1

ویدیو جراحی فالوپلاستی ساعد دست در انستیتو جراحی ترنسجندر Olmec در کشور هند

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

عمل فالوپلاستی به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد، که از آن جمله می‌توان به اصلاح میکروپنیس (آلت تناسلی مردانه کوچک)، اپیسپادیاس یا هایپوسپادیاس، برای مردانی که آلت تناسلی مردانه خود را از دست داده‌اند، و به‌عنوان بخشی از جراحی تغییرجنس افراد ترنس اشاره نمود.

عمل فالوپلاستی افراد ترنس طی چند مرحله صورت می‌گیرد: اولین مرحله جراحی میکروسکوپی است که حدود 3 تا 4 ساعت به طول می‌انجامد. طی این مرحله، آلت تناسلی مردانه با استفاده از تکنیک فلپ آزاد ساخته می‌شود. آلت تناسلی مردانه حاصل از این مرحله ظاهری بسیار عالی و حس دارد. آلت پس از گذشت 4 تا 6 ماه حس جنسی کامل پیدا می‌کند. در مرحله دوم جراحی نیز، کاشت پینایل ایمپلنت صورت می‌گیرد تا فرد بتواند آلت تناسلی مردانه خود را در حالت نعوظ قرار دهد. آلت تناسلی مردانه حاصل از این تکنیک حس کامل داشته و لذت جنسی طبیعی و ارگاسم را به همراه خواهد داشت. علاوه بر فالوپلاستی، عمل ساخت کیسه بیضه و کاشت ایمپلنت بیضه نیز صورت می‌گیرد. تمامی مراحل عمل فالوپلاستی در عرض یک سال قابل انجام است.

در این ویدیو پروسه کامل عمل فالوپلاستی به نمایش درآمده است. جراح نوارهای پوستی اطراف قسمتی از ساعد دست را که قرار است با آن پیشابراه بسازد لایه‌برداری می‌کند. جراح طرف رادیال ساعد دست را تا مرز میانی عضله بازویی‌زندبالایی کالبدشکافی می‌کند. سپس عصب رادیال سطحی را به‌خوبی حفظ می‌کند. جراح سپس طرف اولنار ساعد دست را کالبدشکافی می‌کند. جراح عصب بازویی را از قسمت میانی و جانبی جداسازی می‌کند. سپس کالبدشکافی ساعد دست را از طرف جانبی تا ماهیچه خم‌کننده مچ به زند بالایی ادامه می‌دهد. این اولین لایه پیشابراه جدید است، و این دومین لایه پیشابراه جدید و این نیز سومین لایه است.

جراح اولین لایه را لوله می‌کند، سپس دومین لایه را. سپس باله‌های سر فلپ را برش می‌زند و با آنها کلاهک آلت تناسلی مردانه را شکل می‌دهد. جراح عصب پودندال ناحیه تناسلی را کالبدشکافی می‌کند. سپس عروق و اعصاب فلپ ساعد دست را به عروق و اعصاب ناحیه تناسلی متصل می‌کند. همچنین پیشابراه جدید را به پیشابراه بدن متصل می‌کند. مراجعه‌کننده 14 روز بعد از عمل توانست راه برود. در اینجا می‌توانید نتیجه جراحی را بلافاصله بعد از عمل و 21 روز بعد از عمل مشاهده نمایید.

پس از این که در آلت تناسلی مردانه حس ایجاد شد (که معمولا می‌شود پس از 6 تا 9 ماه بعد از مرحله اول جراحی)، مرحله دوم جراحی فالوپلاستی که شامل کاشت پینایل ایمپلنت است صورت می‌گیرد. جراح فضایی در آلت تناسلی مردانه برای کاشت پینایل ایمپلنت ایجاد می‌کند، سپس میله‌های پینایل ایمپلنت را درون آلت تناسلی مردانه قرار می‌دهد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://youtu.be/tdyWZKYm7i8

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved