1

ویدیو جراحی بزرگ کردن پستان در زنان ترنس (MTF) توسط Dr. Javad Sajan در ایالات متحده

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

به اتاق عمل خوش آمدید! اولین جراحی که الان می‌خواهیم انجام دهیم، عمل بزرگ کردن پستان با کاشت پروتز 600 سی‌سی از طریق برش زیربغل است. ما ابتدا برشی در ناحیه زیربغل ایجاد می‌کنیم و سپس پروتز را از طریق این برش زیر عضله سینه فرد متقاضی قرار می‌دهیم. حجم این پروتز 600 سی‌سی است. بعضی از افراد می‌گویند که کاشت این پروتز با این حجم شدنی نیست، پس اجازه بدهید چیز جدیدی را به شما نشان دهم!

بسیار خوب دوستان، اولین گام این است که برش جراحی را ایجاد کنیم. مایع قرمزرنگی که مشاهده می‌کنید آیودین است که برای جلوگیری [از بروز عفونت] استفاده کردیم. بسیار خوب، کار جراحی را آغاز می‌کنیم. حال می‌خواهیم تونلی ایجاد کنیم. حال که تونل را ایجاد کردیم، می‌توانیم مایع بیحس‌کننده به درون این ناحیه تزریق کنیم. تزریق مایع بیحس‌کننده باعث می‌شود تا بدن فرد کمتر خونریزی کند. همینطور شدت درد را کاهش می‌دهد. این مایع حاوی آنتی‌بیوتیک نیز است، بنابراین از بروز عفونت نیز جلوگیری می‌کند. مزیت دیگری که دارد این است که به من کمک می‌کند تا فضای لازم برای کاشت پروتز را در بدن فرد ایجاد کنم. خواهید دید که بدن فرد بسیار کم خونریزی می‌کند.

بسیار خوب دوستان، حال تونلی که درست کردیم را پاک‌سازی می‌کنیم. بنابراین پوست را بلند می‌کنیم و تا جایی از بدن فرد که برنامه داشتیم پیش می‌رویم. حال می‌خواهم زیر عضله فضایی برای کاشت پروتز ایجاد کنم.

وقتی که می‌خواهید عمل‌های جراحی را که من انجام می‌دهم انجام دهید، باید ذهنیت‌تان اینگونه باشد که «موفقیت» تنها گزینه موجود است. اگر ذهنیت‌تان این‌گونه است که با خود می‌گویید «خوب، حالا تلاشم را می‌کنم ببینم چه می‌شود»، بهتر است آن را در سطل زباله بیاندازید. هر موقع مراجعه‌کننده‌ای به من رجوع می‌کند، مصمم می‌شوم که عملش را باموفقیت و به صورت ایمن انجام دهم، و تنها گزینه‌ای که پیش روی خود می‌بینم، این است که کارم را باموفقیت به پایان برسانم. من نهایت تلاشم را می‌کنم، چون می‌دانم که مراجعه‌کنندگانم با تمام وجود به من اعتماد کرده‌اند. و این اعتماد برای من موضوع بسیار مهمی است. ذهنیت باید این‌گونه باشد که هیچ راه بازگشتی وجود ندارد. من جراحی کردن را به چشم تجارت، حرفه یا شغل نمی‌بینم. بلکه جراحی کردن را مسئولیتی می‌بینم که باید نهایت تلاشم را به کار گیرم تا به بهترین صورت ممکن انجامش دهم. تا بتوانم زندگی افراد را تغییر دهم و بهتر از قبل کنم. اگر به نظرتان این دیوانگی است، خوب من هم دیوانه هستم.

این ایمپلنتی است که می‌خواهیم در بدن فرد متقاضی قرار دهیم. این ایمپلنت را بدون این‌که به آن دست بزنیم آماده ساخته‌ایم. حال از بابت مناسب بودن تونلی که درست کردیم مطمئن می‌شویم. تونل خوب به نظر می‌رسد. حال ایمپلنت را به آرامی در بدن فرد قرار می‌دهیم. همانطور که می‌بینید، کاشت ایمپلنت 600 سی‌سی از طریق زیر بغل کمی دشوار است. اما بالاخره کاشت آن را انجام دادیم.

ما موفق شدیم دوستان! ایمپلنت 600 سی‌سی را از طریق زیربغل زیر عضله کاشتیم. اجازه بدهید به شما نشان دهم. نوک سینه‌ها کاملاً متقارن و در یک سطح قرار دارند، خط زیر سینه در یک سطح قرار گرفته است، قسمت بالای سینه‌ها نیز کاملا متقارن و یک‌دست است. نتیجه عمل زمان می‌برد تا به‌خوبی جا بیفتد، چون متقاضی عمل بزرگ کردن پستان فردی ترنسجندر است. اما ظاهر نتیجه عمل عالی است.

در این‌جا می‌توانید نتیجه عمل را بعد از یک ماه مشاهده نمایید. چندین ماه طول می‌کشد تا سینه‌ها حالت آویزان به خود بگیرند، به‌خصوص وقتی عمل جراحی برای فردی ترنسجندر صورت می‌گیرد. دلیل این‌که کاشت ایمپلنت را از طریق زیربغل انجام دادیم این بود که فرد متقاضی نمی‌خواست اسکاری روی سینه‌اش داشته باشد، و این‌که برش زیربغل بعد از بهبودی به‌ندرت به چشم می‌آید! نوع ایمپلنتی که در این ویدیو استفاده کردیم نیز، ایمپلنت پستان سیلیکنی برند منتور با برجستگی زیاد با حجم 600 سی‌سی بود. درد پس از جراحی نیز با تجویز مسکن‌های مخدر قابل کنترل است. اگر فردی بعد از عمل مایل است سایز سینه متفاوتی داشته باشد نیز، معمولاً یک سال دست نگه می‌داریم و بعد از یک سال می‌توانیم جراحی ترمیمی برای تغییر سایز پستان انجام دهیم.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://youtu.be/G_Rqu4R56bM

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved