1

ویدیو جراحی کاشت پینایل ایمپلنت بادی مدل ZSI 475 FTM با طراحی اختصاصی ویژه مردان ترنس (FTM) در کشور فرانسه

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه‌های جراحی در اتاق عمل است.

در این ویدیو، اولین نتایج کاشت پینایل ایمپلنت جدید ZSI 475 FTM که به طور اختصاصی ویژه آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی طراحی شده، ارائه گردیده است. تا به حال تمامی پینایل ایمپلنت‌هایی که کاشت آنها در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی صورت گرفته، پینایل ایمپلنت‌هایی بوده اند که ویژه آلت تناسلی مردانه دارای بافت نعوظی طراحی شده اند.

این پینایل ایمپلنت جدید چندین مزیت دارد، که از آن جمله می‌توان به پایه بزرگ انتهای آن برای اتصال محکم ایمپلنت به استخوان عانه، کلاهک سخت با ظاهر طبیعی، و پمپی به شکل بیضه انسان اشاره نمود. این پینایل ایمپلنت با چهار طول 12، 15، 18، و 21 سانتیمتر عرضه می گردد. قطر بدنه اصلی این ایمپلنت در قسمت مرکز 21 تا 22 میلیمتر، و قطر بخش دیستال کلاهک 25 میلیمتر است.

مراحل کاشت این نوع پینایل ایمپلنت همانند کاشت سایر ایمپلنت‌ها است. علاوه بر ابزارهای پایه جراحی، ست دیلاتور Hegar و ابزار Furlow نیز لازم است.

کیسی که در این ویدیو ارائه شده، فرد 36 ساله‌ای است که جراحی فالوپلاستی ساعد دست را پشت سر گذاشته است. پیش از عمل جراحی، فرد متقاضی در اتاق عمل با محلول آنتی‌سپتیک (ضدعفونی‌کننده) به مدت 2 تا 5 دقیقه شستشو داده می‌شود. سوند ادراری تعبیه گردیده، سپس کیسه بیضه از بغل برش زده می‌شود و تا رسیدن به استخوان سمفیز پوبیس شکافته و جداسازی می‌گردد.

آلت تناسلی مردانه با استفاده از قیچی Mayo و سپس با قرار دادن دیلاتورهای Hegar گشاد می‌شود. برای کاشت کلاهک پینایل ایمپلنت ZSI 475 FTM نیاز است آلت تناسلی مردانه تا جایی گشاد شود که دیلاتور سایز 21Fr در آن جای گیرد. اگر گشاد کردن آلت تناسلی مردانه تا این حد ممکن نباشد، کلاهک ایمپلنت برش زده می‌شود تا گشاد کردن آلت تناسلی مردانه بیشتر از اندازه‌ای که دیلاتور سایز 18Fr در آن جای گیرد لازم نباشد. در این کیس، آلت تناسلی مردانه تا اندازه ای که دیلاتور سایز 21Fr در آن قرار گیرد، گشاد شده است. نسخه جدیدی از این پروتز عرضه گردیده که برای کاشت آن، آلت تناسلی مردانه فقط تا اندازه‌ای که دیلاتور سایز 18Fr درون آن جای گیرد نیاز به جا باز کردن دارد.

سپس فضایی در کیسه بیضه برای کاشت پمپ ایجاد می‌شود. اطمینان حاصل می‌شود که مثانه حتما خالی باشد، سپس برای تعبیه مخزن پمپ پینایل ایمپلنت، از طریق همان برشی که زده شده، فضایی خالی در ناحیه پره‌پریتونئال ایجاد می‌گردد. حباب سوند ادراری به اندازه مخزن پینایل ایمپلنت باد می‌شود تا فضا برای کاشت مخزن ایجاد گردد. پینایل ایمپلنت و مخزن آن پس از این که ده دقیقه در محلول ریفامپسین غوطه‌ور ماندند، در جای خود کاشته می‌شوند.

پایه بزرگ انتهای پینایل ایمپلنت که از جنس استیل ضد زنگ است، با سه – چهار بخیه غیرجذبی مجزا به استخوان سمفیز پوبیس متصل می‌گردد. لوله‌های پمپ و سیلندر به هم وصل می‌شود. در نسخه جدید پینایل ایمپلنت، پمپی که درون کیسه بیضه جای می‌گیرد، ظاهری مانند بیضه انسان دارد که نتیجه کاشت آن زیباتر است. دستگاه آزمایش می‌شود.

سپس برش جداگانه‌ای [در کیسه بیضه] ایجاد گردیده و یک عدد پروتز بیضه از طریق آن کاشته می‌شود. روز بعد از جراحی، سوند ادراری کشیده می‌شود و به مدت پنج روز پس از جراحی، انتی‌بیوتیک خوراکی تجویز می‌گردد. فرد می‌تواند پس از گذشت شش هفته از پینایل ایمپلنت خود استفاده کند.

14 نفر پرسشنامه رضایت را تکمیل نمودند که 12 نفر از آنها رابطه جنسی منظم داشتند. نمره IIEF5 پس از کاشت پینایل ایمپلنت بیانگر پایداری میزان سختی ایمپلنت و احتمال پایین‌تر خوابیدن ناخواسته آلت هنگام استفاده از ایمپلنت است. رضایت کلی پس از جراحی بالا بوده که با نمره 82/100 EDITS نشان داده شده است. نمره SEAR نیز بالا بوده که نشان دهنده عزت نفس مثبت و خوشبینی افراد پس از گذشت مدت زمان طولانی از جراحی است.

نرخ عوارض پینایل ایمپلنت ZSI 475 FTM کمتر از آنچه است که در متون پزشکی گزارش شده است، دلیل بالاتر بودن نرخ عوارض در متون پزشکی احتمالا بدلیل پیگیری نتایج در مدت کوتاهی پس از جراحی بوده است؛ در حالی که نتایج بلندمدت امیدبخش هستند.

در مجموع این مطالعه، اولین مطالعه‌ای است که نتایج کاشت پینایل ایمپلنت جدید را گزارش می‌کند. نتیجه کاشت این پینایل ایمپلنت از لحاظ ایمنی و راحتی کاملا قابل قبول بوده و رضایت متقاضیان بالا است. مطالعات بیشتری با دوره پیگیری طولانی‌تر باید انجام پذیرد تا بر نتایج امیدبخش این مطالعه صحه گذارد. ما کاشت این نوع پینایل ایمپلنت جدید را ادامه خواهیم داد و نتیجه آن را پیگیری خواهیم نمود.

🔻اولین مطالعه در زمینه نتایج کاشت پینایل ایمپلنت ZSI 475 FTM پس از جراحی فالوپلاستی ویژه مردان ترنس (FTM) را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.
https://www.jsm.jsexmed.org/article/S1743-6095(18)31332-8/fulltext

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر:

💠ویدیو + اطلاعات پنایل ایمپلنت هیدرولیک ZSI 475 جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی با طراحی ویژه مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/11/30/423/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://gursl.fr

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved