1

سایر روند های جراحی مردانه سازی سینه در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

داشتن حس خوب نسبت به خویش یکی از نیاز های اساسی انسان است. جراحی مردانه سازی (FTM) یا خنثی سازی سینه (FTN) غالبا اولین و گاهی اوقات تنها عمل جراحی FTM/N به شمار می رود که بسیاری از اشخاص برای تغییر بالاتنه خود آن را انتخاب می کنند. اما جراحی های «بالاتنه» تنها به جراحی تخلیه سینه محدود نمی شود و جراحی های دیگری نیز همراه با جراحی تخلیه سینه به جهت بهبود نتیجه نهایی انجام می پذیرند.

🔳لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از انواع جراحی های پلاستیک است که در ایالات متحده به وفور انجام می پذیرد. این روند ایده آل مردان ترنسی است که تمایل دارند چربی اضافی نواحی شکم ، پهلو ها ، لگن ، و باسن را که باعث شده ظاهر زنانه تری پیدا کنند تخلیه نمایند.

لیپوساکشن روندی آسان است و معمولا می توان آن را همراه با جراحی تخلیه و مردانه/خنثی سازی سینه انجام داد. طی روند لیپوساکشن پس از بیهوشی ، جراح برش های بسیار کوچکی (در حد 4 میلی متر) نزدیک به نواحی هدفی که قرار است چربی آنها تخلیه شود ایجاد می کند ، سپس کانولا (لوله مکنده باریک) را از طریق این برش ها وارد بدن می کند ، و با حرکت دادن آرام کانولا به سمت جلو و عقب ، چربی اضافی را شکسته و از بدن خارج می کند.

🔳ایمپلنت پکتورال

دستیابی به فیزیکی متناسب و مردانه حتی با ورزش منظم و هورمون درمانی نیز کار آسانی نیست. کاشت ایمپلنت پکتورال بالاتنه شخص را موزون می کند. ایمپلنت پکتورال برخلاف ایمپلنت های متداول پستان ، از جنس سیلیکن جامد هستند و لذا ریسک پارگی برای این نوع ایمپلنت مطرح نیست.

اگر چه باید توجه داشت نتیجه کاشت ایمپلنت پکتورال به خوش فرمی سینه ای که با برنامه منظم تمرین با وزنه می توان به آن دست یافت نمی شود. به همین جهت دکتر Mosser معمولا توصیه می کند پیش از این که متقاضی برای انجام جراحی کاشت ایمپلنت پکتورال تصمیم گیری نماید ، حتما تمرین با وزنه و ورزش را در برنامه خود بگنجاند ، و در حقیقت دکتر Mosser به ندرت چنین عمل جراحی را انجام می دهد چرا که معتقد است نتیجه جراحی کاشت ایمپلنت پکتورال از لحاظ زیبایی در حد متوسط است.

🔳ترکیب چند متد جراحی و سلامتی متقاضی

ممکن است بتوان چند روند جراحی را در یک مرحله جراحی انجام داد. دکتر Mosser پس از مشاوره شخصی تشخیص می دهد که آیا متقاضی بدین منظور کاندیدای مناسبی است یا خیر. بسیاری از مراجعه کنندگان ترجیح می دهند چند عمل جراحی را در یک مرحله انجام دهند ، چرا که برایشان ارزان تر حساب می شود و از طرفی دیگر نیاز نیست چنین دوره نقاهت پس از جراحی را سپری نمایند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که ترکیب چند روند جراحی احتمال دارد ریسک عوارض پس از جراحی را افزایش دهد. دکتر Mosser پیش از جراحی ریسک های موجود را با ذکر جزئیات و به طور کامل برای متقاضی توضیح می دهد. در شرایطی که ریسک های قطعی سلامتی متقاضی را در معرض خطر قرار می دهد ، جهت کاهش ریسک های موجود بهتر است روند های جراحی طی چند مرحله انجام پذیرند.

🔳جراحی ترمیمی تخلیه و مردانه سازی سینه

جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه روند پیچیده ای است و هیچ ضمانت قطعی برای آن نمی توان قائل شد. اکثریت متقاضیان تنها با یک مرحله جراحی به نتیجه مطلوب خود دست می یابند ، با این حال براساس تجربیات دکتر Mosser ر 3 تا 4 درصد از متقاضیان (یعنی 3 یا 4 متقاضی از میان یکصد متقاضی جراحی تخلیه و مردانه سازی دکتر Mosser) به جراحی مجدد ترمیمی نیاز پیدا می کنند. برای اصلاح تقارن سینه یا ترمیم عارضه ای ناشی از جراحی ممکن است انجام جراحی های بیشتر ضرورت یابد.

اگر انجام جراحی های ترمیمی ضرورت پیدا کند ، در صورتی که این نوع عمل ها در راستای جراحی اصلی باشند و طی سال نخست پس از جراحی اصلی انجام پذیرند ، متقاضی دستمزد بیشتری به جراح بابت جراحی های ترمیمی پرداخت نخواهد کرد. با این حال متقاضی همچنان موظف به پرداخت هزینه های بیهوشی و هزینه های مربوط به اتاق عمل خواهد بود.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مراجع:
https://www.genderconfirmation.com

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved