1

تجربه جراحی متودیوپلاستی توسط Dr. Pierre Brassard در مونترال کانادا، جون 2016 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

سه سال پیش در ماه جون سال 2016، عمل متودیوپلاستی خود را توسط Dr. Brassard انجام دادم، با وجود این که قبل از عمل با Dr. Bélanger ملاقات کرده بودم (ایشان بدلیل بارداری بیمارستان را ترک کردند). من متودیوپلاستی کامل انجام دادم که شامل آزادسازی کلیتوریس، افزایش طول پیشابراه، تخلیه و بستن واژن، و کاشت ایمپلنت‌های بیضه می‌شد.

صبح روز عمل، دکتر Brassard برایم توضیح دادند که اگر دوست داشته باشم کیسه بیضه‌ام حالت دو کیسه دوخته شده به‌هم را داشته باشد، می‌توانند در همان مرحله اول جراحی کاشت ایمپلنت بیضه را نیز انجام دهند (به این معنا که به جای این که برای هر ایمپلنت یک کیسه جدا درست کنند، ایمپلنت‌ها را درون لب‌های بزرگ ناحیه تناسلی قرار می‌دهند). من هم همین روش را انتخاب کردم چرا که امیدوار بودم دیگر نیازی به عمل جراحی مجدد نداشته باشم.

عمل جراحی عالی پیش رفت. خیلی ورم داشتم، اما ورم بیشتر به این دلیل ایجاد شد که من نسبت به داروهایی که تجویز می‌کردند حساسیت داشتم و نمی‌توانستم آنها را مصرف کنم. به همین دلیل پس از هر عمل جراحی دچار ورم می‌شوم، حتی موقعی که به دندانپزشک مراجعه می‌کنم!

طی دوره ریکاوری دچار عفونت ادراری شدم (که غیرمنتظره نبود، چرا که همیشه مستعد ابتلا به این نوع عفونت بوده و هستم!) و بسیار دردناک بود. من به مدت 8 هفته مرخصی شغلی گرفتم. وقتی که ورم فروکش کرد، و سوند و غیره را کشیدند، متوجه شدم که دست‌کم چهار فیستول در ناحیه تناسلی‌ام ایجاد شده است (از این که یک آب‌پاش بین پاهایم داشتم واقعا خنده‌ام می‌گرفت!) و ایمپلنت بیضه سمت راستم نیز به درستی در جای خود قرار نمی‌گرفت. ایمپلنت بیضه را می‌توانستم جابه‌جا کنم، اما متاسفانه همیشه خیلی بالا می‌رفت به‌طوری‌که گاهی بالاتر از بدنه آلت تناسلی مردانه‌ام قرار می‌گرفت! با پرستارها صحبت کردم، در جلسه ملاقات فالوآپ (پیگیری) بعد از عمل شرکت کردم، و دکتر Brassard گفتند که شش ماه دیگر باید جراحی ترمیمی انجام دهم.

ژانویه 2017 برای عمل جراحی دوم اقدام کردم. این دفعه عملم توسط Bélanger انجام پذیرفت. عمل جراحی‌ام با بیحسی موضعی صورت گرفت (صادقانه می‌گویم، بدترین کار ممکن است! قرار دادن سوند وقتی که کاملا هوشیار هستید بسیار دردناک است!). ایشان ایمپلنت بیضه را در جای مناسب خود قرار دادند و فیستول‌های ایجاد شده را بستند. عمل ایمپلنت موفقیت‌آمیز بود، و فیستول‌ها نیز کوچکتر شدند (بعضی از فیستول‌ها کاملا بسته شدند، اما بزرگترین فیستول هرچند کوچکتر شده بود، اما کامل بسته نشد).

دوره ریکاوری بد نبود حتی با وجود این که دوباره دچار عفونت ادراری شدم (به لطف سوند ادراری). چند روز سر کار نرفتم، و سپس همراه با سوند ادراری‌ام به دانشگاه رفتم و مشغول به کار شدم، که البته شاید واقعا ایده خوبی نبود! بگذریم … پس از این مرحله جراحی نیز با عوارض خفیفی مواجه شدم. زیر اسکار (جای برش) مربوط به ایمپلنت، کیست ایجاد شد. دکتر Bélanger در ملاقات فالوآپ (پیگیری) پس از عمل به من گفتند که از هر 1000 عمل جراحی، این عارضه فقط برای یکی اتفاق می‌افتد. این عارضه وقتی ایجاد می‌شود که یکی از سلول‌های پوستی تصمیم می‌گیرد پس از عمل زیر اسکار رشد کند. فکر می‌کنم من همان فرد «خوش‌شانس» بودم.

در اکتبر 2017، برای سومین عمل جراحی مراجعه کردم. این عمل نیز توسط دکتر Bélanger انجام شد. طی این عمل جراحی کیست را برداشتند و فیستول‌های بر جای مانده را نیز بستند. به درخواست خودم عمل با بیهوشی عمومی صورت گرفت. درخواست کردم که داروهای پیشگیری از عفونت ادراری برایم تجویز کنند (تا دوباره به لطف سوند دچار عفونت ادراری نشوم)، و تا وقتی که سوند را نکشیده بودند نیز سر کار نرفتم.

الان بعد از سه سال، از نتیجه عملم راضی هستم. قبل از عمل کلیتوریس خیلی بزرگی نداشتم و به همین دلیل انتظار آلت تناسلی مردانه بزرگی نداشتم، هرچند آلتم کمی بزرگ است (بزرگی آلت مردانه‌ام در حالت نعوظ مشخص‌تر است تا در حالت خوابیده). از دستشویی سرپایی نمی‌توانم استفاده کنم چرا که مجبورم شورت و شلوارم را تا زانوهایم پایین بکشم تا بتوانم در حالت ایستاده ادرار کنم؛ اما این موضوع اصلا مرا ناراحت نمی‌کند.

من پروتز آلت تناسلی مردانه Rod را نیز امتحان کردم، اما دچار عفونت ادراری شدم (واقعا نسبت به این عارضه حساس هستم!) و دیگر از آن استفاده نکردم. برای افرادی که سوال دارند می‌توانم بگویم که کارکرد این پروتز برایم عالی بود.

آلت تناسلی مردانه‌ام واقعا حساس است، آن را بسیار دوست دارم. بیضه‌ها اوایل آزاردهنده بودند، اما به نظر من نمی‌شود گفت به‌مرور زمان به آنها عادت کرده‌ام. و شاید هم کمی به این دلیل باشد که بیضه‌هایم مانند بیضه‌های مرد سیسجندر (غیرترنس) آزادانه جا‌به‌جا نمی‌شوند، و من همیشه نمی‌توانم آنها را جوری که دوست دارم تنظیم کنم.

برای برقراری رابطه جنسی نیز، پروتز آلت تناسلی مردانه Hot Rod و Gendercat خریداری کرده‌ام. الان فقط منتظر پارتنرم هستم تا آنها را باهم امتحان کنیم! اما برای خودارضایی واقعا عالی هستند!

اگر به عقب بازمی‌گشتم، مجددا همین مسیر را انتخاب می‌کردم و دقیقا همین تصمیمات را می‌گرفتم.

من عمل متودیوپلاستی را به فالوپلاستی ترجیح دادم، چرا که هدف اصلی‌ام بسته شدن حفره واژن بود. سایز آلت مردانه اهمیت چندانی برای من نداشت، و همینطور استفاده از دستشویی سرپایی نیز مسئله مهمی برایم نبود (بگذارید اینجوری بگویم که «اگر می‌توانستم از دستشویی سرپایی استفاده کنم خیلی عالی می‌شد، اما حالا که نمی‌توانم نیز اصلا برایم مهم نیست»).

من می‌خواستم آلت تناسلی مردانه‌ام به طور طبیعی به حالت نعوظ در آید، و اگر پارتنرم آلت تناسلی مردانه بزرگتری می‌خواست نیز با استفاده از پروتز آلت تناسلی مردانه برای برقراری رابطه جنسی هیچ مشکلی نداشتم. همچنین می‌خواستم از داشتن اسکار (جای برش) بزرگ روی ساعد دست، دردسرهای عمل فالوپلاستی، پروسه حذف مو، ریکاوری پس از عمل فالوپلاستی، جراحی‌های ضروری فراوان، و عوارض و مشکلات پینایل ایمپلنت دوری کنم. (وقتی که داشتم تصمیم‌گیری می‌کردم، هنوز پینایل ایمپلنت Zephyr عرضه نشده بود، و البته تا به الان نیز هنوز این ایمپلنت در کانادا موجود نیست). و به‌طورکلی، دوست نداشتم آلت تناسلی مردانه‌ای به سایز آلت مردانه حاصل از عمل فالوپلاستی بین پاهایم آویزان باشد!

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Pierre Brassard به وبسایت زیر مراجعه نمایید.
https://www.grsmontreal.com

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/07/17/181/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.transbucket.com

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved