1

معرفی پینایل ایمپلنت جدید کمپانی Coloplast جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی با طراحی اختصاصی ویژه مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

کمپانی دانمارکی چند ملیتی Coloplast A/S، سازنده پینایل ایمپلنت های Genesis و Titan، در حال ساخت پینایل ایمپلنت جدید با طراحی اختصاصی ویژه مردان ترنسی است که جراحی فالوپلاستی را پشت سر گذاشته اند.

بعضی از اشخاصی که با جسم زنانه متولد شده اند، هویت جنسیتی مردانه دارند و خواستار عمل جراحی ناحیه تناسلی نظیر فالوپلاستی هستند تا آلت تناسلی مردانه‌ای داشته و ویژگی‌های جسمی‌شان با احساس درونی که نسبت به خود دارند مطابقت داشته باشد.

برای بعضی از مردان سیسجندری که دچار نقص مادرزادی بوده یا در اثر سانحه ای آلت تناسلی مردانه خود را از دست داده اند، آلت تناسلی مردانه ای از بافت بدن ایشان ساخته می شود و پینایل ایمپلنت در این آلت جدید تعبیه می گردد.

پیشرفت پینایل ایمپلنت ها و طریقه کاشت آنها در آلت تناسلی مردانه به نفع جراحان و متقاضیان خواهد بود.

دستگاه‌های پینایل ایمپلنت و متد کاشت آنها در آلت تناسلی مردانه بدین جهت عرضه گردیده است تا ناحیه تناسلی اشخاصی که با جسم زنانه متولد گردیده اند را با هویت جنسیتی مردانه ایشان منطبق ساخته و آلت تناسلی مردانه ای برای ایشان ایجاد کند که در موقعیت آناتومیکال آلت تناسلی مردانه مردان سیسجندر قرار گرفته و مناسب دخول جنسی باشد.

ناحیه لگنی مردان ترنس، ناحیه لگنی شخصی است که با جسم زنانه متولد گردیده و به واسطه عمل جراحی آلت تناسلی مردانه ای در آن ایجاد شده است. آلت تناسلی مردان ترنس فاقد بافت نعوظی و تونیکا است، به همین دلیل پینایل ایمپلنت‌هایی که ویژه مردان سیسجندر طراحی شده اند برای کاشت در ناحیه لگنی مردان ترنس جندان مناسب نیستند.

یکی از نتایج کاشت پینایل ایمپلنت ویژه مردان سیسجندر با توجه به آناتومی لگن مردان ترنس این است که این پینایل ایمپلنت محکم در جایگاه خود قرار نمی گیرد و امکان دخول جنسی را برای مردان ترنس فراهم نمی کند. در بعضی از رویکرد ها، پینایل ایمپلنت ویژه مردان سیسجندر را مستقیما به ناحیه لگنی متصل می کنند؛ نتیجه این رویکرد، آلت تناسلی مردانه ای است که از لحاظ آناتومی در موقعیتی غیرطبیعی قرار می گیرد (مثلا به طرز ناخوشآیندی بسیار بالا قرار می گیرد).

طراحی پینایل ایمپلنت جدید ویژه مردان ترنس به گونه ای است که مناسب کاشت در ناحیه لگنی این اشخاص است تا آلت تناسلی مردانه ایشان در زاویه آناتومیکال قرار گیرد و ظاهری مانند آلت مردانه مردان سیسجندر داشته و با هویت جنسیتی مردانه ایشان مطابقت داشته باشد و همچنین دخول جنسی را سهولت بخشد.

🔻اطلاعات بیشتر در زمینه جزئیات طراحی و ساخت پینایل ایمپلنت جدید کمپانی Coloplast با طراحی اختصاصی ویژه مردان ترنس (FTM)
https://patents.google.com/patent/US20180098854A1/en

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved