1

ساخت کیسه بیضه به روش V-Y در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

ساخت کیسه بیضه (اسکروتوپلاستی) در مردان ترنسجندر به روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد؛ با این حال جراحان جهت ساخت کیسه بیضه معمولا لب‌های بزرگ ناحیه تناسلی را برش زده و می‌چرخانند و آنها را به شکل کیسه بیضه درمی‌آورند، سپس کاشت ایمپلنت‌های بیضه سیلیکنی یا سالین را در کیسه بیضه به انجام می‌رسانند. بعضی از جراحان نیز کیسه بیضه را به هم بخیه می‌کنند و تک‌کیسه‌ای پدید می‌آورند.

از جمله عوارض متداول جراحی ساخت کیسه بیضه می‌توان به باز شدن برش جراحی؛ پس زدن ایمپلنت، بطوریکه ایمپلنت بیضه از طریق بافت نرم با کمترین مقاومت (از طریق خط برش جراحی) از بدن خارج می‌گردد؛ و جابه‌جایی ایمپلنت، بطوریکه ایمپلنت از مکان اصلی خود به جای دیگری می‌رود و آنجا مستقر می‌شود اشاره نمود.

تیم دکتر مونستری (به انگلیسی: Dr. Monstrey) از سال 1993 تا سال 2010، بیش از 300 مورد ساخت کیسه بیضه برای ترنسکشوال‌های زن به مرد به انجام رسانده است. آنها تکنیک‌های سابقی که جهت ساخت کیسه بیضه به کار می‌رفت را اصلاح کردند و تکنیک جدیدی پدید آوردند که طی آن ساخت کیسه بیضه با استفاده از لب‌های بزرگ ناحیه تناسلی به روش V-Y و با چرخاندن فلپ لب‌های بزرگ که از بالا به بدن متصل هستند صورت می‌گیرد. اصلاحاتی که این تیم جراحی روی روش‌های قبلی انجام دادند سبب شده است تا کیسه بیضه ساخته شده به روش جدید حس بهتر و ظاهر زیباتری نیز داشته باشد.

افرادی که ساخت کیسه بیضه را به روش جدید انجام داده اند، همگی در پیگیری کوتاه‌مدت و بلندمدت از کیسه بیضه خود (که در موقعیت طبیعی و روبه‌روی پاها قرار می‌گرفت) رضایت داشتند. تکنیک V-Y اسکروتوپلاستی بهترین تکنیکی است که جهت ساخت کیسه بیضه در افراد ترنسکشوال زن به مرد مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ نتیجه جراحی حاصل از این تکنیک زیباتر بوده و با حس جنسی بیشتری [در ناحیه کیسه بیضه] همراه است.

🔻جهت مطالعه بیشتر:

✳️عمل ساختن کیسه بیضه و قرار دادن پروتز بیضه
https://helptranscenter.org/2015/12/14/570/

✳️عارضه جانبی گذاشتن پروتز بیضه در عمل فالوپلاستی یا عمل متودئوپلاستی + تصاویر
https://helptranscenter.org/2015/09/07/559/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.metoidioplasty.net

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved