1

اطلاعات جراحی گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) در مردان ترنس (FTM) همراه با پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های پیرامون مسائل بعد از عمل به قلم Dr. Mang Chen + تصاویر و اطلاعات نتایج جراحی

مترجم: سعید.ش

🔻فایل پی دی اف اطلاعات جراحی گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) در مردان ترنس (FTM) همراه با پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های پیرامون مسائل بعد از عمل به قلم Dr. Mang Chen + تصاویر و اطلاعات نتایج جراحی را می توانید از طریق لینک زیر دانلود نمایید.

توجه: فایل پی دی اف حاوی تصاویر نتایج جراحی فالوپلاستی و تصاویر اتاق عمل است. جهت تماشای تصاویر حتما باید یا بالای 18 سال بوده، یا در غیر این صورت همراه سرپرست/پدر و مادر خود به تماشای تصاویر بپردازید.

NSFW: Please note that surgical outcomes and intraoperative photos are included and may be inappropriate for some users. you must be at least 18 years old or accompanied by an adult guardian or parent to view the photos on the following PDF file

اطلاعات ساخت کلاهک + تصاویر

🔳مقدمه

ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه با استفاده از فرم اصلاح‌ شده تکنیک نارفِک (به انگلیسی: Norfolk technique) صورت می‌گیرد. طی این عمل جراحی، فلپ پوستی دور سر آلت تناسلی مردانه ایجاد می‌کنند، سپس آن را رو به بالا به دور خود رول نموده و بدین ترتیب لبه کلاهک را می‌سازند. سپس فلپ پوستی را از زیر آلت تناسلی مردانه به‌صورت اریب رول می‌کنند تا ظاهر کلاهک همانند کلاهک آلت تناسلی مردان سیسجندر گردد. آنگاه نیاز است تا ناحیه پشت این لبه را با گرافت پوستی با ضخامت نسبی بپوشانند؛ این گرافت پوستی از ناحیه زیرشکم برداشته می‌شود. گاهی ساخت کلاهک همزمان با ساخت آلت تناسلی مردانه (توسط جراح میکروسکوپی) صورت می‌گیرد؛ گاهی نیز ساخت کلاهک یک الی سه ماه پس از ساخت آلت تناسلی مردانه (توسط اورولوژیست ترمیمی یا جراح پلاستیک) صورت می‌گیرد.

🔳پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های عمومی

💠بعد از عمل چه نوع فعالیت‌هایی را می‌توانم انجام دهم؟

فعالیت: از هرگونه فعالیت یا حالت بدنی که به برش‌های جراحیتان فشار می‌آورد اجتناب کنید. دراز و نشست و بارفیکس نمونه‌هایی از این قبیل فعالیت‌ها هستند.

درد، سخن بدن است که به‌وسیله آن به شما می‌گوید که حرکت یا حالت بدنی مشخصی آسیب‌زا است؛ به بدن خود گوش سپرده و حالت بدنی و فعالیت‌های آسیب‌زا را محدود کنید.

توصیه می‌شود حدود یک ساعت در روز، مثلا شش تا ده دقیقه پیاده‌روی کنید.

تا شش هفته پس از جراحی ندوید؛ پس از شش هفته به‌آهستگی شروع کنید و به‌تدریج شدت فعالیت هوازی خود را به سطح آنچه که قبل از عمل انجام می‌داده‌اید برسانید.

💠چه زمانی می‌توانم فعالیت جنسی داشته باشم؟

تا هشت هفته پس از جراحی از فعالیت جنسی خودداری کنید.

💠چه زمانی می‌توانم شغل خود را از سر بگیرم؟

بازگشت به کار: بسیاری از افرادی که شغل پشت‌میزنشین دارند، وقتی دردشان به‌خوبی تسکین یافته باشد (معمولا یک – دو هفته پس از جراحی) می‌توانند شغل خود را از سر بگیرند. افرادی که شغل آنها فعالیت بدنی با شدت بیشتری را می‌طلبد، بهتر است تا چهار الی شش هفته پس از جراحی مرخصی بگیرند.

💠پس از جراحی چه نوع مواد غذایی می‌توانم مصرف کنم؟

رژیم غذایی: هر موقع اشتهای خود را بازیافتید، می‌توانید طبق معمول غذا بخورید. آب، نوشیدنی مناسبی است.

💠چه زمانی می‌توانم دوش بگیرم؟

دوش گرفتن: پس از دو روز می‌توانید دوش بگیرید؛ تا شش هفته به حمام/استخر نروید؛ به مدت یک هفته از برخورد مستقیم آب به ناحیه گرافت کلاهک اجتناب کنید.

💠بهترین لباس‌زیر مناسب پس از جراحی چگونه باید باشد؟

در اکثر مواقع شورت تورمانند همراه با گاز در اختیار افراد قرار می‌گیرد؛ این شورت را می‌توانید چند ساعت بعد یا فردای روز عمل از تن خود خارج کنید و/یا دور بیاندازید.

لباس‌زیر: موقع پوشیدن لباس‌زیر ممکن است برایتان راحت‌تر باشد که روی برش‌هایتان گاز قرار دهید. شورت باکسر کمی گشاد مناسب شماست. معمولا پس از عمل جراحی شورت تورمانند به تن دارید.

💠آلت تناسلی مردانه را باید در چه وضعیتی قرار دهم؟

شیوه قرارگیری آلت تناسلی مردانه: حالت ایده‌آل به‌این صورت است که آلت تناسلی مردانه‌تان را با پوشیدن شورت تورمانند، شورت باکسر کمی گشاد یا شورت مشابه دیگر تا حدودی حمایت کنید. به آلت تناسلی مردانه‌تان فشار وارد نکنید، اما به مدت طولانی نیز آن را آویزان نگذارید.

💠چه زمانی می‌توانم رانندگی کنم؟

رانندگی: تا موقعی که داروهای مسکن مصرف می‌کنید نمی‌توانید رانندگی کنید؛ بنابراین تا زمانی‌که دیگر هیچ نیازی به مصرف داروهای مسکن نداشته باشید، شخصا رانندگی نکنید.

🔳پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های مربوط به مراقبت از ناحیه عمل

💠چه زمانی می‌توانم چسب بخیه را از برش شکمی‌ام جدا کنم؟

روی برش شکمی از چسب باریک استری-استریپ استفاده می‌شود؛ این چسب‌ها طی هفت روز پس از جراحی از بدن جدا می‌شوند و می‌افتند، آن‌موقع می‌توانید آنها را زیر دوش حمام از بدن خود جدا کنید.

اگر به جای نوار چسب، از چسب پوستی بنفش‌رنگ استفاده شده باشد، این نوع چسب نیز طی سه الی هفت روز پس از جراحی به‌تدریج پوسته‌پوسته می‌شود و می‌افتد؛ آن‌موقع می‌توانید آن را از بدن خود جدا کنید.

💠چگونه از برش کلاهک مراقبت کنم؟

برش کلاهک: روی گرافت پوستی پشت لبه کلاهک، روزانه یا دوبار در روز پماد آنتی‌بیوتیک باسیتراسین یا نئوسپورین به‌مدت هفت روز استعمال کنید. از مالش گرافت خودداری کنید؛ پماد را با ملایمت استعمال کنید. اگر پشت لبه کلاهک از چسب پوستی بنفش‌رنگ استفاده شده باشد، لازم نیست پماد بزنید.

🔳پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های مربوط به دوره پس از جراحی

💠مطمئن نیستم دچار عفونت شده‌ام یا خیر؛ از کجا می‌توانم مطمئن شوم و باید چه کنم؟

عفونت: قرمزی اطراف زخم همراه با تشدید ورم و درد، و گاهی تب (بطوریکه دمای بدن بالاتر از 101 درجه فارنهایت [یا 38 درجه سلسیوس] باشد) از علائم همیشگی عفونت هستند؛ فورا جراحتان را مطلع کنید. اگر همراه با این علائم، احساس درد در قفسه سینه یا سبکی در سر داشتید، با 911 تماس بگیرید.

💠ناحیه عملم خونریزی می‌کند؛ آیا طبیعی است؟

خونریزی: تا چندین هفته پس از جراحی امکان دارد ناحیه عمل اندکی خونریزی کند. اگر خون از ناحیه عمل قطره‌قطره به رنگ قرمز روشن خارج می‌شود، همان قسمت (که معمولا لبه پوست دور لبه کلاهک است) را به‌مدت 5-10 دقیقه فشار دهید و دستتان را روی آن نگه دارید. با این کار خونریزی متوقف می‌شود، اما اگر نشد، همان قسمت را به مدت 5-10 دقیقه دیگر فشار دهید. اگر خونریزی بند نیامد و ادامه پیدا کرد، جراحتان را مطلع کنید.

💠نزدیک برش‌های جراحی‌ام زخم کوچکی باز شده است؛ چه کنم؟

باز شدن زخم: اگر این اتفاق افتاد، روی زخم باز یک – دو مرتبه در روز پماد باسیتراسین، نئوسپورین یا آکوافور استعمال کنید. از پماد عسل مدی‌هانی نیز می‌توانید استفاده کنید.

💠لبه کلاهک و قسمت پشت لبه ظاهر عجیبی دارد؛ چرا؟

لبه کلاهک آلت تناسلی مردانه در علم آناتومی «کورونا» نامیده می‌شود. گاهی لبه کلاهک سیاه می‌شود، سپس پوست آن پوسته‌پوسته شده و می‌افتد.

گرافت پوستی: پشت کورونا قرار داده شده است؛ احتمال دارد لبه آن تاول بزند یا خونریزی کند. خونریزی اندک به رنگ تیره قابل پیش‌بینی است و طی یک هفته برطرف می شود. اگر خونریزی به رنگ قرمز روشن است، به همان صورت که بالاتر آموزش داده شد ناحیه را فشار دهید و نگه دارید. اگر تاول ایجاد شد، به مرور زمان سر باز می‌کند یا جذب می‌شود. این نواحی به تدریج پوسته پوسته شده و جای خود را به پوست جدید در حال رشد می‌دهند. در این صورت 1-2 هفته دیگر نیز باید از زخم مراقبت کنید (روزانه پماد بزنید، زخم را تمیز نگه دارید) تا پوست جدید سریعتر رشد کند.

پوسته سخت: در بیشتر اوقات روی ناحیه گرافت تشکیل می‌شود و پس از حدود یک هفته پوسته‌پوسته می‌شود و می‌افتد. اگر پوسته سخت پس از یک هفته هنوز پوسته‌پوسته نشده بود، به‌تدریج جدا شده و خواهد افتاد.

🔳تصاویر جراحی ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه

تصاویری که در ادامه درج گردیده است، نتیجه جراحی مراجعه‌کنندگانی است که جراحی گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) را پشت سر گذاشته اند. آناتومی و توانایی بهبودی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. لذا توجه به این نکته حائز اهمیت است که این تصاویر صرفا نتیجه جراحی افراد بوده و به منزله شاخصی برای پیش‌بینی نتیجه جراحی احتمالی سایر افراد نیست. هر چند افرادی که پیشینه پزشکی، آناتومی، و توانایی بهبودی مشابهی دارند می‌توانند انتظار نتیجه جراحی مشابهی را نیز داشته باشند.

⚠️🔴توجه: برای تماشای تصاویری که در ادامه درج گردیده است، حتما باید یا بالای 18 سال بوده یا در غیر این صورت همراه سرپرست/پدر و مادر خود به تماشای تصاویر بپردازید. مشاهده تصاویر ادامه مقاله به معنای تایید و رعایت شرایط ذکر شده است.

 توجه !
این مقاله دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/03/25/143/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

1. ترمیم کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ سه ماه پس از جراحی. متقاضی سه ماه قبل از این عکس، تحت جراحی کاشت ایمپلنت بیضه و ترمیم کلاهک (به‌دلیل تخت شدن لبه کلاهک) قرار گرفته است.

2. یک سال پس از جراحی ساخت کلاهک. عکس مربوط به یک سال پس از جراحی ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه توسط Dr. Mang Chen است.

3. کلاهک تحلیل رفته/آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ساعد دست. کورونا (لبه) کلاهک، تخت و یا اصطلاحا دچار آتروفی شده است. متقاضی علاقه‌مند به جراحی بازسازی کورونا (لبه) کلاهک است. در عکس بعد، نتیجه جراحی ترمیمی نشان داده شده است.

4. آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ساعد دست پس از جراحی ترمیمی. لبه کلاهک (کورونا) با گرافت پوستی جدیدی که از ناحیه شکم گرفته شد، بازسازی شده است. قابل توجه است که برش سمت راست آلت بدلیل کشیده شدن زخم ایجاد شده بود بطوریکه نیاز به ترمیم داشت؛ ترمیم این زخم همزمان با ترمیم کلاهک انجام پذیرفت.

5. یک هفته پس از جراحی ساخت کلاهک. کورونا (لبه کلاهک) خونرسانی خوبی داشته و پشت گرافت پوستی به‌خوبی گرفته است.

6. یک هفته پس از جراحی ساخت کلاهک. سمت چپ کورونا و همچنین گرافت پوستی با ضخامت نسبی [که پشت لبه کلاهک قرار گرفته است] رو به بهبودی است.

7. یک هفته پس از جراحی ساخت کلاهک. سمت راست کورونا رو به بهبودی است، اما همانطور که مشخص است سمت راست گرافت پوستی با ضخامت نسبی خوب نگرفته است. این مسئله در نهایت بهبود پیدا می‌کند، با این حال لازم است تا یک – دو هفته بیشتر از زخم مراقبت شود.

8. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ چهار هفته پس از جراحی. نمای فوقانی.

9. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ چهار هفته پس از جراحی. نمای تحتانی.

10. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ چهار هفته پس از جراحی. نمای جانبی. تاول‌هایی که روی گرافت پوستی شکل گرفته بود، بهبود یافته‌اند.

11. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ شش هفته پس از جراحی.

12. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ شش هفته پس از جراحی. نمای جانبی.

13. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ شش هفته پس از جراحی. دیگر نمای جانبی.

14. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ بلافاصله پس از جراحی. نمای جانبی. انحنای لبه کلاهک به‌طرف نوک آلت تناسلی مردانه در عکس مشهود است.

15. کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ بلافاصله پس از جراحی. رنگ بنفش از چسب پوستی است.

16. ساخت کلاهک/پلیکاسیون آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا؛ یک هفته پس از جراحی. طی عمل جراحی، پوست اضافی از زیر آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا برداشته شده و بدین ترتیب از قطر آلت کاسته شده است. آنگاه این پوست سالم اضافی به‌عنوان گرافت پوستی پشت لبه کلاهک آلت تناسلی مردانه قرار گرفته است. خطوط آبی‌رنگ سبب می‌شود تا تقارن کلاهک در حین جراحی حفظ گردد؛ این خطوط پس از حدود یک – دو هفته محو می‌شوند.

17. ساخت کلاهک/پلیکاسیون آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا؛ یک هفته پس از جراحی. طی عمل جراحی، پوست اضافی از زیر آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا برداشته شده و بدین ترتیب از قطر آلت کاسته شده است. آنگاه این پوست سالم اضافی به‌عنوان گرافت پوستی پشت لبه کلاهک آلت تناسلی مردانه قرار گرفته است. خطوط آبی‌رنگ سبب می‌شود تا تقارن کلاهک در حین جراحی حفظ گردد؛ این خطوط پس از حدود یک – دو هفته محو می‌شوند.

18. ساخت کلاهک/پلیکاسیون آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا؛ یک هفته پس از جراحی. طی عمل جراحی، پوست اضافی از زیر آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا برداشته شده و بدین ترتیب از قطر آلت کاسته شده است. آنگاه این پوست سالم اضافی به‌عنوان گرافت پوستی پشت لبه کلاهک آلت تناسلی مردانه قرار گرفته است. خطوط آبی‌رنگ سبب می‌شود تا تقارن کلاهک در حین جراحی حفظ گردد؛ این خطوط پس از حدود یک – دو هفته محو می‌شوند.

19. ساخت کلاهک/پلیکاسیون آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا؛ یک هفته پس از جراحی. طی عمل جراحی، پوست اضافی از زیر آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ران پا برداشته شده و بدین ترتیب از قطر آلت کاسته شده است. آنگاه این پوست سالم اضافی به‌عنوان گرافت پوستی پشت لبه کلاهک آلت تناسلی مردانه قرار گرفته است. خطوط آبی‌رنگ سبب می‌شود تا تقارن کلاهک در حین جراحی حفظ گردد؛ این خطوط پس از حدود یک – دو هفته محو می‌شوند.

20. ترمیم کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ بلافاصله پس از جراحی. کلاهک آلت تناسلی مردانه متقاضی بدلیل تخت شدن لبه آن ترمیم گردید؛ کاشت ایمپلنت بیضه نیز همزمان انجام پذیرفت.

21. ترمیم کلاهک آلت تناسلی مردانه؛ بلافاصله پس از جراحی. کلاهک آلت تناسلی مردانه متقاضی بدلیل تخت شدن لبه آن ترمیم گردید؛ کاشت ایمپلنت بیضه نیز همزمان انجام پذیرفت.

22. متقاضی الف. دو هفته پس از جراحی، نمای سمت راست.

23. متقاضی الف. دو هفته پس از جراحی، نمای فوقانی. به پوست قهوه‌ای/خاکستری‌رنگی که روی پوست صورتی زیرین قرار گرفته توجه کنید.

24. متقاضی الف. دو هفته پس از جراحی، نمای سمت چپ.

25. متقاضی ب. شش هفته پس از جراحی، نمای سمت راست.

26. متقاضی ب. شش هفته پس از جراحی، نمای فوقانی. اگر پس از جراحی مایل به حذف موهای روی آلت هستید، عموما می‌توانید حدود دوازده هفته پس از جراحی فالوپلاستی و شش هفته پس از جراحی ساخت کلاهک، الکترولیز را شروع کنید.

27. متقاضی ب. شش هفته پس از جراحی، نمای سمت چپ.

🔻فایل پی دی اف اطلاعات جراحی گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) در مردان ترنس (FTM) همراه با پاسخ به پرسش‌ها و نگرانی‌های پیرامون مسائل بعد از عمل به قلم Dr. Mang Chen + تصاویر و اطلاعات نتایج جراحی را می توانید از طریق لینک زیر دانلود نمایید.

توجه: فایل پی دی اف حاوی تصاویر نتایج جراحی فالوپلاستی و تصاویر اتاق عمل است. جهت تماشای تصاویر حتما باید یا بالای 18 سال بوده، یا در غیر این صورت همراه سرپرست/پدر و مادر خود به تماشای تصاویر بپردازید.

NSFW: Please note that surgical outcomes and intraoperative photos are included and may be inappropriate for some users. you must be at least 18 years old or accompanied by an adult guardian or parent to view the photos on the following PDF file

اطلاعات ساخت کلاهک + تصاویر

 توجه !
این مقاله دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/03/25/143/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.gurecon.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved