1

تعریف گری‌جندر Greygender (جنسیت خاکستری)

مترجم: سعید.ش

گرِی‌جندر (به انگلیسی: Greygender/Graygender) به فردی اطلاق می‌شود که هویت جنسیتی خود را (حداقل نسبتاً) خارج از چهارچوب باینری جنسیت می‌داند، و احساس شک و تردید قوی اما طبیعی درباره هویت جنسیتی یا ابراز جنسیتی خود احساس می‌کند.

افراد گری‌جندر احساس می‌کنند جنسیت(هایی) دارند و همینطور میلی طبیعی برای ابراز این جنسیت(ها) در خود احساس می‌کنند، اما احساسی که درباره جنسیت‌شان دارند ضعیف است و/یا قابل توصیف/تعریف نیست، یا جنسیت خود را در بیشتر مواقع احساس نمی‌کنند، و یا این‌که خیلی روی مفهوم جنسیت حساب باز نمی‌کنند.

می‌توان گفت افراد گری‌جندر نه کاملا بی‌جنسیت یا بی‌ابراز جنسیتی هستند، و نه کاملا «با»جنسیت. به‌طور خلاصه، آنها می‌دانند که جنسیت(هایی) دارند، اما یا جنسیت‌شان غیر قابل تعریف است، یا خیلی روی مفهوم جنسیت حساب باز نمی‌کنند.

🔰پرچم گری‌جندر

رنگ‌های پرچم گری‌جندر معانی مختلفی را به شرح زیر نشان می‌دهند:

▪️خاکستری: دو سایه خاکستری‌رنگ که یکی روشن‌تر و دیگری تیره‌تر است، نشان‌دهنده طیف احساس شدن هویت جنسیتی در افراد گری‌جندر است، چرا که افرادی که خود را گری‌جندر هویت‌یابی می‌کنند ممکن است جنسیت خود را با شدت کمتر یا بیشتری احساس کنند.

▪️آبی: رنگ آبی‌تیره نشان می‌دهد که گری‌جندر هویت و تجربه‌ای درونی است، که به آب‌های اعماق اقیانوس می‌ماند – آرام است اما به نرمی در جریان، که مفهوم سیالیت و تغییر را در هویت گری‌جندر نشان می‌دهد، و همینطور بدلیل آبی‌تیره بودن به‌سختی می‌شود لایه‌های زیرین آن را از هم شکافت و به ماهیت دقیق آن پی برد، اما در عین حال زیباست و مملوء از چیزهای جالب و اسرارآمیز.

▪️سفید: رنگ سفید نیز بیانگر خلوص و اعتبار افراد گری‌جندر و تجربیات آنهاست. حتی اگر افراد گری‌جندر در اغلب اوقات احساس بی‌جنسیتی کنند یا هویت جنسیتی خود را چندان ابراز نکنند نیز، اعتبار و ارزش جنسیت آنها همچنان به قوت خود باقیست. رنگ سفید بیانگر وجود یک جنسیت است، اما به مفهوم آن تکیه نشده است.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://gender.wikia.org/wiki/Greygender

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved