1

استفاده از پوست مصنوعی اینتگرا جهت ترمیم ناحیه اهدا کننده پس از جراحی فالوپلاستی ساعد دست در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

🔳هدف

فالوپلاستی ساعد دست (RFF) رایج ترین تکنیک فالوپلاستی در اشخاص ترنسجندر است. در جراحی فالوپلاستی ساعد دست ، ساخت آلت تناسلی مردانه ای که حس داشته باشد و همینطور افزایش طول پیش آبراه طی یک مرحله جراحی انجام می پذیرد. بعلاوه در فالوپلاستی ساعد دست فرم دهی به بافت امکان پذیر است که سایر تکنیک های فالوپلاستی اغلب فاقد این مزیت هستند. با این حال یکی از نگرانی های متقاضیان این تکنیک ، آشکار بودن ناحیه اهدا کننده پس از جراحی است ، و از طرفی نرخ عوارض مربوط به ترمیم ناحیه اهدا کننده تقربیا از 10 تا 31% است.

بمنظور بهبود ظاهر و زیبایی ناحیه اهدا کننده و تسریع روند ترمیم زخم ، پیش از استفاده از گرافت پوستی ، پوست مصنوعی دو لایه اینتگرا را روی ناحیه اهدا کننده ساعد دست قرار دادیم. مطالعه ای که پیش روی شما ست گسترده ترین مطالعه موجود در متون پزشکی در این زمینه می باشد. در این مطالعه تجربیات یک جراح در زمینه استفاده از پوست مصنوعی اینتگرا برای ترمیم ناحیه اهدا کننده ساعد دست و پس از آن ، قرار دادن مرحله به مرحله گرافت پوستی روی ناحیه اهدا کننده مورد بررسی قرار گرفته است.

🔳روش ها

از ژانویه سال 2015 تا آگست سال 2016 ، 21 متقاضی (با میانگین سنی 33 سال) جهت ترمیم نواقص ناحیه اهدا کننده پس از برداشت فلپ آزاد ساعد دست جهت ساخت آلت تناسلی مردانه تحت درمان با نمونه پوست مصنوعی اینتگرا قرار گرفتند. پوست مصنوعی اینتگرا با گاز نقره ای پانسمان گردید و پس از آن درمان زخم با فشار منفی انجام پذیرفت.

کار درمانی با محوریت گستره تحرک ناحیه اهدا کننده ساعد دست در روز نخست پس از جراحی آغاز گردید. روز 4 یا 5 پس از جراحی برای اولین بار پانسمان تعویض شد و پس از آن هر 2-3 روز یکبار پانسمان تعویض گردید.

پس از شکل گیری درمیس جدید ، لایه سیلیکنی درمیس مصنوعی برداشته شد (میانگین پس از 14 روز با اختلاف یک روز و نیم) ، سپس اتوگرافت تمام ضخامت یا اتوگرافت با ضخامت نسبی مورد استفاده قرار گرفت (در 20 متقاضی اتوگرافت با ضخامت نسبی از ران برداشته شد و در یک متقاضی اتوگرافت تمام ضخامت از شکم برداشته شد). گرافت پوستی نیز با گاز نقره ای پانسمان گردید و پس از آن درمان زخم با فشار منفی انجام پذیرفت.

روز چهارم پس از جراحی پانسمان اولیه برداشته شد. درمان زخم با فشار منفی پس از تعویض پانسمان اولیه متوقف گردید و به جای آن پانسمان سبک فشرده ساز مورد استفاده قرار گرفت. این پانسمان به مدت تقریبا 6 هفته ، هر 2-3 روز یکبار تعویض می گردید.

🔳نتایج

ناحیه اهدا کننده در تمامی متقاضیان با کمترین عوارض کاملا بهبود یافت. هیچیک از متقاضیان این مطالعه دچار عوارضی نظیر عفونت ، هماتوم (جمع شدن خون در بافت) ، نیاز به عمل های بیشتر ، یا آسیب به تاندون نشدند.

در یکی از متقاضیان (4.7% از کل متقاضیان) کمی از گرافت از بین رفت که این مسئله به روش موضعی ترمیم گردید. برای دو متقاضی از دو لایه پوست مصنوعی اینتگرا استفاده شد که لایه دوم طی جراحی دیگری دو هفته پس از اولین لایه مورد استفاده قرار گرفت. در متقاضی دیگر نیز هر دو لایه اینتگرا در همان جراحی اول مورد استفاده قرار گرفت (ابتدا پوست مصنوعی تک لایه و سپس پوست مصنوعی دو لایه [روی ناحیه اهدا کننده] قرار داده شد).

🔳نتیجه گیری

این مطالعه گسترده ترین سری استفاده از اینتگرا جهت ترمیم ناحیه اهدا کننده پس از جراحی فالوپلاستی ساعد دست را گزارش می کند. استفاده از درمیس مصنوعی اینتگرا در تسریع روند بهبودی و بهبود ظاهر و زیبایی ناحیه اهدا کننده پس از جراحی فالوپلاستی ساعد دست مفید واقع می شود.

🔻این گزارش توسط پزشکان Valerio Iacovelli ، Ervin Kocjancic و Loren Schechter در کنفرانس علمی WPATH در ایالات متحده (USPATH) در تاریخ سوم فوریه سال 2017 ارائه شده است.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://uspath2017.conferencespot.org

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved