1

تجربه جراحی متودیوپلاستی توسط Dr. Miroslav Djordjevic (دکتر میرو) در بلگراد صربستان، سال 2013 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

من جراحی متودیوپلاستی کامل همراه با هیسترکتومی (تخلیه رحم) در سال 2013 توسط دکتر میرو انجام دادم. پس از جراحی به 8 هفته/دو ماه ریکاوری نیاز داشتم. در دوره ریکاوری استرس داشتم، با این حال همه چیز خوب پیش رفت.

من دچار فیستول نشدم، اما بین دو بیضه ام شکافی به اندازه یک اینچ ایجاد شد بطوریکه ترمیم نمی شد. به همین دلیل فوق العاده افسرده و نگران شده بودم و وقتی دکتر میرو به من گفتند که صبور باشم، به ایشان اعتماد نکردم. آن زمان من در سن فرنسیسکو بودم (با این که در کشور نروژ زندگی می کنم)، و دکتر میرو فرمودند به دکتر Crane (که همراه با دکتر میرو آموزش دیده اند) مراجعه کنم تا ایشان نیز به شکاف ایجاد شده نگاهی بیاندازند. اما همانطور که گفتم، دکتر میرو از من خواستند که صبر کنم و حق با ایشان بود. دقیقا سه ماه پس از جراحی، درست همانطور که دکتر میرو فرموده بودند، شکاف ایجاد شده ناگهان به خودی خود بسته شد، و متوجه شدم نگرانی ام کاملا بی مورد بوده است. فکر می کنم سه یا حتی شش ماه زمان، برای بهبودی طبیعی است.

نکته دیگری که به خاطر دارم این است که دکتر Crane فرمودند که پیش از گذشت شش ماه از انجام جراحی، سوراخ های ایجاد شده در مسیر پیش آبراه را فیستول حساب نمی کنند، چرا که اکثریت این سوراخ ها [به خودی خود] ترمیم می شوند و کاملا طبیعی هستند. اگر پس از گذشت شش ماه بهبود نیافتند، آنگاه آنها را ترمیم می کنند.

فکر می کنم شکاف ایجاد شده بین بیضه هایم را چهار مرتبه در روز با سالین تمیز می کردم. کسل کننده بود. بشخصه فکر می کنم صرف نظر از رعایت بهداشت، بهتر است شکاف یا فیستول ایجاد شده را به حال خود رها کنید. من نیز متوجه شدم که هر آنچه که برای این زخم انجام دادم، تاثیر چندانی نداشت. ما کمتر از آنچه که می اندیشیم می توانیم شرایط را کنترل کنیم، در هر صورت بدن به زمان نیاز دارد. تنها نیاز است شکاف یا فیستول را درست مانند هر زخم کوچک دیگری تمیز نگه دارید. می دانم وجود شکاف در بدن به مدت طولانی، تا چه اندازه می تواند عجیب و ناامید کننده باشد، اما چیزی غیرطبیعی نیست. تا وقتی که عفونت نکرده باشد، همه چیز خوب است.

من تا زمانی که دکتر میرو توصیه کرده بودند، داروی سیالیس مصرف می کردم. فکر می کنم تقریبا هیچ تاثیری ندارد. دو ماه نخست پس از جراحی میل جنسی ام بسیار افزایش یافته بود و آلت تناسلی ام بیشتر مواقع در حالت نعوظ قرار می گرفت؛ به همین دلیل حدس می زنم این دارو خونرسانی آلت را بهبود بخشیده است. اگر چه از سایر اشخاصی که داروی سیالیس مصرف نمی کردند شنیدم که آنها نیز پس از جراحی همین تجربه را داشته اند، و به نظر می رسد در هر حال خون به سمت ناحیه جراحی جریان می یابد.

فکر می کنم اثرگذاری داروی سیالیس پس از جراحی به اثبات نرسیده است، و شاید به همین دلیل باشد که دکتر میرو دیگر روی آن چندان تاکید نمی کنند؟ چرا که وقتی جراحی کرده بودم، دکتر میرو شخصا تشریف آوردند و نسخه ای با خود داشتند و من تحت تاثیر قرار گرفتم و فکر کردم حتما باید چیز بسیار مهمی برای دوره پس از جراحی باشد، اما الان در این خصوص شک دارم. به عقیده من حائز اهمیت است که به یاد داشته باشیم جراحی‌های ما هنوز در فاز تمرین و آزمایش هستند، و به همین دلیل ممکن است [جراح] چیز های مختلفی را امتحان کند.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Miroslav Djordjevic (دکتر میرو) به وبسایت زیر مراجعه نمایید.
http://genitalsurgerybelgrade.com

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/26/133/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://groups.yahoo.com/neo/groups/FTMmetoidioplasty

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved