1

تجربه مرحله اول جراحی فالوپلاستی توسط Dr. Ali Salim با بیمه Kaiser Permanente کالیفرنیای شمالی – ایالات متحده، سال 2019 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

این تصاویر مربوط به مرحله اول جراحی فالوپلاستی تحت پوشش بیمه Kaiser Permanente کالیفرنیای شمالی است. مرحله اول جراحی‌ام «مردانه‌سازی پرینئال» نام داشت و مراحل زیر را شامل می‌شد:

➖هیسترکتومی (تخلیه رحم بدون تخلیه تخمدان‌ها – ترجیح دادم تخمدان‌هایم را نگه دارم)؛

➖واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن)؛

➖افزایش طول پیشابراه اولیه (از بافت لب‌های کوچک آلت تناسلی برای افزایش طول لوله ادرار استفاده کردند و پیشابراهم را جلوتر آوردند).

تا شش هفته پس از جراحی سوند سوپراپیوبیک داشتم، سپس آزمون VCUG (آزمون تصویربرداری از مجرای ادرار) را پشت سر گذاشتم که هیچ حفره‌ای در پیشابراهم نشان نمی‌داد، لذا سوند را یک هفته بعد خارج کردند. از آن موقع تا بحال با هیچ عارضه‌ای مواجه نشدم.

در مرحله دوم جراحی، ساخت آلت تناسلی مردانه (من قصد انجام فالوپلاستی ساعد دست را دارم) و اسکروتوپلاستی (ساخت کیسه بیضه) انجام خواهد پذیرفت. جراح فرمودند که معمولا ساخت کیسه بیضه را در مرحله اول جراحی انجام می‌دهند، اما برای من امکان‌پذیر نبود.

امیدوارم تجربه‌ام برای افراد تحت پوشش بیمه کایسر مشخص کرده باشد که مرحله اول جراحی به چه صورت خواهد بود! مددکار اجتماعی کایسر به من هشدار داده بود که بسیاری از افراد پس از انجام این مرحله از جراحی احساس می‌کنند که «آنقدر که پول داده اند آش نخورده اند»! چرا که طی این مرحله بیشتر جراحی‌های داخلی صورت می‌گیرد و نتیجه عمل خیلی آشکار نیست، با این حال مقدمه‌ای برای مرحله دوم جراحی بوده و مرحله مهمی است.

از دیدگاه من ریکاوری پس از این جراحی اصلا آسان نبود، و گاهی احساس می‌کنم نتیجه عمل چندان آشکار نیست. با این حال قطعا ارزشش را داشت و با انجام این مرحله، یک قدم بزرگ به سمت جراحی فالوپلاستی برداشتم!

من جراحی تخلیه و مردانه‌سازی سینه را نیز بیش از ده سال پیش انجام دادم و هزینه را از جیب خود پرداخت کردم، چرا که آن موقع بیمه هیچ‌یک از عمل‌ها را پوشش نمی‌داد. با این حال با بیمه کایسر توانستم جراحی ترمیمی انجام دهم و کار با این بیمه راحت است.

برای انجام عملی که پشت سر گذاشتم، بدلیل تداخل با سال تحصیلی حدود یک سال انتظار کشیدم، و مطمئن نیستم لیست انتظار این عمل برای افراد دیگری که مهلت مشخصی برای تاریخ جراحی خود ندارند به چه صورت است.

از نتیجه جراحی‌ام کاملا راضی هستم.

🔻توضیحات تصاویر

تصویر اول: ناحیه عمل واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن). کل پرینیوم (حد فاصل مقعد و ناحیه تناسلی) پس از بهبودی اینگونه شده است.

تصویر دوم: نمای پایین. لب‌های کوچک و واژن برداشته شده (و در افزایش طول پیشابراه مورد استفاده قرار گرفته است).

تصویر سوم: پوست بالای کلیتوریس را عقب کشیده‌ام تا نمایان شود. درست زیر کلیتوریس می‌توانید جایی را که جراح بافت را به هم بخیه کرده تا افزایش طول پیشابراه را انجام دهد مشاهده نمایید.

تصویر چهارم: پوست زیر ناحیه تناسلی را بالا کشیده‌ام. می‌توانید خط بخیه بهبود یافته‌ای که درست زیر کلیتوریس قرار دارد را مشاهده نمایید.

تصویر پنجم: نمای روبه‌رویی ناحیه تناسلی. می‌توانید اسکار (جای زخم) ناشی از سوند سوپراپیوبیک را مشاهده نمایید.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Ali Salim به آدرس زیر مراجعه نمایید.
http://sftrans.org/salim

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/05/29/159/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.transbucket.com

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved