1

انیمیشن + توضیحات Dr. Scott Mosser در مورد عارضه گوشواره (Dog Ears) پس از جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

عارضه گوشواره در عالم جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه موضوعی داغ در میان مردان ترنس است؛ در این ویدیو می خواهم به عارضه گوشواره بپردازم و از لحاظ هندسی به شما نشان دهم که گوشواره چگونه ایجاد می شود ، برای جلوگیری از ایجاد گوشواره چه اقداماتی می توان انجام داد ، و اگر گوشواره رخ دهد چگونه می توان آن را برطرف ساخت.

🔳گوشواره چیست ؟

گوشواره در اینجا به بیرون زدگی و آویزان شدن پوست انتهای برش جراحی (جایی که بافت بدن شخص تخلیه شده است) گفته می شود. بسیاری از اشخاص تصور می کنند طی جراحی مستکتومی (تخلیه سینه) لبه بافت برداشته می شود ، اما اگر بخواهیم از لحاظ هندسی به آن بپردازیم ، در اینجا به شما نشان می دهم که دقیقا چه اتفاقی می افتد.

برای این که موضوع به خوبی برایتان جا بیفتد ، یکی از سرگرمی هایی که تقریبا همه ما در دوران کودکی انجام می دادیم را به یاد می آوریم. وقتی بچه بودیم اکثر ما تکه ای کاغذ دایره ای شکل کاملا مسطح بر می داشتیم ، لبه ای از آن قیچی می کردیم ، دو لبه آن را به هم می چسباندیم و با آن یک مخروط درست می کردیم. ارتفاع مخروط با اندازه یا پهنای لبه کاغذ قیچی شده ارتباط مستقیمی داشت؛ هر چه لبه کوچکتر ، ارتفاع مخروط کمتر بود و هر چه لبه بزرگتر ، ارتفاع مخروط نیز بیشتر بود. خوب ارتباط این موضوع با عارضه گوشواره چیست ؟

در متقاضیانی که جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه خود را به روش برش دبل یا سایر روش ها انجام می دهند ، انتهای لبه برش های جراحی کمی شبیه به لبه کاغذی است که قیچی می کردیم. لبه برش های جراحی در اشخاصی که پوست اضافی کمتری دارند باریک تر است ، و در اشخاصی که پستان های بزرگتری دارند و نیاز است پوست بیشتری از بدن آن ها برداشته شود لبه برش های جراحی گسترده تر است و بنابراین پوست بیشتر حالت بیرون زدگی به خود می گیرد. به بیرون زدگی پوست به چشم همان مخروطی که با کاغذ درست می کردیم نگاه کنید. هر چه بافت بیشتری تخلیه شود ، میزان بیرون زدگی بیشتر است.

علاوه بر مسئله مخروط ، گاهی اوقات نمی توان کل پوست ناحیه زیر بغل یا کمر را در مرحله اول جراحی برداشت که در این صورت بروز گوشواره تقریبا قطعی است. یکی از روش هایی که می توان با انجام آن احتمال ایجاد گوشواره را کاهش داد این است که برش جراحی کمی به سمت کمر و تا جایی که لبه ها و پوست اضافی وجود دارد گسترش یابد. البته نیازی به برش به این بزرگی نیست ، اگر برش را کمی بیشتر گسترش دهیم می توانیم در اکثریت موارد از بروز گوشواره جلوگیری کنیم.

اگر شخصی پس از جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه دچار گوشواره شود ، روش ترمیم آن به این صورت است که طی عمل جراحی دیگری تحت عنوان جراحی ترمیمی لبه جدیدی با مرکزیت گوشوارۀ ایجاد شده روی بدن شخص ایجاد می کنیم و مخروطِ پوست بیرون زده را کاملا تخلیه می کنیم. سپس دو لبه را به یکدیگر بخیه می کنیم؛ فرم سینه در این حالت معمولا عالی می شود.

اگر گوشواره کوچک باشد می توان جراحی ترمیمی را با بیحسی موضعی انجام داد ، اما اگر گوشواره بزرگ و حدود 5 اینچ یا بیشتر باشد ، با توجه به مقدار بیحسی موضعی مورد نیاز برای بیحس کردن ناحیه وسیع جراحی ، ایده خوبی است که جراحی ترمیمی با استفاده از دارو های آرام بخش یا تحت بیهوشی عمومی انجام پذیرد.

امیدوارم با مشاهده این ویدیو مسائلی برایتان روشن شده باشد. در حالت کلی احتمال بروز گوشواره را نمی توان به صفر رسانید ، با این حال اگر شخصی دچار عارضه گوشواره شود ، با انجام جراحی دیگری می توان این مسئله را تا حد قابل توجهی کاهش داد و بدون شک می توان آن را به طرز موثری برطرف ساخت.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.genderconfirmation.com

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved