1

تجربه جراحی متودیوپلاستی همراه با کاشت پوست مصنوعی آلودرم جهت افزایش طول و قطر آلت تناسلی مردانه توسط Dr. Devin O’Brien-Coon در بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز – ایالات متحده، سپتامبر 2018 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

جراحی متودیوپلاستی همراه با ساخت کیسه بیضه به روش V-Y و کاشت آلودرم در بدنه آلت تناسلی مردانه، بدون افزایش طول پیشابراه یا واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن) را در تاریخ پنجم سپتامبر توسط Dr. O’Brien-Coon در جانز هاپکینز انجام دادم. من 24 ساله هستم و تقریبا 6 سال است که تستسترون درمانی می کنم، و جراحی‌های تخلیه سینه و تخلیه رحم و تخمدان را نیز در سال 2015 انجام دادم.

در حال حاضر طول آلت تناسلی مردانه ام 8 سانتی‌متر است، اما ورم که فروکش کند امکان دارد کمی از طول آن کاسته شود. این عکس امروز گرفته شده است (آلت تناسلی مردانه ام پانسمان شده است).

پیش از جراحی طول آلت تناسلی مردانه ام 6 سانتی‌متر/کمی بیش از 2 اینچ در حالت نعوظ بود. سایز آلت تناسلی مردانه بیشتر جنبه ژنتیکی دارد (پدرم اخیرا در حالت مستی به من گفت که ما خانوادتا آلت تناسلی مردانه‌های بزرگی داریم)، اما من در سال 2015 از کرم دی‌هیدروتستسترون (DHT) نیز استفاده کردم، که فکر می‌کنم حدود نیم اینچ (1.27 سانتی متر) به طول و قطر آلت تناسلی مردانه ام اضافه شد – اما الان متاسفانه زودتر از موعد دچار طاسی با الگوی مردانه شده ام.

کاشت آلودرم در آلت تناسلی مردانه ام قطر آن را افزایش داد، اما بدلیل ورم نمی‌توانم دقیق بگویم چقدر. فعلا آلت تناسلی مردانه ام در حالت خوابیده 3 اینچ (~ 7.6 سانتی‌متر) است، البته ورم نیز دارد. به نظر می‌رسد آلت تناسلی مردانه ام را حدود یک اینچ کامل بیرون کشیدند یا شاید نیز آلت مردانه ام بدلیل تخلیه و بالا کشیدن مونس، بیشتر نمایان شده است.

آلودرم گرافتی فاقد سلول است و عروق/عصب‌های آلت تناسلی مردانه ام تا یک – دو ماه آینده در آن رشد می‌کنند (به نوعی نقش داربست را ایفا می‌کند) – آلودرم در نهایت جزء آلت تناسلی مردانه ام می‌شود و احساس اسفنج‌مانند مشابه با بافت نعوظی آلت تناسلی مردان سیسجندر در حالت نعوظ را خواهد داشت. کاشت آلودرم را برای افزایش قطر و سختی بیشتر آلت تناسلی مردانه ام انتخاب کردم (که به‌خصوص برای انجام رابطه جنسی مقعدی کاربرد دارد). دکتر McGinn نیز جراحی متودیوپلاستی ساده انجام می‌دهند و تا جایی که میدانم به جز جراح خودم، ایشان تنها جراحی هستند که کاشت آلودرم را نیز همراه با متودیوپلاستی انجام می‌دهند.

دهانه پیش آبراه و دهانه واژنم پشت کیسه بیضه ام قرار دارد. نشسته ادرار کردن هیچ وقت برایم ملال‌آور نبوده است، لذا دلیلی ندیدم که پیشابراهم را دستکاری کنم. از آن گذشته، افزایش طول پیشابراه بدون واژینکتومی (به ویژه اگر تصمیم دارید مانند من از واژن خود در رابطه جنسی دخول استفاده کنید) شانس عوارض را بسیار بیشتر افزایش می‌دهد. من حداقل از سه نفر شنیده ام که در ابتدا افزایش طول پیشابراه بدون واژینکتومی انجام داده بودند، اما در نهایت بدلیل عوارض پیش آمده مجبور شدند واژینکتومی کنند.

به جراحم گفتم که می‌خواهم آلت تناسلی مردانه ام حالت ختنه نشده داشته باشد و اگر ممکن است، پوست ختنه‌گاه کلاهک آلت را بپوشاند و از آن آویزان باشد. آلت تناسلی مردانه ام هنوز فوق‌العاده متورم است، و تا وقتی که ورم برطرف نشود نمی‌دانم پوست ختنه‌گاه به چه صورت شده است.

تا سه ماه بعد از جراحی اجازه هر نوع فعالیت جنسی را ندارم (مگر این که قبل از آن موقع، به طور قابل توجهی بهبود یافته باشم) – نباید ارضا شوم، نباید دخول جنسی داشته باشم، نباید از واژنم در رابطه جنسی استفاده کنم (البته شاید زودتر از سه ماه بتوانم رابطه جنسی مقعدی داشته باشم، اما وقتی نمی‌توانم آلت تناسلی مردانه ام را لمس کنم، پس فایده‌اش چیست؟!). دیروز آلت تناسلی مردانه ام در حالت نعوظ قرار گرفت، دردی نداشت اما نسبتا بی‌حس است و حالت فشرده شده نیز دارد.

خیلی بهتر می‌شد اگر قبل از جراحی اتاقم را بیشتر مرتب می‌کردم! خم شدن برای برداشتن وسائل واقعا آزاردهنده است و خیلی به بخیه‌هایم فشار وارد می‌کند. مرحله دوم جراحی ام حدود شش ماه دیگر خواهد بود؛ طی این عمل، کاشت ایمپلنت‌های بیضه، خارج کردن چربی باقی‌مانده از اطراف پایه آلت تناسلی مردانه، و هر چیز دیگری که لازم باشد انجام می‌پذیرد.

بسیار خوشحالم از این که تکنیک متودیوپلاستی را انتخاب کردم، گزینه‌ای مناسب برای من است. از تیم جراحی دانشگاه جانز هاپکینز بسیار بسیار راضی هستم. دکتر Coon بسیار صمیمی و متشخص، و واقعا کار بلد هستند، و روند جراحی‌ام را طبق نیازهایم انجام دادند.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Devin O’Brien-Coon به آدرس زیر مراجعه نمایید.
https://www.hopkinsmedicine.org/profiles/results/directory/profile/10003798/devin-obriencoon

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/04/18/150/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.reddit.com

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved