1

ویدیو تزریق چربی در لب‌های بزرگ ناحیه تناسلی حاصل از جراحی واژینوپلاستی در زنان ترنس (MTF)

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

🔴هشدار: تماشا فقط برای افراد بالای 18 سال
This video may be inappropriate for some users

برای زیباسازی ناحیه تناسلی می‌توانیم بافت چربی را از جای دیگری از بدن خود فرد برداریم و با استفاده از آن ناحیه تناسلی فرد را برجسته‌تر کنیم. این تکنیک به‌ویژه برای زنان ترنسجندری که عمل واژینوپلاستی را پشت سر گذاشته‌اند سودمند است، چون پوست کیسه بیضه آنها قبل از عمل تقریبا اصلا بافت چربی ندارد، و به همین دلیل تزریق بافت چربی درون لب‌های ناحیه تناسلی آنها هم آناتومی ناحیه تناسلی این افراد را بهبود می‌بخشد و هم رضایت این افراد را به همراه دارد.

این زن ترنسجندر دچار شکل‌گیری اسکار در ناحیه لابیا و همینطور چسبندگی پوست به استخوان عانه شده که از زیبایی نتیجه عملش کاسته است. برنامه جراحی از این قرار است که از بافت چربی شکم این متقاضی [برای ترمیم و زیباسازی ناحیه تناسلی‌اش] استفاده می‌کنیم.

شروع روند جراحی اینگونه است که سالین و آدرنالین تزریق می‌کنیم تا تخلیه بافت چربی راحت‌تر صورت گیرد و از خونریزی جلوگیری شود. از سرنگ 60 میل برای تخلیه و مکش چربی استفاده می‌کنیم و سرنگ را با گیره‌ای نگه می‌داریم. با حرکات رفتی و برگشتی عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهیم و بافت چربی را به داخل سرنگ مکش می‌کنیم.

وقتی این مرحله را به انجام رساندیم، سرنگ‌ها را به حالت عمودی قرار می‌دهیم تا بافت چربی از سالین جدا شود. سالین را دور می‌ریزیم و بافت چربی هم آماده است تا آن را درون لابیا تزریق کنیم. اسکار هایپرتروفیکی که روی برش بزرگ ناحیه عانه این متقاضی شکل گرفته است را نیز جداسازی می‌کنیم.

بالا و پایین لابیا را از بغل کمی برش می‌زنیم. با کمک کانولا چسبدگی پوست را آزاد می‌کنیم و سپس تزریق چربی را انجام می‌دهیم. تزریق چربی را از زیر هم انجام می‌دهیم تا ناحیه موردنظر بافت چربی بیشتری به خود بگیرد، چون مقداری از چربی‌های تزریق شده به‌مرور زمان جذب بدن می‌شود. بنابراین روند اصلاح‌سازی را بیش از اندازه لازم پیش می‌بریم و در هر طرف 40 میل تزریق می‌کنیم. همین روند را برای سمت دیگر لابیا نیز تکرار می‌کنیم.

تزریقات را در حجم کم انجام می‌دهیم تا نتیجه بهتر و زیباتری حاصل گردد. توجه کنید که ظاهر ناحیه تناسلی نسبت به قبل چقدر بهتر شده است.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://youtu.be/ccagE-T3XPc

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved