1

چند توصیه خطاب به پدر و مادرهایی که کودک ترنس دارند

مترجم: سعید.ش

آکادمی پزشکی اطفال امریکا بیان داشته است که «کودکان از سال اول زندگی خود به پسر بودن یا دختر بودن خود پی می‌برند. هویت جنسیتی کودکان تا سن چهار سالگی به حالت پایدار رسیده و می‌دانند که زین‌پس پسر خواهند بود یا دختر.»

گرایش جنسی با هویت جنسیتی متفاوت است. اگر جنس فرزندتان با هویت جنسیتی او هم‌راستا نیست، معنای آن این نیست که فرزندتان قرار است گی (مرد هم‌جنس‌گرا)، لزبین (زن هم‌جنس‌گرا)، یا بای‌سکشوال (دوجنس‌گرا) شود.

به خود و فرزندتان اعتماد کنید، شما مرتکب اشتباهی نشده اید. کودکان همیشه نمی‌توانند کلمات مناسب را پیدا کنند تا به‌وسیله آنها ترنس بودن یا ناهمخوانی جنسیتی خود را با شما در میان بگذارند. به نشانه‌ها و رفتارهای کودکتان بیشتر توجه کنید. شما و فرزندتان به آنچه که صلاح است پی ‌خواهید برد.

موقعیت کنونی خود و فرزندتان را پذیرا باشید. شما در ناهمخوانی جنسیتی فرزندتان هیچ نقشی نداشته اید و نمی‌توانید آن را تغییر دهید. متفاوت بودن چیز بدی نیست. خود شما «تصمیم» نگرفته اید که چه جنسیتی داشته باشید، تنها از آن آگاه بوده اید. فرزندتان نیز در این باره تصمیمی نگرفته است، تنها از جنسیت خود آگاه است. برای کودکان ترنس، هیچ چیزی معنی‌دارتر از حمایت و پذیرش خانواده، دوستان، معلمان و جامعه نیست.

داشتن اعتمادبه‌نفس و آگاهی جزء ضروریات است. به وضعیت کودکتان به چشم موهبتی الهی بنگرید و فرزندتان را به‌عنوان ارزشمندترین هدیه زندگی خود گرامی بدارید؛ بدین‌ترتیب اعتمادبه‌نفس و عزت نفس کودکتان را بسیار افزایش می‌دهید و اقدام صحیحتان الگویی می‌شود برای دیگران تا آنها نیز فرزندتان را محترم شمارند. اعتماد به نفس و آگاهی معادل است با قدرت.

از وجود روش‌های درمانی آگاه باشید. اخذ تصمیمات آگاهانه برای مداخله پزشکی در زمان مناسب ممکن است لازمه حفظ سلامت روان فرزندتان شود. احتمالات را پذیرا باشید و اجازه ندهید ترس یا انکار مانع تصمیم‌گیری‌تان شود. اگر شما، فرزندتان یا خانواده برای پذیرش ابراز جنسیتی فرزندتان با چالش مواجه هستید، به دنبال حمایت و/یا روش‌های درمانی باشید. در طی این سفر تلاش کنید تا خودتان، فرزندتان و سایر اعضای خانواده از لحاظ جسمی و ذهنی رشد کنید و مراقب خودتان باشید.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.imatyfa.org

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved