1

ویدیو جلسه مشاوره کامل با Dr. Mang Chen پیش از جراحی فالوپلاستی؛ بخش دوم از دوم

مترجم: سعید.ش

سلام به همه! من جِف هستم. امیدوارم حالتان خوب باشد. این بخش دوم و آخر ویدیوی مشاوره کامل حضوری من با دکتر Chen درمورد جراحی پایین‌تنه است. اگر بخش اول ویدیو را تماشا نکرده‌اید، می‌توانید اینجا را کلیک نمایید و بخش اول ویدیو را ببینید تا بخش دوم ویدیو را نیز بهتر درک نمایید و کل جلسه مشاوره را تماشا کرده باشید.

توجه داشته باشید که این ویدیو در لیست ویدیوهای من درج نشده است. یعنی این که فقط افرادی که لینک مستقیم این ویدیو را دارند می‌توانند آن را تماشا کنند. خواهشی که از شما دارم این است که وقتی این ویدیو را با دیگران به اشتراک می‌گذارید (البته اگر به اشتراک می‌گذارید)، یادتان باشد که این ویدیوها جنبه عمومی ندارند، و لطفا حریم شخصی مرا محترم شمارید چرا که در این ویدیوها درمورد بدن من صحبت شده است.

من کل جلسه مشاوره‌ام را با شما اشتراک می‌کنم چرا که فکر می‌کنم خیلی مهم است که مردم تا جای ممکن در این مورد اطلاعات کسب کنند. این ویدیو اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند منبع آموزشی مفیدی باشد، چرا که دکتر Chen در این ویدیو اطلاعات بسیاری را به اشتراک گذاشته‌اند.

🔻جهت مشاهده بخش اول ویدیو جلسه مشاوره کامل با Dr. Mang Chen پیش از جراحی فالوپلاستی به لینک زیر مراجعه نمایید.

✳️ویدیو جلسه مشاوره کامل با Dr. Mang Chen پیش از جراحی فالوپلاستی؛ بخش اول از دوم
https://helptranscenter.org/2019/08/20/848/

💠سوالاتی که در این ویدیو پرسیده شده و بازه زمانی گفتگو درمورد آنها

🔹00:20 – 01:00: اطلاعات درمورد اتصال عصب. «چقدر احتمال دارد که پس از عمل هیچ حسی در آلت تناسلی مردانه ایجاد نشود؟»

🔸01:08 – 02:23: ریکاوری دست. «من نوازنده هستم. این عمل جراحی چه تاثیری روی توانایی من در نواختن گیتار می‌گذارد؟
➖ 01:56 – 02:23: کاردرمانی دست

🔹02:29 – 04:13: «اگر در خانه دچار فیستول یا تنگی مجرای ادرار شدم چه کنم؟»
➖ 03:44 – 04:14: «اگر مجبور شوم بدلیل مشکلی به پزشک دیگری نزدیک به محل سکونتم مراجعه کنم، آیا در این زمینه کمکی از دست شما ساخته است؟»

🔸04:18 – 04:59: «آیا به جز ملاقات‌های بعد از عمل، کسی هست که در دوره ریکاوری وضعیت مرا بررسی کند؟»

🔹05:00 – 05:25: «شما بعد از چه مدتی به ایمیل‌ها/تماس‌های تلفنی پاسخ می‌دهید؟»

🔸05:26 – 05:46: «چند عمل فالوپلاستی تا به الان (ژانویه 2017) انجام داده‌اید؟»

🔹05:51 – 06:38: «آیا با روند جراحی جدیدی که دکتر Crane برای برداشتن گرافت پوستی اهداکننده انجام می‌دهند آشنایی دارید؟»

🔸06:45 – 07:36: کشسانی پوست، طول آلت تناسلی مردانه، و زخم گرافت پوستی.

🔹07:45 – 08:13: «آیا لازم است ساعد دست و ران پایم را الکترولیز کنم؟»

🔸08:31 – 09:30: «آیا از نظر شما چیز دیگری هست که الان لازم باشد بدانم و درباره آن صحبت نکرده باشیم؟»

🔹09:41 – 09:54: تایید اهداف جراحی و نوع جراحی

🔸09:57 – 10:18: «آیا شما با نگاه به ساعد دستم می‌توانید تخمین بزنید که قطر آلت تناسلی مردانه‌ام چقدر خواهد شد؟»

🔹10:28 – 11:02: «آیا تا به حال شده که ساعد دست مراجعه‌کننده‌ای آنقدر لاغر باشد که کاندیدای مناسبی برای فالوپلاستی ساعد دست نباشد؟»

🔸11:03 – 11:20: اهداف جراحی و این که چرا بعضی از نواحی اهداکننده براساس این اهداف انتخاب بهتری نسبت به سایر نواحی هستند.

🔹11:21 – 12:26: (خارج از صفحه نمایش) تست ران پا برای این که مشخص شود آیا کاندیدای مناسبی برای فالوپلاستی ران پا هستم یا خیر. در اینجا درباره این‌که فالوپلاستی ران پا بدلیل قطر آلت گزینه مناسبی برای من نیست صحبت کردیم. دلیلش این است که با اهداف جراحی من جور درنمی‌آید. فقط اینجا شفاف‌سازی کنم که من شخصا دوست ندارم آلت تناسلی مردانه‌ام قطور باشد، اما خوب بعضی از افراد آلت تناسلی مردانه قطور می‌خواهند که کاملا قابل قبول است.

🔸12:36 – 12:55: مشاوره تلفنی درصورتی که سوالات بیشتری پیش آید.

🔹12:56 – 13:27: «عمل‌های جراحی را معمولا در چه روزهایی انجام می‌دهید؟»

🔸13:28 – 14:29: «کار تیم جراحان میکروسکوپی جدید چطور است؟»

🔹14:46 – 14:55: قدم‌های بعدی در پروسه عمل فالوپلاستی.

🔰پرسش و پاسخ با دکتر Mang Chen در جلسه مشاوره پیش از عمل فالوپلاستی:

⚫️جف: چقدر احتمال دارد که پس از عمل هیچ حسی در آلت تناسلی مردانه ایجاد نشود؟

🔵دکتر چن: 15%. 15% به احتمال زیاد.

⚫️جف: بسیار خوب. بله، می‌دانم که شما نمی‌توانید هیچ‌چیز را تضمین کنید. فقط می‌خواستم …

🔵دکتر چن: بله، خوب ما واقعا دلمان می‌خواهد … می‌دانیم که حس آلت تناسلی مردانه فوق‌العاده مهم است. و من زمان بسیاری را به کالبدشکافی عصب‌های ناحیه تناسلی اصلی اختصاص می‌دهم تا بتوانیم آنها را به عصب‌های ساعد دست متصل کنیم. حتی با این وجود نیز شده که آلت تناسلی مردانه بعضی از مراجعه‌کنندگان هیچ حسی نداشته باشد. و توضیح علتش مشکل است، فقط می‌دانیم که عصب‌ها کوچک هستند و اتصال لازم را برقرار نکرده‌اند.

⚫️جف: اگر اتصال عصب‌ها به درستی صورت نگرفته باشد، آیا امکانش است عصب‌ها را بعدا متصل کنید؟

🔵دکتر چن: فوق‌العاده مشکل است. بهترین فرصت برای اتصال عصب‌ها طی همان مرحله اول جراحی است.

⚫️جف: شما فرمودید که اگر مراجعه‌کنندگان بعد از عمل دست خود را حرکت دهند، به نوعی به خود کمک کرده‌اند که …

🔵دکتر چن: بهبود پیدا کنند؟

⚫️جف: سریع‌تر بهبود پیدا کنند. من نوازنده هستم و به همین دلیل مهارت و قدرت دست برایم بسیار مهم است. من نوازنده گیتار هستم. و این موضوع یکی از دلایلی بود که نمی‌توانستم تصمیم قطعی بین فالوپلاستی ساعد دست و ران پا بگیرم، چرا که مطمئن نبودم بعد از عمل جراحی می‌توانم با دستم آکورد بگیرم و بنوازم یا این‌که نه.

🔵دکتر چن: بله متوجه هستم. ما مراجعه‌کننده‌ای داشتیم که نوازنده حرفه‌ای نبود، گیتار می‌نواخت و نواختن گیتار را به چشم فیزیوتراپی می‌دید. بعد از یک ماه کارایی دستش به طور کامل بازگشت، به این دلیل که نواختن گیتار را زود شروع کرده بود. دو هفته بعد از عمل نواختن گیتار را آغاز کرده بود. و کارایی دست خود را به سرعت بازیافت، چرا که نواختن گیتار او را مجبور می‌کرد که از دست و مچ دستش بیشتر کار بکشد. به همین دلیل کارایی دست خود را واقعا سریع بازیافت.

⚫️جف: بسیار خوب. پرسش دیگری که می‌خواهم مطرح کنم این است که کاردرمانی دست در خانه صورت می‌گیرد یا اینجا؟ حقیقتا من کاردرمانگران دست بسیاری در فارگو، داکوتای شمالی نمی‌شناسم. واقعا خیلی به دنبالش نبوده‌ام. اما می‌دانم که کاردرمانی دست را در هفته اول همین‌جا انجام می‌دهیم. درست است؟

🔵دکتر چن: بله، و همینطور ما کاردرمانگران دستی که از آنها درخواست همکاری کرده‌ایم را نیز به شما معرفی می‌کنیم. آنها چیزی شبیه به بروشور یا مجموعه دستورالعمل‌هایی درمورد انواع ورزش‌هایی که به شما کمک می‌کند را در اختیارتان قرار می‌دهند. اما مهم این است که از آن استفاده کنید.

⚫️جف: بله، یا استفاده کن یا از دست بده!

🔵دکتر چن: بله، دقیقا.

⚫️جف: خوب ما درمورد فیستول و تنگی مجرای ادرار صحبت کردیم. اگر در خانه دچار فیستول یا تنگی مجرای ادرار شدم چه کنم؟

🔵دکتر چن: اگر دچار فیستول شده باشید، قبل از این که به خانه بروید از آن مطلع می‌شویم. بسیار خوب؟ و اگر دچار فیستول شده باشید، دستورالعمل‌هایی را با ذکر جزئیات به شما خواهیم گفت. در بیشتر اوقات فیستول‌های ایجاد شده طی سه ماه بهبود پیدا می‌کنند. اما ما سه ماه مهلت می‌دهیم، دوره سه ماهه برای بهبودی کافی است. اگر فیستول‌ها بهبود پیدا نکردند، لازم است بعدا آنها را ترمیم کنیم.

⚫️جف: یعنی بعدا باید برای عمل جراحی دیگری مراجعه کنم.

🔵دکتر چن: بله، این عمل جراحی را می‌توانید همزمان با گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) انجام دهید. و همینطور اگر دچار تنگی مجرای ادرار شده باشید نیز می‌توانیم همزمان ترمیم این عارضه را نیز انجام دهیم. اگر دچار تنگی مجرای ادرار شده باشید، ما از آن بی‌خبر هستیم. معمولا اینگونه است که به مدت یک ماه و نیم تا دو ماه جریان ادرارتان عالی خواهد بود، بعد طی چند هفته متوجه می‌شوید که جریان ادرارتان دارد ضعیف‌تر می‌شود، تخلیه کامل ادرارتان بیشتر طول می‌کشد، احساس می‌کنید مثانه‌تان کامل تخلیه نمی‌شود. اما این مسائل یک‌مرتبه رخ نمی‌دهند. این عارضه معمولا به‌تدریج پیشرفت می‌کند. وقتی کار به جایی رسید که ما کم‌کم به این نتیجه رسیدیم که اوضاع دارد بدتر می‌شود، از شما می‌خواهیم که سریعتر به ما مراجعه کنید تا مجبور نشوید به مرکز اورژانس محل سکونت خود مراجعه نموده و مسئله‌ای اورژانسی را به دست افرادی بسپارید که …

⚫️جف: درمورد ما هیچ اطلاعی ندارند و نمی‌دانند چه کنند.

🔵دکتر چن: بله، اما اگر کار به جایی رسید که دیگر اصلا نتوانستید ادرار کنید، نمی‌توانید بیایید اینجا. باید به اورژانس مراجعه کنید تا آنجا موقتا برایتان سوند سوپراپیوبیک قرار دهند و مسئله را برطرف کنند. آنها مجبور هستند لوله سوند را از زیر شکم‌تان به درون مثانه بفرستند.

⚫️جف: خوب اگر کار به اینجا کشید که مجبور شدم به اورژانس مراجعه کنم …

🔵دکتر چن: شما شماره تلفن همراه مرا دارید، و به شما توصیه می‌کنم که اگر چنین اتفاقی افتاد با من تماس بگیرید. همینطور به شما توصیه می‌کنم تا از پزشکی که از شما مراقبت می‌کند بخواهید که با من تماس بگیرد. و من به پزشک‌تان می‌گویم که این مراجعه‌کننده دچار احتباس ادراری شده و به سوند سوپراپیوبیک نیاز دارد. خواسته دیگری ندارم. من بدون‌ شک با هر فردی که از شما مراقبت می‌کند در تماس خواهم بود.

⚫️جف: بسیار خوب، خیلی هم عالی. این دقیقا به سوال بعدی‌ام مربوط می‌شود. به جز ملاقات‌های فالوآپ، آیا کسی هست که بعدا در دوره ریکاوری وضعیت مرا بررسی کند و ببیند که همه‌چیز خوب پیش می‌رود یا نه؟

🔵دکتر چن: اگر از نزدیکان‌تان کسی هست، پزشک یا متخصصی از نزدیکان شماست که با او احساس راحتی می‌کنید، می‌توانند در این زمینه کمک کنند. اما اگر چنین فردی را سراغ ندارید، ما بعد از عمل همچنان به طور غیررسمی از طریق ایمیل یا تماس تلفنی باهم در ارتباط خواهیم بود. و در حقیقت شما شروع‌کننده تماس هستید. مثلا شما تماس می‌گیرید و می‌گویید: «سلام دکتر چن. می‌خواستم درمورد این مسئله بدانم.» و من پاسخ می‌دهم: «بسیار خوب، لازم است این کار را انجام دهیم.» من ایمیل‌هایم را نیز پاسخ می‌دهم، یا اگر موضوع پیچیده باشد با شما تماس خواهم گرفت و می‌توانیم درمورد آن باهم صحبت کنیم. اگر می‌خواهید ملاقات داشته باشید یا مسئله‌ای پیش آمده که نیاز به راهنمایی ما دارید نیز، می‌توانید با من ملاقات کنید.

⚫️جف: بسیار خوب، و شما معمولا بعد از چه مدتی پاسخ می‌دهید؟

🔵دکتر چن: خوب در مورد ایمیل‌ها، من ایمیلم را حدودا 10 بار در روز چک می‌کنم، بنابراین طی 24 ساعت پاسخ خواهم داد. اما در مورد تماس‌های تلفنی، تماس‌ها را بیشتر برای مواقع اورژانسی نگه می‌دارم چرا که مراجعه‌کنندگان بسیاری دارم. من از مراجعه‌کنندگانم خواهش می‌کنم که فقط در موارد اورژانسی به من پیام دهند یا با من تماس بگیرند. و اگر هر کار دیگری دارند ایمیل ارسال کنند. من ایمیلم را چندین بار در روز چک می‌کنم و در فرصت مناسب به شما پاسخ می‌دهم.

⚫️جف: شما فرمودید که مراجعه‌کنندگان بسیاری دارید. می‌دانید که تقریبا چند عمل جراحی، مثلا چند عمل فالوپلاستی تا به الان (ژانویه 2017) انجام داده‌اید؟

🔵دکتر چن: بله، تا الان حدود 84 مورد فالوپلاستی ساعد دست، و فکر می‌کنم 20 یا 22 مورد هم فالوپلاستی ران پا انجام داده ام.

⚫️جف: بسیار خوب. و این تعداد از چه زمانی بوده؟

🔵دکتر چن: از اکتبر سال 2015.

⚫️جف: می‌دانم که دکتر چن، اوه نه ببخشید، دکتر چن که شمایید (خنده). می‌دانم که دکتر Crane متد فالوپلاستی ساعد دست خود را تغییر داده‌اند، مثلا گرافت را به گونه دیگری برمی‌دارند. آیا این متد را دیده‌اید؟

🔵دکتر چن: من این را ندیده‌ام. تا به حال انجامش نداده‌ام. اما چیزی که ایشان به من گفتند این بود که جراحان پلاستیکی که با ایشان همکاری می‌کنند، یک سرخرگ را از ناحیه پا جداسازی می‌کنند تا دیگر نیازی نباشد تا بالای ساعد دست را برش بزنند و بدین ترتیب ایشان می‌توانند بافت بزرگتری را از ساعد دست بردارند. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید …

⚫️جف: آیا این کار سبب افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می‌شود؟

🔵دکتر چن: قطر نه، سبب افزایش طول آلت می‌شود. اگر نیازی نباشد که تا بالای ساعد دست را برش بزنید، دیگر به 50-60% ساعد دست محدود نمی‌شوید و می‌توانید بافت را از کمی بالاتر بردارید. هرچند زخم ساعد دست‌تان بزرگتر خواهد بود، اما از طرفی آلت تناسلی مردانه بلندتری نیز خواهید داشت. اما قطر آلت تناسلی مردانه‌تان بیشتر نمی‌شود.

⚫️جف: بسیار خوب. خاطرم است شما فرمودید که 5 اینچ بهترین اندازه ممکن برای طول آلت تناسلی مردانه من است.

🔵دکتر چن: با توجه به این که سوالات مکرری درمورد طول آلت می‌شود، لازم است اشاره کنم که پوست شما کشسان است. وقتی با دو انگشت آن را می‌گیرم و رها می‌کنم، به حالت قبل باز می گردد. بسیار خوب؟ وقتی پوست را از تمام اتصالات آن جدا کرده و آن را در ساخت آلت تناسلی مردانه به کار برده باشیم، کشسانی پوست سبب می‌شود تا آلت تناسلی مردانه‌تان کمی خود را جمع کند. بنابراین طول آلت تناسلی مردانه‌تان ممکن است حدود 4 اینچ (10.16 سانتی‌متر) یا 4.5 اینچ (11.43 سانتی‌متر) شود. حتی با وجود این که زخم روی دست‌تان حدود 5 اینچ (12.7 سانتی‌متر) یا 5.5 اینچ (13.97 سانتی‌متر) است، طول آلت تناسلی مردانه تان 4 اینچ یا 4.5 اینچ می‌شود. چرا که پوست خود را جمع می‌کند. اما جاذبه زمین به‌مرور زمان روی کشسانی پوست تاثیر می‌گذارد و پوست را به حالت قبل بازمی‌گرداند.

⚫️جف: اما تاثیر چشمگیری ندارد.

🔵دکتر چن: ممکن است طول آلت تناسلی مردانه‌تان به همان 5 اینچ/5.5 اینچی که اول بود بازگردد. اما فکر نمی‌کنم آلت تناسلی مردانه‌تان بلندتر از زخم روی ساعد دست‌تان شود.

⚫️جف: و از نظر من عالی است. من به دنبال آلت تناسلی مردانه شش اینچی نیستم. برای من بشخصه خیلی مهم نیست که آلت تناسلی مردانه‌ام بلندتر از این باشد. آیا از نظر شما لازم است الکترولیز انجام دهم؟

🔵دکتر چن: نه، شما تقریبا هیچ مویی ندارید.

⚫️جف: بله، من هم به همین فکر می‌کردم.

🔵دکتر چن: الکترولیز برای شما اختیاری است.

⚫️جف: بسیار خوب. آیا لازم است ران پایم که گرافت از آن برداشته می‌شود را الکترولیز کنم؟

🔵دکتر چن: خیر، چرا که ما گرافت پوستی با ضخامت نسبی برمی‌داریم، یعنی این که هیچگونه فولیکول مویی برنمی‌داریم. در حقیقت ما موها را برمی‌داریم چون از قسمت موها برش می‌زنیم، موها را اصلاح می‌کنیم و بعد گرافت پوستی را برمی‌داریم و روی مکان مناسب قرار می‌دهیم، اما هیچ فولیکول مویی در گرافت پوستی وجود ندارد. به همین دلیل نیازی به الکترولیز نیست.

⚫️جف: بسیار عالی. صادقانه بگویم به همین دلیل به اینجا آمدم.

🔵دکتر چن: اوه واقعا؟ آمدید که چک بشوید؟

⚫️جف: علاوه بر این که می‌خواستم شما را از نزدیک ببینم، دلیل دیگرش این موضوع بود. من هیچ‌وقت پُرمو نبوده‌ام و مردم از من می‌پرسند که «آیا موهای دستت را اصلاح می‌کنی؟» و من هم پاسخ می‌دهم که نه، به طور طبیعی اینگونه هستم.

🔵دکتر چن: بله، من هم همینگونه‌ام. [الکترولیز] برای من هم اختیاری است.

⚫️جف: بله (خنده). ببینم اینجا چه نوشته‌ام. خوب فکر می‌کنم بیشتر سوالاتم را پرسیده‌ام. آیا از نظر شما چیز دیگری هست که الان لازم باشد بدانم؟

🔵دکتر چن: لیست انتظار در حال حاضر حدودا یک ساله است. اگر مایل باشید می‌توانیم پروسه را شروع کنیم. اگر می‌خواهید با بقیه افراد، با دکتر Crane یا سایر جراح‌ها صحبت کنید، فکر می‌کنم الان فرصت خوبی است که در این زمینه تحقیق و جستجو کنید. فکر می‌کنم نکته مثبتی که وجود دارد این است که به تعداد جراحانی که این عمل را انجام می‌دهند مرتب افزوده می‌شود. بنابراین شما گزینه‌های بیشتری پیش روی خود دارید. نمی‌خواهم اینطور فکر کنید که من تنها جراحی هستم که این عمل را انجام می‌دهم. متوجه منظورم که هستید؟ جراحان بسیاری خارج از اینجا این عمل را انجام می‌دهند. اما من هم احساس می‌کنم دارم کارم را خوب انجام می‌دهم. به هر حال خوب است که گزینه‌های مختلفی پیش روی خود داشته باشید.

⚫️جف: الان ماه ژانویه هستیم درست است؟

🔵دکتر چن: بله

⚫️جف: خوب، پس احتمالا می‌شود ژانویه سال بعد.

🔵دکتر چن: بله. عمل فالوپلاستی ساعد دست چپ، واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن)، اسکروتوپلاستی (ساخت کیسه بیضه)، افزایش طول پیشابراه برایتان انجام خواهد گرفت.

⚫️جف: بله. و احتمالا گلنزپلاستی (ساخت کلاهک)، شاید هم نه.

🔵دکتر چن: تا به وقتش نمی‌دانیم.

⚫️جف: درست است. شما با نگاه به ساعد دستم می‌توانید تخمین بزنید که قطر آلت تناسلی مردانه‌ام چقدر می‌شود؟ البته می‌دانم که نمی‌توانید هیچ‌چیزی را تضمین کنید.

🔵دکتر چن: می‌توانم حدس بزنم. چیزی حدود 3.5 اینچ (8.89 سانتی‌متر) تا 5 اینچ (12.6 سانتی‌متر) می شود، اما 5.5 اینچ (13.97 سانتی‌متر) نمی‌شود. و مجددا لازم به ذکر است که قطر آلت تناسلی مردانه به مقدار چربی زیر پوست بستگی دارد. هر چه چربی بیشتری داشته باشید، آلت تناسلی مردانه‌تان نیز قطورتر خواهد شد.

⚫️جف: بسیار خوب. ساعد دست من همیشه نسبتا باریک بوده است. همینطور نگران این موضوع هستم که نکند دستم آنقدر لاغر باشد که اصلا نتوانم فالوپلاستی ساعد دست انجام دهم. آیا چنین چیزی تا به حال اتفاق افتاده است؟

🔵دکتر چن: اتفاق افتاده است. یکی از مراجعه‌کنندگان ساعد دست بسیار لاغری داشت و به همین دلیل تصمیم گرفت فالوپلاستی ران پا انجام دهد، حتی با وجود این که می‌دانست فالوپلاستی ران پا عوارض بیشتری دارد.

⚫️جف: یعنی حتی بدون این که ران پایش را الکترولیز کرده باشد جراحی کرد؟

🔵دکتر چن: نه الکترولیز کرده بود. در جلسه مشاوره اول، به ساعد دستش نگاهی انداختیم، ران پایش را بررسی کردیم، و بعد متوجه شدیم که او می‌خواهد بتواند در حالت ایستاده ادرار کند، آلت تناسلی مردانه بزرگتری می‌خواهد، آلت تناسلی مردانه باریک دوست ندارد، دوست دارد آلت تناسلی مردانه‌اش کمی بلندتر باشد. بنابراین فالوپلاستی ران پا گزینه مناسبی برایش بود. این موضوع کاملا به اهداف فرد از عمل جراحی بستگی دارد. می‌دانید، ما مراجعه‌کنندگان دیگری نیز داشتیم که می‌گفتند «من آلت تناسلی مردانه‌ای با طول 3 اینچ (7.62 سانتی‌متر) می‌خواهم.» ما با تعجب می‌گفتیم، 3 اینچ؟ با ساعد دست شما می‌شود آلت تناسلی مردانه‌ای با طول 5 اینچ ساخت! و آنها می‌گفتند که: «نه، نه، همان 3 اینچ». هر فردی اهداف جراحی مخصوص به خود را دارد. بنابراین ما سعی می‌کنیم تا جایی که ایمن است، از قسمتی از بدن استفاده کنیم که با اهداف فرد هماهنگ باشد. شما هم لاغراندام هستید، مایل هستید ران پایتان را بررسی کنم تا ببینیم آیا فالوپلاستی ران پا برایتان ممکن است یا نه؟

⚫️جف: با کمال میل، البته.

🔵دکتر چن: بسیار خوب، بیاییم این گوشه بایستیم. لطفا شلوارتان را تا اینجا پایین بکشید تا بتوانم ران پایتان را بررسی کنم. خوب شما بسیار لاغر به نظر می‌رسید، اما چربی‌های بدنتان درست مثل من و هر فرد دیگری در ناحیه ران پا ذخیره می‌شود. اگر فالوپلاستی ران پا انجام بدهید، قطر آلت تناسلی مردانه‌تان اینقدر می‌شود.

⚫️جف: بله، به اندازه قوطی نوشابه می‌شود.

🔵دکتر چن: بله، بله. خوب این گزینه‌ای برای شما نیست.

⚫️جف: بله، می‌دانستم فالوپلاستی ران پا گزینه مناسبی برای من نیست، حتی اگر …

🔵دکتر چن: به همین دلیل بهتر است جلسه مشاوره با جراح بصورت حضوری صورت گیرد، به خصوص اگر فالوپلاستی ران پا مدنظرتان است. تا بتوانم شما را معاینه کنم. شما بسیار لاغراندام و سالم به نظر می‌رسید، و البته واقعا لاغراندام و سالم هستید، اما فرم طبیعی بدنتان مثل هر فرد دیگری اینگونه است که چربی بیشتری در ناحیه ران پا ذخیره می‌شود. ران پای خود من که وحشتناک است. [اگر با آن آلت تناسلی مردانه درست شود، قطر آلت] چیزی شبیه به این خواهد شد.

⚫️جف: (خنده) و هیچ‌کس هرگز جرأت نمی‌کند به آن نزدیک شود. خوب فکر می‌کنم کل سوالاتم را پرسیدم. نمی‌دانم چیزی را از قلم انداخته‌ام یا سوالات دیگری هم است که دیگران پرسیده باشند.

🔵دکتر چن: ما زمان بسیاری در اختیار داریم. اگر سوالات دیگری برایتان پیش آمد، راحت باشید و جلسه مشاوره تلفنی ترتیب دهید. می‌دانید، خوشحال می‌شوم با شما تماس بگیرم، و الان هم که شما را از نزدیک دیده‌ام، پس دیگر نیازی نیست دوباره این همه راه را تا اینجا بیایید. می‌توانیم تلفنی صحبت کنیم.

⚫️جف: حتما. بعد پنج‌شنبه‌ها که روز مخصوص مشاوره شماست می‌توانیم مشاوره تلفنی داشته باشیم؟

🔵دکتر چن: معمولا، بله.

⚫️جف: عمل جراحی را معمولا در چه روزهایی انجام می‌دهید؟ آیا روزهای مشخصی را به انجام جراحی اختصاص می‌دهید؟

🔵دکتر چن: در حال حاضر معمولا روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه را به جراحی اختصاص می‌دهم. گاهی اوقات روز سه‌شنبه نیز جراحی می‌کنم، اما معمولا جراحی‌ها را همان دوشنبه، چهارشنبه و جمعه انجام می‌دهم.

⚫️جف: و روزی فقط یک عمل جراحی انجام می‌دهید؟

🔵دکتر چن: بله. می‌دانید، ما بدون عجله و ‌به‌موقع کارهایمان را انجام می‌دهیم، و حدودا ساعت سه بعدازظهر کارمان به پایان می‌رسد. اما دیگر نمی‌شود بعد از این موقع عمل جراحی دیگری انجام دهیم. اینطوری کارمان حول‌وحوش ساعت 10 یا 11 شب تمام می‌شود. خیلی سخت است.

⚫️جف: و بعد بخواهید مرتب همین کار را تکرار کنید.

🔵دکتر چن: بله، بله.

⚫️جف: چند وقت است که تیم جراحان میکروسکوپی با شما همکاری می‌کنند؟

🔵دکتر چن: از ماه آگست. ما، دکتر Crane این تیم جدید را در ماه آگست استخدام کردیم. من از ماه آگست با ایشان همکاری می‌کنم.

⚫️جف: و همکاریتان خوب بوده؟

🔵دکتر چن: تیم خوبی هستند. از لحاظ تکنیکی کارشان خوب است و جراحان پلاستیک خوبی هستند. تنها تفاوت آنها با تیم قبلی در این است که تجربه عمل فالوپلاستی را ندارند. تجربه جراحی پلاستیک و مهارت لازم برای انجام فالوپلاستی را دارند، اما به اندازه تیم قبلی تجربه عمل فالوپلاستی را ندارند.

⚫️جف: اما الان چند ماه گذشته است و …

🔵دکتر چن: بله، از ماه آگست تا الان نزدیک به 40 عمل فالوپلاستی را باهم انجام داده‌ایم. و من آنها را در حین عمل دیده‌ام، منظورم این است که از لحاظ تکنیکی جراح‌های خوبی هستند. از لحاظ تکنیکی منظورم تکنیک‌شان و ..

⚫️جف: بله. از لحاظ منطقی و به‌طورکلی.

🔵دکتر چن: درست است، از لحاظ منطقی کارشان خوب است. فقط تجربه انجام بیش از 200 عمل فالوپلاستی که تیم قبلی داشتند را ندارند.

⚫️جف: بله. سعی می‌کنم به خاطر بیاورم که آیا سوال دیگری دارم، اما این لیست سوالاتی است که داشتم. فکر می‌کنم جواب همه سوالاتم را گرفتم.

🔵دکتر چن: بسیار خوب، قدم بعدی این است که من با دست‌اندرکاران تماس می‌گیرم، و آنها طی چند هفته آتی با شما تماس خواهند گرفت، برایتان نوبت تعیین می‌کنند، اطمینان حاصل می‌کنند که همه‌چیز خوب پیش برود.

⚫️جف: بسیار هم عالی.

🔵دکتر چن: از آمدنتان سپاسگزارم.

⚫️جف: بسیار ممنونم. ممنونم این که وقت گذاشتید با من ملاقات کردید و …

🔵دکتر چن: اوه خواهش می‌کنم جفری. قدردان صبوری شما هستم.

⚫️جف: لطف دارید.

و این کل ویدیوی جلسه مشاوره کامل حضوری من با دکتر چن بود. کل جلسه مشاوره فقط 30 دقیقه طول کشید و این تمامی سوالاتی بود که می‌خواستم از ایشان بپرسم و همینطور تمامی اطلاعاتی بود که ایشان در اختیارم گذاشتند. همیشه یادتان باشد، شما خواستنی و دوست‌داشتنی هستید.

🔻جهت مشاهده بخش اول ویدیو جلسه مشاوره کامل با Dr. Mang Chen پیش از جراحی فالوپلاستی به لینک زیر مراجعه نمایید.

💠ویدیو جلسه مشاوره کامل با Dr. Mang Chen پیش از جراحی فالوپلاستی؛ بخش اول از دوم
https://helptranscenter.org/2019/08/20/848/

🔻جهت مطالعه بیشتر:

✳️اطلاعات جامع پیرامون جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM) همراه با پاسخ‌ به تمامی پرسش‌ها و نگرانی‌ها پیرامون مسائل پس از جراحی به قلم Dr. Mang Chen + تصاویر و اطلاعات نتایج جراحی
https://helptranscenter.org/2019/03/22/647/

✳️اطلاعات جراحی گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) در مردان ترنس (FTM) همراه با پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های پیرامون مسائل بعد از عمل به قلم Dr. Mang Chen + تصاویر و اطلاعات نتایج جراحی
https://helptranscenter.org/2019/03/25/657/

✳️فرم رضایت آگاهانه جامع جهت انجام جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2019/06/16/744/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.youtube.com/user/WhoITrulyAm

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved