1

پشیمانی پس از جراحی فالوپلاستی

مترجم: سعید.ش

در میان گفتگوهای سخت و دشواری که پیرامون جراحی‌های تغییرجنس صورت می گیرد، گفتگو در مورد پشیمانی پس از جراحی فالوپلاستی یکی از دشوارترین گفتگوها ست. مطالعات متعددی نرخ بالای رضایت مردان ترنس را گزارش کرده اند، با این حال تجربه آنهایی که پس از جراحی فالوپلاستی دچار احساس ناامیدی و پشیمانی شده اند به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است.

فالوپلاستی عملی است که با ریسک بالای عوارض و مشکلات همراه است؛ بعضی از عوارض پس از جراحی فالوپلاستی تاثیر ویران کننده ای بر کیفیت زندگی شخص می گذارد.

از برنامه‌ریزی برای عمل تا دوره ریکاوری و پس از آن، خواه ناخواه بسیاری از جنبه های زندگی تان به حالت تعلیق در خواهد آمد، به همین دلیل فوق العاده حائز اهمیت است که بدانید که دقیقا در چه مسیری قدم می گذارید. حتی علارغم بهترین برنامه‌ریزی و آمادگی پیش از عمل جراحی، ریسک عوارض جراحی، کاهش کیفیت زندگی و پشیمانی پس از جراحی همچنان پابرجاست.

در ویدیو زیر، یکی از کاربران یوتوب با نام کاربری timothyg1982 داستان دشواری از پشیمانی پس از عمل فالوپلاستی را با تاکید بر عوارض پس از جراحی و تاثیر منفی که عمل فالوپلاستی روی زندگی وی داشته است، نقل می کند. وی اولین مرحله جراحی ساخت آلت تناسلی مردانه با استفاده از ناحیه اهدا کننده لگن/پهلو را در سال 2006 توسط جراحی در دیترویت میشیگان (که دیگر به کار جراحی مشغول نیست) پشت سر گذاشت. دوازده سال بعد، وی می گوید که حال می تواند در مورد احساس پشیمانی خود از انجام عمل فالوپلاستی سخن بگوید.

 

در زمینه عوارض جراحی؛ timothyg1982 دچار چندین مورد تنگی پیش آبراه شد که باید پیش آبراه خود را به کمک دست مرتبا دیلاته می کرد. خسته از حمل سوند ادراری به هر کجا که می رفت، در نهایت جراحی در دانشگاه میشیگان پیش آبراه وی را تغییر مسیر داد. وی همچنین یک – یک سال و نیم پس از کاشت پینایل ایمپلنت منعطف، بدلیل بیرون‌زدگی میله ایمپلنت از پهلوی آلت تناسلی مردانه اش مجبور شد آن را از آلت تناسلی خود خارج سازد.

صرف نظر از عوارض، فالوپلاستی به قیمت صرف زمان و هزینه بسیار و مرخصی‌های شغلی متعدد برای timothyg1982 تمام شد. صرف نظر از پرداخت هزینه بیمه، برای این که بتواند پوشش بیمه را بدست آورد بیش از یکسال دوندگی کرد و آزمایش های متعددی انجام داد. در یکی از دوره های ریکاوری اش، مجبور شد همراه با پدر و مادر به خانه پدری اش بازگردد.

ساخت آلت تناسلی مردانه وی مجموعا پس از 13 مرحله جراحی تکمیل شد. وی دقیقا نمی داند چه تعداد عمل جراحی را پشت سر گذاشته است، اما تعداد آنها را بیش از 20 عمل جراحی تخمین می زند. عفونت عود کننده و احتمالا کیست از جمله مسائلی هستند که وی در حال حاضر با آنها دست و پنجه نرم می کند.

وی می گوید که اگر می توانست به عقب بازگردد، به جای عمل فالوپلاستی ترجیح می داد عمل متودیوپلاستی انجام دهد، یا این که اصلا جراحی پایین تنه انجام ندهد. وی آگاه است که تصمیم به انجام عمل فالوپلاستی، تصمیمی کاملا شخصی است و فقط به آنهایی که قصد انجام عمل فالوپلاستی را دارند توصیه می کند که: بدانید که دقیقا در چه مسیری قدم می گذارید.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.phallo.net

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved