اینچ (15 سانتی متر) قطر خواهد داشت؛ این ابعاد به میزان قابل توجهی بلندتر و بزرگتر از میانگین سایز آلت تناسلی مردان سیسجندر در سراسر دنیا می باشد.

دکتر جینوویچ (به انگلیسی: Dr. Djinovic) آلت تناسلی منتسب به مردانه‌ای با 6 تا 6.5 اینچ (~ 15.2 تا 16.5 سانتی متر) طول که سایز استاندارد آلت تناسلی محسوب می شود را توصیه می کند. ایشان توصیه نمی کنند آلت تناسلی حاصل از جراحی فالوپلاستی 7 اینچ (~ 17.7 سانتی متر)، 8 اینچ (~ 20.3 سانتی متر)، 9 اینچ (~ 22.8 سانتی متر)، 10 اینچ (~ 25.4 سانتی متر)، یا 11 اینچ (~ 27.9 سانتی متر) طول داشته باشد.

طول آلت تناسلی در افسانه های رایج: 28 سانتی متر (11 اینچ)
طول آلت تناسلی اغراق آمیز: 17.8 سانتی متر (7 اینچ)
طول آلت تناسلی توصیه شده توسط جراح: 16.5 سانتی متر (6.5 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در کشور فرانسه: 16 سانتی متر (6.3 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در کشور ایتالیا/روسیه: 15 سانتی متر (5.9 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در کشور مکزیک: 14.9 سانتی متر (5.87 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در کشور آلمان: 14.4 سانتی متر (5.7 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در کشور اسپانیا: 13.6 سانتی متر (5.4 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در ایالات متحده: 12.9 سانتی متر (5.07 اینچ)
میانگین طول آلت تناسلی در کشور عربستان صعودی: 12.4 سانتی متر (4.9 اینچ)

دکتر جینوویچ قادر هستند آلتی با طول 7 الی 11 اینچ نیز بسازند و این کار را پیش تر برای متقاضیانی که خود خواستار آن بودند انجام داده اند. (بله، یکی از مردان ترنسجندر دکتر را بر آن داشت تا برای ایشان آلت تناسلی منتسب به مردانه‌ای با طول 11 اینچ (27.94 سانتی متر) ایجاد کند.)

توصیه عمومی دکتر جینوویچ، آلت تناسلی منتسب به مردانه‌ای با طول کمتر از 7 اینچ (17.8 سانتی متر) یا نهایتا 7 اینچ است. طول بیشتر از 6.5 اینچ (16.5 سانتی متر) توصیه ایشان نیست، بلکه خود مراجعه کننده چنین درخواستی داشته است. اگر این سایز برایتان کارایی دارد، چرا که نه؟ اما آیا واقعا «مطمئن» هستید که این سایز برایتان کارایی خواهد داشت؟ یا این که همانند بسیاری از مردان سیسجندر به اختلال پنایل دیسمورفیک (ناکافی انگاری سایز آلت تناسلی) مبتلا هستید؟

طبق گفته دکتر پروویچ، سایز آلت تناسلی حدود 80% از مردان سیسجندری که خواستار جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی بوده اند هیچ مشکلی نداشته و هیچ دلیل موجهی برای انجام این جراحی نداشته اند، و دکتر پروویچ دست رد به سینه آنها زده است.

حداقل چهار ترنس مردی که جراحی فالوپلاستی انجام داده بودند، بعدا مراجعه نموده و خواستار کاهش سایز آلت تناسلی طی جراحی ترمیمی شده اند. بله! مرد ترنسی که خواستار آلت تناسلی عظیم 11 اینچی (27.94 سانتی متری) بود نیز نظرش عوض شد و از دکتر جینوویچ درخواست نمود تا طول آلت تناسلی اش را کوتاه تر و قطر آن را نیز کاهش دهد! تلاش بیش از حدی که برای جبران گذشته داشت باعث شد تا به جای سه مرحله جراحی فالوپلاستی کامل، تحت چهار مرحله جراحی قرار گیرد و دوران ترنزیشن ایشان نیم سال بیشتر طول بکشد تا بتواند با آسودگی خاطر به زندگی خود ادامه دهد.

از لحاظ علم پزشکی، آلت تناسلی بزرگتر با خونرسانی بیشتر و بیشترین شانس زنده ماندن بهتر است. آلت تناسلی با سایز کمتر از 6 اینچ (15.24 سانتی متر) توصیه نمی شود، با این حال یکی از مردان ترنس بخاطر همسرش که زنی لاغر و ریزنقش بود، خواستار کوچک ترین آلت تناسلی ممکن بود.

نکته اصلی این است که هر مرد ترنسی باید زمان کافی اختصاص دهد و همانگونه که به فکر روند ترنزیشن خویش است، به سایز و ابعاد مناسب آلت تناسلی منتسب به مردانه‌ای که می خواهد نیز بیاندیشد. وقتی گزینه داشتن آلت تناسلی منتسب به مردانه‌ای که از 99% از مردان دنیا بزرگتر باشد را پیش روی خود می بینید، با توجه به این که در بیشتر عمر خود از داشتن آلت تناسلی محروم بوده اید، تصمیم می گیرید این گزینه را برای خویش برگزینید، و ما خواسته و احساس شما را قطعا درک می کنیم.

اما همسرتان چه؟! آیا تا بحال نظر ایشان را در این خصوص پرسیده اید و ایشان نیز موافق هستند که شما بزرگترین آلت تناسلی دنیا را داشته باشید؟ شاید به نظرتان فکر خوبی باشد که ابتدا آلت تناسلی منتسب به مردانه‌ای بسیار عظیم داشته باشید تا چشم تمامی افراد حاضر در استخر یا ساحل دریا را به آنچه که در لباس شنایتان دارید خیره کنید، و سپس تحت عمل جراحی دیگری قرار بگیرید تا سایز آلت تناسلی خویش را به سایزی که همسرتان واقعا خواستار آن است تغییر دهید. اما این را نیز در نظر داشته باشید که باید هزینه بیشتری بپردازید، عمل جراحی بیشتری انجام دهید، و هر عمل جراحی نیز با ریسک هایی همراه است.

قطعا برای بعضی از اشخاص و همسر ایشان، سایز بزرگتر از متوسط بهترین تناسب را خواهد داشت. براساس آنچه که برایتان بهترین است تصمیم‌گیری کنید، نه آنچه که دیگران از شما می خواهند انجام دهید (البته به استثناء همسرتان). اجازه ندهید که فرهنگ عامه مردم و افسانه هایی که در خصوص سایز آلت تناسلی رواج یافته است، شما را بیش از حد تحت تاثیر قرار دهد.

طی جلسه مشاوره پیش از جراحی، نیاز های کاملا مخصوص و ملموس خود را واضح به جراح بگویید؛ دکتر جینوویچ نهایت تلاش خود را می کند تا سایز آلت تناسلی شما را بسیار نزدیک به سایز ایده‌آل‌تان در آورد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ‌ترنس‌سنتر – شبکه اطلاع‌رسانی ترنسجندر و ترنزیشن
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.savaperovic.com

Copyright © 2019 – 2020 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ‌ترنس‌سنتر – شبکه اطلاع‌رسانی ترنسجندر و ترنزیشن All Rights Reserved.