1

چگونه سینه‌های خود را به طور ایمن و بدون استفاده از بایندر پنهان کنیم؟ + تصاویر

مترجم: سعید.ش

اگر مرد ترنسجندر یا شخصی با جنسیت کوئیر هستید که می خواهید ملال جنسیتی خود را کاهش دهید، یا اینکه صرفا برای فوتبال میخواهید سینه های خود را ببندید، به یک بایندر نیاز پیدا می کنید. در شرایطی که هیچ راهی برای خرید بایندر پیش روی خود ندارید، مثلا شاید استطاعت مالی برای خرید بایندر نداشته باشید، یا این که فقط برای یک دفعه بخواهید از بایندر استفاده کنید، یا امکان خرید بایندر نداشته باشید به این دلیل که نگران هستید پدر و مادرتان آن را پیدا کنند، یا این که فقط یک عدد بایندر دارید که در ماشین لباسشویی در حال شسته شدن است، روش هایی مخصوص شما در ادامه ذکر گردیده که با بکارگیری آنها می توانید پستان های خود را بدون صرف هیچ هزینه برای خرید بایندر به طور ایمن ببندید و پنهان کنید.

🔳متد 1 از 4: اصول بستن و پنهان کردن سینه ها به طور ایمن

1

✅1. دقت داشته باشید که رعایت نکات ایمنی یک الزام است و نباید تمام فکر و ذکر فقط بستن و پنهان کردن سینه ها باشد. بسیاری از اشخاص بر این حقیقت تاکید دارند که بستن سینه ها حتما باید به روشی ایمن انجام پذیرد. اما خودتان نیز باید در رعایت جانب احتیاط کوشا باشید. بهترین بایندر تخصصی دنیا نیز اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد می تواند سبب شکستگی دنده های فرد شود! لذا هنگام بستن و پنهان کردن سینه ها همیشه از قوانین پایه ای ایمنی پیروی نمایید.

🔹در فعالیت هایی که شما را به نفس نفس زدن می اندازد شرکت نکنید. (از این دست فعالیت ها می توان به ورزش کردن، فعالیت جنسی، بلند کردن اشیاء سنگین، و هر کار دیگری که باعث شود سریعتر یا سنگین تر از حالت عادی نفس بکشید اشاره نمود).

🔸هرگز سینه های خود را با بانداژ یا نوار چسب داکت نبندید. درست است که ظاهرا روش آسانی است، اما امکان دارد به بافت پستان، دنده ها، ریه، و نوک سینه آسیب دائمی وارد کند. این روش برای بستن سینه ها به هیچ وجه ایمن نیست، و مشکلات آن اغلب فقط به موارد ذکر شده ختم نمی شود و می تواند پیامد های وخیم تری داشته باشد، از جمله این که منجر به درد مزمن و بدتری در شما شود که درد ملال جنسیتی به پای آن نمی رسد.

🔹سینه هایتان را بیش از شش الی هشت ساعت نباید ببندید، و هنگام خواب نیز هرگز نباید سینه هایتان را ببندید.

🔸اگر احساس تنگی تنفس می کنید یا در قفسه سینه خود دردی را احساس می کنید به سرعت بایندر را از تن خود خارج کنید.

2

✅2. هرگز برای بستن سینه ها از دو روش بطور همزمان استفاده نکنید. اگر احساس می کنید روشی که با آن سینه هایتان را می بندید برایتان فایده ای نداشته است، متد دیگری را امتحان کنید. اما ترکیب دو متد کاملا متفاوت بصورت همزمان اصلا ایمن نیست و می تواند به اندازه استفاده از بانداژ یا نوار چسب داکت (که به آسیب جسمی پایداری منجر می شود) خطرناک باشد. سینه هایتان را همیشه فقط به یک روش ببندید، هرگز دو متد بستن سینه را با هم امتحان نکنید.

🔳متد 2 از 4: استفاده از سینه‌بند های ورزشی

3

✅1. توجه داشته باشید که این متد ایمنی صد در صدی ندارد. پوشیدن سینه‌بند های ورزشی معمولا سینه ها را کاملا تخت نمی کند. اما اگر آنها را همراه با چند لایه لباس یا پیراهن گشاد بر تن کنید، نسبتا رضایت بخش بوده و در فصول سرد سال روش مناسبی برای بستن و پنهان کردن سینه ها محسوب می شود.

4

✅2. چند سینه‌بند ورزشی از فروشگاه لوازم ورزشی فروشی محلی خود خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که همگی تنگ و چسبان باشند، اما نه آنقدر تنگ که به جای این که فقط پستان ها را جمع کند، تمام قفسه سینه را منقبض کنند.

5

✅3. سینه‌بند ورزشی بپوشید. اگر سینه های کوچکی دارید ممکن است فقط به یک سینه‌بند ورزشی احتیاج داشته باشید. اما اگر سایز سینه هایتان بزرگ است، نیاز است که دو عدد سینه بند ورزشی روی هم بپوشید.

6

✅4. در صورت لزوم می توانید چند سینه‌بند ورزشی روی هم بپوشید. می توانید سینه بند ورزشی دوم را به گونه ای بر تن کنید که قسمت کمر آن روی سینه هایتان قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که این روش محدودیت تنفسی برایتان ایجاد نکند.

🔹توجه داشته باشید که این روش با ترکیب دو متد مختلف بستن سینه بصورت همزمان متفاوت است. در این روش معمولا خطری شما را تهدید نمی کند، با این حال حائز اهمیت است که مراقب خودتان باشید.

🔳متد 3 از 4: استفاده از تاپ بندی

7

✅1. یک عدد تاپ بندی قدیمی پیدا کنید. اگر ندارید، می توانید از بخش لباس زیر فروشی زنان که در اکثریت لباس فروشی ها یافت می شود خریداری کنید.

8

✅2. تاپ بندی را برعکس بپوشید. معمولا جلوی تاپ بندی کمی گشاد تر است تا فضای کافی برای پستان ها داشته باشد، بنابراین پوشیدن آن به صورتی که کمر تاپ روی سینه هایتان قرار گیرد، سینه ها را کمی بیشتر فشرده می سازد.

9

✅3. نیمه پایینی تاپ بندی را به سمت بالا تا روی پستان ها یک بار، یا دو بار اگر ممکن است، تاه کنید.

10

✅4. تاپ بندی را تنظیم کنید تا احساس راحتی داشته باشید.

11

✅5. در صورت تمایل می توانید پیراهن یا ژاکت روی لباس های معمول خود بپوشید تا سینه هایتان تخت تر بنظر آید.

🔳متد 4 از 4: استفاده از جوراب شلواری

12

✅1. با احتیاط به سمت این متد بروید. از این متد فقط زمانی استفاده کنید که امکان انجام سایر متد ها را نداشته باشید، چرا که ممکن است خطرناک باشد. از این متد می توانید در شرایط بحرانی بهره جویید، اما سینه هایتان را بیشتر از چهار یا پنج ساعت با این متد نبندید.

13

✅2. یک جفت جوراب شلواری بلااستفاده پیدا کنید و آن را از قسمت کشاله ران، در قسمت انتهای پاها به کمک قیچی به طور مستقیم برش بزنید.

14

✅3. نوار کشی بالای جوراب شلواری را قیچی کنید.

15

✅4. پاهایتان را مثل موقعی که می خواهید شلوار بپوشید داخل بایندری که درست کردید قرار دهید و آن را تا روی پستان هایتان بالا بکشید.

16

✅5. پستان ها را از یکدیگر فاصله دهید تا در مکان قرارگیری عضلات پکتورال مردان قرار گیرند. تلاش کنید ظاهرتان همانی که می خواهید بشود، اما زیاده روی نکنید.

17

✅6. در صورت لزوم می توانید چند لایه لباس بر تن کنید. پوشیدن چند لایه لباس همراه با این متد تاثیرگذار است، اما گاهی اوقات ضرورتی ندارد.

🔰توصیه ها

▪️اگر به هر دلیلی نمی توانید بایندر تهیه کنید، می توانید سینه های خود را با هر یک از این متد ها به خوبی ببندید و پنهان کنید. اما اگر امکانش را دارید، بهتر است بایندر با طراحی تخصصی سفارش دهید – بایندر ایمن تر است.

▪️اشخاصی که سینه های کوچکی دارند می توانند از گن ورزشی برای بستن و پنهان کردن سینه های خود استفاده کنند. اما این روش برای اشخاصی که پستان های بزرگی دارند چندان موثر واقع نمی شود.

▪️اشخاصی که پستان های کوچکی دارند می توانند از قسمت ران پای جوراب شلواری برای بستن و پنهان کردن سینه های خود استفاده کنند، اما حتما لازم است که با آن احساس راحتی کنند. اما این روش برای اشخاصی که پستان های بزرگی دارند چندان موثر واقع نمی شود.

▪️هرگز از نوار چسب داکت یا سایر روش هایی که به شما آسیب می رساند استفاده نکنید. مطمئن شوید که می توانید به آسانی نفس بکشید.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.wikihow.com/Safely-Bind-Your-Chest-Without-a-Binder

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved