IMG_7807

ویدیو جراحی زنانه‌سازی صورت در زنان ترنس (MTF) در انستیتو جراحی ترنسجندر Olmec در کشور هند

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

در این ویدیو، روندهای مختلف جراحی زنانه‌سازی صورت به نمایش درآمده است. در ابتدای ویدیو می‌توانید تصاویر قبل و بعد از عمل افراد ترنسی که تحت عمل زنانه‌سازی صورت قرار گرفته اند را مشاهده نمایید. ابتدا عمل جراحی زنانه‌سازی پیشانی به نمایش درآمده است. جراح ابتدا پیشانی فرد متقاضی را علامت‌گذاری می‌کند، سپس محلول بیحس‌کننده و هموستاتیک به پیشانی فرد تزریق می‌کند. جراح برش جراحی را به موازات فولیکول‌های مو ایجاد می‌کند. سپس ناحیه پیشانی فرد را کالبدشکافی می‌کند و قسمت‌هایی که می‌خواهد عمل زنانه‌سازی را انجام دهد علامت‌گذاری می‌کند. جراح صفحه قدامی سینوس پیشانی را برمی‌دارد، آن را اصلاح نموده، و به زنانه‌سازی پیشانی و زاویه بالای بینی ادامه می‌دهد.

سپس جراح صفحه استخوانی را که برداشته بود در جای مناسب و با زاویه مناسب قرار می‌دهد و آن را در جای خود محکم می‌کند. جراح بافت‌های نرم اطراف را نیز اصلاح می‌کند و مراقبت ویژه‌ای از عصب‌های این ناحیه به عمل می‌آورد. ناحیه پیشانی فرد زنانه‌سازی گردید. حال جراح خط رویش مو را پایین‌تر می‌آورد و پوست پیشانی را در ناحیه شقیقه‌ها بالا می‌کشد تا ابروهای فرد در مکان بالاتری قرار گیرند. جراح پوست اضافی را برش می‌زند، و سپس پوست فرد را با استفاده از بخیه‌های جذبی لایه‌به‌لایه بخیه می‌زند. جراح در پایان در قسمتی که جای برش جراحی مشهود است اقدام به کاشت فولیکول‌های مو می‌کند تا اسکار حاصل از جراحی زیر موهای فرد پنهان گردد. جراح فولیکول‌هایی که یک یا دو تار مو دربرگرفته‌اند را به این ناحیه انتقال می‌دهد تا برای فرد متقاضی خط مویی طبیعی ایجاد نماید. در اینجا می‌توانید نتیجه جراحی را بلافاصله بعد از عمل و چهار روز بعد از عمل مشاهده نمایید.

در اینجا عمل زنانه‌سازی بینی به نمایش درآمده است. طی این عمل، جراح غضروف بینی را از جاهای مختلف برش می‌زند و زنانه‌سازی می‌کند. سپس تیغه میانی بینی را به عنوان گرافت برمی‌دارد. قسمت برجسته بینی را کوچک می‌کند، سپس بینی را به گونه‌ای بخیه می‌زند تا ارتفاع و قوس دلخواه را داشته باشد. جراح قسمت برجسته بینی را بازسازی و بخیه می‌کند. گاهی نیاز است غضروف دیگری از بدن فرد برداشته شده و مابین دو غضروف پایینی بینی قرار گیرد تا زاویه بینی به صورت دلخواه شود و فرم بینی حفظ گردد. به جای برداشت غضروف، می‌توان از ایمپلنت نیز بهره جست. در صورت لزوم، طی این عمل استخوان‌برداری و کوچک کردن سوراخ بینی نیز صورت می‌گیرد.

در اینجا عمل زنانه‌سازی گونه به نمایش درآمده است. جراح ابتدا ناحیه جراحی را علامت‌گذاری می‌کند. جراح برش جراحی را از سمت داخل دهان ایجاد می‌کند، سپس فضای کافی برای کاشت ایمپلنت ایجاد می‌کند، و سپس کاشت ایمپلنت گونه را انجام می‌دهد. جراح برشی که ایجاد کرده بود را بخیه می‌زند و اطمینان حاصل می‌کند که ایمپلنت‌ها به درستی در جای خود قرار گرفته باشند. در اینجا عمل بزرگ کردن گونه با استفاده از گرافت چربی (تزریق چربی درون گونه) نیز به نمایش درآمده است.

در اینجا عمل لیفت (بالا کشیدن) لب به نمایش درآمده است. جراح ابتدا ناحیه جراحی را علامت‌گذاری می‌کند. سپس برشی در این ناحیه ایجاد می‌کند و عمل لیفت لب را انجام می‌دهد. در اینجا می‌توانید عکس قبل از عمل و بلافاصله بعد از عمل را مشاهده نمایید.

در اینجا عمل زنانه‌سازی فک و چانه به نمایش درآمده است. جراح ناحیه عمل را داخل دهان برش می‌زند، عصب چانه‌ای را تشخیص داده و به‌خوبی از آن محافظت می‌کند. جراح چانه فرد متقاضی را برش می‌زند و آن را فرم‌دهی می‌کند، و تلاش می‌کند تا ارتفاع چانه را کاهش داده و شکل جدیدی به چانه ببخشد. جراح ایمپلنت (سفارشی‌سازی‌شده‌ای) در چانه فرد قرار می‌دهد تا ظاهر گردمانند و زنانه‌ای به خود بگیرد. جراح شکاف چانه مردانه فرد را نیز اصلاح می‌کند. در پایان، جراح ناحیه عمل را بخیه می‌کند.

در اینجا تصاویری به نمایش درآمده که نشان می‌دهد جراح عضله جونده را نیز کوچک می‌کند، چربی داخل دهانی را نیز تخلیه می‌کند، ناحیه غبغب را لیپوساکشن می‌کند، خط فک را لیپوساکشن می‌کند تا صورت حالت Vشکل زنانه به خود بگیرد. جراح همچنین سیب آدم (غضروف تیروئید) را می‌تراشد و کوچک می‌کند، و عمل زنانه‌سازی صدا را نیز انجام می‌دهد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://youtu.be/Q5Y_LKHroGk

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved