1

مصاحبه تجربه جراحی واژینوپلاستی دکتر اخوندی نسب بیمارستان فاطمه زهرا تهران شهریور 98

⚫️مصاحبه کننده: محمدبهامین آسمانی
⚪️⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است و با نام مستعار هانا، خطاب میشوند.

⚫️محمدبهامین آسمانی: چه عملی را انجام دادید و با چه تکنیکی؟ توسط چه دکتری و با چه تخصصی؟ کدام بیمارستان و شهر، در چه سال و ماهی؟

⚪️هانا: من عمل واژینوپلاستی به روش پوستی رو انجام دادم توسط دڪتر محمد رضا اخوندی نسب فوق تخصص جراحی ترمیمی و زیبایی در شهر تهران بیمارستان حضرت فاطمه شهریور ۹۸

⚫️محمدبهامین آسمانی: هزینه عملتان چقدر شد؟ چه مدت در بیمارستان بستری بودید؟ آیا از بیمه استفاده کردید؟

⚪️هانا: هزینه عمل من با یڪ شب ای سی یو شد ۵ میلیون و ۷۰۰ و با توجه به اینڪه هر شب ای سی یو یڪ ملیونه هزینه ها متغییره یعنی اگه دو یا سه شب بمونید به ۹ میلیون هم میرسه.
من ۸ روز بستری بودم و چون بیمه این عمل رو زیبایی می دونست ازاد حساب ڪردن ولی اگه تامین اجتماعی باشید حدود ۳ میلیون میشه.

⚫️محمدبهامین آسمانی: تجربه تان از ملاقات با دکتر اخوندی نسب قبل از عمل و نحوه پاسخ دهی به سوالات شما و توضیحات ایشان در خصوص عمل و برخورد ایشان با شما چگونه بود؟

➖نحوه برخورد دکتر اخوندی نسب بعد از عمل و در طول مدت بستری در بیمارستان و برخود پرنسل بیمارستان با شما چگونه بود؟

⚪️هانا: دکتر اخوندی نسب فقط در حد سه دقیقه با من در بیمارستان حرف زدن چیزی از روش یا حس جنسی نگفتند فقط گفتند لیزر بیضه انجام شه و یڪ ماه قبل عمل هورمون قطع شه..
رفتارشون خیلی ارومه و چون بشدت سرش شلوغه فقط نوبت میده و جواب سوالی رو درست نمیدن و برخورد بدی نداشتن زیادی بی تفاوتن..

من ایشون قبل بی هوشی بار دوم دیدم چند ثانیه و دیگه ندیدمشون و دستیارشون دڪتر قناد هر روز سر میزدن و عمل رو می دیدن …

پرنسل بشدت بیخیال هستن و حتی در حال بدترین درد باشی خودتون باید ده بار ازشون مسڪن بخواید یا بگید پانسمان عوض ڪنن واقعا پرنسل بیخیالی دارن حتی سوند رو خودم خالی میڪردم…
ولی بهترین قسمتش اینه شما رو از روز اول خانم صدا میزنن و اون حس خوب تغییر رو میدن

⚫️محمدبهامین آسمانی: میزان رضایت تان از نتیجه عمل چقدر است؟

⚪️هانا: میزان رضایت از عمل به دو فاڪتور اساسی بستگی داره یڪی اینڪه اگه خصوصی پیششون عمل ڪنید ۳۵ میلیون میگیرن و تمام مراحل عمل انجام میدن
ولی بیمارستان حَضرت فاطمه قسمتی از عمل رو خودشون و قسمتی رو دڪتر قناد انجام میدن..

در ڪل ۶۰ درصد راضی ام و در عملشون داشتن پوست و الت بزرگ برای زیباتر شدن واژن مهمه.

⚫️محمدبهامین آسمانی: آیا دکتر اخوندی نسب اطلاعات و اگاهی برای نحوه مراقبتهای بعد از عمل و تعویض پانسمان یا مواجه با عوارض به شما ارایه دادند؟ آیا برای ملاقاتهای پیگیری بعد از عمل به شما اطلاعاتی دادند؟

⚪️هانا: روزی ڪه قرار بود مرخص شم، استیشن پرستاری اوردر های دڪتر رو برام نوشته بودن چون دڪتر به خارج رفته بود

و ازم خواستن یڪی به واژن فشار نیارم و دوم هر روز شستشوی واژن با سرم سدیم ڪلوراید انجام شه غذاهای پروتئینی بخورم و هر روز از گاز استفاده ڪنم نه پانسمان برای ترشحات و قرص اموڪسی سیلین و نوافن نوشتن

و گفتن یڪ ماه بعد برای معاینه بیا و اگه خونریزی شدید داشتی یا عفونت سریعا بیا بخش بهار …

⚫️محمدبهامین آسمانی: معیارها و دلایل انتخاب شما، برای دکتر اخوندی نسب نسبت به جراحان دیگر و تکنیک روش پوستی چه بوده است؟

➖ آیا اگر به گذشته برگردید بازهم همین انتخابات را خواهید داشت یا تغییری در آن صورت میدهید؟

⚪️هانا: من بیشتر به ظاهر عمل اهمیت میدادم تا حس جنسی برای همین دوست داشتم ظاهر خوبی داشته باشه و الان نسبتا راضی هستم از ظاهر و جراح های دیگه خوب ظاهر خوبی درست نمی ڪردن این برام مهم بود…

روش پوستی روشیه ڪه باز میشه ترمیم شه و حس جنسی نسبت به روده ای بیشتره و ڪولیتوریس از ڪلاهڪ الته برای همین انتخاب شد ..

اگه به گذشته برگردم ترجیح میدم این درد رو به جان نخرم و عملی انجام ندم و مثل یڪ ترنسجندر زندگی ڪنم چون مرگ رو به چشم دیدم.

⚫️محمدبهامین آسمانی: ممکن است لطفا با توضیحات بیشتری، تجربیات خودتان را از اینکه فرمودید بعد از عمل، مرگ را به چشم دیدید بنویسید؟
➖از چه نظر و دیدگاهی، فرمودید اگر به گذشته برگردید، عمل واژینوپلاستی (تغییرجنس) را انجام نمیدهید و به زندگی مثل ترنسجندر ادامه میدادید؟

⚪️هانا: تصور من از عمل یڪ جراحی ساده بود ڪه خیلی روتین شده
ولی روز قبل عمل ۱۳ بار از من خون گرفته شد پرنسل ناشی حتی نمی تونستن خون بگیرن ..

وقتی به عمل رفتم و به هوش آمدم درد من رو فرا گرفته بود و تنها مسڪن بیمارستان استامینوفن تزریقی بود…
ڪمر درد شدید ڪه انگار ڪمرم خرد شده .. مثانه ای ڪه متورم شده و بهش سوند وصله.. درد های شدید روزانه…
عدم رسیدگی خوب و حتی غذای اولین روز عمل من ماڪارانی بود در حالی ڪه نباید چیزی جز مایعات میخوردم
و جای درن ڪه طی عمل بهم زده بودن و بخیه شده بود من رو ڪاملا به جنون و مرگ رسونده بود…

من فڪر میڪردم بعد عمل دنیای مایل به صورتی ماها ڪاملا صورتی میشه ولی هیچ چیز عوض نشد.. هیچ چیز دوباره همان آدم بودم فقط با این تفاوت ڪه دیگه مثل گذشته دستگاه تناسلی مردانه ندارم و مانند زن ها ادرار میڪنم … و بدنی ڪه همچنان درد رو همراه خودش داره و بی حسه

و از روز دوم عمل افسردگی شدید سراغ من اومد ڪه حس پشیمانی رو بهم القا میڪنه
و اینڪه حس جنسی خاصی ندارم
حتی وقتی فیلم پورن می بینم تا ببیینم اتفاقی می افته میگم ڪاش همونطور مانده بودم ولی حس ها رو داشتم نه اینگونه خودم رو ناقص یا به قولی برای قرار نگرفتن در ڪالبد ترنس اخته ڪنم

⚫️محمدبهامین آسمانی: پروسه آغاز تا پایان اخذ مجوز تغییرجنس شما چه مدت طول کشید؟
و از چه شهری پزشکی قانونی و دادگاه اقدام کردید؟ در چه سال و ماهی مجوز تغییرجنس را دریافت کردید؟

⚪️هانا: من اسفند سال ۹۶ برای گرفتن تاییدیه پیش دڪتر مهرابی رفتم و فروردین ۹۷ پروسه تاییدیه من شروع شد و اوایل خرداد تموم شد حدودا ۸ هفته..
از شهر تهران و ماه مرداد به دادگاه رفتم و پزشڪ قانونی و شهریور ۹۷ ڪمیسیون پزشڪ قانونی من تشڪیل شد و ۳۰ مهر ۹۷ من مجوز تغییر جنسیت از دادگاه رو دریافت ڪردم
ڪل پروسه توسط قاضی قادری و با احتساب روان درمانی دڪتر مهرابی شد ۷ ماه

⚫️محمدبهامین آسمانی: چه مدت برای کسب اگاهی و اطلاعات در خصوص عملهای مختلف تغییرجنس پیش رویتان، تحقیقات به عمل آوردید؟ و منابع اطلاعاتی شما چه بودند؟

⚪️هانا: من نزدیڪ دو سال روش های مختلف رو می دیدم و از افرادی ڪه چنج ڪرده بودن سوال میڪردم بعضی ها راضی بعضی ها ناراضی
بیشتر عمل پوستی رو بهم پیشنهاد میدادن و از نوشته های اینستا تلگرام و سایت و ڪانال و گپ های هلپ ترنس سنتر اطلاعات ڪسب میڪردم
و انتخاب همین دڪتر و همین بیمارستان و این روش رو از چند نفر از اعضای گپ هلپ ترنس سنتر گرفتم و تصیمیم رو قطعی ڪردم چون قبلش من دڪتر اخوندی رو نمیشناختم و قدرت پرداخت هزینه دڪتر های دیگه رو نداشتم یا رفتن به شهری مانند مشهد و اون اوضاع دڪتر توڪلی !

⚫️محمدبهامین آسمانی: پیش تر بیان نمودید که قبل از عمل، بیشتر به ظاهر عمل اهمیت میدادید تا حس جنسی، ولی بعد از عمل متوجه شدید که از بین رفتن حس جنسی و ناتوانی در رسیدن به ارگاسم، باعث پشیمانی از عمل تغیرجنس و رنج فراوان در شما شده است. لذا آیا در تحقیقاتی که پیش از عمل کرده بودید ، موضوع نقص جسمی از دست دادن حس جنسی را مد نظر قرار داده بودید؟ و به تجربیات افرادی که دچار این نقص جسمی شده بودند چه دیدگاهی داشتید؟

⚪️هانا: بله قبل عمل تمام فڪر و ذڪر من این بود التی زنانه داشته باشم و چون در دوران ترنس بودن سڪس رو با ڪسی انجام نداده بودم و فاعل نبودم برام مهم نبود ولی حداقل گاهی حتی با خود ارضایی به اون ارگاسم فڪری می رسیدم

ولی چون ماها در ایران جایگاهی خاصی نداشتیم و دوستان استریت من هنوز من رو ترنس می دونستن و در خانواده همچنان مورد نگاه چپ قرار داشتم گفتم جنسیت من یڪی باشه بهتره و

چون واقعا ڪله ی ما داغ بود اصلا اهمیتی به این نمی دادیم ڪه حس جنسی و ارگاسم برای سلامت روح و روان مهمه

تنها خواسته ی من همین بود شناسنامه تغییر ڪنه و اسمم نه مسائل جنسی و همین عدم اگاهی درست باعث شد من هنوز یڪسال از تاریخ مجوزم نگذشته اقدام ڪنم

و حرف های ترنس های چنج رو به معنای حسادت تلقی ڪنم و بخوام فقط عمل ڪنم همین چشم و هم چشمی ها باعث شد من فقط در فڪر تغییر هویت خود باشم نه چیز دیگه و همین موضوع الان مهم ترین موضوع زندگیمه و دوست دارم زنده نباشم ..

این رو جدی میگم و هر روز دلم برای مرگ تنگ میشه یا حتی دوران قبل چنج و میگم وای فلان روز هنوز حس داشتم ولی الان واقعا ناراحتم و افسردگی و پشیمانی من رو از پا در آورده… این صادقانه ترین جواب به سوال شما بود.

⚫️محمدبهامین آسمانی: در تنها ملاقات تان با دکتر اخوندی نسب پیش از عمل، فرمودید که تنها 3 دقیقه بوده است. چگونه بود که سوالی را در خصوص چگونگی روند عمل پیش رو و عوارض احتمالی از ایشان جویا نشدید؟

⚪️هانا: بیمارستان حضرت فاطمه یڪ بیمارستان ترمیمی زیبایی و جراحی های دسته و بعد از سه ساعت انتظار نوبت من شد و وقتی پیش ایشون رفتم مجوز منو دیدن و گفتن فلان روز تاریخ عملته این ڪارها رو بڪن و اجازه و فڪر به اینڪه ازشون سوال ڪنم رو پیدا نڪردم چون اونجا همیشه پر مریض های دیگه ست
تا تغییر جنسیت و روز عمل هم با زور قبل بی هوشی خواستم ببینمشون و فقط بهم سلام ڪردن و گفتن چقدر سیگار میڪشی ..

ایشون توضیحی راجب عمل و بعد عمل بهتون نمیده مگر اینڪه خصوصی پیششون عمل ڪنید و به ڪلینیڪ خصوصی شون مراجعه ڪنید.

⚫️محمدبهامین آسمانی: آیا مایل هستید عکس قبل و بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی تان را بگذارید؟

⚪️هانا: من عڪس یڪ روز بعد عمل و بیست روز بعد عمل رو الان می فرستم.

📎تصاویر نتایج بعد از اول عمل ضمیمه مصاحبه شد.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا مایل هستید عکس از نتیجه عمل با پای باز بفرستند تا ظاهر عمل بهتر مشخص شود؟

📎تصاویر 25 و 26 روز بعد از عمل واژینوپلاستی ضمیمه مصاحبه شد.

 توجه !
این مصاحبه دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/09/21/204/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر
‏helptranscenter

⚫️محمد بهامین آسمانی: سایز الت تناسلی قبل از عمل چقدر بود؟ عمق واژن بعد از عمل و در حال حاضر چقدر است؟

⚪️هانا: در حالت نعوظ چیزی در حدود ۱۳ یا ۱۴ سانت بود و الان عمق واژن در حدود ۷ سانته…
یڪی از عللش نزاشتن تامپون برای من بود در حین عمل در حالی ڪه خیلی بیماران دارن و وقتی به پزشڪ گفتم چرا گفتن به صلاحت بوده تامپون گزاشته نشه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: لطفا تجربه تان را درمورد برنامه انجام دیلاته، نحوه تهیه دیلاتورها و سایز دیلاتورها بنویسید؟

⚪️هانا: ۱۱ دیلدو در اختیار شما قرار میگیره ڪه هزینه ش ۴۰۰ هزار تومنه از سایز ڪوچڪ شروع میشه تا به سایز های بالا برسه..
هر سایز مخصوص یڪ هفته ی خاصه و هفته بعد شما باید سایز رو بالا ببرید.‌‌ دیلدو در واژنی ڪه پر بخیه س چیزی جز درد نداره و روزی سه بار به مدت ۱۰ دقیقه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: دیلدو را از کجا تهیه کردید؟

⚪️هانا: خود دڪتر شماره ای به شما میده و از مشهد به صورت پستی سفارش میدید.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چه مدت قبل از عمل و در چه مرکزی لیزر ناحیه تناسلی را انجام دادید و هزینه آن چقدر شد؟ و نحوه برخورد با شما در آن مرکز چگونه بود؟

⚪️هانا: خوب به سختی یڪ مرڪز لیزر رو گیر اوردم ڪه این ڪارو انجام بدن چون میگفتن ممڪنه بیضه ها آسیب ببینه و شما مسئول این ڪار هستید و با رضایت بود..
سه ماه من انجام دادم ڪه اپراتور اقا انجام میدادن و جلسه ای ۶۰ هزار تومن!
تمسخر اپراتورهای خانم و خنده هاشون هنوز توو گوشمه..

⚫️محمد بهامین آسمانی: چه مدت قبل از هورمون درمانی می کردید؟
قبل و بعد از عمل با چه داروها و دوزی و زیر نظر چه پزشکی و کدام شهر و کلینیک هورمون درمانی می نمایید؟

⚪️هانا: از دو سال قبل هورمون تراپی رو شروع ڪردم ڪه تاثیر بسازی در تغییر ظاهر و فرم بدن من داشت..
داروی سپیترون استات ۵۰. اسپیرونولاڪتون ۱۰۰. مدروڪسی پروژسترون و اتینیل استرادیول رو برای یڪسال مصرف ڪردم گاهی قطع میڪردم و باز شروع..
من شهر تهران بودم و خودم هورمون تراپی ڪردم تا پیش متخصص خاصی برم چون اڪثرا همینا رو به بچه ها میدادن…

⚫️محمد بهامین آسمانی: شرایط و قوانین جاری در ایران چه ناراحتی هایی از نظر روانی جسمی و اجتماعی برایتان بوجود اورده است؟
➖پیش از عمل و بعد از عمل تغییرجنس با چه دغدغه ها و مشکلاتی به عنوان ترنس زن دست به گریبان بودید و هستید و آیا هیچ کمک یا راهی برای حل یا کاستن این معظلات در زندگی تان وجود دارد؟

⚪️هانا: واقعا زندگی بدون پوشش مثل بازی با آتش بود من را اوا خواهر دوجنسه و گاهی اوبی خطاب میڪردن
سوالات و ڪنجڪاوی مردم بی نهایت ازارم میداد ! دختری یا پسر!
در محیط اڪادمیڪ مثل دانشگاه اسم پسرانه من همراه اوا تڪرار میشد جوری ڪه به انصراف من از دانشگاه و ڪنڪور دوباره و دانشگاه جدید ڪشید..

خانواده مذهبی و سنتی آذری من ڪارهایم را تحمل نمیڪردن و یڪ جنگ فرسایشی ۱۲ ساله بین من و آنها بود یعنی از ۱۷ سالگی تا ۱۲ سال بعد…

جامعه ما رو به خفا می برد و بارها مورد ازار های جسمی و ڪتڪ های گروهی مردم قرار گرفته بودم چون اگه جواب توهینی رو میدادم با برخورد مواجه بودم و زندگی برای ما جهنمی بیش نبود

تا اینڪه توی پوشش رفتم و شرایط ڪاملا عوض شد و دیگر ڪسی شڪ نمیڪرد و راحت رفت و امد داشتم ولی در جایی مثل بانڪ درمانگاه ها و سایر موارد عدم تطبیق ظاهر و مدارڪ شناسایی و توضیح اینڪه چی هستم درد اور بود حتی برای باز ڪردن یڪ حساب بانڪی!

پیش از عمل از برخورد خانواده تا اجتماع و حتی بیمه نشدن رنج می بردم از اینڪه فرزند پسر بیمه پدر نمیشه!

اینڪه با مدرڪ دانشگاهی ڪسی بهم ڪار نمیداد!
ڪارت سربازی ڪه روش بند اعصاب روان مخصوص ترنس ها خورده بود و عدم قبول ۹۸ درصد جامعه همچنان و فقط ما شعار می بینیم در فضای مجازی و واقعا ترنس با ۱۰ سال پیش یڪ درصد فرق ڪرده آن زمان دوجنسه نامیده میشدم ۱۰ سال بعد ترنس!

متاسفانه ڪسی ڪه پشت و یاور من در تمام مراحل بوده خودم بودم نه مراجع قضایی نه بهزیستی نه خانواده!
چون خانواده دو گزینه جلوی من گزاشت یا انتخاب راهم یا انتخاب پسر بودنم و وقتی راهم انتخاب ڪردم هیچ حمایتی نشدم حتی هزینه عمل رو خودم دادم و از روز دوم عمل خودم با سختی تمام خودم رو رفع رجوع ڪردم تا امروز و ڪسی پشتم نبوده.

⚫️محمد بهامین آسمانی: به عنوان عضوی از جامعه ترس، خواستار چه تغییرات و وضع چه قوانینی برای ترنس ها در ایران هستید و چه تاثیراتی در ابعاد مختلف زندگی شما و جامعه ترنس خواهد گذاشت؟
➖از ارگان های بهزیستی
وزرات بهداشت
ثبت احوال
آموزش و پرورش
صدا و سیما
نیروی انتظامی
دادگستری
نظام وظیفه و…
چه انتظارات و درخواست هایی دارید؟

⚪️هانا: واقعا ترنس رو مانند جنسیت سوم قبول داشته باشن و اجازه بدن هرڪسی هرچیزی هست بتونه زندگی ڪنه نه اگه در خیابان دستگیر شی بخاطر هویت جنسی جرم برای شما بخوره و با ضرب و شتم ڪاری ڪنند از سایه خودتونم بترسید تا دوباره دستگیر نشید چون برخلاف عرف جامعه در خیابان ظاهر شدید..

اگه پذیرش جنس سوم صورت بگیره ۹۸ درصد ڪسی دوست نداره عمل ڪنه !

بهزیستی حتی یڪ ریال به ما ڪمڪ نڪرد واقعا می تونن با وام یا ڪمڪ های بلاعوض ڪمڪی نسبی به بهبود زندگی ما ڪنند ڪمڪ بهزیستی بعد سه سال انتظار فقط ۵ میلیونه!

وزارت بهداشت باید پزشڪ های زبده و خارج فرستاده شده برای این عمل تربیت ڪنه تا آسیب های بعد عمل به صفر برسه نه اینڪه امار خودڪشی و عدم رضایت ما همچنان بعد عمل بالاست…

آموزش و پرورش چه عرض ڪنم سیستمی اموزش ندیدس و فقط با توجه به اسم شما با شما رفتار میڪنه و باید طبق اونا باشید ڪاش مدارس ترنس ها از غیر ترنس ها جدا بود!

صدا و سیما می تونه تبلیغات و فضا سازی ڪنه ولی اینڪارو نمی ڪنه جز چند سلبریتی ڪه از راه ترنس خوب پول در میارن مثل فلانی ڪه بهتر میدونید هم اسم ترنس میاره هم جواهر فروشی هاشو افزایش میده و از ماها سو استفاده می ڪنه و یڪ ریال ڪمڪی نمی ڪنه!

نیروی انتظامی برخورد خشن و نا اگاهانه ش رو تموم ڪنه چرا ڪسی ڪه ترنسه و گرفته میشه باید جرم های سنگین مثل اخاذی بخوره! ایا پوشش اخاذیه! مگه خود همین ڪشور این مجوز رو نداده پس چرا ما اخاذیم!

دادگستری روند گرفتن رضایت محضری پدر و تحقیقات محلی و سو سابقه و این مسائل رو برداره واقعا حتما باید همسایه های من بدونن من چی ام !

نظام وظیفه هم باید ترنس رو از بیماری های اعصاب روان حذف کنه! همچنان بند اعصاب روان برای ماها میخوره!

⚫️محمد بهامین آسمانی: اگر در یک کشور آزاد زندگی می کردید که بدون نیاز به انجام عمل جراحی تغییرجنس از حقوق شهروندی کامل و امکان تغییر مدرک شناسایی به جنس دلخواه برخوردار بودید، آیا باز هم اقدام به جراحی میکردید؟
➖آیا امکان داشت که برای جراحی تغییرجنس با تامل بیشتری اقدام کنید؟
➖آیا امکان داشت تنها به هورمون درمانی با یک مرحله جراحی بسنده نمایید؟

⚪️هانا: به طور قطع اگر در ڪشوری مانند پرتقال ایتالیا و … ڪه با یڪ هورمون تراپی مدارڪ شناسایی شما رو عوض می ڪنند و نیازی به عمل اجباری نیست بودم هرگز این عمل رو انجام نمی دادم! هرگز!

صد در صد با تامل بیشتری فڪر و رفتار میڪردم نه از روی قضاوت و ترس پیر شدن و عدم ڪار داشتن یا جنسیت مشخص ڪه در ایران با آن مواجه هستیم!

ترس من همیشه این بود ۴۰ ساله شوم و همچنان ترنس باشم!
با هورمون تراپی چهره ی من زنانه شده بود به طور یقین همین طور ادامه میدادم نیازی به این عمل نبود!

⚫️محمد بهامین آسمانی: سپاسگزارم برای مصاحبه و زمانی که برای اشتراک تجربیات و دیدگاه هایتان اختصاص دادید. آیا برای کلام آخر، صحبتی دارید؟

⚪️هانا: خواهش میڪنم! این را صادقانه می گویم نمیدانم ایا زنده می مانم یا نه و ایا باز قدرت سخن دارم در آینده !
تنها خواهش من اینه فقط بخاطر اینڪه هویتتون عوض شه عمل نڪنید

فاصله ی عمل و قبل عمل هیچ تفاوت ڪیفی رو زندگی ماها نداره!
اگه روزی حس ڪردید بدون عمل یڪ روز زنده نمی مانید عمل ڪنید وگرنه اشتباهه!

هرگز برای عمل دیر نیست و عمل اخرین گزینه ست.

سپاسگزارم از شما… من حقیقت رو گفتم نه اغراق و امیدوارم حرف های من تاثیری روی دیگران بزاره!
چون خود من به حرف های دوستان و گپ های شما گوش ندادم و این شد..
ڪاش ڪمی تامل بیشتر داشتم..

 توجه !
این مصاحبه دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/09/21/204/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر
‏helptranscenter

مصاحبه کننده: محمدبهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2019 محمدبهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved