1

ویدیو خارج کردن سوند سوپراپیوبیک پس از جراحی متودیوپلاستی در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

وقتی عمل متودیوپلاستی همراه یا یوریتروپلاستی (افزایش طول پیشابراه) صورت می‌گیرد، جراح سوندی را از طریق شکم درون مثانه فرد قرار می‌دهد. تا موقعی که لوله ادرار جدید در حال بهبودی است، دفع ادرار از طریق سوند سوپراپیوبیک صورت می‌گیرد. سوند سوپراپیوبیک معمولا تا دو الی چهار هفته بعد از عمل همراه فرد است؛ افرادی که بعد از عمل دچار عوارض مربوط به پیشابراه می‌شوند نیز به‌مدت طولانی‌تری باید سوند سوپراپیوبیک را همراه خود داشته باشند. بیشتر افراد، سوند سوپراپیوبیک را آزاردهنده و بعضی از افراد نیز آن را نسبتاً اذیت‌کننده می‌دانند. در این ویدیو، فردی که عمل متویوپلاستی را پشت سر گذاشته است، سوند سوپراپیوبیک خود را طبق توصیه جراحش خارج می‌کند.

🔻توضیحات ویدیو:

جراحم به من توصیه نمود که سوند سوپراپیوبیکم را چهار هفته بعد از عمل متودیوپلاستی‌ام خارج کنم. من این کار را انجام دادم، و این هم ویدیوی من در حین انجام این کار است. من این ویدیو را برای مقاصد آموزشی‌اش به اشتراک گذاشتم، که برای افرادی که لازم است سوند خود را خارج نموده اما اطمینان 100% به انجام این کار ندارند مفید است. البته هیچ اشکالی ندارد که قرار ملاقاتی با پزشک عمومی ترتیب دهید و از او بخواهید که سوندتان را خارج کند. به هر حال هیچ‌وقت کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند!

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.metoidioplasty.net

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved