images - Copy
جراحی مردانه سازی صورت

Facial Masculinization Surgery (FTM Facial Surgery)

مترجم : سعید.ش

مجموعه ای از پروسه های جراحی برای تغییر ویژگی های زنانه صورت به شکل مردانه تر هست. برای اکثریت ترنسجندر های FTM ، هورمون درمانی باعث مردانه سازی صورت میشود، ولی بسته به ویژگی های شما، جراحی مردانه سازی صورت میتواند انتخاب درستی باشد

به عنوان یک فرد ترنسجندر که در جهان خارج ظاهر میشوید ، همان قدر که شما احساس شادی و عزت نفس درونی میکنید ، جراحی مردانه سازی صورت نیز درون شما را با چهره ای که از خود به دنیا نشان میدهید هماهنگ میکند.

⭕️- تفاوت صورت مردان و زنان :

🔹اسکلت صورت مردان معمولا بزرگ تر ، بلند تر و زاویه دار تر نسبت به صورت زنان است

🔹جمجمه مردان معمولا در قسمت جلویی سینوس هایشان ، یک برجستگی دارد که آن ها را بزرگ تر نشان میدهد

🔹چانه در مردان 17% معمولا بزرگ تر است

🔹برای مردانه کردن یک چهره زنانه ، تکنیک های زیادی میتوانند در طول هورمون تراپی انجام میشوند

🔹پیشانی را میتوان بلند تر ، گونه ها و بینی را بزرگ تر و شکل فک و چانه را درست کرد.

⭕️- مردانه سازی صورت به چه شکل انجام میشود ؟

همه یا تعدادی از روند های جراحی زیر بدین منظور مورد استفاده قرار میگیرند :

Forehead Lengthening & Augmentation

🔸بزرگ تر و بلند تر کردن پیشانی

Cheek Augmentation

🔸بزرگ کردن گونه

(Rhinoplasty (Nasal Augmentation

🔸جراحی زیبایی بینی (بزرگ کردن بینی)

(Chin Recontouring (Genioplasty / Mentoplasty

🔸ریکانتورینگ (ترمیم سازی مجدد – تغییر شکل) چانه

(Jaw Contouring (Jaw Reshaping

🔸کانتورینگ (ترمیم) فک

(Adam’s Apple Surgery (Thyroid Cartilage Enhancement

🔸جراحی سیب آدم (بزرگ کردن غضروف تیروئید)

( Forehead Lengthening & Augmentation )

🔸جراحی افزایش و تقویت پیشانی

Forehead Lengthening

🔸افزایش طول پیشانی : افزایش ارتفاع پیشانی

Forehead Augmentation

🔸تقویت پیشانی : بزرگ کردن پیشانی

⭕️- جراحی افزایش طول پیشانی چیست؟

یک روش جراحی است که برای افزایش طول پیشانی از ابرو ها تا خطوط رویش مو استفاده میشود. پیشانی خانم ها معمولا از نظر ارتفاع کوتاه تر است ، پس برای مردانه تر بنظر رسیدن صورت ، این جراحی باعث افزایش فاصله بین ابرو ها و خطوط رویش مو می شود و ظاهری مردانه تر را می آفریند.

⭕️- جراحی افزایش طول پیشانی چگونه انجام می شود ؟

این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، برش در خط رویش مو ایجاد میشود و هیچگونه اسکار آشکار و قابل مشاهده ای بر جای نمی گذارد.

⭕️- جراحی بزرگ کردن و تقویت پیشانی چیست ؟

تقویت پیشانی یک روش جراحی است که پیشانی را بمنظور مردانه تر شدن ، بزرگ تر میکند. جراحی تقویت پیشانی برای افرادی مفید است که خواستار تغییر یک پیشانی کوچک ، و گاها زنانه ، به یک پیشانی زاویه دار تر و بزرگ تر مردانه هستند.

⭕️- جراحی بزرگ کردن و تقویت پیشانی چگونه انجام می شود ؟

این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام میشود و از مواد مصنوعی (متیل متاکریلات) برای افزایش مناسب استفاده می شود برش در خط رویش مو ایجاد میشود و هیچگونه اسکار آشکار و قابل مشاهده ای بر جای
نمیگذارد.

🔸جراحی مردانه سازی و تقویت گونه ها
Cheek Augmentation

گونه های مردان نسبت به زنان اغلب در ظاهر زاویه دار تر هستند و کمتر حالت گرد مانند دارند. این جراحی به گونه ها ظاهری مردانه تر می بخشد. افزایش و یا تقویت گونه روش جراحی است که در آن ایمپلنت ها بین استخوان و پوست ، به منظور مردانه تر کردن ظاهر،قرار داده می شوند. بسته به ویژگی های شما ، ممکن است انجام این جراحی ظاهر صورت شما را زاویه دار تر ، مخروطی تر و مردانه تر سازد

⭕️- جراحی مردانه سازی و تقویت گونه ها چگونه انجام می شود ؟

تقویت گونه ها تحت بیهوشی عمومی انجام میشود و برش ها برای ایجاد امکان قرار دادن ایمپلنت ، داخل دهان ایجاد می شوند
ایمپلنت ها برای انتظارات فردی و خطوط استخوانی دلخواه در سایز ها و اشکال گوناگون ساخته شده اند
در این روش هیچ اسکار قابل مشاهده ای باقی نمی ماند

🔸جراحی مردانه سازی بینی
(Rhinoplasty (Nasal Augmentation

بینی مردان تمایل بیشتری به بزرگ تر شدن و پهن تر شدن نسبت به بینی زنان دارد. در چارچوب اعمال جراحی مردانه سازی چهره FTM ، جراحی زیبایی یا تقویت بینی ، طرح بینی بزرگ تر می شود و در صورت دلخواه ، عرض بینی نیز برای رسیدن به ظاهر مردانه تر ، افزایش پیدا می کند.

⭕️- مزایای جراحی مردانه سازی بینی چیست ؟

این جراحی برای افرادی که خواستار بینی بزرگ تر یا پهن تر هستند مفید است که ممکن است شامل پر کردن فضا هایی که کمبود در آن هاست ، افزایش بر جستگی پل بینی ، تغییر ویژگی های پشتی بینی و همچنین بهبود ظاهری و نقص ساختاری مادر زادی شود.

⭕️- هنر جراحی مردانه سازی بینی

اغلب جراحی زیبایی بینی یکی از چالش بر انگیز ترین روش ها برای اطمینان به حصول نتیجه موفقیت آمیز است. برای این جراحی داشتن مهارت های عالی جراحی به تنهایی برای یک جراح پلاستیک کافی نیست ، بلکه جراح باید یک «دید» هنری داشته باشد تا بتواند نتیجه نهایی را تجسم کند برای اطمینان از این که بینی جدید تقویت شده با سایر ویژگی های موجود از جمله استخوان های گونه ، ابرو و دهان در تعادل است

– ⭕️جراحی مردانه سازی بینی چگونه انجام میشود ؟

این جراحی باید تحت بیهوشی عمومی و با استفاده از غضروف خود بیمار و یا پیوند استخوان به طوری که افزایش و تقویت مطلوب حاصل شود، انجام پذیرد.

بسته به نیاز های بیمار ، مکان برش ها متفاوت خواهد بود اما در نتیجه جراحی اسکار بسیار کوچک و یا غیر قابل دید باقی می ماند.

🔸جراحی ریکانتورینگ (ترمیم سازی مجدد – تغییر شکل) چانه
(Chin Recontouring (Genioplasty / Mentoplasty

چانه مردان تمایل به بلند تر بودن و مربعی تر بودن با یک بیس مسطح دارد مردانه سازی چانه روندی ست که سایز چانه را در تمامی ابعاد و بسته به نیاز های فردی و ویژگی های شما ، افزایش می دهد.

مردانه سازی چانه بیشترین مزایا را برای افرادی دارد که دارای چانه های کوچک ، باریک و یا متمایل به عقب هستند و خواستار داشتن یک چانه قوی تر ، زاویه دار تر و مردانه هستند در چانه هایی که عدم تقارن دارند ، اصلاحاتی برای داشتن چانه متقارن تر صورت می پذیرد

⭕️- توضیحاتی در رابطه با ایمپلنت چانه

گرچه ایمپلنت های چانه گهگاهی مورد استفاده قرار میگیرند ، با این حال بر این عقیده هستیم که قرار دادن یک شیء خارجی (ایمپلنت) در بدن شما ممکن است مشکل ساز بشود.

ایمپلنت های چانه همچنین ممکن است باعث مشکلات پزشکی شوند چرا که آن ها عضوی از بدن شما نیستند !به اعتقاد ما ، انتخاب بهتر برای این جراحی ، تغییر شکل اساسی اسکلت صورت با تغییر و یا حرکت استخوان چانه است

آپشن های جراحی چانه خیلی زیاد هستند. چانه میتواند به جلو و یا پایین حرکت داده شود و یا پهن تر یا باریک تر بسته به ویژگی های شما ، بشود بنابر این استفاده از سیلیکون و یا هر گونه ایمپلنت دیگر ضرورتی ندارد.

⭕️- جراحی مردانه سازی چانه چگونه انجام میشود ؟

این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام میشود
برش ها داخل دهان ایجاد میشود و اسکار قابل مشاهده ای باقی نمی ماند.

🔸جراحی کانتورینگ (ترمیم) فک
(Jaw Contouring (Jaw Reshaping

اکثر غالب فک زنان باریک تر از فک مردان است. فک زنان همچنین معمولا فاقد زاویه های مشخص و گوشه هایی ست که مختص فک مردان می باشد. برای این که فک مردانه تر بنظر برسد، کانتورینگ فک (که همچنین با نام تغییر شکل فک شناخته می شود) انجام می شود.

در این روش عرض استخوان فک افزایش می یابد و فک زاویه دار تر می شود. این اقدام باعث مردانه تر شدن صورت خصوصا قسمت تحتانی صورت و گردن به واسطه افزایش حاشیه فک می شود

⭕️- مزایای جراحی کانتورینگ فک

این جراحی ، با تعریف کردن زاویه های صورت مردانه ، نسبت های مردانه و افزایش پهنای صورت ، ظاهر صورت را مردانه تر کرده و آن را بهبود می بخشد همچنین ویژگی های نا متقارن ، متقارن می شود و در تعادل با سایر اجزای صورت قرار میگیرد.

⭕️- جراحی کانتورینگ فک چگونه انجام میشود ؟

این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود
برش داخل دهان ایجاد شده و بنا بر این بدون هیچ جای زخمی بر روی پوست ، این جراحی اسکار قابل مشاهده یا واضحی باقی نمیگذارد.

بسته به هدف های دلخواه شما برای مردانه سازی فک ، این جراحی یکی از معدود جراحی هایی ست که پیوند استخوان و یا استفاده از چربی در روند آن انتخاب های خیلی خوبی نیستند و ما از روش جایگذاری ایمپلنت در فک استفاده می کنیم.

🔸جراحی افزایش سیب آدم در FTM
Adam’s apple surgery (Thyroid Cartilage Enhancement )

یکی از بارز ترین تفاوت ها بین مردان و زنان ، سیب آدم است که در وسط گلو قرار دارد در چارچوب جراحی های مردانه سازی چهره FTM ، جراحی بر روی سیب آدم – که همچنین جراحی افزایش غضروف تیروئید هم نامیده می شود – روشی است که در آن یک سیب آدم ساخته می شود.

⭕️- افزایش غضروف تیروئید چندین مزیت پیشنهادی دارد

این جراحی فرصتی برای داشتن یک سیب آدم است که به طور کلی ظاهر مردانه تری را موجب میشود

⭕️- جراحی افزایش سیب آدم چگونه انجام می شود ؟

این جراحی می تواند تحت بیهوشی موضعی و یا عمومی انجام پذیرد برش در اولین چین قبل از چانه ایجاد می شود و بنابراین اسکار آشکار و قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت.

مترجم : سعید.ش
🔴منبع: پایگاه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
‏© https://helptranscenter.org
مرجع : https://goo.gl/txuJZo