1

چگونه به عنوان یک زن در جامعه حضور پیدا کنیم؟ (ویژه زنان ترنس MTF)

مترجم: سعید.ش

زن بودن به چه معناست؟ کروموزوم‌های ما همیشه تعیین‌کننده ظاهر ما نیستند. بعضی از مردان خصوصیاتی زنانه دارند و بعضی از زنان نیز خصوصیاتی مردانه دارند. جنسیت ما ساخته باورها، ویژگی‌ها، و رفتارهای مختلف ماست. حضور به عنوان یک زن در جامعه تنها به آرایش کردن و لباس زنانه پوشیدن محدود نمی‌شود. لازم است مجموعه خصوصیات پیچیده‌ای را نیز همیشه در ذهن خود داشته باشید. حضور به عنوان یک زن در جامعه برای افرادی که با جسم منتسب به مردان متولد شده‌اند چالش‌برانگیز و گاهی استرس‌زاست. اگر فردی ترنسجندر هستید یا صرفا برای سرگرمی می‌خواهید این کار را انجام دهید، با مطالعه این مقاله می‌توانید بااطمینان به عنوان یک زن در جامعه حضور پیدا کنید.

🔳بخش اول. ظاهر زنانه

1

✳️1. همه جوانب را در نظر داشته باشید

وقت بگذارید و ببینید که می‌خواهید ظاهر چه نوع زنی را داشته باشید. این کار تاثیر بسزایی روی مراحل دیگر دارد. چند سال‌تان است؟ تیپ بدنی شما چیست؟ چه استایلی می‌خواهید داشته باشید؟ خودتان را در ذهن خود مجسم کنید. می‌توانید شیک و رسمی، جذاب و تحریک‌کننده، یا حتی معصوم و فرشته‌گونه باشید. ظاهری که دوست دارید داشته باشید به‌مرور زمان تغییر می‌کند، و ممکن است هر روز دوست داشته باشید لباس های مختلفی بپوشید.

🔹موقعی که می‌خواهید لباس بپوشید، همیشه مناسبت‌های پیش روی خود و اتفاقات روزمره زندگی‌تان را نیز در نظر داشته باشید. اگر می‌خواهید به عنوان یک زن در جامعه حضور پیدا کنید اما مناسبت خاصی پیش روی شما نیست و قرار است در محیط کاری مشغول به کار شوید، موقعیت مناسبی برای پوشیدن لباس‌های جذاب و تحریک‌کننده یا پُرزرق‌وبرق نیست. اما اگر می‌خواهید به کلاب یا جشن و میهمانی بروید، پوشیدن لباس‌های تحریک‌کننده و جذاب هیچ اشکالی ندارد.

🔸اگر می‌خواهید در یک میهمانی یا مناسبتی خاص به عنوان یک زن حضور پیدا کنید، هر چیزی که دوست دارید بپوشید و هر لباسی را که می‌پسندید امتحان کنید.

🔹می‌توانید به ظاهر زنان غیرترنسی که دوستان صمیمی شما هستند نگاهی بیاندازید و از روی ظاهر آنها درمورد مد روز الهام بگیرید. ببینید کدام جنبه از پوشش و لباس آنها را بیشتر دوست دارید.

2

✳️2. دوش‌ بگیرید

دوش گرفتن اولین قدم برای زنانه شدن ظاهر شماست. موقع دوش گرفتن کارهای زیادی را باید انجام دهید، از اصلاح کردن موها گرفته تا شستشوی موها، و تمیز و پاکیزه کردن بدن‌تان، همه را باید انجام دهید. تصور عمومی از زنان اینگونه است که زنان پوستی نرم و لطیف، مویی تمیز و درخشان، و بدنی پاکیزه دارند، بنابرای روی انجام این مراحل وقت بگذارید. ممکن است نیاز باشد برای انجام این مراحل کمی هزینه کنید.

🔹تیغ اصلاح باکیفیت برای اصلاح موهایتان خریداری کنید. تیغ‌های ارزان‌قیمت پوست‌تان را تحریک می‌کنند، و این که موی بدن‌تان نیز به سرعت دوباره رشد می‌کند.

🔸شامپو و نرم‌کننده‌ای با رایحه بسیار دلنشین بخرید. رایحه محصولات زنانه با رایحه محصولات مردانه متفاوت است.

🔹لیف و شامپو بدن تهیه کنید. این محصولات کمک می‌کنند تا پوست مرده بدن‌تان شسته شود و پوست بدن‌تان پاکیزه و لطیف گردد.

3

✳️3. ته‌ریش خود را کامل اصلاح کنید

بعد از این که بدن‌تان را شستید و موهایتان را شامپو زدید، برای این‌که بتوانید به عنوان یک زن در جامعه حضور پیدا کنید حتما لازم است که موهای صورت‌تان را از ته اصلاح کنید. از تیغ اصلاح جدید استفاده کنید و برای انجام این کار وقت بگذارید. آرام و باملایمت صورت خود را اصلاح کنید تا پوست‌تان تحریک نشود. از کرم اصلاح به مقدار فراوان و از تیغ اصلاح سه یا چند تیغه استفاده کنید تا کمتر دچار سوختگی پوست پس از اصلاح شوید. اگر می‌خواهید ته‌ریش‌تان کاملا اصلاح شود، می‌توانید از روش‌های دیگری مانند وکسینگ، الکترولیز، یا حتی لیزر برای حذف دائمی موها بهره جویید، اما پیش از هر کاری اول با یک متخصص مشورت کنید.

🔹موهای کل بدن‌تان را نیز اصلاح کنید. اگر تا به حال موهای بدن‌تان را اصلاح نکرده‌اید یا مدتی از اصلاح قبلی‌تان گذشته است، لازم است وقت بسیاری را زیر دوش حمام صرف این کار کنید. ممکن است به چند تیغ نیاز پیدا کنید، بنابراین تیغ اضافی کنار دست‌تان داشته باشید.

🔸وقتی می‌خواهید موهای قسمت‌های حساس‌تر بدن‌تان مثل شکم یا زیربغل را اصلاح کنید، یادتان باشد این قسمت‌ها را خیلی تیغ نکشید.

🔹بعد از این که موهایتان را اصلاح کردید، از مرطوب‌کننده استفاده کنید. به این صورت پوست‌تان بعد از این که کامل اصلاح شده، نرم‌تر و زنانه‌تر می‌شود. رایحه‌ای که دوست دارید را انتخاب کنید.

4

✳️4. ابروهایتان را اصلاح کنید

ابروهای زنان معمولا باریک‌تر از ابروهای مردان است. تار موهای اضافی دور ابروهایتان را محکم با موچین بگیرید و از ریشه بیرون بکشید. اگر می‌خواهید مدلی شیک به ابروهایتان بدهید، لازم است به متخصص این کار رجوع کنید، اما در خانه نیز می‌توانید دور ابروهایتان را با موچین تمیز کنید.

🔹ابتدای ابروها باید یک اینچ بالاتر از گوشه داخلی چشم‌هایتان باشد. تارهای مویی که بین دو ابرویتان روئیده است را با موچین اص‌لاح کنید.

🔸انتهای ابروها باید یک اینچ بالاتر از گوشه بیرونی چشم‌هایتان باشد. تارهای مویی که بعد از انتهای ابرویتان روئیده است را با موچین اصلاح کنید.

🔹موهای زیر ابروهایتان را با موچین اصلاح کنید تا حالت طبیعی هشتی‌شکل به خود بگیرند. بالاترین نقطه ابرویتان باید بالاتر از لبه بیرونی کاسه چشم‌تان قرار گیرد. تار موهایی که زیر بالاترین نقطه ابروی هشتی‌شکل شما روئیده است را اصلاح کنید. این کار را بسیار آهسته انجام دهید و تلاش کنید ضخامت هر دو ابرو را متقارن درآورید.

🔸بعد از این که صورت‌تان را با موچین یا بند انداختن اصلاح کردید، طبیعی است که پوست‌تان قرمز و گاهی متورم شود. این مسئله به سرعت برطرف خواهد شد.

5

✳️5. ناخن‌هایتان را مانیکور کنید

ناخن‌هایتان را تمیز و کوتاه کنید. هر چند موقعی که حمام می‌کنید،‌ ناخن‌هایتان نیز معمولا تمیز می‌شوند، اما گاهی اوقات هم نیاز است که از پاک‌کننده ناخن برای تمیز کردن کثیفی و جرم ناخن‌ها استفاده کنید. با استفاده از سوهان ناخن می‌توانید گوشه‌های نامتقارن ناخن‌هایتان را منظم کنید.

🔹در صورت تمایل ناخن‌هایتان را نقاشی کنید. می‌توانید ناخن‌هایتان را پولیش ساده کنید که واقعا شیک است، اما به جز این روش، گزینه‌های بسیار زیادی را پیش روی خود دارید. اگر دوست دارید رک و جذاب به نظر برسید می‌توانید ناخن‌هایتان را قرمز روشن یا نئونی کنید؛ اما اگر رنگ‌های ملایم‌تری را می‌پسندید، می‌توانید از سایه‌های بژ یا نقره‌ای روی ناخن‌هایتان استفاده کنید.

🔸اگر ناخن‌هایتان زائده‌های بسیاری دارند، جرم گرفته‌اند، یا پوسته‌پوسته شده‌اند، می‌توانید به متخصص مراجعه کنید تا ایشان برایتان ناخن‌هایتان را مانیکور کنند. یک مانیکوریست حرفه‌ای می‌تواند برایتان ناخن‌هایتان را کوتاه، تمیز و مرتب، و رنگ‌آمیزی کند.

6

✳️6. موهایتان را مدل دهید

موهای تمیز و پاکیزه فاکتور مهمی است که برای حضور در جامعه به عنوان یک زن به آن نیاز دارید؛ اگر موهایتان فر، زبر یا بلند است لازم است کار بیشتری روی آنها انجام دهید. در حالت کلی، همیشه موهایتان را به دقت شانه بزنید و اگر موهایتان حالت مجعد یا بی‌نظم به خود می‌گیرد، از محصولات حالت‌دهنده مو نیز بهره جویید.

🔹می‌توانید به سالن آرایش مو مراجعه کنید. یک آرایشگر خوب نه تنها شما را از مد روز آگاه می‌کند، بلکه به شما می‌گوید که چه مدل موهایی به شما می‌آید. ایشان می‌توانند محصولاتی را که مخصوص نوع موهای شماست به شما معرفی و پیشنهاد کنند. از قبل بدانید که چه می‌خواهید، اما اگر چیز جدیدی به شما پیشنهاد شد نیز، موقع تصمیم‌گیری انعطاف داشته باشید.

🔸مدل موهای ساده انتخاب کنید، مگر این که در این زمینه تجربه بسیاری کسب کرده باشید. صدها مقاله و فیلم آموزشی در یوتوب درمورد مدل موهای ساده موجود است که می‌توانید مطالعه و مشاهده نمایید.

🔹قبل از این‌که در مناسبتی شرکت کنید، مدل موهای مختلفی را امتحان کنید. هیچ چیزی استرس‌زا‌تر از امتحان کردن مدل موی جدید در فرصت بسیار کم پیش از شرکت در یک مناسبت نیست!

🔸اگر می‌خواهید به مدتی طولانی در جامعه به عنوان یک زن حضور پیدا کنید، موهایتان را هر چه قدر که می‌خواهید بلند بگذارید.

🔹تهیه کلاه‌گیس نیز ایده خوبی است. کلاه‌گیس‌ها در طرح‌ها و مدل‌ها، رنگ‌ها، و جنس‌های مختلفی عرضه می‌گردند. می‌توانید کلاه‌گیسی را پیدا کنید که به استایل شما بیاید.

7

✳️7. کرم‌پایه بزنید

این مرحله برای هر فردی با فرد دیگر بسیار متفاوت است، اما در حالت کلی، کرم‌پایه مهم‌ترین مرحله حضور در جامعه به عنوان یک زن محسوب می‌شود. کرم‌پایه همه لکه‌های پوست را می‌گیرد و سایه ته‌ریش را نیز می‌پوشاند. کرم‌پایه‌ای همرنگ پوست‌تان پیدا کنید، و همینطور کرم پودر خریداری و استفاده کنید تا آرایش روی صورت‌تان بنشیند و ظاهری طبیعی و زنانه به صورت‌تان ببخشد.

🔹به فروشگاه لوازم آرایشی مراجعه کنید تا آنجا متخصصان آرایش شما را در انتخاب محصولات مناسب راهنمایی کنند. این کار بسیار مهم است، به‌خصوص اگر تا به حال از کرم‌پایه استفاده نکرده‌اید. با کمک متخصصان آرایش متوجه می‌شوید کدام برند با توجه به نوع پوست و مقدار هزینه‌ای که می‌کنید برایتان بهترین است.

🔸اگر اینترنتی خرید می‌کنید، قبل از سفارش کرم‌پایه دیدگاه‌هایی که زیر هر محصول درج شده است را بخوانید. به دنبال کرم‌پایه‌هایی با پوشش‌دهی کامل باشید.

🔹قبل از این که کرم‌پایه را استعمال کنید، ابتدا مرطوب‌کننده و پرایمر آرایشی را استعمال کنید. بدین‌صورت بقیه کارهای آرایش‌تان بسیار راحت‌تر انجام می‌شود و آرایش‌تان ظاهر بهتری به خود می‌گیرد. کرم‌پایه را با انگشتان یا براش آرایشی روی صورت خود استعمال کنید تا آرایش اصلی با پوست صورت‌تان تماس پیدا نکند.

8

✳️8. آرایش کنید

ببینید آیا می‌خواهید آرایش کامل داشته باشید یا آرایش طبیعی، اما هر کدام را که می‌خواهید انجام دهید یادتان باشد که در آرایش کردن زیاده‌روی نکنید، چون مطمئنا دوست ندارید زشت به نظر برسید. رژلب، رژگونه، سایه‌چشم، خط چشم، و ریمل از جمله گزینه‌هایی هستند که پیش روی خود دارید.

🔹اگر می‌خواهید آرایش طبیعی کنید، کمی ریمل و خط چشم کفایت می‌کند.

🔸اگر می‌خواهید آرایش کامل کنید، می‌توانید خط چشم، سایه‌چشم، رژگونه، و رژلب نیز بزنید.

🔹بیشتر افرادی که تازه شروع به آرایش کردن می‌کنند، وسوسه می‌شوند که آرایش خود را غلیظ‌تر کنند. یادتان باشد متناسب با مناسبتی که پیش رو دارید آرایش کنید. شیک آرایش کنید، و مطمئن باشید که هیچ مشکلی برای حضور در جامعه به عنوان یک زن نخواهید داشت.

🔸آرایش کردن برای بسیاری از زنان کار سختی است؛ صبور باشید و از دوستان‌تان کمک بخواهید. کم‌کم یاد می‌گیرید که چطور آرایش کنید.

🔹برای یادگیری آرایش‌های پیچیده‌تر، مثل آرایش چشم دودی و آرایش چشم گربه‌ای می‌توانید ویدیوهای آموزشی موجود در یوتوب را تماشا کنید.

🔳بخش دوم. پوشش زنانه

1

✳️1. لباسی انتخاب کنید

برای این‌که بتوانید زنانه‌پوشی کنید لازم است از سر تا نوک پای خود را مدنظر قرار دهید، و می‌توانید کار خود را با انتخاب لباس زنانه دلخواه‌تان شروع کنید. رنگ لباسی که انتخاب می‌کنید به استایل شخصی شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید ظاهری اداری و رسمی داشته باشید، بیشتر رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید به کلاب شبانه یا میهمانی بروید، رنگ‌ها و الگوهای روشن‌تر را انتخاب کنید. همچنین لازم است لباسی را انتخاب کنید که به تیپ بدنی شما بیاید.

🔹لباس زنانه‌ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه قالب بدن شماست. پوشیدن لباس‌های یقه‌باز زنانه سبب می‌شود تا شانه‌های عریض کمتر جلب توجه کنند، بنابراین این نوع لباس‌ها انتخاب مناسبی برای حضور در جامعه به عنوان یک زن محسوب می‌شود. برای این‌که بتوانید به عنوان یک زن در جامعه حضور پیدا کنید، لازم است بدن‌تان را بشناسید و چیزهای مختلفی را امتحان کنید.

🔸اگر اندامی پُر و میان‌تنه بزرگی دارید، بهتر است پیراهن‌هایی که شکم‌تان را نشان می‌دهند نپوشید. می‌توانید لباس‌هایی از جنس الیافی مانند پلی‌استر که کش می‌آیند بپوشید که بسیار راحت هستند.

🔹اگر بازوهایتان خیلی عضلانی است، وقتی لباس‌های زنانه بدون آستین می‌پوشید می‌توانید شالی روی بازوهایتان بیاندازید و آنها را بپوشانید.

🔸می‌توانید لباس‌هایی که به بدن فرم می‌دهند، مثل سینه‌بند اسفنجی، شورت گف (به انگلیسی: Gaff) و … نیز بپوشید.

2

✳️2. برای پایین‌تنه خود لباس انتخاب کنید

افراد لاغراندام راحت‌تر می‌توانند برای مثال شلوار جین چسبان و دامنی پیدا کنند که قوس‌های بدن‌شان را به خوبی نمایان سازد. برای پیدا کردن لباسی که مناسب پایین‌تنه شما باشد، لازم است چندین مرتبه به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کنید. اگر اینترنتی خرید می‌کنید، موقع انتخاب شلوار یا دامن احتیاط کنید، چون به این صورت پیش‌بینی کردن سایز لباس‌ها برایتان دشوار می‌شود.

🔹برای شروع می‌توانید دامن مدل امپراتوری خریداری کنید که گزینه‌ای عالی برای شروع است. این نوع دامن‌ها بیشتر به تن افرادی می‌آیند که باسن و لگن باریکی داشته و پایین‌تنه پُری ندارند.

🔸همراه با یکی از دوستان زن خود برای خرید لباس بیرون بروید و دیدگاه وی را نیز بشنوید.

🔹حتما برجستگی ناحیه تناسلی‌تان را پنهان کنید.

3

✳️3. جواهرات انتخاب کنید

امروزه جواهرات زیبایی از انگشتر گرفته تا گردنبند، گوشواره، و گیره تزئینی مو در فروشگاه‌های مختلف عرضه می‌گردد. سعی کنید جواهرات خود را با لباس زنانه‌ای که می‌پوشید ست کنید.

🔹ست کردن رنگ‌ها ایده خوبی است. مثلا اگر دامن سبزرنگ و تاپ سفیدرنگی پوشیده‌اید، می‌توانید گیره موی تزئینی به شکل گل سفیدرنگی در موهایتان قرار داده یا دستبند سبزرنگی به دست خود ببندید.

🔸بیش از اندازه جواهرات به خود آویزان نکنید. نهایتا از سه عدد جواهر بیشتر به خود آویزان نکنید.

🔹بعضی از جواهرات گران‌قیمت هستند، اما فروشگاه‌هایی هم هستند که در کنار جواهرات گران‌قیمت، اغلب جواهرات مقرون‌به‌صرفه را نیز به فروش می‌رسانند.

4

✳️4. کفش انتخاب کنید

کفش‌هایی که انتخاب می‌کنید باید راحت و شیک باشند. زنان همیشه کفش پاشنه‌بلند نمی‌پوشند، بنابراین مجبور نیستید به پاهایتان سخت بگیرید. کفش‌های بدون پاشنه بهتر هستند چون افرادی که با جسم منتسب به مردان متولد شده‌اند معمولا قدبلندتر از افرادی هستند که با جسم منتسب به زنان متولد شده‌اند. با پوشیدن کفش پاشنه‌بلند یک سر و گردن بلندتر از بقیه جلوه می‌کنید. مجددا لازم به ذکر است که مناسبت‌های پیش رویتان را مدنظر داشته باشید. اگر قرار است خیلی پیاده‌روی کنید یا کل روز را راه بروید، واضح است که پوشیدن کفش پاشنه‌بلند برایتان راحت نخواهد بود.

🔹کفش‌های پاشنهبلند عضلات ساق پای‌تان را سفت می‌کنند و باعث می‌شوند تا پاهایتان عضلانی‌تر به نظر برسد. اگر ساق پایی عضلانی دارید لازم است به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید.

🔸کفش‌های بالت‌فلت (تخت) هم مقرون‌به‌صرفه هستند، هم دخترانه، و هم این‌که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌گردند.

🔹اگر کفش پاشنه‌بلند خریداری کرده‌اید، می‌توانید ابتدا آنها را اطراف خانه‌تان بپوشید تا به قدم زدن با آنها عادت کنید.

5

✳️5. ظاهر خود را بازبینی کنید

روبه‌روی آینه تمام‌قد بایستید، بچرخید و خود را از همه زوایا ببینید. ببینید آیا چیزی پوشیده‌اید که از مد افتاده باشد یا به شما نیاید. اگر اینگونه است لباس‌تان را عوض کنید! اگر می‌خواهید به عنوان یک زن در جامعه حضور پیدا کنید، لازم است وقت بیشتری صرف لباس پوشیدن و آماده شدن خود کنید. موقعی که می‌خواهید آماده شوید، به خودتان نیم‌ساعت وقت اضافه بدهید تا در صورت لزوم بتوانید تغییرات لحظه‌آخری را نیز به انجام برسانید.

🔳بخش سوم. رفتار زنانه

1

✳️1. حساس باشید

اگر می‌خواهید زنانه رفتار کنید، لازم است خصوصیاتی را که بیشتر منتسب به زنان هستند از خود بروز دهید؛ از جمله این خصوصیات می‌توان به همدلی، صداقت، محبت، و مراقبت و پرورش اشاره داشت. با تماشای فیلم‌ها و مطالعه کتاب‌هایی که شخصیت‌های اصلی آنها زنانی قدرتمند هستند می‌توانید این خصوصیات را بهتر درک نمایید. یادتان باشد که در حالت کلی، زنان به آرامش، متانت و مراقبت شناخته می‌شوند.

🔹یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای درک خصوصیات زنانه این است که با خانم‌ها وقت بگذرانید. دوستان خانم خود را جمع کنید و باهم قرار بگذارید که به کتابخانه، میهمانی، یا ملاقات‌های هفتگی بروید و باهم وقت بگذرانید.

🔸با دیگران همدلی کنید و نسبت به اطرافیان‌تان حساس باشید. از زنان انتظار نمی‌رود که با پرخاشگری حرف خود را به کرسی بنشانند، بنابراین سعی کنید با ملایمت و با اطمینان صحبت کنید.

2

✳️2. ظرافت داشته باشید

حالت‌های بهتری به بدن‌تان بدهید و بدانید که خیلی مهم است ژست‌های زنانه (حتی حرکات کوچک و ظریف) به خود بگیرید. همه می‌دانند که زنان موقع صحبت کردن اغلب ژست می‌گیرند و بدین‌ترتیب زنانگی و شخصیت را چاشنی گفتگوهایشان می‌کنند. به ژست‌ها و حالت‌های چهره زنانی که دور و بر شما هستند دقت کنید و تلاش کنید حرکات آنها را تقلید کنید.

🔹لبخند زدن و بازی کردن با موها دو تا از رایج‌ترین ژست‌های زنانه هستند. این‌ها را اینقدر جلوی آینه تمرین کنید تا برایتان عادی شوند.

🔸به جای این‌که گام‌های بلند بردارید و ژست سنگین به خود بگیرید، سعی کنید حرکات ظریف‌تر و کوچک‌تری از خود نشان دهید. بدین‌ترتیب آرام‌تر حرکت می‌کنید.

🔹صاف بایستید تا باوقار جلوه کنید و بدن‌تان زنانه‌تر به نظر برسد.

3

✳️3. تمرین صدا کنید

علاوه بر این که ظاهرتان را زنانه می‌کنید، لازم است صدایتان را نیز زنانه کنید. صدای زنان نازک‌تر و آهنگین‌تر از صدای مردان است. زنان معمولا الگوی صدای افرادی را که بیشتر با آنها وقت سپری می‌کنند به خود می‌گیرند، بنابراین دوست خانمی پیدا کنید و لحن صحبت کردن او را تقلید کنید.

🔹فعال باشید! صحبت کردن با افراد واقعی در اماکن عمومی بهترین تمرین برای شماست. با این کار پیشرفت می‌کنید، بنابراین خجالت نکشید و دستپاچه نشوید.

🔸نوارهای صوتی، مقالات، و راهنماهایی نیز در وبسایت‌های مختلف موجود است. چند ساعت وقت بگذارید و در اینترنت روش‌های تمرین صدا را جستجو نمایید.

🔹اگر از پیشرفت‌تان راضی نیستید، می‌توانید به یک متخصص گفتاردرمانی رجوع کنید.

🔰توصیه‌ها

▪️اگر دختری را می‌شناسید و می‌دانید که حامی است، از او درخواست کمک کنید. بسیاری از دخترها واقعا خوشحال می‌شوند که نکاتی را که می‌دانند با شما در میان بگذارند و صادقانه به شما بگویند که تا چه اندازه برای حضور در جامعه به عنوان یک زن موفق عمل می‌کنید.

▫️هیچ فردی همیشه و در همه‌ حال زنانه نیست. شرایط دستپاچه‌کننده را با حس شوخ طبیعی خود مدیریت کنید، مطمئن باشید مشکلات خیلی زیادی نخواهید داشت.

▪️اگر تا آخر عمر می‌خواهید زنانه زندگی کنید، می‌توانید هورمون درمانی یا عمل جراحی کنید تا بدن‌تان به صورت دائمی شکل زنانه‌تری به خود بگیرد. پزشک‌تان می‌توانند اطلاعات بیشتری را در این خصوص در اختیار شما قرار دهند.

▫️اعتمادبه‌نفس کلید حضور در جامعه به عنوان یک زن است.

▪️با خرید مجله‌های مد مثل مجله Vogue می‌توانید ایده بگیرید. با مراجعه به وبسایت‌هایی مثل Omiru، Style Bakery، و StreetPeeper می‌توانید از مد روز آگاه شوید.

▫️سینه‌بند اسفنجی با پروتز مصنوعی یا بدون پروتز بپوشید تا ژست و لباس‌هایتان کامل شود.

▪️موقعی که دارید راه می‌روید، پای خود را درست جلوی پای دیگرتان بگذارید و باسن‌تان را نیز حرکت دهید، اما در این کار زیاده‌روی نکنید.

▫️موقعی که دارید راه می‌روید، سعی کنید روی یک خط فرضی مستقیم گام بردارید. بدین‌ترتیب باسن‌تان نیز دخترانه به حرکت در می‌آید و دست‌هایتان نیز به آرامی جابه‌جا می‌شوند.

🔻هشدار

▪️فرهنگ‌ها و جوامع مختلف، انتظارات جنسیتی متفاوتی دارند!

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.wikihow.com/%22Pass%22-As-a-Woman

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved