img_7090.jpeg

تجربه جراحی متودیوپلاستی کامل همراه با عمل ترمیمی سینه توسط Dr. Menschikov Konstantin Anatolyevich در مسکو روسیه، سال 2018 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

عمل متودیوپلاستی کامل، اسکروتوپلاستی (ساخت کیسه بیضه) بدون کاشت ایمپلنت، افزایش طول پیشابراه، تخلیه و بالا کشیدن مونس، و واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن) را توسط Dr. Menschikov Konstantin انجام دادم. می‌خواستم جراحم نزدیک به محل سکونتم باشد، بنابراین باید بین دکتر Menshchikov K. A. (در مسکو) و دکتر Stasevich O. V. (در مینسک) یکی را انتخاب می‌کردم.

دکتر Stasevich فرمودند که برایم عمل متودیوپلاستی و یوریتروپلاستی پرینئال را انجام می‌دهند، اما دکتر Menshchikov فرمودند که همه مراحل عمل (متودیوپلاستی و افزایش طول پیشابراه) را در یک مرحله به انجام می‌رسانند. زمینه‌های مشترکی نیز با دکتر Konstantin Anatolyevich یافتم. بنابراین تصمیمم را گرفتم. بعلاوه دکتر K. A. Menshchikov می‌توانستند عمل جراحی را در بیمارستان آکادمی علوم روسیه واقع در خیابان Thoreza در سن‌پترزبورگ همراه با جراح پلاستیکی به نام Karimov R. F انجام دهند.

هزینه عمل‌ها 310.000 روبل روسیه (4800 دلار امریکا) و هزینه عمل ترمیمی بالاتنه نیز 40.000 روبل روسیه (610 دلار امریکا) شد. هیچ هزینه دیگری بابت داروها، بانداژ، بستری در بیمارستان و … پرداخت نکردم.

عملم با بیهوشی عمومی و بیحسی اپیدورال صورت گرفت. دکترها اجازه دارند که قبل از عمل از هر جایی تست بگیرند و درمانگر نیز لازم است نتیجه‌گیری کند که هیچگونه مانعی برای انجام عمل جراحی وجود نداشته باشد. روز عمل هیچگونه خوردنی یا آشامیدنی نباید مصرف کنیم، و این که پوشیدن جوراب‌های گنی نیز الزامی بود.

من نمی‌دانم چرا برایم از بیحسی اپیدورال استفاده کردند و چرا اصلا به این کار رضایت دادم. وقتی متخصص هوشبری سوزن سرنگ را وارد ستون فقراتم کرد، دردی در پای راستم احساس کردم. و بعد ایشان خیلی طبیعی مجددا سوزن را وارد ستون فقراتم کرد. سپس ماسک را روی دهانم گذاشتند و من بیهوش شدم.

در اتاقی دو تخته به‌هوش آمدم، اما تنها بودم. تخت خواب مدرنی به من اختصاص یافته بود که همه مدل تنظیمات را داشت.

دیری نپایید که پای چپم بدطور تیر کشید و پای راستم نیز درد گرفت. این موضوع را با پزشک در میان گذاشتم، و اجازه یافتم که جوراب‌های گنی را از پاهایم درآورم – پای چپم متورم و مثل سنگ شده بود، همه عضلات ساق پایم دچار اسپاسم شده بودند. ابتدا فکر کرده بودند رگ‌هایم دچار مشکل شده‌اند، سونوگرافی کردند و همه‌چیز خوب بود. سپس فکر کردند که به دلیل این‌که پاهایم در حین عمل در موقعیت نامناسبی قرار گرفته‌اند بیحس شده‌اند. اما بعد از سه هفته مشخص شد که این مسئله بدلیل آسیب عصبی (L5) ناشی از بیحسی اپیدورال ایجاد شده است.

در ناحیه عملم دو پمپ مکش و تخلیه، یک سوند سوپراپیوبیک درست بالای ناحیه تناسلی، و لوله دیگری که از طریق پیشابراه جدیدم وارد مثانه‌ام شده، و سوند اپیدورالی که تا یک روز دیگر به جهت تزریق داروهای مسکن در کمرم قرار گرفته است، وجود دارد.

بخشی از بافت مخاطی پیشابراه را از گونه‌ام برداشتند – داخل دهانم را بخیه زده‌اند، دردش قابل تحمل است. بعد از دو هفته دکتر بخیه‌های داخل دهانم را که داشتند سبب رشد بیش از اندازه بافت مخاطی می‌شدند، خارج کرد. روز دوم بعد از عمل یکی از درین‌ها را نیز کشیدند، و روز سوم بعد از عمل درین دیگرم را خارج کردند.

به من گفتند که باید لوله‌ای که درون پیشابراهم قرار گرفته را هر چهار ساعت یکبار با سالین شستشو دهم. کمی خون از آن خارج شد، اما خیلی دردناک نبود.

دکتر R. F. Karimov نیز عمل ترمیمی بالاتنه‌ام را انجام دادند – هاله‌ها را کوچکتر کردند و سایز یک طرف را اصلاح کردند. نتیجه عمل ترمیمی‌ام عالی شد و حال سینه‌ام متقارن شده است. ده روز بعد از عمل نیز بخیه‌های مربوط به عمل بالاتنه‌ام را کشیدند.

روز سوم بعد از عمل از بیمارستان مرخص شدم، چون خودم مصرانه از ایشان خواسته بودم – به این دلیل که درد پایم اجازه نمی‌داد به درستی بخوابم، حتی تزریق فنوزپام نیز چاره‌ساز نبود.

از من تست کراتین کیناز گرفتند تا علت مشکل پا را تشخیص دهند و 170 بار آنالیز انجام دادند که از حد مجاز فراتر بود (بعید می‌دانم تا به حال در دنیا چنین اقدامی صورت گرفته باشد). برایم یک دوره دگزامتازون تجویز کردند، مشکلم به‌تدریج کمتر شد – ورم کم‌کم داشت فروکش می‌کرد. اما در تمام این مدت، درد سوزشی اصلا برطرف نشد. عصبی که آسیب دیده بود باعث شد تا درد بسیار زیادی را متحمل شوم. الان نیز در حال مصرف دوره دارویی هستم تا مشکل عصبم برطرف شود، چون پاهایم حس طبیعی ندارند – دچار ضعف عضلانی شده‌اند و نمی‌توانم به خوبی راه بروم. اما نورولوژیست فرمودند که همه‌چیز خوب خواهد شد.

درمورد ناحیه تناسلی؛ هیچ دردی نداشتم، همه‌چیز به خوبی بهبود پیدا کرد. لوله‌ای که درون پیشابراهم بود اذیت‌کننده بود، یا شاید بهتر باشد اینطور بگویم که ناخوشآیند بود. هر موقع این لوله تصادفا با پیشابراهم برخورد می‌کرد، موقع شستشوی پیشابراه کمی خون از آن خارج می‌شد. این لوله را چهارده روز بعد از عمل خارج کردند. سوند سوپراپیوبیک تا چند روز بعد باقی ماند.

اولین باری که دستشویی رفتم خیلی داغ و دردناک بود، اما با هر بار دستشویی رفتن، این درد کمتر و کمتر می‌شد. بعد از این‌که ادرار می‌کنم، لازم است کمی ناحیه پوبیس را فشار دهم چون کمی ادرار باقی می‌ماند. دکتر فرمودند که این مسئله طبیعی است و به احتمال زیاد برطرف خواهد شد.

لازم است طرز نشستن را مجددا بیاموزم، چون اگر همانطور که همیشه می‌نشستم بخواهم بنشینم، احساس ناخوشآیندی به من دست می‌دهد.

به‌خاطر مصرف دگزامتازون، بخیه‌هایم را کمی دیرتر و 18 روز بعد از عملم کشیدند – منظورم کل بخیه‌های آلت تناسلی مردانه و استاپل‌های فلزی کیسه بیضه‌ام است. کشیدن بخیه فوق‌العاده دردناک و غیرقابل تحمل بود. مدام ناسزا می‌گفتم و دکتر تلاش می‌کرد با گفتن «هیس .. هیس» مرا آرام کند، اما فایده‌ای نداشت. دردش جوری بود که گویا فردی دارد مقعدم را با ذغال گذاخته می‌سوزاند! اما آن ساعت پاهایم اصلا دردی نداشتند. همیشه مثبت‌اندیش باشید.

کیسه بیضه‌ام کوچک اما عالی است. عمل کاشت ایمپلنت بیضه را فقط می‌توانم شش ماه بعد از این عمل انجام دهم.

دکتر Konstantin قبل از عملم توصیه کرده بود که دوره هورمونی با دوز بالا برای رشد آلتم بگذرانم، که پزشک هورمون و غددم این کار را برایم انجام دادند. من سوستانون مصرف می‌کردم. آلتم را پمپ می‌کردم و از ژل اندراکتیم نیز استفاده می‌کردم. طول آلتم 6 سانتی‌متر شده بود، و بعد از عمل طول آلتم 4 سانتی‌متر و قطرش 10 سانتی‌متر شد. اما فکر می‌کنم طول آلت با استفاده از پمپ و دستگاه کشش آلت افزایش پیدا کند.

تکنیک جراحی خیلی جالب بود، جراح پوست را از یکی از لب‌های ناحیه تناسلی‌ام برداشت و آن را به دور آلت تناسلی‌ام پیچاند. بیرون آلت تناسلی مردانه‌ام اسکاری وجود دارد که الان دیگر کمرنگ شده است. بزرگترین اسکاری که داشتم مربوط به سوراخ سوند سوپراپیوبیک است، بقیه اسکارها جزئی بوده و اسکار کیسه بیضه نیز شبیه به بافت پوست شده است.

جریان ادراری عالی و قوی است، ادرارم اصلا پخش نمی‌شود، گاهی اوقات لازم است به خودم فشار بیارم تا مثانه‌ام کامل تخلیه شود. دچار بی‌اختیاری ادراری نشدم، اما در حالت کلی بیشتر از قبل نیاز به دستشویی رفتن دارم.

حذف مو الزامی و ضروری است، چون قبل از عمل انجامش نداده بودم. اگر از پروتز آلت تناسلی Pilot استفاده کنم نیز، می‌توانم همه‌جا لخت شوم. این پروتز محصول یک کمپانی روسی است. مشخصات آن در لینک زیر نوشته شده است:
http://ftmprosthetic.ru/goods/Pilot003?mod_id=152425053

دکتر Dr. Menschikov Konstantin Anatolyevich در مسکو را برای عمل متودیوپلاستی واقعا توصیه می‌کنم. با ایشان می‌توانید به رایگان مشاوره جراحی کنید. می‌توانید با ایشان تماس بگیرید یا برای ایشان ایمیل بفرستید. آدرس وبسایت ایشان: http://uroland.ru

و این‌که توصیه می‌کنم به هیچ عنوان بیحسی اپیدورال انجام ندهید.

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/11/01/236/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مرجع:
http://www.transbucket.com