IMG_4384

معرفی تکنیک‌های ترمیم و زیباسازی ناحیه اهدا کننده و آلت تناسلی مردانه پس از جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM) + تصاویر

مترجم: سعید.ش

🔳گرافت چربی

یکی از گزینه های موجود برای اصلاح نواقص مربوط به اسکار (جای برش ناحیه اهدا کننده فلپ پس از جراحی)، گرافت چربی برداشته شده از بدن شخص است. در این تکنیک از گرافت آزاد چربی استفاده می شود. گرافت چربی تاثیر فزاینده حجم دارد، کلاژن‌سازی را تحریک می کند و در نتیجه، ضخامت پوست را افزایش داده و کیفیت بافت را بهبود می بخشد.

گرافت چربی مورد استفاده روی گرافت های پوستی – که حالت ایده آل آن قرار گرفتن چربی بین بافت همبند و عضله ساعد دست است، سبب می شود تا فضای خالی ایجاد شده (بدلیل برداشتن فلپ) کاهش یابد و حجم بافت از دست رفته جبران شود. این امر میزان کشسانی پوست را بهبود می بخشد، ضخامت پوست را افزایش می دهد، و در نتیجه ناحیه اهدا کننده ساعد دست را زیباتر می کند.

 

🔳لیزر ترمیم اسکار

لیزر ترمیم اسکار گزینه مفید دیگری است که جهت اصلاح نواقص مربوط به اسکار مورد استفاده قرار می گیرد. در زمینه فالوپلاستی که زخم جراحی با گرافت های پوستی پوشانیده می شود، نشان داده شده است که اعمال لیزر فراکشنال CO2 ضخامت پوست را افزایش داده و ظاهر و بافت پوست گرافت شده را بهبود می بخشد.

در این زمینه گروهی مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص گردید که نتیجه اعمال لیزر فراکشنال CO2 بر پوست پیوند شده و طبیعی رضایت‌بخش یوده است. اعمال لیزر فراکشنال CO2 موجب تغییر فرم بافت و کلاژن‌سازی حتی تا شش ماه پس از اعمال لیزر گشت. اخیرا گزارش های مختلفی حاکی از آن بوده که استفاده ترکیبی از گرافت چربی و لیزر، اثرات هم‌افزایی مثبتی بر ظاهر و زیبایی بافت اسکار داشته است. لیزر فراکشنال CO2 ضخامت پوست را افزایش می دهد و ظاهر و بافت کلی گرافت پوستی را بهبود می بخشد.

🔳مایکروپیگمنتیشن (تتو پزشکی)

آلت تناسلی مردانه حاصل از فالوپلاستی ساعد دست با سایر قسمت های ناحیه تناسلی تفاوت رنگ دارد و فاقد ورید های آناتومیکالی است که مردان روی آلت تناسلی خود دارند. در سال های اخیر، روش مایکروپیگمنتیشن در عرصه پزشکی زیبایی جهت اصلاح نواقص مربوط به رنگ پوست یا خلق مجدد ساختار های آناتومیکال معرفی گردیده است.

تتو کردن کلاهک آلت تناسلی مردانه پس از جراحی تغییرجنس زن به مرد (FTM) به طور گسترده انجام می شده و به خوبی جا افتاده است. با این حال تتو کردن آلت تناسلی مردانه به طور کامل و خلق مجدد ساختار های آناتومیکال مردانه نظیر رگ‌های روی آلت تناسلی مردانه پیش‌تر گزارش نشده است.

مایکروپیگمنتیشن گزینه غیرجراحی مفیدی جهت زیباسازی آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی محسوب می شود. مدت زمان ماندگاری تتو بسته به جایی که رنگدانه کاشته شده بسیار متفاوت است، اما رنگ تتو به فاکتور های خارجی نظیر قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم پرتو های فرابنفش بستگی دارد.

 توجه !
این مقاله دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2018/11/30/100/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://journals.lww.com/prsgo/Fulltext/2017/12000/Aesthetic_Refinements_after_Radial_Free_Flap.2.aspx

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved