IMG_7771

ویدیو جراحی تخلیه و مردانه‌سازی سینه به روش برش دبل در مردان ترنس (FTM) توسط Dr. Javad Sajan در ایالات متحده

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

ما اینجا در اتاق عمل هستیم و می‌خواهیم سومین جراحی امروزمان را انجام دهیم. قصد داریم سینه فرد متقاضی را مردانه کنیم، بافت‌ها را تخلیه کنیم و نوک سینه‌های فرد را نیز مردانه کنیم. بیاییم کار را شروع کنیم.

در این ویدیو، دکتر جواد ساجن عمل تخلیه و مردانه‌سازی سینه فرد متقاضی را به روش برش دبل انجام می‌دهند. ابتدا سینه فرد را علامت‌گذاری می‌کنند، سپس اقدام به لیپوساکشن و تخلیه چربی‌های سینه می‌کنند. پس از اتمام لیپوساکشن، قدم بعدی ایجاد برش جراحی روی سینه فرد است. جراح ابتدا زیر سینه را برش می‌زند، چون اگر ابتدا روی سینه برش زده شود، بافت سینه به سمت پایین حرکت می‌کند و کار برش زدن را دشوار می‌سازد. بنابراین جراح ابتدا زیر سینه را برش می‌زند.

جراح از تیغ جدیدی برای ایجاد برش استفاده می‌کند تا برش جراحی تمیزی برجای بماند و اسکار حاصل از جراحی ظاهر بهتری داشته باشد. سپس جراح اقدام به جداسازی و تخلیه بافت پستان می‌کند و تلاش می‌کند تا بعد از عمل هیچ‌گونه گوشواره‌ای پدیدار نگردد. جراح برش‌های جراحی را به‌هم می‌آورد، بخیه می‌کند و سپس درین پن‌رز را برای تخلیه مایعاتی که در ناحیه جراحی جمع می‌شوند، از طریق برش جراحی در بدن فرد قرار می‌دهد.

جراح سپس لایه‌ای از پوست را بادقت و باملایمت برمی‌دارد تا بتواند هاله و نوک سینه‌ای که از قبل جداسازی کرده بود را در بستر این ناحیه قرار دهد. سپس جراح گرافت نوک سینه را روی این ناحیه قرار می‌دهد و آن را بخیه می‌کند. ابتدا وسط گرافت را بخیه می‌زند تا محکم سر جای خود بماند، سپس اقدام به بقیه دورتادور گرافت می‌کند.

کار جراح در اینجا به پایان می‌رسد و عمل مردانه‌سازی سینه باموفقیت انجام می‌گیرد. در اینجا می‌توانید نتیجه جراحی را بلافاصله بعد از عمل مشاهده نمایید. همانطور که می‌بینید، با وجود این‌که مراجعه‌کننده سینه‌های بزرگی داشته است، اما هیچگونه گوشواره‌ای ایجاد نشده و نوک سینه‌ها نیز به‌درستی در جایگاه مناسب خود فرار گرفته است.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://youtu.be/KmpX-nObquM

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved