1

تجربه مرحله اول جراحی فالوپلاستی عضله کمر توسط Dr. Miroslav Djordjevic (دکتر میرو) در بلگراد صربستان، ژانویه 2019 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

جراحی فالوپلاستی عضله کمر (MLD) همراه با هیسترکتومی تماما لاپراسکوپیک، واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن)، ساخت کیسه بیضه و کاشت ایمپلنت بیضه، و افزایش طول پیشابراه در تاریخ 15 ژانویه 2019 انجام دادم. به مدت 6 روز در بیمارستان بستری بودم و 8 روز در آپارتمان اقامت داشتم.

پیشابراهم مسدود گردید و لازم شد جراحی دیگری برای ترمیم آن انجام دهم. پس از جراحی ترمیمی، برای ادرار کردن دیگر هیچ مشکلی ندارم. جراح در مرحله اول جراحی کلاهک کلیتوریس را کمی بیرون گذاشت. کلیتوریسم بسیار حساس است، به همین دلیل تصمیم دارم کمی از آن را در کیسه بیضه دفن کنم.

ایمپلنت‌های بیضه‌ام هیچ مشکلی ندارند؛ ابتدا بسیار سخت بودند، اما الان پوست کیسه‌بیضه جا باز کرده و می‌توانم ایمپلنت‌ها را در آن جابه‌جا کنم.

یازده هفته از جراحی‌ام می‌گذرد، می‌توانم بدون درد راه بروم و بنشینم، اما خم شدن و نشستن روی دو پا هنوز کمی سخت است. جابه‌جا کردن آلت تناسلی مردانه هنوز کمی دردناک است، به‌خصوص صبح هنگام.

در خصوص حس آلت تناسلی مردانه؛ اگر فردی قسمتی که پیشابراه رد شده است را لمس ‌کند می‌توانم آن را احساس کنم. تغییرات دما را نیز کمی احساس می‌کنم اما هنوز خیلی زود است. حس جنسی شگفت‌انگیز است. اگر فردی آلت تناسلی‌ام را محکم بفشارد، آن را احساس می‌کنم. عصب‌های کلیتوریس به آلت تناسلی مردانه ام متصل شده است و تمام حس جنسی از آنجا نشأت می‌گیرد. پس از جراحی حس جنسی ام را از دست ندادم و در حقیقت فکر می‌کنم حس جنسی ام بیشتر نیز شده است بطوریکه بسیار حساس و شدید است.

ناحیه اهداکننده ام هیچ مشکلی ندارد، دردی ندارم و سه هفته پس از جراحی می‌توانستم دستم را بدون هیچ مشکلی حرکت دهم. حس ناحیه اهداکننده ام به تدریج دارد باز می‌گردد، اما هنوز کمی بی‌حس است.

در مرحله اول جراحی، جراحان از پوست کلیتوریس برای ساخت پیشابراه استفاده می‌کنند. آنها طول پیشابراه را تا وسط آلت تناسلی مردانه افزایش می‌دهند؛ طول پیشابراه من تا حدود 3/4 آلت تناسلی مردانه ام افزایش داده شده است. در مرحله دوم جراحی، جراحان می‌توانند از گرافت دهانی جهت افزایش طول پیشابراه استفاده کنند، اما تلاش می‌کنند از این بافت استفاده نکنند، به همین جهت از مقداری از بافت واژینال بدین منظور استفاده می‌کنند. البته مطمئن نیستم پس از مرحله اول جراحی این بافت را از کجا بدست می‌آورند.

قصد دارم چند ماه دیگر مرحله دوم جراحی شامل گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) را انجام دهم. هنوز مطمئن نیستم که می‌خواهم کاشت پینایل ایمپلنت را انجام دهم یا خیر، چرا که پس از مرحله اول جراحی می‌توانم دخول جنسی انجام دهم (بانداژ و کاندوم عالی بوده است).

بیمه تمام هزینه‌های جراحی ام را پوشش داد. صورت حساب مرحله اول جراحی حدود 21,000 یورو بود. من در اروپا زندگی می‌کنم و بیمه هزینه‌های جراحی ام را پوشش داد چرا که در کشورم هیچ جراحی وجود ندارد که فالوپلاستی انجام دهد.

همه چیز عالی است؛ با اجازه جراح هفته آینده می‌توانم باشگاه بروم. دکتر میرو و تیم ایشان را بسیار توصیه می‌کنم، ایشان شگفت‌انگیز هستند.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Miroslav Djordjevic (دکتر میرو) به آدرس زیر مراجعه نمایید.
https://www.genitalsurgerybelgrade.com

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/04/18/151/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.transbucket.com

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved