1

تجربه سه مرحله جراحی فالوپلاستی ساعد دست توسط Dr. Giulio Garaffa و Dr. Nim Christopher در کشور انگلیس، سال 2016، 2017 و 2018 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

مرحله اول جراحی فالوپلاستی را در ماه اکتبر سال 2016 توسط دکتر Garaffa که یکی از اعضای تیم لندن هستند انجام دادم. در مرحله اول جراحی، ساخت آلت تناسلی مردانه با استفاده از فلپ ساعد دست، ساخت پیش آبراه بدون اتصال پیش آبراه جدید به پیش آبراه اصلی بدن، و برداشت گرافت پوستی تمام ضخامت از زیر باسن/روی ران جهت پوشش ساعد دست صورت پذیرفت.

حدود شش هفته پس از جراحی به طول انجامید تا کاملا بهبود یافتم. هماتوم و عفونت خفیفی در قسمت فوقانی آلت تناسلی مردانه ام داشتم، و همچنین گرافت ساعد دستم نسبت به پانسمان حساسیت نشان داد.

مرحله دوم جراحی در ماه جون سال 2017 مجددا با دکتر Garaffa انجام پذیرفت. در این مرحله جراحی، هیسترکتومی کامل (تخلیه رحم و تخمدان ها)، واژینکتومی (تخلیه و بستن واژن)، ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه، اتصال پیش آبراه جدید به پیش آبراه اصلی بدن، ساخت کیسه بیضه، و دفن کردن کلیتوریس به صورت جزئی صورت پذیرفت.

بدنه کلیتوریس در کیسه بیضه دفن گردیده و سر آن بدون این که دفن شود، زیر/پشت کیسه بیضه ام قرار گرفته است. از ظاهرش خوشم نمی آید و ترجیح می دادم به طور کامل دفن شود، اما با توجه به این که حس خیلی کمی در آلت مردانه ام دارم، درخواست کردم کمی از کلیتوریس آنجا باقی بماند تا بتوانم حس جنسی را از طریق آن تجربه کنم.

مرحله سوم جراحی در ماه اکتبر سال 2018 انجام پذیرفت. طی این مرحله، کاشت پنایل ایمپلنت بادی مدل AMS 700 و کاشت ایمپلنت بیضه توسط دکتر Christopher صورت پذیرفت. فکر می کنم سایز ایمپلنت بیضه ام مدیوم باشد، اما مطمئن نیستم.

پس از این جراحی به خوبی بهبود یافتم، اما با توجه به این که آلت تناسلی مردانه ام چربی زیادی ندارد، فقط کاشت پنایل ایمپلنت تک سیلندر برایم امکان پذیر بود، به همین دلیل یک سمت آلت تناسلی مردانه ام کاملا سفت و سخت می شود، اما سمت دیگر همچنان مانند زمانی است که آلت تناسلی در حالت نعوظ نیست. آلت تناسلی مردانه ام به اندازه ای که بتوانم از آن استفاده کنم سفت و سخت می شود، اما این مسئله برایم آزار دهنده است.

ایمپلنت بیضه در قسمتی از کیسه بیضه ام که بزرگتر و گرد تر است قرار گرفته است (سمت راست تصاویر، سمت چپ بدن من) و ظاهرش را بسیار دوست می دارم. پمپ پنایل ایمپلنت نیز در سمت دیگر کیسه بیضه ام قرار گرفته است که به اندازه قابل توجهی کوچکتر است و به نظر من شکل زاویه دار و عجیبی دارد. امیدوارم پس از این که کیسه بیضه ام کمی جا باز کرد و آویزان گردید ظاهر بهتری به خود بگیرد.

تکنیک فالوپلاستی ساعد دست را انتخاب کردم چرا که می خواستم بیشترین شانس ایجاد حس در آلت تناسلی مردانه ام را داشته باشم، و به من گفته شده بود که این تکنیک خواسته ام را برآورده خواهد ساخت. من پیوند کامل عصب لامسه و عصب جنسی را انجام داده ام، اما به دلایلی عصب ها به خوبی رشد نکردند. آزار دهنده است، اما تنها یکی از مشکلاتی است که دارم.

قسمت نوک آلت تناسلی مردانه و سمت چپ آن رو به پایین کمی حس دارد. نمی توانم متوجه شوم این حس از نوع حس جنسی است یا حس لامسه، اما اصلا نمی توانم درد، سرما و گرما، یا رطوبت را با آلت تناسلی مردانه ام احساس کنم. خوشبختانه حس کامل به کلیتوریس بازگشته است، و فکر می کنم بدلیل جنبه روانی برقراری رابطه جنسی با آلت تناسلی مردانه ارگاسم های قوی تری را تجربه می کنم (فقط ارگاسم را در آن عضوی که مایل هستم تجربه نمی کنم!)

در مجموع از نتیجه جراحی ام راضی و خوشحالم. با توجه به این که بیشتر قسمت های آلت تناسلی مردانه ام حسی ندارد، ارتباط گرفتن با آن برایم دشوار است. هنوز کمی با آن احساس غریبگی می کنم، و هنوز از ملال ناشی از این که با جسم مردانه به دنیا نیامده ام، نمی توانم فرزندان بیولوژیک خود را داشته باشم، و نمی توانم انزال منی داشته باشم رنج می برم.

اما، دیگر نیازی به پوشیدن پروتز یا این که فکر کنم چه لباسی بپوشم ندارم، می توانم در حالت ایستاده بدون هیچ مشکلی ادرار کنم، می توانم آلت تناسلی مردانه ام را در حالت نعوظ قرار داده و رابطه جنسی داشته باشم، و این 10000 بار بهتر از قبل، یا اصلا نداشتن آلت تناسلی مردانه است. در حال حاضر در جستجوی تتو کارانی هستم که قادر باشند مایکروپیگمنتیشن دائمی روی تمام آلت تناسلی مردانه ام انجام دهند و به آن کمی جذابیت و جزئیات ببخشند.

توجه داشته باشید که دکتر Garaffa دیگر با تیم لندن کار نمی کنند. تا جایی که دیدم، کار سایر جراحان تیم لندن بسیار عالی و مشابه با کار ایشان است. لیست انتظار تیم لندن فوق العاده طولانی است. وقتی که در ماه نوامبر سال 2015 برای اولین جلسه مشاوره ام رفته بودم، به من گفته شد که از اولین جراحی تا آخرین جراحی یک سال به طول خواهد انجامید، در صورتی که دو برابر این مدت طول کشید.

به نظر من دلیل آن فقط عدم توانایی ایشان در تعلیم و جذب جراحان جدید بدلیل کاهش بودجه سازمان ملی بهداشت (NHS)، این که «تنها» جراحانی در بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی، و مطمئن نیستم جمهوری ایرلند را نیز شامل شود یا خیر) هستند که جراحی متودیوپلاستی و فالوپلاستی انجام می دهند، روند همواره رو به افزایش تقاضای جراحی، و از دست دادن یکی از جراحان اصلی ایشان باشد.

همچنین به نظر می رسد ایشان برای یافتن جراحان متخصص زنانی که جراحی هیسترکتومی و … را انجام دهند نیز با دشواری هایی مواجه هستند، چرا که خودشان برای انجام این نوع جراحی آموزش ندیده اند، و همین امر لیست انتظار را طولانی تر می کند.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Giulio Garaffa و Dr. Nim Christopher به آدرس های زیر مراجعه نمایید.
http://www.giuliogaraffa.com
https://www.andrology.co.uk/about-the-team

 توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2018/12/21/108/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.transbucket.com

Copyright © 2018 (مترجم (سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved