1

ویدیو جراحی پریتونئال واژینوپلاستی {روش شکمی} در زنان ترنس (MTF) در کشور هند

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

این ویدیو به معرفی کوتاه تکنیک جدیدی در جراحی تطبیق جنسیت به نام پریتونئال واژینوپلاستی {روش شکمی} (به انگلیسی: Peritoneum pull-through vaginoplasty) می‌پردازد.

طی عمل پریتونئال واژینوپلاستی، از لایه درونی شکم به نام پریتونئوم در ساخت واژن استفاده می‌شود. پریتونئوم غشاء مخاطی درون شکم است که به طور طبیعی روان‌کننده ترشح می‌کند و باعث می‌شود تا ارگان‌های داخلی بدن بتوانند آزادانه جابه‌جا شوند. طی این عمل، این غشاء مخاطی را به‌صورت گرافت پدیکل (یعنی به گونه‌ای که قسمتی از آن به بدن متصل بوده و از بدن کاملا جدا نشده است) پایین می‌آورند و به عنوان پوشش دیواره کانال واژن جدید مورد استفاده قرار می‌دهند.

این غشاء مخاطی وقتی در ساخت واژن استفاده می‌شود، مثل واژن طبیعی زنان سیسجندر روان‌کننده تولید می‌کند. افراد ترنسجندر مرد به زن غددی مشابه زنان سیسجندر ندارند که موقع برانگیختگی جنسی روان‌کننده ترشح کند، اما با انجام این تکنیک واژن آنها مرطوب می‌ماند. این تکنیک نسبت به تکنیک وارونه‌سازی آلت تناسلی مردانه {روش پوستی} که استاندارد قدیمی‌تر ساخت واژن در زنان ترنس است، روش بسیار بهتری برای ساخت کانال واژن محسوب می‌شود.

بعد از عمل پریتونئال واژینوپلاستی موقعی که بهبود پیدا کردید هیچ نیازی به دیلاته کردن واژن ندارید و البته هیچ تار مویی نیز درون واژن‌تان رشد نخواهد کرد. برای ساخت قسمت‌های بیرونی ناحیه تناسلی نیز درست مثل تکنیک‌های قدیمی‌تر این عمل، از بافت آلت تناسلی مردانه استفاده می‌شود و متقاضی می‌تواند ارگاسم را تجربه کند.

🔻جهت مطالعه بیشتر:

💠معرفی تکنیک جراحی پریتونئال واژینوپلاستی جهت ساخت واژن در زنان ترنس (MTF)
https://helptranscenter.org/2019/03/06/635/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://youtu.be/_PhaqHoTA6Y

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved