IMG_7851

پاسخ به پرسش‌های پرتکرار درمورد جراحی بزرگ کردن پستان به قلم پزشکان مرکز مراقبت از بهداشت ترنسجندر دانشگاه جانز هاپکینز

مترجم: سعید.ش

🔳جراحی بزرگ کردن پستان چیست؟

طی عمل جراحی بزرگ کردن پستان، جراح ایمپلنت پستان را درون سینه فرد متقاضی قرار می‌دهد تا بافت سینه طبیعی فرد برجسته‌تر به‌نظر برسد و پستان‌های فرد پُرتر و بزرگتر گردد.

🔳در این مرکز از چه نوع ایمپلنت‌هایی استفاده می‌شود؟

دکتر Coon از ایمپلنت‌های سیلیکنی برند منتور استفاده می‌کنند. ایمپلنت‌ها برجستگی‌های مختلفی دارند. طی جلسه مشاوره می‌توانید ایمپلنت‌ها را ببینید و با جراح‌تان تصمیم بگیرید که ایمپلنت با چه سطح برجستگی بهترین انتخاب برای بدن شما خواهد بود.

🔳آیا می‌توانم ایمپلنت‌ها را امتحان کنم تا بهتر بتوانم درمورد سایز دلخواهم تصمیم‌گیری کنم؟

طی جلسه مشاوره می‌توانید ایمپلنت‌هایی که برای نمونه گذاشته شده‌اند را امتحان کنید تا بتوانید سایزهای تقریبی خود را به تیم جراحی بگویید. لطفاً با خودتان تاپ بیاورید تا راحت‌تر بتوانید این پروسه را انجام دهید.

🔳ایمپلنت‌ها از چه طریقی در بدن کاشته می‌شوند؟

ایمپلنت‌ها را یا می‌توان روی عضله قرار داد یا زیر عضله. شما و جراح‌تان درمورد بهترین انتخاب جراحی مناسب بدن شما باهم گفتگویی خواهید داشت.

🔳سایز ایمپلنت بر چه اساسی تعیین می‌گردد؟

طی جلسه مشاوره درمورد بهترین سایزی که مناسب تیپ بدنی شماست با جراح‌تان گفتگویی خواهید داشت. توجه به این نکته حائز اهمیت است که میزان کش آمدن پوست محدودیتی برای سایز ایمپلنت ایجاد می‌کند.

🔳برش جراحی در چه ناحیه‌ای ایجاد می‌شود؟

فقط برش کوچکی زیر پستان خود خواهید داشت؛ ایمپلنت را از طریق این برش در بدن‌تان قرار می‌دهیم. این برش معمولاً روی شیار طبیعی زیر پستان ایجاد می‌شود، بنابراین زیر پستان پنهان گردیده و به‌سختی قابل مشاهده است.

🔳جراحی بزرگ کردن پستان چه مدت به طول می‌انجامد؟

جراحی بزرگ کردن پستان به طور میانگین 2-4 ساعت به طول می‌انجامد.

🔳آیا بعد از عمل درد زیادی خواهم داشت؟

تا چند روز اول بعد از عمل تاحدودی احساس ناراحتی خواهید داشت، اما معمولاً 4-5 روز که از عمل بگذرد می‌توانید به فعالیت‌های طبیعی خود بپردازید.

🔳آیا بعد از عمل درین خواهم داشت؟

خیر، بعد از این عمل اصلاً لازم نیست همراه با درین به خانه بروید.

🔳بعد از جراحی موقعی که می‌خواهم از بیمارستان مرخص شوم چه نوع پانسمان‌هایی خواهم داشت؟

بعد از جراحی موقعی که می‌خواهید به خانه بروید، پانسمان استری‌استریپ (نوار چسب‌های باریک) روی خط برش تان خواهید داشت و روی آنها نیز پانسمان تمیز و بزرگ Band-Aid – به نام تگادرم – خواهید داشت. این پانسمان را طی جلسه ملاقات با دست‌اندرکاران بالینی که دو هفته بعد از عمل برگزار می‌شود برمی‌داریم.

🔳آیا بعد از عمل می‌توانم دوش بگیرم؟

روز بعد از عمل می‌توانید دوش بگیرید. روی خط برش جراحی‌تان دست نکشید و پانسمانی که در اتاق عمل برایتان گذاشته شده را برندارید.

🔳بعد از عمل چه نوع سینه‌بندی می‌توانم بپوشم؟

بعد از عمل سینه‌بند مخصوصی در اختیارتان قرار می‌دهیم که باید آن را به‌مدت 3 هفته بپوشید. این سینه‌بند را بیمارستان برایتان تهیه می‌کند و ما در اتاق عمل آن را به تن شما می‌پوشانیم. بعد از گذشت سه هفته می‌توانید سینه‌بند ورزشی یا سینه‌بند نرم بپوشید – نباید تا حداقل شش هفته بعد از عمل سینه‌بند جک‌دار بپوشید.

🔳بعد از عمل چه محدودیت‌هایی خواهم داشت؟

تا چهار هفته بعد از عمل اجازه ندارید دست‌هایتان را بالای سرتان ببرید. طی این چهار هفته نمی‌توانید اشیاء سنگین‌تر از 5 پوند (~ 2.26 کیلوگرم) را بکشید، هل دهید یا بلند کنید.

🔳آیا لازم است بعد از عمل تمرینات مربوط به ایمپلنت را انجام دهم؟

بله، بهتر است از روز پنجم بعد از عمل شروع کنید و روزی دوبار تمرینات مربوط به ایمپلنت را انجام دهید. این تمرینات را بهتر است تا سه ماه بعد از تاریخی که عمل شده‌اید ادامه دهید. هر کدام از پستان‌هایتان را باید باملایمت به سمت چپ و به سمت راست هل دهید و به مدت چند ثانیه با دست‌تان نگه دارید. انجام این تمرینات باعث می‌شود تا دچار انقباض کپسولی نشوید. انقباض کپسولی به معنای تنگ شدن فضای ایمپلنت پستان است که مانع از حرکت آزاد ایمپلنت می‌شود. جزئیات بیشتر در دستورالعمل‌های مراقبت بعد از عمل نوشته شده است؛ این دستورالعمل‌ها را پیش از این‌که جراحی کنید در اختیارتان قرار می‌دهیم.

🔳چه موقع می‌توانم اسکاردرمانی را آغاز کنم؟

اسکاردرمانی را تقریبا 8 هفته بعد از عمل می‌توانید آغاز کنید. می‌توانید با ماساژ اسکار شروع کنید، به این صورت که با استفاده از کره شی یا کره کاکائو اسکارتان را باملایمت ماساژ دهید. اگر احساس می‌کنید که لازم است مراقبت بیشتری از اسکارتان به عمل آورید نیز، می‌توانید از کرم‌هایی چون مدرما یا ژل‌های بر پایه سیلیکن استفاده کنید.

یادتان باشد که تا 18 ماه به طول می‌انجامد تا اسکار کاملاً بالغ و محو شود.

🔳آیا بعد از عمل نیازی به فالوآپ (پیگیری) بلندمدت هست؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به افرادی که عمل کاشت ایمپلنت پستان را انجام می‌دهند توصیه نموده که سه سال بعد از عمل ام‌آرای انجام دهند و سپس هر دو سال یک‌بار این آزمایش را تکرار کنند. برخلاف خبرهایی که جدیداً منتشر می‌شود، هیچ‌گونه ارتباط آشکاری بین کاشت ایمپلنت های پستان پُر شده از ژل سیلیکن و ابتلا به بیماری بافت همبند یا سرطان پستان وجود ندارد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.hopkinsmedicine.org

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved