1

تجربه تصمیم‌گیری درمورد انتخاب بین پینایل ایمپلنت بادی و نیمه‌سخت جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ساعد دست

مترجم: سعید.ش

پینایل ایمپلنت بادی یا نیمه‌سخت؟ این سوال بارها از من پرسیده شده است، به همین دلیل تصمیم گرفتم پاسخ آن را یکبار برای همیشه در این مطلب بنویسم و لینک این مطلب را در پاسخ به افرادی که سوال دارند قرار دهم. این سوالی نیست که پاسخ آن در یک جمله خلاصه شود. برای تصمیم‌گیری در این خصوص لازم بود چند فاکتور را مدنظر قرار دهم.

وقتی که در سال 2005 (بله سال 2005) به تازگی پروسه تحقیق شخصی خود را در این زمینه شروع کرده بودم، هرگز فکرش را هم نمی‌کردم روزی کاشت پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت را انجام دهم. حقیقت را بخواهید درست چهار ماه پیش بود که نظرم درمورد ایمپلنتی که می‌خواستم 180 درجه تغییر کرد. تا قبل از آن موقع اصلا درک نمی‌کردم که چرا وقتی افرادی می‌توانند کاشت پینایل ایمپلنت بادی را انجام دهند، برای چه اصلا باید پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت را برگزینند یا پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت را اصلا گزینه ایده‌آلی برای خود تصور کنند؟

به لحاظ منطقی درک می‌کردم که شاید چون بعضی از افراد نمی‌خواهند هر چند سال یکبار ایمپلنت بادی خود را با ایمپلنت بادی جدیدی تعویض کنند، پس ایمپلنت نیمه‌سخت را انتخاب می‌کنند. اما از نظر من انجام جراحی‌های تعویض ایمپلنت در آینده به داشتن آلت تناسلی مردانه‌ای که در حالت خوابیده نرمی «طبیعی» داشته باشد کاملا می‌ارزید.

اما با این حال بشخصه همیشه واقعا دوست داشتم که دو بیضه متقارن داشته باشم، که اگر کاشت ایمپلنت بادی را انجام می‌دادم، برآورده شدن این خواسته ممکن نبود. می‌دانم که برای بعضی از افراد سوال پیش آمده که آیا می‌شود هم دو ایمپلنت بیضه و هم حباب ایمپلنت بادی باهم در کیسه بیضه جای گیرند یا خیر. لازم به ذکر است که در بریتانیا مشخص شد که یکی از دلایل اصلی از کار افتادگی ایمپلنت بادی، بیش از حد تنگ بودن کیسه بیضه‌ای است که حباب ایمپلنت بادی در آن قرار گرفته است – و دقت کنید منظور شرایطی است که فقط یک ایمپلنت بیضه در کیسه بیضه قرار دارد!

همینطور من موقعی که آلت تناسلی مردانه‌ام در حالت طبیعی خوابیده قرار می‌گرفت از میزان قطوری و پُر بودنش راضی نبودم، و می‌دانستم که اگر کاشت پینایل ایمپلنت بادی را انجام دهم نیز، میزان پر بودن آلت تناسلی مردانه‌ام در حالت خوابیده درست مانند قبل از کاشت پینایل ایمپلنت خواهد بود.

چربی بدن من بسیار کم است و ساعد دست‌های لاغری دارم، که در نتیجه آلت تناسلی مردانه‌ام نیز چربی زیادی ندارد. بعد از این که روند تزریق چربی درون آلت تناسلی مردانه را پس از گذشت چهار ماه از مرحله اول جراحی فالوپلاستی در جون 2016 به انجام رساندم و چربی تزریق شده طی یک ماه کاملا جذب بدنم شد، احساس کردم پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت نیازهای مرا بیشتر برآورده می‌سازد. من عاشق ظاهر چاق/پُر/قطوری بودم که آلت تناسلی مردانه‌ام درست پس از تزریق چربی پیدا کرده بود، و این تجربه سبب شد تا متوجه شوم که اگر آلت تناسلی مردانه‌ام همیشه اینقدر پُر و قطور باشد، بسیار بسیار خوشحال‌تر و راضی‌تر خواهم بود.

دلیل اصلی من برای انتخاب پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت این بود که از همه‌چیز مهم‌تر می‌خواستم که آلت تناسلی مردانه‌ام در همه حال بزرگ‌تر از اینی که هست باشد. البته فقط ظاهر آلت تناسلی مردانه برایم مهم نبود، بلکه می‌خواستم وقتی که آلت تناسلی‌ام را لمس می‌کنم و با آن رابطه برقرار می‌کنم نیز بزرگی آن را حس کنم.

من هرگز بیش از اندازه به سایز آلت تناسلی مردانه اهمیت نمی‌دادم، اما همیشه وقتی بدنم را بعد از اتمام همه مراحل فالوپلاستی تصور می‌کردم، خودم را با برجستگی که از روی شلوارم نسبتا مشخص است می‌دیدم. اما بعد از این که ورم ناشی از مرحله اول عمل فالوپلاستی فروکش کرد، چنین برجستگی از روی شلوارم مشخص نبود. البته پس از کاشت ایمپلنت‌های بیضه، آلت تناسلی مردانه‌ام ‌از روی شلوار کمی برجسته‌تر به نظر می‌آمد، اما من می‌خواستم که تنه آلت تناسلی مردانه‌ام نیز مشخص‌تر، قطورتر و پُرتر باشد.

الان که کاشت پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت و پروتز بیضه را انجام داده‌ام، از برجستگی ناحیه تناسلی‌ام بسیار خوشحال و راضی هستم. آلت تناسلی مردانه‌ام مثل آلت مردانه خوابیده نرم و شل نیست، اما من مصمم بودم که آلت تناسلی مردانه خوابیده و نرم را فدای داشتن آلت تناسلی مردانه‌ای بزرگتر و برجسته‌تر کنم.

قبل از عمل کاشت پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت، آلت تناسلی مردانه خوابیده‌ام کاملا بین ران‌هایم قرار می‌گرفت و انگار گم می‌شد، و از این حسی که به من دست می‌داد چندان راضی نبودم. حتی گاهی اوقات که شورت چسبان/سبک می‌پوشیدم نیز آلت تناسلی مردانه‌ام جوری حس می‌شد که انگار تقریبا هیچی اصلا وجود نداشت، حتی خودم نیز همین احساس را داشتم، و این مسئله ملال جنسیتی مرا واقعا تشدید می‌کرد.

منظور من این نیست که هرگز از ایمپلنت بادی استفاده نخواهم کرد یا ایمپلنت نیمه‌سختی که الان دارم را قرار است تا ابد داشته باشم. اتفاقا در آینده دوست دارم بعضی از پینایل ایمپلنت‌های بادی و یا حتی مدل جدیدی که ویژه آناتومی آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی طراحی شده را امتحان کنم. در حال حاضر هیچ‌کدام از پینایل ایمپلنت‌های موجود نیازهای مرا به طور کامل و 100% برآورده نمی‌سازند، و می‌دانستم تا موقعی که گزینه مناسب‌تری برای فالوپلاستی موجود شود، لازم است موقتا کاشت پینایل ایمپلنتی را تجربه کنم – البته هیچ‌کس از آینده خبر ندارد.

فکر می‌کنم بهتر است که مزایا و معایب پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت را با توجه به تجربیات شخصی خویش بنویسم. لطفا توجه داشته باشید که 1) این‌ها نظر و عقیده من هستند، و 2) من هنوز در اوایل دوره ریکاوری کاشت این نوع پینایل ایمپلنت به سر می‌برم (کمتر از سه هفته از عملم گذشته است). لذا این لیست مزایا و معایب ممکن است با فروکش کردن ورم، برطرف شدن درد، و امکان تحرک و بهبودی بیشتر تغییر پیدا کند.

🔻مزایای پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت از دیدگاه من:

➖آلت تناسلی مردانه در همه حال پُرتر و قطورتر است.

➖ناحیه تناسلی برجستگی بیشتری دارد.

➖احتمال بروز عوارض، عفونت، و نقص مکانیکی نسبت به بقیه انواع پینایل ایمپلنت‌ها کمتر است، در نتیجه طول عمر این نوع پینایل ایمپلنت بیشتر از بقیه انواع پینایل ایمپلنت‌ها است.

➖با کاشت پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت، امکان کاشت دو پروتز بیضه متقارن در کیسه بیضه نیز فراهم می‌گردد.

🔻معایب پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت از دیدگاه من:

➖موقع تغییر حالت آلت تناسلی مردانه صدای کلیک به گوش رسیده و احساس می‌شود (این مسئله موقتی است).

➖طی دوره ریکاوری پس از جراحی نمی‌توانیم روی شکم بخوابیم.

➖شاید دیگر نشود روی سطوح سخت به راحتی روی شکم دراز کشید.

➖ریسک جدا شدن دستگاه از استخوان عانه (مثلا موقع ورزش کردن، زمین خوردن، لگد خوردن به این ناحیه و …) مطرح است.

➖تا موقعی که دستگاه درون بدن است دیگر نمی‌توانیم آلت تناسلی مردانه‌ای نرم در حالت خوابیده داشته باشیم.

➖نمی‌توانیم مرحله به مرحله تغییر حالت آلت تناسلی مردانه از حالت خوابیده به حالت نعوظ را تجربه کنیم.

خوب مشخص است که تعداد معایب از مزایا بیشتر است، اما تصمیم‌گیری من براساس تعداد موارد موجود در دسته‌بندی‌ها نبود. ناگفته نماند که ممکن است پس از دو ماه بهبودی، سه تا عیب اول نیز به کل برطرف شوند. تصمیم‌گیری نهایی براساس اولویت‌ها صورت می‌گیرد. با در نظر داشتن مواردی چون نوع پینایل ایمپلنت، حالت روزمره آلت تناسلی مردانه، نرخ عوارض، توانایی تحرک، راحتی، اعتماد به نفس و …، باید ببینید که چه مواردی واقعا برایتان مهم هستند.

وقتی که در ماه آگست با دکتر Chen مشاوره تلفنی داشتم، در مورد همین موضوع با ایشان صحبت کردم و سوالات بسیار زیادی پرسیدم تا بدانم که کدام پینایل ایمپلنت در بلندمدت برای آلت تناسلی مردانه واقعا بهتر یا ایمن‌تر است. ایشان پاسخ دادند که این مسئله واقعا فاکتوری نیست که بخواهید براساس آن درمورد نوع پینایل ایمپلنت خود تصمیم‌گیری کنید. ایشان فرمودند چیزی که واقعا مهم است، این است که برای کدام یکی هیجان بیشتری در خود احساس می‌کنید. و این واقعا روش خوبی برای نگریستن به این موضوع است. این آلت تناسلی مردانه شماست و این هم آلت تناسلی مردانه شما در حالت نعوظ است. نسبت به کدامیک هیجان بیشتری در خود احساس می‌کنید؟ شاید سوال واضحی به نظر برسد، اما برای من زمان برد تا پاسخ آن را دریابم. من بیشتر نگران سیلندرهای بادی بودم تا میله نیمه‌سخت.

همانطور که قبلا هم گفتم، این تصمیم برای الانِ من بهترین تصمیم است، و قطعا تغییر مهمی را برایم ایجاد می‌کند. یکی از بهترین چیزهایی که دوست صمیمی‌ام چندین سال پیش که وسط تصمیمات بزرگ زندگی‌ام قرار داشتم (و تصمیم‌ها آن موقع دائمی و مادام‌العمر به نظر می‌رسیدند درحالی‌که اینگونه نبودند) به من یادآور شد، این بود که شما باید بهترین تصمیم را با توجه به شرایط «کنونی» خود بگیرید. و اگر زمانی برسد که در آینده متوجه شوید بعضی از تصمیماتتان درست نبوده، آنگاه می‌توانید براساس آن شرایط تصمیمات دیگری بگیرید. ما در زندگی خود (یا در هر شرایطی) تصمیماتی که واقعا دائمی باشند نداریم، و خوشبختانه تصمیم‌گیری درمورد پینایل ایمپلنت نیز یکی از این تصمیمات دائمی نیست.

امیدوارم توضیحاتی که درباره نحوه تصمیم‌گیری‌ام نوشتم برایتان مفید واقع شده باشد.

🔻جهت مطالعه بیشتر:

✳️راهنمای جامع پنایل ایمپلنت جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی ویژه مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/10/12/384/

✳️ویدیو + توضیحات دکتر Curtis Crane در زمینه جراحی کاشت پنایل ایمپلنت پس از جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/12/21/436/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://myphalloplasty.wordpress.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved