1

تجربه مرحله اول و دوم جراحی فالوپلاستی ساعد دست توسط Dr. Rachel Bluebond-langner در مرکز NYU Langone در ایالات متحده، سال 2018-2019 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

عمل فالوپلاستی ساعد دست همراه با اتصال عصب، ساخت کیسه بیضه، و کاشت پینایل ایمپلنت را توسط Dr. Rachel Bluebond-langner انجام دادم. در مرحله اول عمل، ساخت آلت تناسلی مردانه و کیسه بیضه صورت پذیرفت. در مرحله دوم عمل که بعد از گذشت یازده ماه از مرحله اول انجام دادم نیز، کاشت پینایل ایمپلنت و ایمپلنت بیضه صورت پذیرفت. بعد از مرحله دوم عمل، عمل جراحی دیگری برای کاشت مجدد پینایل ایمپلنت پشت سر گذاشتم (تصاویری که می‌بینید بعد از این عمل گرفته شده است)، و یک عمل دیگر نیز برای محکم‌تر کردن پینایل ایمپلنت در جای خود در پیش خواهم داشت.

همانطور که گفتم، عکس‌ها بعد از عمل [مجدد] کاشت پینایل ایمپلنت نیمه‌سخت گرفته شده است، بنابراین جای زخم تازه نزدیک نوک آلت مربوط به این عمل است که تا الان بهبود یافته است و جلب توجه نمی‌کند. من عمل تخلیه و بستن واژن، و افزایش طول پیشابراه را انجام ندادم.

من ظاهر جمع و جور و تمیز واژنم را دوست دارم و از نظر من بسیار مردانه است و با خواسته‌ای که از بدنم دارم کاملا همخوانی دارد. همچنین به نظر من جایی که کلیتوریس را قرار داده‌اند نیز بسیار عالی است. کلیتوریس معمولا زیر آلت تناسلی مردانه جدیدم «پنهان» می‌شود و قابل دیدن نیست.

من عمل ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه را انجام نداده‌ام. تصمیم دارم کلاهک را تتو کنم تا آلتم شکل ختنه نشده داشته باشد و این که طی همین سال جاری (سال 2019) عمل کاشت ایمپلنت کلاهک را نیز انجام می‌دهم تا کلاهک آلت تناسلی مردانه‌ام لبه داشته باشد. ایمپلنت کلاهک از جنس سیلیکن است که آن را در انتهای آلت مردانه قرار می‌دهند تا کلاهک را پر کند. چیزی شبیه به کاشت ایمپلنت بیضه است، با این تفاوت که کاشت این نوع ایمپلنت در نوک آلت تناسلی مردانه صورت می‌گیرد.

لطفا از آلت تناسلی مردانه‌ام جوری تعریف و تمجید نکنید که حالت طعنه‌آمیز نسبت به آلت تناسلی مردانه دیگر افرادی که فالوپلاستی کرده‌اند داشته باشد.

🔰پاسخ به چند پرسش پرتکرار:

🔘پرسش: آیا عمل اتصال عصب انجام داده‌اید؟ بدون این که کلیتوریس خود را دفن کنید؟

پاسخ: بله، اتصال عصب در جایی خیلی عقب‌تر از کلیتوریس صورت می‌گیرد. حس جنسی آلت تناسلی مردانه‌ام کامل است و به همان صورت است که قبلا در کلیتوریس احساس می‌کردم. جراح کلیتوریس را جلوی بیضه‌هایم قرار داده است. با توجه به این که عمل اتصال عصب انجام داده بودم، نیمه کلیتوریس که بیرون گذاشته شده بود بلافاصله بعد از عمل بیحس بود، اما [به‌مرور زمان] حسی که داشت کاملا برگشت. آلت تناسلی مردانه جدیدم حس جنسی دارد. وقتی نوک آلت تناسلی مردانه جدیدم را در دست می‌گیرم، مانند این است که نوک کلیتوریس را در دست گرفته‌ام.

🔘پرسش: آیا وقتی از طریق واژن رابطه جنسی برقرار می‌کنید، کیسه بیضه مانع از برقراری دخول واژینال می‌شود؟

پاسخ: به هیچ وجه. کیسه بیضه به اندازه کافی جلو قرار داده شده است. عمل ساخت کیسه بیضه‌ام به روش V-Y اسکروتوپلاستی انجام شد. از وقتی که برش‌های مربوط به ناحیه‌ای که جراح لب‌های ناحیه تناسلی را جابه‌جا کرده و با آنها کیسه بیضه درست کرده بود بهبود یافتند (که فکر می‌کنم سه ماه طول کشید) می‌توانستم مانند گذشته از طریق واژن خود رابطه جنسی برقرار کنم.

🔘پرسش: سایز آلت تناسلی مردانه‌تان چقدر است؟

پاسخ: آلت تناسلی مردانه‌ام در یک نگاه از آلت مردانه بسیاری از افراد کوچکتر است. تقریبا می‌شود گفت طول آن به اندازه آیفون 6 است. منظورم آیفون 6 معمولی است، نه آیفون 6 پلاس.

🔘پرسش: هزینه عمل چقدر شد؟

پاسخ: 0$ کاملا رایگان. حقیقتا وقتی که می‌خواستم از بیمارستان مرخص شوم فقط هزینه ویاگرا را پرداخت کردم (برای خونرسانی)، چرا که نمی‌خواستم منتظر بمانم تا بیمارستان کارهای اداری مربوط به بیمه برای پرداخت هزینه ویاگرا را انجام دهد. خدمات بیمه من اینگونه است. هر خدماتی که پوشش می‌دهد برای من رایگان حساب می‌شود.

🔘پرسش: آیا بعد از عمل دچار عوارض شده‌اید؟

پاسخ: بدلیل فشار وریدی، اسکار (جای برش) بیشتری شکل گرفت. عارضه‌ای جزئی بود (هرچند آن موقع اینطور به نظر نمی‌رسید)، و الان که پروسه تتو کردن را شروع کرده‌ام اصلا مشخص نیست. با عوارض مربوط به پینایل ایمپلنت نیز مواجه شده‌ام.

با توجه به این که عمل افزایش طول پیشابراه را انجام نداده‌ام، برای ادرار کردن می‌نشینم. شانس شکل‌گیری فیستول نیز در این حالت صفر است. و با توجه به این که عمل تخلیه و بستن واژن انجام نداده‌ام، با هیچ عارضه دیگری مواجه نشدم.

🔘پرسش: اگر از جراحتان درخواست می‌کردید، آیا قبول می‌کردند که عمل افزایش طول‌ پیشابراه را بدون عمل تخلیه و بستن واژن انجام دهند؟

پاسخ: بهتر است مستقیما از ایشان بپرسید (و واقعا به استدلال ایشان گوش کنید، چرا که اگر جواب منفی بدهند به این دلیل نیست که نسبت به خواسته افراد غیرباینری مقاومت از خود نشان می‌دهند). اما آخرین باری که از ایشان شنیدم پاسخشان منفی بود و این کار را انجام نخواهند داد. تنها جراحانی که در امریکا عمل افزایش طول پیشابراه بدون تخلیه و بستن واژن انجام می‌دهند، دکتر Crane و ارولوژیست‌هایی هستند که با ایشان همکاری می‌کنند. گاهی اوقات جراحان تازه‌کار می‌گویند که این کار را انجام می‌دهند، و بعد وقتی که می‌بینند این کار چقدر دشوار است، و این که داشتن هر دو به نداشتن هیچکدام منجر می‌شود (به این معنا که از طرفی بافت اسکار بسیاری شکل می‌گیرد بطوریکه نمی‌توان از واژن استفاده کرد، و از طرف دیگر فیستول ایجاد می‌شود بطوریکه بدون انجام چندین مرحله جراحی دیگر انجام ادرار در حالت ایستاده غیرممکن می‌شود) در نهایت از قبول به انجام این عمل خودداری می‌ورزند. توصیه می‌کنم با افرادی که عمل افزایش طول پیشابراه بدون تخلیه و بستن واژن را انجام داده‌اند صحبت کنید. احتمالش بسیار بالاست که اگر این نوع عمل را انجام دهید، در نهایت مجبور شوید برای ترمیم عوارض پیش آمده، واژن را نیز تخلیه کنید.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Rachel Bluebond-langner به آدرس زیر مراجعه نمایید.
https://nyulangone.org/doctors/1902867393/rachel-bluebond-langner

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/07/17/177/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.transbucket.com

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved