1

پشیمانی پس از جراحی بزرگ کردن پستان در زنان ترنس (MTF)

مترجم: سعید.ش

تصمیم به انجام جراحی بزرگ کردن پستان MTF اعتماد‌به‌نفس‌تان را افزایش داده و جسمتان را به خود واقعیتان نزدیک‌تر می‌کند، اما باید توجه داشت این تصمیمی سرنوشت‌ساز است و تفکر و ملاحظه دقیقی را می‌طلبد. تصمیم به انجام عمل بزرگ کردن پستان تصمیمی کاملا شخصی است و نباید براساس آنچه که دیگر افراد از بدن شما انتظار دارند بنا شده باشد. باید وقت بگذارید و تمام گزینه‌های پیش رویتان را مورد بررسی قرار دهید.

ترس از پشیمانی ترسی مشترک بین بیشتر افرادی است که هنوز جراحی نکرده‌اند. طبیعی است که برای مواجه شدن با تغییری دائمی شک و تردید داشته باشید، اما ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که عمل بزرگ کردن پستان MTF را انجام می‌دهند از تصمیم خود پشیمان نمی‌شوند.

بهترین درمان پشیمانی، پیشگیری از وقوع آن است. شما و پزشکانی که مدنظر دارید باید تمام تلاشتان را بکنید تا مطمئن شوید تصمیمی که برای انجام جراحی گرفته‌اید تصمیمی منطقی و مستقلانه است؛ بدین‌منظور لازم است که حتما ضوابط بسیار مهم انجام جراحی که در ادامه ذکر شده است را رعایت کرده باشید:

🔹حداقل 18 سال سن داشته باشید؛

🔸از لحاظ جسمی و روانی در حالتی پایدار قرار داشته باشید؛

🔹سه ماه یا بیشتر دوره مشاوره گذرانده باشید؛

🔸یک توصیه‌نامه از طرف درمانگر یا پزشک خود داشته باشید؛

🔹با ریسک‌ها و مزایای جراحی مشکلی نداشته باشید.

پیش از جراحی باید تحت نظر یک متخصص سلامت روان باشید تا اهداف و انتظاراتی که از عمل جراحی دارید را بهتر بشناسید. بیشتر زنان ترنسجندر پیش از این که تصمیم به جراحی بگیرند، به مدت چندین ماه هر روزه با جنسیت دلخواه خود زندگی می‌کنند. دکتر ماسر (Dr. Mosser) پس از معاینه بدنی و گفتگویی موشکافانه درباره پیشینه پزشکی و اهدافی که از انجام عمل جراحی دارید، تشخیص می‌دهد که آیا جراحی بزرگ کردن پستان MTF گزینه مناسبی برای شما است یا خیر.

🔳آیا بزرگ کردن پستان عملی برگشت‌پذیر است؟

در مواقع نادر امکان دارد فردی مایل به بازگشت به وضعیت سابق خویش باشد، و این امر امکان‌پذیر است. اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که ظاهر پستان‌ها احتمالا دیگر هرگز مانند سابق نخواهد شد. پس از کاشت ایمپلنت پستان، بافت سینه به‌مرور زمان جا باز می‌کند تا ایمپلنت‌ها به خوبی در بدن جا بیفتند. اگر فردی مایل باشد ایمپلنت‌های پستان را خارج کند، احتمال دارد با مقدار قابل توجهی پوست شل و آویزان روبه‌رو شود. برای طبیعی شدن ظاهر سینه بعد از خارج کردن ایمپلنت‌های پستان لازم است لیفت پستان صورت گیرد.

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، اسکار (جای برش) حاصل از جراحی بزرگ کردن پستان است. اسکارها علامتی دائمی روی بدن هستند، به این معنا که حتی اگر ایمپلنت‌های پستان را خارج کنید نیز همچنان اسکار این جراحی روی بدنتان خواهد ماند.

🔳آیا ایمپلنت‌های پستان در بروز کمردرد مزمن نقش دارند؟

ممکن است کاشت ایمپلنت‌های بسیار بزرگ موجب کمردرد شود، اما وقوع این عارضه پس از عمل بزرگ کردن پستان در زنان ترنس محتمل نیست. ایمپلنت‌های پستان برخلاف پستان‌های طبیعی بزرگ در جای خود می‌مانند و افتادگی پیدا نمی‌کنند. کمردرد در بیشتر مواقع بدلیل افتادگی پستان‌های طبیعی بزرگ اتفاق می‌افتد؛ به این صورت که پستان‌های بزرگ و افتاده علاوه بر وزنی که دارند، تاثیر جاذبه زمین را نیز با خود همراه نموده و فشار را روی کمر می‌اندازند بطوریکه سبب ناراحتی و کمردرد می‌شوند.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.genderconfirmation.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved