1

ویدیو جراحی تخلیه و مردانه‌سازی سینه به روش برش سوراخ‌کلید (Keyhole) در مردان ترنس (FTM) توسط Dr. Babak Dadvand در ایالات متحده

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: این ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

اولین عمل جراحی امروز، عمل بالاتنه زن‌به‌مرد است. من از انجام این عمل واقعا لذت می‌برم، چرا که تفاوت چشمگیری را در میزان برجستگی سینه فرد ایجاد می‌کند. این کیس جالبی است چرا که پستان‌های مراجعه‌کننده پوست اضافی ندارد و کمی نامتقارن است. می‌توانم زیر هر یک از هاله‌ها برش کوچکی بزنم و بافت پستان را تخلیه کنم تا سینه‌ای مردانه حاصل شود. نکته کلیدی اینجا است که این عمل کاهش سایز پستان نیست، بلکه مردانه‌سازی سینه است. این عمل را به این دلیل انجام می‌دهیم تا سینه فرد ظاهر مردانه‌تری داشته باشد.

برای انجام جراحی بالاتنه زن‌به‌مرد لازم نیست حتما از قبل تستسترون‌درمانی کرده باشید. این مراجعه‌کننده از قبل تستسترون‌درمانی کرده و تستسترون‌درمانی به چند دلیل مفید بوده است: یکی این که تستسترون‌درمانی سبب رشد عضله پکتورال (عضله سینه‌ای بزرگ) می‌شود و دیگر این که بافت پستان را کوچک‌تر می‌کند و من راحت‌تر می‌توانم با ایجاد برش کوچکی بافت پستان را کاملا جداسازی و تخلیه کنم.

روش من در انجام این عمل جراحی به این صورت بود که اول سینه را برش زدم، سپس به سمت پایین و خط زیر پستان رفتم و بافت پستان موجود در این ناحیه را از زیر از عضله جدا کردم. سپس به قسمت روی بافت پستان پرداختم و بافت پستان را از رو آزاد کردم. یعنی این که بافت پستان را هم از زیر و هم از رو آزاد کردم و حال می‌توانم آن را بیرون بکشم. و من همیشه ابتدا کمی بافت پستان زیر هاله و نیپل باقی می‌گذارم، و بعدا بازمی‌گردم و این بافت باقی‌مانده را تا حدی که رضایت‌بخش باشد برش می زنم، چرا که نمی‌خواهم از همان ابتدا بافت زیادی را از این قسمت تخلیه کنم و احیانا فرورفتگی در این ناحیه ایجاد شود که اصلا چیز خوبی نیست.

خوب عمل جراحی بالاتنه FTM به روش برش سوراخ‌کلید به پایان رسید. بافت زیادی اینجاست. مراجعه‌کننده پس از بهبودی از فرم‌دهی سینه خود بسیار خوشحال و راضی خواهد بود.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://drdadvandplasticsurgery.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved