1

معرفی تکنیک برش آب‌نبات‌چوبی (Lollipop) جهت تخلیه و مردانه‌سازی سینه در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

تکنیک برش آب‌نبات‌چوبی یکی از تکنیک‌های جدید مردانه‌سازی سینه است. در این تکنیک قدری از پوست [و بافت اضافی] از طریق برش دایره‌ای دورهاله و برش عمودی که از هاله رو به پایین زده می‌شود، تخلیه می‌گردد. با توجه به این که افراد نسبتا کمی کاندیدای تکنیک برش دورهاله هستند و بسیاری از آنها نوع اسکار آب‌نبات‌چوبی را نمی‌پسندند، این روند جراحی چندان رایج نیست. تکنیک آب‌نبات‌چوبی به نوعی مانند تکنیک دورهاله است، با این تفاوت که افرادی که سینه آنها کمی پوست و بافت اضافی داشته و کاندیدای تکنیک دورهاله نیستند، می‌توانند این گزینه را برای خویش برگزینند.

🔳مراحل جراحی

بسیاری از مراحل تکنیک جراحی آب نبات چوبی مشابه با تکنیک برش دورهاله است. جراح هاله را کوچک می‌کند و دایره خارجی بزرگتری دورهاله ترسیم می‌کند تا از این طریق مقداری از پوست سینه را بردارد. جراح برای برداشت پوست هر چه بیشتر، برشی مانند نیمه پایینی بیضی زیر پستان ترسیم می‌کند. سپس جراح مانند تکنیک جراحی دورهاله، بیرونی‌ترین لایه پوست را بر می‌دارد، سپس برش عمقی‌تری ایجاد می‌کند و از طریق آن تمام بافت پستان را تخلیه می‌کند. سپس جراح دایره خارجی را به دایره داخلی هاله نزدیک می‌کند و لبه‌های پوست زیر پستان را به هم می‌آورد، بدین ترتیب برشی عمودی برجای می‌ماند. مانند تکنیک جراحی دورهاله تا یک هفته پس از جراحی برش آب‌نبات‌چوبی درین [جهت جمع‌آوری و تخلیه مایعات] قرار داده می‌شود.

🔳نقاط قوت و ضعف

نقطه ضعف این روند این است که پس از جراحی برشی عمودی برجای می‌ماند که روی خط آناتومیکال زیر عضله سینه قرار نداشته [و با رشد عضلات سینه پنهان نمی‌شود]. با این حال بعضی از متقاضیانی که کاندیدای جراحی دورهاله نبوده و به جز تکنیک برش دبل انتخاب دیگری ندارند، برش کوچکتر عمودی را به تکنیک برش دبل ترجیح می‌دهند. در پایان مانند هر عمل جراحی دیگری، برای تصمیم‌گیری در خصوص این که کدام تکنیک جراحی بیشترین تطابق را با ارزش‌ها و خواسته‌های فرد دارد، نیاز است گفتگویی دقیق با جراح صورت پذیرد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.genderconfirmation.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved