img_5535.jpeg

تجربه سه مرحله جراحی فالوپلاستی ساعد دست همراه با کاشت پوست مصنوعی اینتگرا و آلودرم توسط Dr. Devin O’Brien-Coon در بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز – ایالات متحده + تصاویر

عمل کاشت پینایل ایمپلنت بادی سه‌تکه مدل Coloplast Titan را پشت سر گذاشته و بهبود پیدا کردم. عمل ساخت آلت تناسلی مردانه‌ام توسط Dr. Devin O’Brien-Coon جراح پلاستیک و میکروسکوپی، در بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور مریلند انجام گرفت. ایشان پزشک سرپرست مرکز بهداشت ترنسجندر در بیمارستان جانز هاپکینز هستند. طول آلت تناسلی مردانه‌ام 6 اینچ (15.24 سانتی‌متر)، قطر آلت در حالت خوابیده 5 1/5 اینچ (13.2 سانتی‌متر) و در حالت نعوظ 6 اینچ (15.24 سانتی‌متر) است.

وقتی شش‌مرتبه بیضه چپم را فشار می‌دهم آلت تناسلی مردانه‌ام در حالت نعوظ قرار می‌گیرد. اگر دوست ندارید وجود دستگاهی در آلت تناسلی مردانه‌تان مشخص شود یا توجه دیگران را به خود جلب کند، می‌توانم بگویم که استفاده از این دستگاه جنبه نسبتا شخصی و خصوصی داشته بطوریکه می‌توانم همزمان که کارهای دیگر را انجام می‌دهم، آلت تناسلی مردانه‌ام را نیز به حالت نعوظ درآورم.

من از آلت تناسلی مردانه‌ام برای رابطه جنسی دخول مقعدی و همینطور رابطه جنسی واژینال و دهانی استفاده کردم. شریک جنسی‌ام که فردی باتجربه است، به من می‌گوید که آلت تناسلی مردانه‌ام موقع برقراری رابطه جنسی دهانی درست مثل هر آلت تناسلی مردانه دیگری احساس می‌شود.

کاشت پینایل ایمپلنت توسط Dr. Arthur Burnett که سرپرست اورولوژیست جانز هاپکینز در بالتیمور مریلند هستند انجام گرفت. من احساس کردم با این‌که واقعا سرشان شلوغ است، برای مراقبت از سلامت من فوق‌العاده جزئی‌نگری می‌کنند، بسیار توجه می‌کنند، محتاط هستند، و کارهایشان را با عجله پیش نمی‌برند. آنها درمورد رابطه جنسی دید مثبتی داشته و سوالاتی را که مربوط به روابط جنسی کوئیری که داشتم می‌شد با علاقه پاسخ می‌دادند. این پزشکان، غیرباینری‌دوست هم بودند و برخورد فوق‌العاده محترمانه‌ای داشتند، حتی موقعی که ابراز جنسیتی خود را تغییر دادم.

از این‌که پینایل ایمپلنت با یکبار فشار روی دکمه سریع به حالت خوابیده قرار می‌گیرد خوشم می‌آید. دوستان سیسجندر همجنسگرای من به آلت تناسلی مردانه‌ام غبطه می‌خورند و آرزو داشتند که ای‌کاش آنها هم می‌توانستند نعوظ آلت تناسلی مردانه خود را تا این حد تحت کنترل داشته باشند.

از پایه تا نوک آلت تناسلی مردانه‌ام کاملا حس دارد و بعد از عمل ارگاسم می‌شدم، هیچ مشکلی هم ندارم. به نظر من ایمپلنت Titan، آلت تناسلی مردانه را در حالت نعوظ نسبتا سفت و سخت می‌کند، و سختی‌اش به اندازه سخت‌ترین آلت تناسلی مردانه‌ی در حالت نعوظی بوده که تا به حال لمس کرده‌ام.

وقتی پینایل ایمپلنت در حالت خوابیده قرار دارد، آلت تناسلی مردانه‌ام درست مثل موقعی که هنوز کاشت ایمپلنت را انجام نداده بودم شل و آویزان است. من کاشت پروتز بیضه سالین را نیز در سمت راست کیسه بیضه‌ام انجام داده‌ام، و حسی خیلی طبیعی دارد. ملال جنسیتی‌ام کاملا برطرف شده است!

می‌دانم که بعد از مدتی نیاز است دستگاه پینایل ایمپلنتم را تعویض کنم، اما Dr. Coon و Dr. Burnett مرا آسوده خاطر کرده و فرمودند که جراحی تعویض پینایل ایمپلنت، جراحی کوچک و سرپایی است و فقط حدود یک – دو ساعت به طول می‌انجامد، و می‌توانم پینایل ایمپلنتم را با هر پینایل ایمپلنت جدیدتری که موجود شده بود تعویض کنم.

دکتر Burnett فرمودند که 70-80% افراد ترنس‌مَسک (ترنس‌مردانه) پینایل ایمپلنت بادی خود را پس از پنج سال تعویض می‌کنند. ایشان تخمین می‌زنند که بعد از 10-15 سال لازم است پینایل ایمپلنتم را تعویض کنم، اما ایشان مراجعه‌کننده‌ای هم داشتند که پینایل ایمپلنت خود را تا 20 سال نگه داشته بود، و پینایل ایمپلنتش از آن مدل‌های خیلی قدیمی بود.

پس از جراحی ایمپلنت دچار هیچ عارضه‌ای نشدم. من به انتخاب خودم عمل واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن) و افزایش طول پیشابراه انجام ندادم، اما جراح‌ها این عمل‌ها را برای افراد متقاضی انجام می‌دهند. من هنوز هم قادرم از طریق واژنم رابطه جنسی دخول واژینال داشته باشم و حس واژنم درست مثل قبل از عمل است. از عمل ساخت کیسه بیضه‌ام که به روش VY اسکروتوپلاستی صورت گرفت راضی هستم و کیسه بیضه‌ام روبه‌روی پاهایم قرار می‌گیرد.

فرقی نمی‌کند که در آینده کجا زندگی کنم، هر کجا که باشم حتما برای همه مراقبت‌های پزشکی مهمم به جانز هاپکینز مراجعه می‌کنم، چون در اینجا از باهوش‌ترین‌های دنیای علم پیشرفته پزشکی حضور دارند. جانز هاپکینز همیشه به جامعه ترنس خدمت کرده است و دکتر Coon نیز یکی از حامیان پروپا‌قرص جامعه ترنس هستند.

تنها انتقادی که از جانز هاپکینز دارم این است که برای توصیه‌نامه‌هایی که می‌خواهند بسیار سخت‌گیری می‌کنند، البته این کار پاولا نیرا مدیر برنامه آن‌جاست که زن ترنس مسن‌سال و محافظه‌کاری است. امیدوارم در آینده دست از مدل دروازه‌بانی‌اش بردارد.

توصیه می‌کنم به گروه Built in Baltimore در فیسبوک بپیوندید. در این گروه می‌توانید با افرادی که جراحی‌های دیگری توسط این پزشک انجام داده‌اند صحبت کنید. ایشان عمل‌های فالوپلاستی عضله کمر (MLD)، فالوپلاستی ران پا (ALT)، فالوپلاستی ساعد دست (RFF)، مردانه‌سازی و زنانه‌سازی صورت، متودیوپلاستی، واژینوپلاستی به روش پوستی، عمل تخلیه و مردانه‌سازی سینه و عمل بزرگ کردن پستان انجام می‌دهند و یک پزشک زنان و زایمان وظیفه‌شناس نیز برای انجام عمل هیسترکتومی (تخلیه رحم) در تیم خود دارند. آنها خدمات حفظ توانایی باروری را نیز ارائه می‌کنند. من جراحی مردانه‌سازی صدا را نیز در جانز هاپکینز پشت سر گذاشتم.

شنیده‌ام مدتی طول می‌کشد تا متقاضیان بتوانند نوبت مشاوره و جراحی بگیرند، اما به نظر من انتظار کشیدن واقعا ارزشش را دارد. تابستان سال 2019 که بیاید، حدود یک سال و نیم می‌شود که از اولین تماسی که برای انجام مرحله اول جراحی‌ام دریافت کردم گذشته است.

دکتر Coon عمل فالوپلاستی را در سه مرحله انجام می‌دهند. در مرحله اول ساخت آلت تناسلی مردانه همراه با اتصال عصب انجام می‌دهند؛ در مرحله دوم ساخت کیسه بیضه، ساخت کلاهک، افزایش طول پیشابراه و اتصال دو سر پیشابراه، و تخلیه و بستن واژن را سه ماه بعد از مرحله اول انجام می‌دهند؛ در مرحله سوم نیز کاشت پینایل ایمپلنت و کاشت پروتز بیضه را یک سال بعد انجام می‌دهند. من همه این مراحل را در عرض یک سال انجام دادم.

بیمه هزینه همه‌چیز را پوشش داد. من حداکثر فقط 4000 دلار امریکا از جیب خود پرداختم چون بیمه‌ام دو ساله بود.

همانطور که گفتم، دلم نمی‌خواست عمل افزایش طول پیشابراه انجام دهم، به همین دلیل برای ادرار کردن می‌نشینم و نوک آلت تناسلی مردانه‌ام نیز سوراخ نیست. دکتر Coon با استفاده از درمال پانچ، سوراخ پیشابراه را جهت زیبایی برایم درست کردند که من هم با تتو به آن رنگ و لعاب دادم.

یک نکته دیگر این که، کاردرمانی آن‌جا فوق‌العاده ست. قدرت و مهارت دستم تمام و کمال مثل قبل از عمل شده و دستم اصلا ورم نمی‌کند. طی جلسات کاردرمانی دستم، برایم گرمادرمانی اولتراسونیک، ماساژ اسکار Hawk Grip، و ساکشن‌درمانی انجام می‌دادند. من دستم را دور از نور خورشید نگه می‌داشتم و وقتی بیرون از خانه بودم آن را می‌پوشاندم تا از هایپرپیگمنتیشن و تیره شدن آن جلوگیری شود. من از همان اوایل عمل، دستم را با بالم آنتی‌بیوتیک لانولین برند بگ بالم (Bag Balm antibiotic veterinary lanolin balm) مرطوب می‌کردم.

در مرحله اول عمل فالوپلاستی و همزمان با ساخت آلت تناسلی مردانه، کاشت پوست مصنوعی اینتگرا روی ساعد دستم و همینطور کاشت پوست مصنوعی آلودرم درون آلت تناسلی مردانه‌ام انجام پذیرفت. پوست مصنوعی آلودرم در مرحله سوم عمل فالوپلاستی به دور پینایل ایمپلنت پیچیده شد. بیمه بدون هیچ مشکلی هزینه هر دو را پوشش داد، و به نظر من هر دو پوست مصنوعی به زیبایی بیشتر نتیجه جراحی‌ام افزودند.

دکتر Coon عمل ساخت کلاهک را نیز انجام دادند. اگر عمل واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن) و افزایش طول پیشابراه را نیز انجام می‌دادم، کلیتوریس را دفن می‌کردند تا برای اتصال دو سر پیشابراه جا باز شود. اما مکان آلت تناسلی مردانه‌ام مثل همین الان می‌شد و تفاوتی با الان نمی‌داشت. کیسه بیضه‌ام که به روش VY اسکروتوپلاستی ساخته شده نیز در مکان طبیعی بیضه مردان بیولوژیک قرار دارد. طبق درخواست خودم، جراح کلیتوریس را در همان جای اصلی‌اش رها کردند. اگر کلیتوریس را دفن کنید و عمل واژینکتومی را نیز انجام دهید، احتمال دارد جراح کمی بافت بیشتری برای کیسه بیضه در اختیار داشته باشد. من از دکتر درخواست کرده بودم که کیسه بیضه‌ام زیبایی ناحیه تناسلی مادرزادم را نگیرد.

آلت تناسلی مردانه‌ام بعد از عمل خیلی سفیدرنگ بود، به همین دلیل طی شش – یازده ماه بعد از عملم به یک تتوکار فتورئال مراجعه کردم و ایشان آلت تناسلی مردانه‌ام را تتو و همرنگ ناحیه تناسلی‌ام کردند. اول از کمرنگ شروع کردند و به‌تدریج و به‌صورت لایه‌لایه رنگ بیشتری به آلت تناسلی مردانه‌ام افزودند، فرم‌دهی بعضی جاها را با تتو بهتر کردند، اسکارها را مخفی کردند، و عروق خونی روی آلت تناسلی مردانه‌ام طراحی کردند. بیمه هزینه تتو را پوشش نداد. تتوکار کلاهک آلت تناسلی مردانه‌ام را همرنگ لب‌هایم کرد و سپس نوک سینه‌هایم را رنگ‌آمیزی کرد تا رنگ نوک سینه‌ها با لب‌ها و کلاهک آلتم هماهنگ باشد.

بدن من مستعد اسکار هایپرتروفیک است، و همین باعث شد که زیر آلت تناسلی مردانه‌ام نوار اسکار شکل گیرد. من از لحاظ زیبایی این اسکار را دوست دارم. از تتوکار خواستم تا این قسمت را صورتی رنگ کند.

هزینه تتو ساعتی 125 دلار امریکا بود، و با توجه به این که کار تتو مجموعا 40 ساعت طول کشید، 5000 دلار امریکا بابت تتو هزینه پرداخت کردم. البته می‌توانستم وقت کمتری روی تتو بگذارم، اما زیبایی مهم‌ترین اولویت من بود، و می‌خواستم رنگ آلت تناسلی مردانه‌ام با سایر قسمت‌های بدنم دقیقا هماهنگ باشد (یعنی نه فقط رنگ جوهر، بلکه نحوه خشک شدن جوهر و قرار گرفتنش زیر پوست نیز برایم مهم بود). تست کردن رنگ‌ها کاری 6-10 ساعته بود. این کار ریزه‌کاری‌های بسیار زیاد و پیچیده‌ای داشت.

اگر کار تتوی کامل بخشی از بدن را در نظر بگیریم، می‌توانیم بگوییم هزینه مقرون‌به‌صرفه بود. تتو کردن آلت تناسلی مردانه برای من بسیار مهم و حیاتی بود. آلت تناسلی مردانه‌ام قبل از تتو فوق العاده سفید و بی‌رنگ بود و حتی از پوست بدنم نیز سفیدتر بود و دور پایه آلت مردانه‌ام نیز خطوط قرمز رنگی ایجاد شده بود. قبل از تتو وقتی به آلت تناسلی مردانه‌ام نگاه می‌کردم خوشحال نبودم. الان که تتو کردم فوق‌العاده راضی هستم.

آلت تناسلی مردانه و بیضه‌هایم خیلی راحت زیر لباس جای می‌گیرند، هر موقع لازم باشد با پوشش مردانه تردد می‌کنم، و موقع ورزش کردن هم راحت هستم. وقتی ورم فروکش کرد، آلت تناسلی مردانه و کیسه بیضه‌ام به‌خوبی درون کیسه لباس‌زیر جای می‌گرفتند. البته کمی زمان برد.

از جمله عوارض عملم می‌توانم به نکروز (مرگ بافت) چربی اشاره کنم که به‌مرور زمان برطرف شد. همینطور مجبور شدم عمل ترمیمی ساخت کلاهک انجام دهم چون کلاهک آلت تناسلی مردانه‌ام تخت شده بود. از نتیجه جراحی ترمیمی بسیار راضی هستم.

به لطف دکتر Coon و دکتر Burnett، این روزها فقط احساس شادمانی جنسیتی می‌کنم. اگر می‌خواهید با آنها تماس بگیرید، راحت‌ترین روشش این است که برای مشاوره به آدرس jhcth@jhmi.edu ایمیل بفرستید. اگر هر سوالی از من دارید نیز می‌توانید به آیدی من در توییتر پیام خصوصی دهید.

نتیجه عملم را بدون‌شک مدیون افراد ترنس بسیاری هستم که در گذشته داوطلب جراحی پایین‌تنه شدند و با امتحان جراحی روی بدن خود، راه پیشرفت تکنیک‌های جراحی را فراهم ساختند. زیبایی نتیجه عملم را به همان اندازه که مدیون جراحم، تتوکارم، و بهبودی بدن خویش هستم، مدیون بسیاری از همنوعان ترنسم نیز هستم. سلامتی ما نتیجه تلاش جمعی انسان‌های بسیاری است.

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/09/17/190/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مرجع:
http://www.transbucket.com