1

ویدیو + توضیحات نحوه انجام جراحی کاشت پنایل ایمپلنت بادی جهت ایجاد نعوظ در آلت تناسلی مردانه پس از جراحی فالوپلاستی در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

⚠️توجه: ویدیو حاوی صحنه های جراحی در اتاق عمل است.

کاشت پنایل ایمپلنت در مردان ترنسجندر امری چالش برانگیز است ، چرا که آلت تناسلی مردانه پس از جراحی فالوپلاستی فاقد بافت نعوظی است که بتواند سیلندر های پنایل ایمپلنت را در خود جای دهد. در متد جدیدی که در این ویدیو به نمایش گذاشته شده است ، دستگاه به استخوان عانه متصل می شود تا برای انجام دخول جنسی استقامت کافی داشته باشد.

در این ویدیو ، متقاضی جراحی کاشت پنایل ایمپلنت یک مرد ترنسجندر 38 ساله است که روند ترنزیشن خود را 10 سال پیش آغاز کرده است. ایشان به عنوان آخرین اقدام در سفر ترنزیشن خویش تحت جراحی کاشت پنایل ایمپلنت مدل AMS-700 قرار می گیرد. ایشان دو سال قبل جراحی فالوپلاستی ساعد دست (RFF) را پشت سر گذاشته است و پس از جراحی دچار عارضه تنگی پیش آبراه شده است؛ این عارضه حدود یک سال پیش با استفاده از بافت مخاطی دهان ترمیم گردیده است.

🔹برش (01:42)
یک برش طولی در امتداد برش سابقی که در حین جراحی فالوپلاستی ایجاد شده بود زده می شود ، و به کمک لمس یا با استفاده از داپلر دستی ، به دقت از جریان یافتن خون [در ناحیه برش] جلوگیری بعمل می آید.

🔸برش سمفیز پوبیس (01:54)
سمفیز پوبیس (مفصل غضروفی واقع در جایی که دو استخوان هیپ در جلوی لگن خاصره در کنار یکدیگر قرار گرفته اند) با دستگاه الکتروکوتر برش زده می شود و مکان شکاف استخوانی که قرار است در مرحله بعد ایجاد شود تعیین می گردد. اطمینان حاصل می شود که [این مکان تعیین شده] با آلت تناسلی مردانه و مکانی که از پیش برای کاشت سیلندر پنایل ایمپلنت تعیین شده است هم راستا باشد.

🔹کورتیکوتومی (02:11)
کورتیکوتومی (ایجاد شکاف استخوانی) صورت می گیرد و شکافی به شکل مخروط وارونه در بخش قدامی استخوان ایجاد می گردد. عمق و عرض شکاف استخوانی مرتبا بررسی می شود تا اندازه آن کاملا متناسب و دقیق باشد.

🔸جایگذاری نوک انتهایی سیلندر پنایل ایمپلنت (02:26)
همانطور که مشاهده می کنید ، نوک انتهایی سیلندر پنایل ایمپلنت به خوبی در شکاف استخوانی جای گرفته است. با توجه به این که نوک انتهایی سیلندر بخیه لنگری را در خود جای می دهد ، کاشت هر نوع پنایل ایمپلنتی با استفاده از این تکنیک امکان پذیر است.

🔹گشاد کردن بخش دیستال (02:37)
بخش دیستال [آلت تناسلی مردانه] گشاد می شود که با توجه به فقدان بافت نعوظی طبیعی امری دشوار است.

🔸اندازه گیری طول سیلندر (02:47)
طول آلت تناسلی مردانه اندازه گیری می شود و مناسب ترین سایز پنایل ایمپلنت بادی انتخاب می شود.

🔹بخیه زدن (02:53)
نخ بخیه از شکاف استخوانی ، نوک انتهایی سیلندر پنایل ایمپلنت ، و بخش پراکسیمال سیلندر عبور داده می شود تا نوک انتهایی سیلندر و بخش پراکسیمال سیلندر در جایگاه خود در شکاف استخوانی تثبیت گردد. برای این متقاضی از بخیه های لنگری دائمی Prolene و Ti-Crone (شرکت سازنده Medtronic Minneapolis واقع در مینه‌سوتا/ایالات‌ متحده) استفاده شده است.

🔸سیلندر (03:31)
برای این متقاضی با توجه به قطر آلت تناسلی مردانه تنها یک سیلندر کاشته می شود و سیلندر دیگر برش زده می شود و لوله مربوط به آن مسدود می گردد. کاشت هر دو سیلندر نیز امکان پذیر است ، با این حال طبق تجربیات و مشاهدات ما ، کاشت یک تک سیلندر هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ عملکرد جنسی دستگاه رضایت بخش تر بوده است.

🔹تثبیت کامل سیلندر پنایل ایمپلنت در شکاف استخوانی (03:30)
جایگذاری بخیه های لنگری به پایان می رسد. در اینجا می بینیم که سیلندر و نوک انتهایی آن در شکاف استخوانی تثبیت شده است.

🔸استفاده از سوزن Keith و جایگذاری بخش دیستال سیلندر (03:40)
بقیه روند کاشت پنایل ایمپلنت طبق معمول انجام می پذیرد. از ابزار Furlow برای عبور دادن سوزن Keith استفاده می شود؛ این امر جایگذاری بخش دیستال سیلندر را سهولت می بخشد.

🔹دو سیلندر (03:52)
روش دیگر ، کاشت دو سیلندر است که در اینجا برای متقاضی دیگری صورت گرفته است. کاشت دو سیلندر بدلیل قطر کم آلت تناسلی مردانه ، بافت فیبروتیک ، و نبود بافت نعوظی طبیعی دشوار تر است.

🔸پشتیبانی بیشتر (04:12)
در اینجا تکنیک دیگری که به تازگی آن را با روند کاشت پنایل ایمپلنت همراه ساخته ایم برای متقاضی دیگری انجام شده است. برای هر سیلندر سوراخی در نوار GOR-TEX (شرکت سازنده Gore & Associates واقع در شهر فلگ استاف در ایالت آریزونا/ایالات متحده) ایجاد می شود؛ این نوار در پایه سمفیز پوبیس تثبیت می گردد.

زاویه ای که فشار بر پنایل ایمپلنت وارد می آید حائز اهمیت است ، چرا که روی دوام دستگاه اثر دارد. اگر فشار با زاویه ای عمود بر شکاف استخوانی وارد آید دستگاه در جایگاه خود تثبیت می گردد. هر حرکتی که پنایل ایمپلنت را از استخوان دور کند ، متقاضی را در معرض ریسک جداشدگی دستگاه قرار می دهد.

🔻سن مردان ترنسجندر متقاضی جراحی کاشت پنایل ایمپلنت معمولا از میانگین سن مردان سیسجندری که برای درمان اختلال نعوظ متقاضی این نوع عمل جراحی هستند پایین تر است ، و مردان ترنسجندر در معرض خطر بالاتر آسیب به دستگاه و اختلال در عملکرد آن قرار دارند.

فرض ما بر این است که GOR-TEX باعث اتصال محکم تر پنایل ایمپلنت به استخوان می شود؛ با این حال تعداد متقاضیانی که این تکنیک روی آنها پیاده شده است به اندازه ای نبوده است که بتوان به نتایجی قطعی در مورد تاثیر آن بر دوام دستگاه دست یافت.

🔹جایگذاری مخزن پنایل ایمپلنت (05:04)
برشی در ربع پایین سمت راست [زیر دیواره شکم] ایجاد می شود و مخزن پنایل ایمپلنت از طریق آن در بدن قرار داده می شود.

🔸جایگذاری پمپ پنایل ایمپلنت (05:14)
پمپ پنایل ایمپلنت در کیسه بیضه سمت راست – که از قبل با منبسط کننده بافت پر شده بود – قرار داده می شود. برش کیسه بیضه روش چندان مفیدی برای جایگذاری صحیح پمپ نیست ، به خصوص برای افرادی که متقاضی جراحی ترمیمی هستند؛ این روش در اینجا برای متقاضی دیگری انجام شده است.

🔹اقدامات پایانی (05:43)
قطعات پنایل ایمپلنت به هم وصل می شود و برش های جراحی بخیه زده می شود. در اینجا نتیجه این روند جراحی را مشاهده می نمایید ، ظاهر آلت تناسلی مردانه حاصل از جراحی فالوپلاستی با پنایل ایمپلنت بادی اینگونه است.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.phallo.net

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved