1

اطلاعات جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با حذف کامل هاله و نوک سینه ویژه مردان ترنس (FTM) و اشخاص دارای هویت جنسیتی غیرباینری (FTN)

مترجم: سعید.ش

ما شاهد افزایش تعداد متقاضیانی بوده ایم که قصد تخلیه و مردانه سازی سینه توسط دکتر Mosser را داشته اما نمی خواستند نوک سینه هایشان را نگه دارند. هدف از تولید این محتوا ، آگاهی بخشی در این زمینه است تا متقاضیان از وجود گزینه تخلیه و مردانه سازی سینه با حذف کامل هاله و نوک سینه مطلع شوند. در جهت شفاف سازی نیاز است عنوان شود که در این مقاله منظور از «نوک سینه» و «کرافت نوک سینه» ، ترکیب کامل هاله – نوک سینه است که همان بافت رنگی دایره ای شکل یا نسبتا بیضی شکل [روی سینه] است.

به طور خلاصه ، عبارت گرافت نوک سینه به فرآیند جداسازی نوک سینه و سپس قرار دادن مجدد آن روی سینه در موقعیت مکانی دلخواه طی جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه اطلاق می گردد. جراح معمولا هاله را برش می زند و آن را به اندازه یک سکه پنج سنتی (22 میلی متر که اندازه قطر هاله مرد سیسجندر است) در می آورد. سپس نوک سینه ها را کوچک می کند و از برجستگی آنها می کاهد. روند کوچک کردن نوک سینه در ویدیو انیمیشن زیر توضیح داده شده است.

💠اطلاعات تکنیک جراحی Circular Flap (فلپ دایره ای شکل) و Fishmouth Incision Flap (فلپ برش دهان ماهی) جهت کاهش سایز نیپل (نوک سینه) در ترنس های مرد (FTM) + انیمیشن مراحل جراحی
https://helptranscenter.org/2017/11/25/258/

بعضی از مراجعه کنندگان به دلایل مختلفی روند تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با حذف کامل نوک سینه را ترجیح می دهند که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

🔳شماری از دلایلی که مراجعه کنندگان روند تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با حذف کامل نوک سینه را انتخاب می نمایند

دکتر Mosser چندین عمل جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه را برای متقاضیانی که درخواست کرده اند نوک سینه نداشته باشند انجام داده است. بعضی از مراجعه کنندگان به دلایل بسیاری روند تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با حذف کامل نوک سینه را انتخاب می نمایند ، و مایل هستیم شماری از این دلایل را که در مراجعه کنندگان دکتر Mosser شاهد بوده ایم با شما در میان بگذاریم :

▪️متقاضی از شکل نوک سینه خوشش نمی آید؛

▫️متقاضی احساس می کند اگر سینه تخت همراه با نوک سینه داشته باشد ، سینه اش بسیار شبیه به سینه مرد سیسجندر می شود؛

[اشخاص دارای هویت جنسیتی غیرباینری (Non-binary gender identity) خود را مرد یا زن (باینری) نمی دانند. این اشخاص بسته به ترجیحات خود ممکن است مایل نباشند سینه‌شان شبیه به سینه مردان سیسجندر شود. /مترجم]

▪️متقاضی دارای جنسیت خنثی است و احساس می کند تخلیه سینه همراه با حذف کامل نوک سینه با هویت جنسیتی وی همخوانی دارد؛

▫️متقاضی از شکل گرافت نوک سینه خوشش نمی آید؛

▪️متقاضی می گوید که وجود نوک سینه باعث تشدید ملال جنسیتی وی می شود؛

▫️متقاضی به جای نوک سینه واقعی ، می خواهد تتو سه بعدی نوک سینه انجام دهد؛

▪️متقاضی از حس نوک سینه لذت نمی برد و ترجیح می دهد نوک سینه هایش را حذف کند تا این حس را تجربه نکند؛

▫️بیمه از پرداخت صورت حساب کد CPT برای گرافت نوک سینه امتناع ورزیده و متقاضی ناچار است هزینه نوک سینه را از جیب خود بپردازد.

🔻توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که موارد فوق تنها کسری از دلایل متقاضیانی است که روند تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با حذف کامل نوک سینه را انتخاب می نمایند. هر شخصی دلایل مخصوص به خودش را دارد و اگر کسی تصمیم بگیرد تحت این عمل جراحی قرار گیرد ، دکتر Mosser از خواسته او کاملا حمایت می کند.

🔳ظاهر نتیجه جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه با حذف کامل نوک سینه ها به چه صورت است ؟

نتیجه جراحی متاثر از فاکتور های بسیاری ست ، لذا نمونه هایی که در ادامه قرار داده شده است نماینده طاهر تمامی نتایج جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با حذف کامل نوک سینه نیستند. با این حال مشاهده این تصاویر ، تصویری کلی از ظاهر نتیجه این عمل جراحی یه شما می بخشد.

عکس «قبل» متعلق به شخصی است که تحت جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل قرار گرفته است و تصمیم داشته است به جای [گرافت نوک سینه] ، تتو سه بعدی نوک سینه انجام دهد. عکس «بعد» مربوط به پس از تتو سه بعدی نوک سینه است. تتو سه بعدی نوک سینه براساس ترجیح متقاضی که می خواسته تتو در چه مکانی روی سینه اش صورت پذیرد انجام شده است.

🔻توجه داشته باشید برای تتو سه بعدی نوک سینه الزاما باید حداقل 5-6 ماه پس از جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه (البته اگر در روند بهبودی خللی ایجاد نشود) صبر کنید.

1

📎تصویر نمای بسته از هاله و نوک سینه سمت چپ و سمت راست پس از تتو سه بعدی ضمیمه مقاله شد.

2

🔳ظاهر نتیجه جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه همراه با گرافت نوک سینه به چه صورت است ؟

عکس قبل و بعدی که در ادامه قرار داده شده است متعلق به شخصی است که تحت جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل قرار گرفته است و تصمیم داشته که نوک سینه های خود را نگه دارد. همانطور که مشاهده می کنید هاله سینه در عکس «بعد» کوچکتر از عکس «قبل» ی باشد و به اندازه هاله مرد سسجندر کوچک شده است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که سایز هاله به ترجیح متقاضی بستگی دارد ، بعضی از مراجعه کنندگان دکتر Mosser سایز هاله 22 میلی متری (اندازه هاله مرد سیسجندر) را انتخاب می کنند. بعضی از مراجعه کنندگان اصلا نمی خواهند به سایز هاله شان دست زده شود ، با این حال مایل اند نوک سینه هایشان کوچکتر شود.

1

📎تصویر هاله و نوک سینه قبل و بعد از بازسازی ضمیمه مقاله شد.

2

3

 توجه !
این مقاله دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2018/10/29/98/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

🔳تخلیه و مردانه سازی سینه؛ همراه با حذف کامل نوک سینه ، گرافت نوک سینه ، یا تتو سه بعدی نوک سینه ؟

هر یک از روند های گرافت نوک سینه ، حذف کامل نوک سینه ، یا تتو سه بعدی نوک سینه را که انتخاب نمایید ، انجام آن امکان پذیر است؛ بنابراین حائز اهمیت است در این خصوص که کدام گزینه برایتان – در زمان حال و در سال های آتی – بهترین است بیاندیشید. هر گزینه مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که تعدادی از آنها به شرح زیر است :

🔹بعضی از متقاضیان ، تتو سه بعدی نوک سینه را ترجیح می دهند چرا که در این صورت مکان قرارگیری نوک سینه ها دقیق تر است. با این حال باید توجه داشت که به مرور زمان نیاز است تتو سه بعدی نوک سینه روتوش شود تا مثل روز اول پُر رنگ شود.

🔸بعضی از متقاضیان گزینه حذف کامل نوک سینه را بخاطر ظاهر آن یا این که چون با هویت جنسیتی غیرباینری ایشان همخوانی بیشتری دارد انتخاب می کنند. با این حال امکان دارد هنگامی که در ملأعام پیراهن خود را از تن خارج می کنند ، از جلب توجه مردم خوششان نیاید.

🔹به ندرت پیش می آید ، اما بعضی از متقاضیان از لحاظ احساسی نمی توانند قبول کنند که جزئی از بدنشان برداشته شود و مجددا به بدنشان پیوند شود. این متقاضیان می توانند تخلیه و مردانه سازی سینه خود را با حذف کامل نوک سینه (و سپس تتو نوک سینه) یا از روش هایی که طی آن گرافت نوک سینه انجام نمی پذیرد نظیر تکنیک سوراخ دکمه انجام دهند. به یاد داشته باشید تکنیک سوراخ دکمه در زمینه میزان تخت شدن سینه مزایا و معایب قابل ملاحظه ای دارد.

سخن آخر این که تصویر بزرگ تری از آنچه که از جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه می خواهید در نظر خود مجسم کنید تا پاسخ پرسش هایتان خود را نمایان سازد. اگر واقعا نمی خواهید نوک سینه داشته باشید هیچ اجباری در کار نیست ! حتی می توانید در صورت تمایل به جای بازسازی نوک سینه ، نوک سینه هایتان را تتو سه بعدی کنید.

 توجه !
این مقاله دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2018/10/29/98/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.genderconfirmation.com

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved