1

چگونه با ملال جنسیتی در هنگام استحمام مقابله کنیم؟

مترجم: سعید.ش

ملال جنسیتی به احساس ناراحتی گفته می‌شود که گاهی افراد ترنس نسبت به بدن خود یا دیگر جنبه‌های زندگی خود احساس می‌کنند و علت آن عدم تطابق جنسیت‌شان با جنسیت حقیقی آنهاست. ملال جنسیتی اصلا چیز خوبی نیست و دست و پنجه نرم کردن با آن در هنگام استحمام با دشواری‌هایی همراه است.

1

✳️1. در تاریکی حمام کنید

شاید برایتان سخت و خطرناک به نظر آید، اما احتمالا به اندازه کافی دوش خانه خودتان را می‌شناسید که برای پیدا کردن صابون نیازی به روشنایی نداشته باشید. قبل از این‌که لباس‌هایتان را درآورید، چراغ‌ها را خاموش کنید.

🔹چند دفعه اولی که این کار را انجام می‌دهید، می‌توانید یک چراغ‌قوه (ترجیحا ضدآب) نزدیک خودتان‌ قرار دهید. اگر به چراغ‌قوه نیاز پیدا کردید، می‌توانید چند ثانیه آن را روشن کنید و چیزهایی که می‌خواهید را پیدا کنید.

🔸قبل از این که چراغ‌ها را خاموش کنید، چیزهایی را که به آنها نیاز دارید نزدیک دوش بگذارید تا راحت‌تر بتوانید آنها را پیدا کنید.

2

✳️2. آینه را بپوشانید

اگر با دیدن بدن‌تان احساس ناراحتی می‌کنید، می‌توانید آینه را بپوشانید و کمک بزرگی در حق خود کنید. می‌توانید آینه را با حوله، ملحفه، پیراهن یا هر چیز دیگری بپوشانید یا اگر ممکن است آن را رو به دیوار برگردانید. اگر آینه‌تان تمیز است، می‌توانید از هر حوله حمامی که در دسترس شماست برای پوشاندن آینه استفاده کنید.

3

✳️3. از لیف استفاده کنید

لیف مانعی بین دست و بدنتان ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که بدن‌تان را که دارید لمس می‌کنید و می‌شویید، تا حد زیادی حس نکنید.

4

✳️4. با لباس حمام کنید

می‌توانید شورت یا سینه‌بندتان را از تن خارج نکنید. شاید با خود فکر کنید که اینگونه بدن‌تان کامل تمیز نمی‌شود، اما باید توجه داشته باشید که کاملا تمیز نشدن خیلی بهتر از اصلا تمیز نشدن و حمام نرفتن است.

5

✳️5. با لباس‌های ورزشی خود حمام کنید

لباس‌های ورزشی نازک هستند و می‌توانید از روی آنها خودتان را بشویید، همینطور مثل لیف عمل می‌کنند و باعث می‌شوند صابون کف کند؛ هرچند آبکشی کردن بدن را دشوارتر می‌کنند.

6

✳️6. به خودتان برسید!

محصولات عالی برای حمام خریداری کنید، مثلا می‌توانید حمام حباب، بمب حمام، یا صابون و شامپو خوشبو تهیه نموده و حمام کردن را به اوقات شادی برای خود تبدیل کنید. محصولات مورد علاقه‌تان را تهیه و از آنها استفاده کنید. اگر بتوانید به دلایل مختلفی شوقی را برای حمام رفتن در خود ایجاد کنید، راحت‌تر می‌توانید با ملال جنسیتی خود نیز کنار بیایید.

7

✳️7. عرق کنید

مسیری طولانی را بدوید یا سخت ورزش کنید تا جایی که از لحاظ روانی و جسمی احساس خستگی کنید. وقتی بیشتر دارید درمورد گرفتگی و درد عضلات یا بویی که می‌دهید فکر می‌کنید، خیلی راحت‌تر می‌توانید دوش سریع بگیرید، و حمام کردن نیز برایتان قابل تحمل‌تر می‌شود.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.wikihow.com/Combat-Dysphoria-While-Bathing

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved