1

مطالعه جدید در زمینه پیوند آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

مطالعه ای که در ماه می سال 2018 منتشر گردید نشان می دهد که پیوند آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM) شاید عملی شود. جراحانی از کشور سوئد در تلاش اند تا دریابند که آیا جداسازی کامل آلت تناسلی مردانه طی عمل جراحی از جسد مرد اهدا کننده امکان پذیر است بطوریکه اجزاء ضروری برای پیوند آلت تناسلی مردانه طی عمل تطبیق جنسیت به فرد دریافت کننده ای که ناحیه تناسلی زنانه دارد را در بر گیرد یا خیر.

در این مطالعه جداسازی دو آلت تناسلی مردانه اول با شکست مواجه شد؛ اما جداسازی آلت تناسلی مردانه سوم با حفظ اجزاء ضروری آن نظیر پیش آبراه، عروق، عصب های دورسال، کرورای بافت نعوظی، و پیاز بافت اسفنجی موفقیت آمیز بود.

اگرچه تمامی افراد به تحقق پیوند آلت تناسلی مردانه خوشبین نیستند. دکتر لورن شکتر (به انگلیسی: Dr. Loren Schechter)، جراحی در شیکاگو که یکی از بیشترین آمار جراحی فالوپلاستی در امریکا را در کارنامه خود دارد، می گوید: «شخصا احساس می کنم پزشکی ترمیمی نسبت به پیوند، روش قابل اتکاتری خواهد بود.»

و سوالات بی‌پاسخ متعددی مطرح است که پیش از این که بتوان پیوند آلت تناسلی مردانه را روشی عملی دانست، نیاز است به آنها پرداخته شود. سوالاتی از جمله:

🔹1. جمعیت مردان ترنس تا چه حدی تمایل به پیوند آلت تناسلی مردانه دارد؟

🔹2. آیا فرد دریافت کننده پیوند، آلت تناسلی مردانه پیوندی را از لحاظ روانشناختی به عنوان عضوی از بدن خود می پذیرد؟

🔹3. آیا نسبت مزایا (بهبود کیفیت زندگی) به ریسک ها (سرکوب مادام العمر سیستم ایمنی بدن) مطلوب است؟

🔹4. آیا مسائل اخلاقی در زمینه جداسازی ارگان های تناسلی اهدا کنندگانی که رضایت آنها به طور مشخص در زمینه این نوع اهدای عضو جلب نشده، مطرح است؟

🔹5. چگونه بودجه ملی با رعایت عدالت به تحقیق و مراقبت بالینی در این زمینه اختصاص می یابد؟

🔹6. در پایان، جراحان چگونه می توانند اجزاء جداسازی شده را به فرد دریافت کننده پیوند بزنند؟

این مطالعه امکان جداسازی آلت تناسلی مردانه با حفظ عروق و عصب های متصل و پیش آبراه از یک جسد را نشان می دهد و تکنیک جراحی جداسازی کامل آلت تناسلی مردانه با هدف پیوند آلت تناسلی مردانه جسد مرد اهدا کننده به فرد دریافت کننده ای که ناحیه تناسلی زنانه دارد را ارائه می کند.

این مطالعه نقطه آغازی برای تحقیق در زمینه پیوند آلت تناسلی مردانه طی جراحی تطبیق جنسیت می باشد و آشکار است که پیش از عملی شدن آن، تحقیقات بیشتری باید در این زمینه صورت پذیرد.

با وجود این که پیوند آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس هنوز تحقق نیافته – و شاید هیچ وقت به حقیقت نپیوندد – با این حال اندیشیدن به این موضوع که پیشرفت های علمی تا چه اندازه به نفع نسل های آینده خواهد بود انسان را به وجد می آورد.

🔻متن کامل مطالعه جدید همراه با جزئیات تکنیک جراحی جداسازی آلت تناسلی مردانه را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.
https://www.hindawi.com/journals/bmri/2018/6754030/

🔻جهت مطالعه بیشتر:

💠حقایقی در خصوص پیوند آلت تناسلی مردانه ، چاپ سه بعدی آلت تناسلی مردانه ، و آلت تناسلی مردانه رشد یافته در آزمایشگاه ویژه مردان ترنس (FTM)
https://helptranscenter.org/2018/04/30/296/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://ftmphalloplasty.tumblr.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved