1

تجربه جراحی کاشت پینایل ایمپلنت بادی مدل ZSI 475 FTM جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ساعد دست توسط Dr. Nicolas Morel-Journel در لیون فرانسه، ژانویه 2016

مترجم: سعید.ش

ایوان، 35 ساله، در مونت‌پیلر فرانسه زندگی می‌کند و دو سالی می‌شود که با پینایل ایمپلنت بادی مدل ZSI 475 FTM زندگی می‌کند. ایوان در کنفرانس “Les Trans, parlons-en” (ترنس، بیاییم در این باره صحبت کنیم) که به میزبانی سازمان Fierté Montpellier-Tignes Pride برگزار گردید، تجربه فالوپلاستی خویش و کاشت پینایل ایمپلنت توسط Dr. Morel-Journel (در لیون فرانسه) را این چنین تعریف نمود:

من سه سال پیش تشریفات اداری و روندهای مربوط به فالوپلاستی ساعد دست را آغاز کردم. این همان چیزی بود که از شروع پروسه تطبیق جنسیتم خواهان آن بودم، اما در واقعیت از تفاوت انواع پینایل ایمپلنت‌های موجود اطلاعات چندانی نداشتم. من شنیده بودم که باید چند عمل جراحی انجام دهم، اما فکر نمی‌کردم تعداد این عمل‌ها اینقدر زیاد شود. من شش عمل جراحی پشت سر گذاشتم.

یکی از عمل‌های جراحی‌ام غیرمنتظره بود؛ طی این عمل لازم بود موقعیت کیسه بیضه‌ام را تغییر دهند. من بعد از عمل با عوارض متعددی مواجه شدم، اما این عوارض مربوط به پینایل ایمپلنت نبودند. پینایل ایمپلنتم بدون هیچ مشکلی کار می‌کرد. اما الان با مشکل ادراری حادی دست به گریبانم. این ژانویه که بیاید باید عمل جراحی دیگری را نیز برای ترمیم این مشکل انجام دهم.

خوب درمورد انتخاب پینایل ایمپلنت، من دستگاه بادی را ترجیح می‌دادم که به نظرم طبیعی‌تر می‌آمد. دکتر Morel-Journel دو مدل ایمپلنت ZSI FTM را به من نشان دادند و اشاره کردند که ایمپلنت منعطف کمی بیشتر مشخص است و موقع انجام کارهای روزمره، مثلا موقع نشستن ناراحت‌کننده‌تر است. من نمی‌خواستم پینایل ایمپلنتم خیلی مشخص باشد، به همین دلیل ایمپلنت بادی مدل ZSI 475 FTM را انتخاب کردم.

حدود دو سال از عمل فالوپلاستی تا کاشت پینایل ایمپلنت فاصله افتاد. من دومین متقاضی در لیون فرانسه بودم که کاشت پینایل ایمپلنت مدل ZSI FTM را انجام می‌دادم. اولین متقاضی که این عمل را انجام داده بود بعد از عمل با مشکلاتی مواجه شده بود، که این مسئله کمی مرا نگران می‌کرد. اما خوب یکی باید پیدا می‌شد و راه را برای بقیه روشن می‌کرد، نه؟

خوشبختانه همه‌چیز عالی پیش رفت. طی عملم که با بیحسی اپیدورال صورت گرفت، می‌توانستم همه‌چیز را بشنوم، اما هیچ‌چیزی اذیتم نمی‌کرد. عمل کاشت پینایل ایمپلنت کمتر از دو ساعت طول کشید، و روز بعد از عمل توانستم به خانه بازگردم. آنها کاشت پینایل ایمپلنت و پروتز بیضه را همزمان برایم انجام دادند. تا حدود یک ماه و نیم بعد از عمل موقعی که می‌ایستادم در ناحیه بیضه درد داشتم. حس عجیبی داشتم و اینطور حس می‌کردم که چیزی دارد مرا به سمت پایین می‌کشد.

جراح‌ها برای کاشت پینایل ایمپلنت مجبور شدند کلاهک آلت تناسلی مردانه‌ام را که از پیش ساخته شده بود دستکاری کنند، به همین خاطر الان به دنبال روش‌هایی برای طبیعی‌تر کردن ظاهر کلاهک آلتم هستم، و احتمالا تتو پزشکی توسط تیم Bordeaux انجام می‌دهم. متاسفانه چون تتو پزشکی عملی زیبایی محسوب می‌شود، بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهد.

من یک ماهی را برای فعال شدن پینایل ایمپلنتم انتظار کشیدم و همه‌چیز عالی پیش رفت. به من آموزش دادند که چطور دستگاه را به حالت نعوظ و خوابیده درآورم، و من فورا به این کار عادت کردم. فقط موقعی که می‌خواهم دستگاه را به حالت نعوظ درآورم، صدای ضعیفی از پمپ آن به گوش می‌رسد. هیچ‌چیز ناپسندی وجود ندارد. لازم است به نحوه خالی کردن دستگاه عادت کنید، چرا که پمپ دستگاه در کیسه بیضه می‌چرخد. من وقتی ایستاده‌ام دستگاه را به حالت خوابیده درمی‌آورم و اینطور برایم راحت‌تر است، اما این به آناتومی هر فرد بستگی دارد.

به نظر می‌رسد دستگاه را با پیچ و مهره سر جایش محکم کرده‌اند. طول پینایل ایمپلنت کاملا متناسب با طول آلت تناسلی مردانه‌ام است، اما از نظر من قطر آن کمی باریک است … البته قطر آلت تناسلی مردان بیولوژیک نیز همینقدر است! خوب این چیزی است که نصیب من شده، و من هیچ‌وقت خودم را بخاطر سایز آزار نمی‌دهم! می‌دانم سایز و قطر آلت تناسلی مردانه موضوعاتی هستند که بحث و گفتگوهای بسیاری در تالارهای گفتگوی اینترنتی حول آنها صورت می‌گیرد. اینها بدون شک به تکنیک فالوپلاستی که جراحتان انجام می‌دهد، ناحیه اهداکننده و … بستگی دارد.

از نتیجه عملم و همینطور از خود پینایل ایمپلنت خیلی راضی هستم. دوست دخترم هم همینطور! همیشه خودم پینایل ایمپلنت را به حالت نعوظ درمی‌آورم. شاید به خاطر ترسی که از مشکل ادراری‌ام دارم … من با نشت کردن ادرارم خیلی راحت نیستم، هرچند موقع برقراری رابطه جنسی این اتفاق نمی‌افتد.

کاشت پینایل ایمپلنت، دیدی که نسبت به خود داشتم را تغییر داد. من همیشه خواستار عمل فالوپلاستی بودم و متودیوپلاستی نمی‌خواستم، چرا که با عمل متودیوپلاستی حس «کامل» بودن به من دست نمی‌داد. این مسئله ارتباطی با رابطه جنسی نداشت، بلکه مربوط به دیدی بود که از خودم داشتم. الان صرف‌نظر از مسئله زیبایی کلاهک آلت تناسلی مردانه که خوشبختانه قابل ترمیم است، از عملم راضی هستم.

حائز اهمیت است که درباره جراح‌هایی که انتخاب می‌کنید اطلاعات کسب کنید. دکتر Morel-Journel و تیم ایشان انتظارات مرا به بهترین صورت ممکن برآورده ساختند. این روزها میانگین زمان انتظار برای عمل سه سال است. من خیلی خوش‌شانس بودم که فقط هشت ماه انتظار کشیدم. هر جراحی برای انجام عمل فالوپلاستی تکنیک، برش، اتصال و … مخصوص به خود را دارد.

همه ما انتظارات بالایی داریم و نکته‌سنج هستیم، اما باید یادمان باشد که هر تلاشی هم که صورت گیرد، ما هیچ‌موقع نمی‌توانیم عینا آلت تناسلی مردان بیولوژیک را داشته باشیم. هر یک از اعضای بدن واکنش متفاوتی را نسبت به عمل جراحی از خود نشان می‌دهند. روند تطبیق جنسیت هر یک از ما منحصر به فرد است.

ما در فرانسه خوش‌شانس‌تر از بقیه کشورها هستیم چرا که برای انجام هر عملی، هر آنچه که لازم است را در اختیار داریم. در حال حاضر گزینه‌های زیادی وجود ندارد، اما جراح‌های خوبی داریم. گاهی اوقات لیست انتظار خیلی طولانی است به‌طوری‌که بعضی از متقاضیان ترجیح می‌دهند جراحی شان را خارج از کشور انجام دهند؛ هرچند این کار به هزینه‌هایی که فرد متقاضی باید از جیب خود بپردازد می‌افزاید. این کار با مشکلات دیگری نیز همراه است، مثل مشکل زبان، فاصله جراح، فالوآپ (پیگیری) بعد از عمل. بسیاری از افرادی که عمل خود را خارج از فرانسه انجام داده بودند، عمل‌های ترمیمی و حتی کاشت پینایل ایمپلنت را در کشور فرانسه انجام دادند.

در حالت کلی نتیجه عملم بسیار رضایت‌بخش است. زندگی و دیدی که نسبت به خود دارم بهتر شده است. حال خود را کامل می‌دانم. کاشت پینایل ایمپلنت یکی از خواسته‌های طبیعی من بود. هدف من این نبود که آلت تناسلی مردانه‌ای بدون پینایل ایمپلنت داشته باشم. بعضی از افراد پس از عمل فالوپلاستی از اسلیو استفاده می‌کنند و راضی هستند، اما برای من کاشت پینایل ایمپلنت ضروری بود.

ما در تالارهای گفتگو خیلی درباره پینایل ایمپلنت ZSI صحبت می‌کنیم. ما درمورد پینایل ایمپلنت‌ها و پزشک‌ها به تبادل علم و اطلاعات می‌پردازیم. امیدوارم در آینده نزدیک، عمل‌های بیشتری صورت گیرد و لیست انتظار کوتاه‌تر از اینی که هست بشود.

🔻جهت مطالعه بیشتر:

✳️ویدیو + اطلاعات پنایل ایمپلنت هیدرولیک ZSI 475 جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی با طراحی ویژه مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/11/30/423/

✳️ویدیو جراحی کاشت پینایل ایمپلنت بادی مدل ZSI 475 FTM با طراحی اختصاصی ویژه مردان ترنس (FTM) در کشور فرانسه
https://helptranscenter.org/2019/03/09/639/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.zsimplants.ch

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved