1

تجربه جراحی واژینوپلاستی غیراستاندارد؛ ساخت واژن همراه با حفظ آلت تناسلی مردانه، سال 2018 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

من در دوره ریکاوری پس از جراحی واژینوپلاستی غیراستاندارد هستم. چند ماه پیش، جراحی پایین تنه غیراستانداردی پشت سر گذاشتم، به این صورت که واژینوپلاستی (ساخت واژن) را انجام دادم و آلت تناسلی مردانه ام را نیز نگه داشتم.

من نخواستم پیش آبراهم تغییر مسیر یابد، لذا همچنان می توانم در حالت ایستاده ادرار کنم. عملکرد نعوظ آلت تناسلی مردانه ام بطور کامل حفظ گردیده است. با توجه به این که در این عمل از پوست آلت تناسلی مردانه استفاده نگردید، برای ساخت واژن از گرافت پوستی استفاده شد. ساخت لب های خارجی آلت تناسلی زنانه ام طی این عمل جراحی انجام نشد، اما به من گفته شد که جراحی آسانی است و وقتی که در آینده برای جراحی ترمیمی رجوع کردم، می توانم آن را نیز انجام دهم.

دوره ریکاوری نسبتا آسان سپری می شود. ناحیه تناسلی طی این عمل جراحی کمتر از واژینوپلاستی استاندارد تغییر داده می شود، به همین دلیل بهبودی نسبتا سریع حاصل می شود. در هفته نخست، بیشترین درد مربوط به ناحیه اهدا کننده گرافت پوستی بود، درد آن روز به روز کاهش می یافت. پیش از بازگشت به خانه به مدت 3 روز در بیمارستان بستری بودم. روز چهارم پس از جراحی، مصرف دارو های مسکن (پرکوست) را متوقف کردم، چرا که میزان درد به سطحی قابل کنترل کاهش یافته بود.

پس از یک هفته، پد محافظ بسیار سخت، خشن و آزار دهنده حذف گردید، پانسمان را باز کردند و نحوه انجام دیلاته را به من آموزش دادند. من با دیلاتور سبز رنگ شماره 3 شروع کردم. دیلاتور تا آخرین نقطه درون واژن قرار می گرفت. الان نیز بیشتر با دیلاتور سبز رنگ شماره 3 دیلاته می کنم.

در حال حاضر کمی حس لامسه درون واژن دارم، این حس به تدریج رو به افزایش است. با این حال می توان گفت [واژن] نسبتا حساس است. و چند نقطه حساس نیز بین پاهایم (حدفاصل بین مقعد و ناحیه تناسلی) احساس می کنم که تحت تاثیر عمل جراحی قرار نگرفته است. حقیقتا نمی توانم بگویم که احساسی که دارم بدلیل پیوند عصب ایجاد شده است یا این که فقط بدلیل بهبود یافتن بدنم است یا این که آدم خوش شانسی هستم یا چیز دیگری.

قسمت لذت بخش بین پاهایم دست نخورده باقی مانده است. حتی اگر درون واژنم حس لامسه ایجاد نشود نیز، می توانم حس را از آنجا تجربه کنم. آلت تناسلی مردانه ام دست نخورده باقی مانده است و عملکرد آن درست مانند قبل از عمل حفظ شده است؛ قابلیت نعوظ دارد، از طریق آن ادرار می کنم، و حس دارد.

لب های آلت تناسلی زنانه ام از پوست کیسه بیضه سابقم ساخته شده و هنوز کمی متورم هستند. به من گفته شده که ممکن است ماه ها به طول انجامد تا ورم برطرف شود. در حال حاضر ورم تا حد زیادی برطرف شده است، و انتظار می رود در آینده بیش از پیش بهبود یابد. در عکس ها مشخص نیست، اما لب های آلت زنانه ام قابل کشش و نرم هستند.

تصور می کنم پس از این که لب های خارجی آلت تناسلی زنانه ام ساخته شدند، این لب ها، لب های درونی را فشرده می سازند و ظاهر آنها مانند لابیای باریک و آشنا می شود – کاری است که می توانم به آسانی با انگشتانم موقتا انجام دهم. قصد جراحی ترمیمی برای فرم‌دهی به لب های خارجی آلت تناسلی زنانه ام را دارم.

گرافت پوستی را از جاهای مختلفی از بدن می توان برداشت. ناحیه اهدا کننده به خوبی رو به بهبودی است اما اسکار آن باقی مانده است. اسکار با استعمال ژل اسکار سیلیکن به مرور زمان محو می شود، اما نمی دانم که در نهایت جای آن به طور کامل محو می شود یا خیر.

تنها تغییری که پس از جراحی در برنامه هورمون درمانی ام حاصل شده، این است که مصرف اسپیرونولاکتون را متوقف نموده ام چرا که دیگر ضرورتی ندارد. سایر داروهایم را دقیقا به همان مقدار که قبل از جراحی مصرف می کردم، بعد از جراحی نیز مصرف می کنم. برنامه هورمون درمانی ام هیچ ارتباطی به جراحی ام ندارد، و قرص هایی که مصرف می کردم مانع من جهت انجام این عمل جراحی نمی شد، فقط این که باید طبق پیشنیاز WPATH، به مدت 12 ماه قبل از جراحی هورمون درمانی می کردم.

من اولین کسی نیستم که تحت این عمل جراحی قرار می گیرد، اما به نظر می رسد اولین کسی هستم که بخشی از تجربه اش را پس از انجام این عمل جراحی به اشتراک می گذارد. در حال حاضر بسیاری از اشخاص ترنس برای همین روند جراحی ثبت نام کرده و در انتظار نوبت جراحی خود هستند.

بزرگترین توصیه ام این است که اجازه ندهید ترس، شما را از بازبینی مجدد و پرسش از جراحانتان در مورد گزینه های جراحی که ارائه می کنند، از جمله گزینه هایی که به صورت عمومی و همگانی اعلام نمی کنند، بازدارد. درست است که هر جراح یک منوی مخفی ندارد، و هر جراح این نوع عمل که من انجام داده ام را انجام نمی دهد، اما جراحانی هم هستند که انجام می دهند. من از جراحم در مورد گزینه هایی که پیش روی خود داشتم نپرسیدم، چرا که استرس داشتم و ترسیده بودم، اما فقط همین یک پرسش همه چیز را برایم تغییر داد.

مدت زمان بسیاری به طول انجامید تا متوجه شدم که ملال جنسیتی ناشی از نداشتن واژن، مستقل از ملال جنسیتی ناشی از داشتن آلت تناسلی مردانه است، و این که من هیچ مشکلی با آلت تناسلی مردانه ام نداشتم. اما وقتی که بصورت جدی تصمیم به جراحی گرفته بودم، داشتم راضی می شدم که از آلت تناسلی مردانه ام بگذرم تا بتوانم واژن داشته باشم. فکر می کردم این کار ضروری است و صادقانه بگویم که مرا می ترساند، با این حال من به واژن احتیاج داشتم. اما بعد با استرس و اضطراب، یک سوال از جراحم در مورد گزینه های غیراستانداردی که بصورت عمومی و همگانی اعلام نکرده اند پرسیدم و این پرسش همه چیز را دگرگون ساخت.

یکی از دلایلی که سبب شد تجربه ام را به اشتراک بگذارم، این بود که می خواستم دیگران را آگاه کنم که این عمل جراحی نیز قابل انجام است، چرا که می دانستم افراد دیگری نیز مانند من هستند که در صورتی که از وجود این عمل جراحی اطلاع پیدا کنند، آن را برای خویش بر می گزینند.

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2019/01/22/128/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.reddit.com

Copyright © 2019 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved