1

چگونه از درین‌های جراحی مراقبت کنیم؟ + ویدیو

مترجم: سعید.ش

درین‌هایی که جراح پس از جراحی تخلیه و مردانه‌سازی سینه قرار می‌دهد، به عنوان یکی از آزاردهنده‌ترین مراحل دوره بهبودی پس از عمل شناخته می‌شوند. بعد از عمل لازم است حداقل روزی دوبار درین‌هایتان را تخلیه کنید، مقدار خروجی درین‌ها را ثبت نموده، و لوله درین‌ها را پاکسازی کنید تا عمل تخلیه و مکش را به‌خوبی انجام دهند. جراح‌تان دستورالعمل‌های لازم را درمورد نحوه انجام این کار با رعایت اصول بهداشتی به شما خواهد گفت.

در ویدیوی زیر، Dr. Drew Schnitt، جراح پلاستیک و ترمیمی دارای مدرک بورد و عضو جامعه جراحی پلاستیک امریکا و WPATH، نحوه مراقبت از درین پس از جراحی تخلیه و مردانه‌سازی سینه را توصیح می‌دهد.

🔻توضیحات ویدیو:

دکتر درو هستم از مرکز Inspired Cosmetic Surgery. قصد دارم نحوه مراقبت از درین را آموزش دهم. ما در بیشتر مواقع درین‌ها را درون زخم حاصل از جراحی قرار می‌دهیم تا مایعاتی که ممکن است در این ناحیه جمع شود را تخلیه کند. این مراجعه‌کننده عمل جراحی خود را به روش برش دبل انجام داده است.

پس از جراحی‌های مختلف ممکن است به هر تعداد درین داشته باشید. درین مایعات را تخلیه می‌کند که گاهی در ابتدا خونی است و به‌مرور زمان شفاف می‌شود، مثل آنچه که در اینجا می‌بینید. درین از زخم حاصل از جراحی خارج می‌شود، ترشحات این ناحیه را تخلیه می‌کند و به درون حباب درین می‌ریزد. برای مراقبت از این درین‌ها، لازم است به‌طور مرتب لوله آنها را تمیز کنید. ممکن است لازم باشد که تا چهار بار در روز لوله‌های درین را تمیز کنید. بشخصه در بیشتر مواقع از سواب الکلی استفاده می‌کنم، اما گاهی هم برای انجام این کار از کمی مایع ظرفشویی استفاده می‌کنم.

می‌توانید دست خود را به مایع ظرفشویی کمی آغشته کنید. درین را از نزدیک جایی که از پوست بدن‌تان خارج شده با انگشتان خود محکم بگیرید و فشرده سازید. با دست دیگرتان نیز دوباره درین را محکم بگیرید و فشرده سازید. دستی که بالاتر قرار داده‌اید را به همان صورت در جای خود نگه دارید، و دستی که پایین‌تر قرار داده‌اید را روی درین به سمت پایین حرکت دهید تا مایعی که درون لوله‌های درین جمع شده به سمت پایین هدایت شود.

سپس دستی که بالاتر قرار داده‌اید را رها کرده اما دستی که پایین‌تر قرار داده‌اید را به همان صورت محکم نگه دارید. دوباره لوله درین را محکم بگیرید و فشرده سازید. و مجدداً مایعات درون لوله درین را به سمت پایین هدایت کنید. همیشه باید یک نقطه از درین را محکم فشرده سازید. دوباره درین را محکم بگیرید و مایعات را به سمت پایین برانید تا موقعی که درین کاملاً تخلیه گردد. مثل آنچه که می‌بینید. محکم فشار دهید و به پایین برانید.

برای تخلیه کردن حباب درین، درپوش آن را برمی‌دارید. به درجه‌بندی حباب درین نگاهی بیاندازید. برای این مراجعه‌کننده حدود 15 سی‌سی مایع درون حباب درین جمع شده است. اگر مقدار مایعی که درون حباب درین جمع شده کمتر از 30 تا 50 سی‌سی بود، لازم نیست آن را تخلیه کنید. نباید اجازه دهید که حباب درین کاملاً پُر شود، چون در این صورت قدرت مکش خود را از دست می‌دهد.

محتویات حباب درین را درون ظرفی خالی نموده و مقدار مایع موجود را روی کاغذی که در اختیارتان می‌گذاریم یادداشت و ثبت می‌کنید. سپس حباب درین را محکم فشار می‌دهید و به این صورت آن را مجددا شارژ می‌کنید. من درب درین را می‌بندم تا درین بتواند همچنان عمل تخلیه و مکش را انجام دهد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.topsurgery.net

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved