1

پاسخ دکتر جینوویچ به پرسش‌های پرتکرار پیرامون فالوپلاستی کشاله ران جهت ساخت آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

💠22 پرسش و پاسخ پیرامون فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer یا هر آلت تناسلی مردانه دیگری که از پوست و چربی ساخته شده است

دکتر جینوویچ هرگز فالوپلاستی کشاله ران انجام نمی دهند، چرا که نتیجه آن در سطح عالی نیست و کیفیت زندگی متقاضی را بالا نمی برد.

دکتر رادوس جینوویچ (به انگلیسی: Dr. Rados Djinovic)، رئیس موسسه دکتر ساوا پروویچ می گوید: فلپ بسیار بدی است!!!

🔻مردان ترنسی که فالوپلاستی کشاله ران که از پوست و چربی تشکیل شده است را برمی‌گزینند، باید:

➖نقاط ضعف بالقوه فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer را بپذیرند؛ و
➖انتظارات واقع‌بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

فالوپلاستی کشاله ران را هرگز نمی توان به فالوپلاستی کامل دکتر پروویچ ارتقاء داد، با این حال ما تقاضای بسیاری در این خصوص داشته ایم.

«اگر آلت تناسلی مردانه بزرگی می خواهید که بتوانید با آن به درستی ادرار کنید و هر موقع که خواستید تا هر اندازه که مایل بودید سکس داشته باشید، فالوپلاستی کامل پروویچ را انجام دهید، نه فالوپلاستی کشاله ران.»

به جای این که به ایمیل‌های بیشتری در این زمینه پاسخ دهیم، پاسخ‌های دکتر به تمامی پرسش‌هایی که در این زمینه دریافت کرده ایم را در این مقاله منتشر کرده ایم.

بافت پوست و چربی مانع از برداشت گرافت مورد نیاز جهت خلق پیش آبراه جدید می شود. دکتر جینوویچ گاهی اوقات با برداشت بافت کوچکی از ساعد دست و استفاده از آن در ساخت پیش آبراه جدید در فلپ کشاله ران بر این مانع غلبه می کند. اما آیا این روش را می توان توصیه کرد؟

🔳1. دقیقا کجای ساعد دست را نسبت به مچ، آرنج، رو و زیر ساعد دست برش می زنید؟

ما فقط فلپ پوستی بر می داریم، عضله ای برداشته نمی شود. این امر فقط در صورتی انجام می پذیرد که ساعد دست قطور نباشد. از طرف دیگر، درون آلت تناسلی مردانه [حاصل از جراحی فالوپلاستی کشاله ران] هیچ جایی برای فلپ [پیش آبراه] وجود ندارد. به طور ایده آل و عملا نباید پیش آبراهی در آلت تناسلی مردانه ساخته شود و تنها می توان کاشت پینایل ایمپلنت [جهت نعوظ آلت تناسلی مردانه] را انجام داد و به این صورت ایمن تر است. به عنوان روشی جایگزین، می توانیم مانند عمل متودیوپلاستی، پیش آبراه را از کلیتوریس رد کنیم تا فرد بتواند در حالت ایستاده ادرار کند (البته اگر کلیتوریس حفظ شده باشد).

🔳2. طول برش ساعد دست چند سانتی متر می شود؟ جای برش تا چه اندازه آشکار است؟

حدود 3×16 سانتی متر است. اسکار (جای برش) کوچک است.

🔳3. آیا تاثیری روی عملکرد عضلات ساعد دست دارد؟

خیر.

🔳4. آیا یوریتروپلاستی (عمل ساخت پیش آبراه) یک مرحله ای است یا دو مرحله ای؟

ساخت پیش آبراه در یک مرحله انجام می شود و یک مرحله جراحی دیگر نیز برای کاشت پینایل ایمپلنت لازم است. اما مجددا باید ذکر شود که این روند همواره با ریسک عوارض و مشکلات پس از جراحی همراه است.

🔳5. آیا خونرسانی ضعیف آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer سبب می شود تا جراحی ساخت پیش آبراه در این فلپ ریسک بالاتری نسبت به جراحی ساخت پیش آبراه در مرحله دوم روند فالوپلاستی کامل دکتر پروویچ داشته باشد؟ اگر بله، ریسک حدودا چقدر بیشتر است؟

مسلما خیلی بیشتر است.

🔳6. چه ریسک هایی وجود دارد؟ عفونت؟ از بین رفتن گرافت؟ نکروز (مرگ بافت)؟ فیستول؟ تنگی پیش آبراه؟

همه موارد.

🔳7. هزینه جراحی ساخت پیش آبراه در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer به چه صورت است؟

جهت مطالعه جزئیات و تماس با ریچارد به این آدرس مراجعه کنید.
https://bit.ly/2Tt6hoA

🔳8. جراحی [ساخت پیش آبراه] چند ساعت به طول می انجامد؟

سه تا چهار ساعت.

🔳9. چند شب اقامت در بیمارستان لازم است؟

سه یا چهار شب.

🔳10. متقاضی چند روز باید در بلگراد اقامت داشته باشد؟ (با احتساب روز ورود به بلگراد و روز ترخیص)

متقاضی باید هفت الی ده روز در بلگراد اقامت داشته باشد.

🔳11. آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران بدلیل تاثیر جاذبه زمین و نبود عضله در آن گویا به مرور زمان تغییر شکل داده و اعوجاج می یابد. مثلا پس از گذشت چندین سال برآمدگی در وسط آلت تناسلی مردانه ایجاد می شود که 15% قطورتر از بقیه آلت است. آیا کشیدگی و تغییرشکل آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران در اکثریت/بیشتر افراد اجتناب ناپذیر است؟

ریسک از بین رفتن آلت تناسلی مردانه را بسیار بالا می برد.

🔳12. آیا کاشت پینایل ایمپلنت از شدت تغییرشکل، اعوجاج و کشیدگی آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer می کاهد؟

تا حدودی بله، اما کاشت پینایل ایمپلنت در مقایسه با فالوپلاستی کامل دکتر پروویچ، با ریسک بسیار بالاتر عفونت و پس زدن ایمپلنت همراه است.

🔳13. آیا امکانش است همزمان با جراحی ساخت پیش آبراه یا کاشت پینایل ایمپلنت، آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer را متقارن کنید و ظاهر آن را بهبود ببخشید؟ یا این که این امر سبب افزایش ریسک تا حد غیرقابل قبولی می شود؟

ریسک بسیار بالاتر است.

🔳14. چه مدت پس از ساخت پیش آبراه برای آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer می توان جراحی کاشت پینایل ایمپلنت را انجام داد؟

حداقل شش ماه بعد.

🔳15. آیا متقاضی می تواند هر کدام از پینایل ایمپلنت‌های منعطف یا بادی را انتخاب کند؟ یا این که انتخاب یکی از این نوع پینایل ایمپلنت‌ها برای کاشت در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer ارجحیت دارد؟

مسلما پینایل ایمپلنت بادی بهتر است، چرا که پینایل ایمپلنت منعطف، فشار پیوسته ای [به آلت تناسلی مردانه] وارد می کند و با ریسک بالاتر پس زدن ایمپلنت همراه است.

🔳16. هزینه جراحی کاشت پینایل ایمپلنت در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer به چه صورت است؟

متقاضی هزینه عمل بعلاوه هزینه پینایل ایمپلنت انتخابی را پرداخت می کند. جهت مطالعه جزئیات و تماس با ریچارد به این آدرس مراجعه نمایید.
https://bit.ly/2Tt6hoA

🔳17. ریسک کاشت پینایل ایمپلنت در آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی کشاله ران تکنیک دکتر Meltzer چقدر بالاتر از ریسک مرحله سوم فالوپلاستی کامل دکتر پروویچ است؟

خیلی.

🔳18. چه ریسک هایی مطرح است؟

عفونت، پس زدن ایمپلنت.

🔳19. جراحی کاشت پینایل ایمپلنت چند ساعت به طول می انجامد؟

حدود سه – چهار ساعت.

🔳20. چند شب اقامت در بیمارستان لازم است؟

سه یا چهار شب.

🔳21. متقاضی چند روز باید در بلگراد اقامت داشته باشد؟ (با احتساب روز رسیدن به بلگراد و روز ترخیص)

متقاضی باید هفت الی ده روز در بلگراد اقامت داشته باشد.

🔳22. پاسخ‌هایتان تا چه حدی برای سایر فالوپلاستی‌های کشاله ران که توسط جراحان دیگری انجام شده صدق می کند؟

پاسخم برای همه همان است که گفتم، فلپ بسیار بدی است!!!

یکی از معدود جراحان دستگاه ادراری به نام دکتر کیم جین هونگ (به انگلیسی: Dr. Kim Jin Hong) در انستیتو بازسازی دستگاه ادراری تناسلی واقع در سئول پایتخت کره جنوبی – شاخه آسیایی موسسه دکتر ساوا پروویچ، ساخت آلت تناسلی مردانه را با استفاده از فلپ پدیکل دوطرفه کشاله ران انجام می دهد بطوریکه می توان روی آلت تناسلی مردانه حاصل از این تکنیک یوریتروپلاستی (ساخت پیش آبراه) و همچنین کاشت پینایل ایمپلنت جهت رابطه جنسی انجام داد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.savaperovic.com

Copyright © 2019 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved