1

انیمیشن + توضیحات جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

⚠️سلب مسئولیت
اینجانب متخصص یا جراح نیستم و از جزئیات این جراحی بی اطلاع هستم. تکنیک هر جراح با جراح دیگر متفاوت است. هدف از تولید این ویدیو، ایجاد دید کلی در زمینه جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه است. تکنیک های جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به همین یک تکنیک محدود نمی شود، با این حال تکنیکی که در اینجا به نمایش درآمده، یکی از شناخته شده ترین و متداول ترین تکنیک های این جراحی است که روی هر شخصی، صرف نظر از سایز سینه قبل از جراحی، قابل انجام است.

▪️جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه؛ نام این متد، مستکتومی دو طرفه به روش برش دبل است.

▫️یک؛ بالا و پایین هر یک از سینه ها خط کشی می شود. بعضی از جراحان خط کشی سینه را براساس موقعیت عضلات پکتورال سینه انجام می دهند، بعضی براساس موقعیت دنده ها، و بعضی دیگر چنین رویکردی را در پیش نمی گیرند. خط کشی سینه مادامی که شخص هوشیار است انجام می پذیرد.

▪️دو؛ برش جراحی روی خط کشی سینه ایجاد می گردد.

▫️سه؛ سپس پوست و بافت پستان همراه با نوک سینه ها برداشته شده و کنار گذاشته می شود.

▪️چهار؛ برش ها به هم آورده می شود – مجددا لازم به ذکر است که هر جراح تکنیک متفاوتی در خصوص بستن برش های جراحی در پیش می گیرد – بعضی از جراحان بدین منظور از نخ بخیه استفاده می کند و بعضی دیگر از استاپل جراحی.

▫️پنج؛ هاله و نوک سینه که پیش‌تر برداشته شده بود، برش زده می شود و سایز هاله و نیپل هر دو کوچک می گردد. این امر به هاله و نوک سینه ظاهر مردانه تری می بخشد.

▪️شش؛ سپس هاله و نوک سینه در مکان صحیح روی قفسه سینه قرار داده می شود.

▫️هفت؛ درین های جراحی جهت جمع آوری و خروج مایعات اضافی، در راستای خط برش جراحی در بدن قرار داده می شوند. درین ها تا چند روز پس از جراحی در جای خود باقی می مانند و در جلسه ملاقات با پزشک پس از جراحی کشیده می شوند. [کشیدن] درین ها معمولا بدون درد است.

▪️هشت؛ بایندر (جلیقه گنی) تا چند هفته پس از جراحی پوشیده می شود و به بهبودی فرد کمک می کند.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.youtube.com/user/MrLeomateus

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved