1

اطلاعات مهم و ضروری جهت انجام جراحی تغییرجنس و ترمیم ناحیه تناسلی در مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت (Chettawut Plastic Surgery Center) در بانکوک تایلند ویژه زنان ترنس (MTF)

نویسنده و مترجم: سعید.ش

این مقاله حاوی به‌روز ترین و مهمترین اطلاعات لازم ویژه زنان ترنس (MTF) محترم ایرانی است که تصمیم دارند جراحی تغییرجنس خود را برای نخستین بار در مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت انجام دهند یا این که به جهت ترمیم و بازسازی حاصل کار جراحان دیگر به این مرکز مراجعه نمایند.

اینجانب (سعید.ش) از هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس ، در دو تاریخ دوازدهم و هجدهم آگست سال 2018 (بیست و یکم و بیست و هفتم مرداد سال 1397) بمنظور طرح پرسش های مهم و ضروری زنان ترنس (MTF) محترم ایرانی پیرامون عمل جراحی تغییرجنس در مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت ، با این مرکز مکاتبه نمودم؛ ترجمه کامل مکاتبه همراه با ترجمه پاسخ به پرسش های پرتکرار در وبسایت دکتر چتاوت ، لینک ترجمه مقالات علمی و آموزشی وبسایت دکتر چتاوت ، و لینک ترجمه تجربیات و تصاویر نتیجه جراحی زنان ترنسی که جراحی تغییرجنس خود را در این مرکز انجام داده اند ، در این مقاله گنجانده شده است.

با مطالعه این مقاله به پاسخ بسیاری از پرسش های اساسی خود پیرامون تکنیک و نتیجه جراحی دکتر چتاوت ، هزینه عمل جراحی و شیوه پرداخت هزینه ، لیست انتظار ، پیشنیاز های جراحی ، و اطلاعات بسیار مهم و ضروری دیگر دست خواهید یافت.

🔳درباره مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت

مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت خدمات جراحی زیبایی و انواع جراحی ترنسجندر را در سطح کلاس جهانی ارائه می نماید.

این مرکز در 15 سال اخیر به عنوان یکی از بهترین مراکز جراحی ترنسجندر شناخته شده است که گستره ارائه خدمات آن عمدتا در زمینه جراحی تغییرجنس (مرد به زن) و جراحی کامل زنانه سازی صورت می باشد.

این مرکز به مراجعه کنندگانی از کشور های ایالات متحده امریکا ، انگلیس ، استرالیا ، نیوزیلند ، فرانسه ، چین ، کره ، ژاپن ، سوئد ، بلژیک ، هلند ، مالزی ، سنگاپور ، هند ، افریقای جنوبی ، و … خدمت رسانی نموده است.

تجهیزات و وسائل این مرکز در سطح استاندارد های بیمارستان های خصوصی درجه یک است. جدیدترین نسل تجهیزات جراحی در اتاق عمل ها و واحد های مراقبت این مرکز مورد استفاده قرار می گیرد.

این مرکز مجهز به تمامی امکانات و تجهیزات لازم جهت انجام تمامی روند های جراحی پلاستیک و ترمیمی تحت بیهوشی عمومی می باشد.

🔴🔵پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت در تاریخ 14 آگست 2018 (23 مرداد 1397) به پرسش های مهم و ضروری مطرح شده توسط اینجانب (سعید.ش) از هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس پیرامون جراحی تغییرجنس و بازسازی ناحیه تناسلی ویژه زنان ترنس (MTF)

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): مناسب ترین تکنیک جراحی برای هر متقاضی چگونه تعیین می شود ؟ هزینه جراحی تغییرجنس و هزینه جراحی های ترمیمی احتمالی در مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت به چه صورت است ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: جراحی های تغییرجنسی که در این مرکز انجام می پذیرد به شرح زیر است :

🔹1. جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی = هزینه 356,000 بات تایلند در سال 2018.

دکتر چتاوت تمامی متقاضیان جراحی تغییرجنس را در روز مشاوره معاینه می کند و تشخیص می دهد که آیا استفاده از گرافت پوستی کشاله ران [جهت ساخت واژن] ضروری است یا خیر. اگر دکتر چتاوت تشخیص دهد که استفاده از گرافت پوستی کشاله ران بدین منظور ضروری است ، 32,000 بات دیگر به هزینه جراحی افزوده می گردد و این هزینه مستقل از دستمزد جراحی تغییرجنس است.

هزینه جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت پوستی در سال 2019 به میزان 398,000 بات تایلند خواهد بود.

🔸2. واژینوپلاستی سیگموئید کولن {روش روده ای} = هزینه 556,000 بات تایلند در سال 2018 و 570,000 بات تایلند در سال 2019.

🔹3. جراحی زیبایی تغییرجنس (فاقد عمق کافی واژن) = هزینه 356,000 بات تایلند در سال 2018 و 398,000 بات تایلند در سال 2019.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از تکنیک های جراحی تغییرجنس لطفا به آدرس زیر مراجعه نمایید :
http://www.chet-plasticsurgery.com/dr-chettawut-srs-technique/

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا متقاضی پس از جراحی تغییرجنس می تواند به ارگاسم برسد ؟ اگر بله ، چه زمانی ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: بله ، به بهبودی فرد بستگی دارد.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا پس از جراحی تغییرجنس ، ارگاسم نسبت به قبل از جراحی متفاوت است ؟ براساس تجربیاتی که داشته اید ، حس جنسی پس از جراحی با استفاده از تکنیک هایی که در این مرکز انجام می پذیرد به چه صورت است ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: تجربه ای شخصی ست و از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): ظاهر نتیجه جراحی به چه صورت است ؟ امکانش است جدیدترین نتایج جراحی دکتر چتاوت را مشاهده نمایم ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: نمونه کار دکتر چتاوت را می توانید از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.
http://www.chet-plasticsurgery.com/sex-reassignment-surgery-example-result-by-dr-chettawut-case-1/

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): چند اینچ عمق واژن را می توانید تضمین کنید ؟ براساس تجربیاتی که داشته اید ، میانگین عمق واژن پس از جراحی های تغییرجنس دکتر چتاوت چقدر بوده است ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: دکتر چتاوت با تلاشی بی وقفه کانال واژن را با دقت ارزیابی نموده ، بیشینه عمق واژن را خلق می کنند. 6.5 تا 7 اینچ (~ 16.5 تا 17.7 سانتی متر) عمق واژن حتی در متقاضیانی که آلت تناسلی مردانه کوتاه و کوچکی دارند نیز قابل انتظار است.

پوست آلت تناسلی مردانه از انتها به درون واژن برگردانده نمی شود؛ کانال واژن تنها از پوست کیسه بیضه و/یا گرافت پوستی کشاله ران خلق می گردد. طی پروسه آماده سازی گرافت پوستی ، تمام ریشه های مو با دقت خارج می گردد ، در نتیجه پوست مورد استفاده جهت ساخت کانال واژن کاملا عاری از مو است.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): هر روند جراحی با چه ریسک هایی همراه است ؟ براساس تجربیاتی که داشته اید ، نرخ بروز هر یک از عوارض و مشکلات پس از جراحی به چه میزان بوده است ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: باز شدن بخیه ها در حین ریکاوری متقاضی در هتل از جمله مشکلات رایج پس از جراحی به شمار می رود. چند روز پیش از این که متقاضی خاک تایلند را ترک کند ، دکتر چتاوت این مسئله را با بیحسی موضعی برطرف می کند.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): دکتر چتاوت چه دستورالعمل هایی برای دیلاته واژن ارائه می کنند ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: دستورالعمل دیلاته واژن را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.
http://www.chet-plasticsurgery.com/dr-chettawuts-vaginal-dilatation-instructions/

🔻ترجمه دستورالعمل دیلاته واژن دکتر چتاوت را در وبسایت هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.

💠دستورالعمل دیلاته واژن پس از جراحی واژینوپلاستی در زنان ترنس (MTF) به قلم Dr. Chettawut Tulayaphanich (دکتر چتاوت)
https://helptranscenter.org/2018/08/23/352/

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): توصیه می کنید هورمون درمانی قبل از جراحی تغییرجنس متوقف شود ؟ اگر بله ، چه زمانی ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: بله ، دو هفته قبل از مسافرت جهت انجام جراحی.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): متقاضی پس از این که جراحی خود را به روش های جراحی موجود در این مرکز انجام داد ، پس از گذشت چه مدت زمانی می تواند هورمون درمانی را از سر بگیرد ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: پس از بازگشت به خانه

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): توصیه می کنید ناحیه تناسلی قبل از جراحی لیزر یا الکترولیز شود ؟ اگر بله ، لیزر یا الکترولیز چه زمانی و روی کدام نواحی انجام پذیرد ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: خیر. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید.
http://www.chet-plasticsurgery.com/dr-chettawuts-recommendation-of-genital-hair-removal/

🔻ترجمه توصیه های دکتر چتاوت پیرامون حذف مو های ناحیه تناسلی را در وبسایت هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.

💠اطلاعات حذف مو نواحی تناسلی جهت انجام جراحی تغییرجنس در زنان ترنس (MTF) به قلم Dr. Chettawut Tulayaphanich
https://helptranscenter.org/2018/03/02/283/

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): امکانش است متقاضی ابتدا جراحی ارکیکتومی (تخلیه بیضه) را در کشور ایران انجام دهد و سپس برای جراحی واژینوپلاستی و سایر روند های مرتبط توسط دکتر چتاوت در کشور تایلند اقدام نماید ؟ شما چه توصیه ای می کنید ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: توصیه نمی شود؛ چرا که پس از ارکیکتومی (تخلیه بیضه) ، احتمال دارد پوست کیسه بیضه تحلیل برود.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): لیست انتظار جراحی واژینوپلاستی دکتر چتاوت به چه صورت است ؟ آیا دکتر چتاوت شخصا این عمل جراحی را انجام می دهند یا عمل جراحی توسط همکاران و دستیاران ایشان انجام می پذیرد ؟

پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: نزدیک ترین تاریخ موجود سپتامبر 2018 است. دکتر چتاوت شخصا عمل جراحی را انجام می دهند.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا دکتر چتاوت می پذیرند که جراحی ترمیمی بر روی اشخاصی که واژینوپلاستی و سایر روند های مرتبط را پیش تر توسط جراحان دیگری انجام داده اند ، انجام دهند ؟ اگر بله ، هزینه به چه صورت است و توصیه شما چیست ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: بستگی به مورد شخص دارد.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): تمامی هزینه های جا به جایی ، عمل جراحی و اقامت در هتل ، جراحی های ترمیمی احتمالی ، چکاپ ها و … به چه صورت است ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: توصیه می شود متقاضی جهت انجام جراحی تغییرجنس مجموعا 25 الی 30 روز در تایلند اقامت داشته باشد (4 روز قبل از جراحی خود را به کشور تایلند برساند + 5 روز/4 شب در مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت اقامت داشته باشد + حدود 18 روز ریکاوری را فقط در هتل های وابسته به این مرکز اقامت داشته باشد؛ در این هتل ها ، تیم پرستاری دکتر چتاوت مراقبت های ویژه پس از جراحی را به متقاضیان ارائه می نمایند).

هزینه تقریبی اقامت هتل حدود 27,500 بات تایلند می باشد (این هزینه برای 25 روز اقامت؛ با احتساب هزینه [شبی] 1,100 بات تایلند بابت اتاق یا کلبه لوکس تک نفره همراه با صبحانه در ارزان ترین هتل وابسته به این مرکز (هتل راما در بانکوک) محاسبه شده است).

اطلاعات بیشتر پیرامون هتل های وابسته به این مرکز را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.
http://www.chet-plasticsurgery.com/scheduling/booking-your-flight-and-hotel-reservation/

🔘پیشنیاز جراحی تغییرجنس

براساس مقررات کنونی تایلند در زمینه جراحی تغییرجنس ، متقاضیان باید دو توصیه نامه از جانب دو متخصص سلامت روان واجد شرایط ارائه نمایند. تاریخ نگاشتن توصیه نامه ها نباید بیشتر از دو سال قبل از تاریخ جراحی باشد. هر دو نامه باید مستقیما خطاب به دکتر چتاوت نوشته شده باشند. توصیه نامه اول را حتما باید یک روانپزشک یا یک روانشناس واجد شرایط نوشته باشد. توصیه نامه دوم را یک روانپزشک یا روانشناس واجد شرایط ، یا یک سکسولوژیست یا جنسیت درمانگر نیز می تواند بنویسد.

فرمت بخصوصی برای توصیه نامه های جراحی تغییرجنس مدنظر ما نیست؛ اگر چه توصیه نامه ها «باید» سربرگ داشته باشند و در محتوای آن اختلال هویت جنسیتی متقاضی تایید شده باشد ، و نیز قید شده باشد که متقاضی واجد شرایط انجام جراحی تغییرجنس است.

متقاضی باید توصیه نامه های چاپ شده (جراحی تغییرجنس) با امضاء دستی متخصصان را نزد خود نگاه دارد. (امضاء الکترونیکی و کپی های اسکن شده پذیرفته نمی شود)

متقاضی باید حداقل دو ماه قبل از تاریخ جراحی ، کپی های اسکن شده از روی اصل نامه های جراحی تغییرجنس با امضاء دستی را (با فرمت JPEG یا PDF) از طریق ایمیل ارسال نماید تا دکتر چتاوت آنها را مطالعه و تایید نمایند. برای سرعت بخشیدن به پروسه پذیرش نامه جراحی تغییرجنس ، به متقاضیان توصیه می کنیم آدرس صفحه اینترنتی این متخصصان را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم با مراجعه به آن از مدارک و سوابق علمی ایشان آگاه شویم.

سپس متقاضی باید در روز مشاوره ، اصل توصیه نامه ها را به شخص دکتر چتاوت در بانکوک تحویل دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون توصیه نامه ها لطفا به آدرس زیر مراجعه نمایید.
http://www.chet-plasticsurgery.com/scheduling-surgery-with-chettawut-plastic-surgery-center/required-documents-for-scheduling-sex-reassignment-surgery/

متقاضی باید چهار تا شش هفته قبل از تاریخ جراحی ، آزمایش خون انجام دهد (تیم پزشکی این مرکز نتیجه آزمایش مربوط به بیش از شش هفته قبل از جراحی را قبول نمی کنند).

نتیجه آزمایش خون و عکس اشعه X و توصیه نامه/گواهی پزشکی (در صورت لزوم) نیز به محض این که به دست متقاضی رسید باید با فرمت JPEG یا PDF به مطب ما ارسال شود. در حالت ایده حال ، تیم پزشکی حداقل سه هفته قبل از تاریخ جراحی باید تمامی نتیجه آزمایش های مورد نیاز را مطالعه و بررسی نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ، لطفا اطلاعات آزمایش های مورد نیاز بر حسب سن متقاضی را از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.
http://www.chet-plasticsurgery.com/scheduling-surgery-with-chettawut-plastic-surgery-center/

🔻جهت تعیین تاریخ عمل جراحی :

ابتدا ، متقاضی می تواند ماهی که قصد دارد عمل جراحی خود را در آن انجام دهد به ما اطلاع دهد تا ما بتوانیم تاریخ پیشنهادی جراحی را در ماه ترجیحی متقاضی و با در نظر داشتن برنامه زمان بندی جراحی این مرکز انتخاب و تایید نماییم.

سپس ، متقاضی اطلاعات مربوط به سلامت که در ادامه ذکر گردیده است را تکمیل می کند؛ برای ما مهم است که قبل از جراحی از وضعیت سلامتی شخص متقاضی با خبر باشیم.

سن … سال

وزن … کیلوگرم

قد … سانتی متر

پیشینه حساسیت دارویی …

پیشینه حساسیت غذایی …

سیگار می کشید ؟ …

اگر بله ، در روز چند نخ سیگار می کشید ؟ …

سابقه DVT (ترومبوز ورید عمقی) …

آیا مرتبا آسپرین یا سایر دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنید ؟ …

پیشینه جراحی (ها)ی قبلی (سال انجام جراحی و همچنین اگر عوارضی پس از جراحی رخ داده است ذکر کنید) …

سابقه ابتلا به بیماری های جدی (که در حال حاضر درمان شده است) …

آیا در حال حاضر مبتلا به بیماری/های زمینه ای هستید ؟ …

اگر بله ، لطفا جزئیات تمامی بیماری هایی که به آن مبتلا هستید را ذکر کنید ، شامل :

1. شروع بیماری (تاریخ تشخیص)
2. درمان/نام دارو و دوز مصرفی

متقاضی می تواند به سادگی متن فوق را در ایمیل خود کپی و پیست کند و اطلاعات درخواستی را تکمیل نماید.

🔴🔵پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت در تاریخ 24 آگست 2018 (2 شهریور 1397) به پرسش های مهم و ضروری مطرح شده توسط اینجانب (سعید.ش) از هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس پیرامون جراحی تغییرجنس و بازسازی ناحیه تناسلی ویژه زنان ترنس (MTF)

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا طی عمل جراحی تغییرجنس استاندارد یا کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} در متقاضیانی که برای نخستین بار تحت این عمل جراحی قرار می گیرند ، دهانه رحم و نقطه جی نیز خلق می گردد ؟ آیا متقاضیانی که تحت عمل جراحی تغییرجنس استاندارد یا کولن واژینوپلاستی قرار می گیرند می توانند در هنگام ارگاسم ، انزال زنانه داشته باشند ؟

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا داخل واژن حس جنسی وجود دارد ؟ در این زمینه ، آیا تفاوتی بین جراحی تغییرجنس استاندارد و کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} وجود دارد ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: طی عمل جراحی دهانه رحم ساخته نمی شود ، با این حال متقاضی نقطه جی یا نواحی شهوت انگیز خواهد داشت. متقاضی می تواند به ارگاسم برسد.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا متقاضی می تواند جراحی افزایش سایز پستان و جراحی تغییرجنس را بصورت همزمان انجام دهد ؟ اگر بله ، هزینه هر دو عمل جراحی به چه صورت خواهد بود ؟

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): اگر متقاضی تصمیم داشته باشد جراحی تغییرجنس و جراحی افزایش سایز پستان را جداگانه انجام دهد ، توصیه می کنید چه مدت بین دو عمل جراحی فاصله بیفتد ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: هزینه ایمپلنت های پستان به شرح زیر است (این قیمت برای سال 2019 می باشد)

ایمپلنت با سایز 150-380 سی سی = 135,000 بات تایلند
ایمپلنت با سایز 400-550 سی سی = 145,000 بات تایلند
ایمپلنت با سایز 600-800 سی سی = 155,000 بات تایلند

اگر متقاضی جراحی افزایش سایز پستان و جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی را [در این مرکز] انجام دهد (می تواند این دو عمل جراحی را بصورت همزمان انجام دهد) ، تخفیفی به ارزش 5,000 بات تایلند شامل حالش می شود. برای جراحی کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} تحفیفی قائل نمی شویم.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): در کشور ایران ، متقاضیان عمل جراحی تغییرجنس معمولا پروسه طولانی و پیچیده ای را جهت اخذ مجوز تغییرجنس صادره از دادگاه طی می کنند؛ ترنزیشن در کشور ایران بدون مجور تغییرجنس مجاز نیست. پرسش من از شما این است که آیا جهت انجام جراحی تغییرجنس در مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت ، ضرورتی به ترجمه مجوز تغییرجنس رسمی صادره از دادگاه های کشور ایران به زبان انگلیسی است یا خیر ؟ یا این که بدین منظور ارائه توصیه نامه هایی که توسط هر روانپزشک یا روانشناس بومی واجد شرایط نوشته شده باشد کفایت می کند ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: در خصوص نامه های جراحی تغییرجنس ، متقاضی مستلزم ارائه اصل نامه با امضاء دستی و ترجمه نامه به زبان انگلیسی می باشد.

توصیه نامه اول را حتما باید یک روانپزشک یا روانشناس واجد شرایط نوشته باشد. توصیه نامه دوم را یک روانپزشک یا یک روانشناس واجد شرایط ، یا یک سکسولوژیست یا جنسیت درمانگر نیز می تواند بنویسد.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): شیوه پرداخت هزینه جراحی به چه صورت است ؟ آیا متقاضی باید مادامی که در کشور ایران است هزینه را بپردازد ؟ یا این که این امکان وجود دارد که پس از مسافرت به تایلند هزینه جراحی پرداخت شود ؟ آیا متقاضی مستلزم پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت است ؟ امکانش است هزینه های جراحی به جای بات تایلند ، به دلار امریکا پرداخت شود ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: طی هفت روز پس از توافق طرفین بر سر تاریخ جراحی ، متقاضی مستلزم پرداخت 20% از کل هزینه جراحی از طریق سیستم انتقال وجه الکترونیک بین المللی می باشد. حالت ایده آل این است که 80% هزینه باقیمانده حداقل یک ماه قبل از تاریخ جراحی از طریق سایر روش های انتقال وجه الکترونیک پرداخت گردد. با این حال ، اگر متقاضی بخواهد هزینه را در روز مشاوره (یک یا دو روز پس از این که برای انجام جراحی به تایلند رسید) پرداخت نماید نیز ، ما وجه نقد یا کارت اعتباری (ویزا و مسترکارت با کارمزد 4%) را نیز قبول می کنیم.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا متقاضی می تواند به تنهایی و بدون همراه به تایلند سفر نموده و عمل جراحی خود را انجام دهد ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: متقاضی می تواند به تنهایی سفر نموده و جراحی خود را انجام دهد.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): هزینه جراحی های ترمیمی احتمالی به چه صورت است ؟ آیا نتیجه جراحی تغییرجنس را گارانتی مادام العمر می کنید ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: هزینه جراحی ترمیمی و موارد مربوط به آن به نوع جراحی ترمیمی ضروری بستگی دارد. در این خصوص دکتر چتاوت شخصا تصمیم گیری می نمایند.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): احتمال بروز چه عوارض و مشکلاتی پس از جراحی تغییرجنس با هر کدام از تکنیک هایی که ارائه می نمایید وجود دارد ؟ احتمال نکروز (سیاه شدن و مرگ بافت) لب های کوچک آلت تناسلی زنانه یا غلفه کلیتوریس چقدر است ؟ اگر چنین عارضه ای رخ دهد ، برای رفع این مسئله چه اقداماتی انجام می دهید ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: احتمال نکروز بافت پس از هر روند جراحی وجود دارد. دکتر چتاوت طی یک عمل جراحی ترمیمی این مسئله را برطرف می کنند.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): آیا این گفته صحت دارد که واژن زنان ترنسجندر {بدلیل تفاوت PH با واژن زنان سیسجندر ، و از لحاظ توانایی مقابله با باکتری و قارچ} بیش از واژن زنان سیسجندر مستعد عفونت و ابتلا به واژینیتیس است ؟ احتمال بروز عفونت و ابتلا به واژینیتیس در کدامیک از تکنیک های جراحی واژینوپلاستی بیشتر است ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: اگر هر شخصی صرف نظر از جنسیت ، با افراد دچار عفونت رابطه جنسی یا تماس داشته باشد ، یا این که بهداشت را به درستی رعایت نکند ، ممکن است دچار عفونت شود.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): برای ترمیم اسکار (جای برش) پس از جراحی چه توصیه هایی دارید ؟ متقاضی چه مدت پس از جراحی می تواند موی ناحیه تناسلی خود را اصلاح کند ؟

✅پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: متقاضی پس از گذشت حداقل سه ماه از جراحی می تواند موی ناحیه تناسلی خود را اصلاح کند. متقاضی سه ماه پس از جراحی می تواند از کرم ترمیم اسکار استفاده کند.

🔳پرسش سعید.ش از شبکه هلپ ترنس سنتر (HelpTransCenter): پس از پرداخت هزینه جراحی ، آیا دعوت نامه ای از جانب جراح ارسال می نمایید تا متقاضی به کمک آن بتواند نسبت به اخذ ویزا اقدام نماید ؟

پاسخ مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت: بمنظور کمک به اخذ ویزا ، نامه تاییدیه عمل جراحی در اختیار متقاضی قرار می دهیم.

🔴🔵پاسخ به پرسش های پرتکرار پیرامون جراحی تغییرجنس در وبسایت دکتر چتاوت

🔘پرسش های متداول پیرامون جراحی تغییرجنس (SRS)

🔳پرسش اول: تا چند وقت پس از جراحی باید دیلاته کنم ؟ آیا دیلاته واژن روندی مادام العمر است ؟

✅پاسخ: دکتر چتاوت به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند برنامه روزانه دیلاته واژن را تا دو سال پس از جراحی رعایت کنند تا بدین ترتیب عمق اصلی واژن خود را حفظ نمایند. دیلاته واژن روندی مادام العمر است ، با این حال پس از گذشت دو سال از انجام جراحی تعداد دفعات دیلاته واژن به دو – سه مرتبه در هفته کاهش می یابد.

🔳پرسش دوم: تکنیک جراحی تغییرجنس دکتر چتاوت چه تفاوتی با تکنیک سایر جراحان تایلند دارد و برتری تکنیک ایشان در چیست ؟

✅پاسخ: هر جراح تکنیک منحصر به فرد خود را دارد و ما از جزئیات تکنیک جراحان دیگر بی اطلاع هستیم. در خصوص تکنیک جراحی تغییرجنس دکتر چتاوت ، می توانیم به شما اطمینان دهیم که متقاضیان این مرکز پس از جراحی تغییرجنس ، حس جنسی عالی ، زیبایی طبیعی در تمامی قسمت های ناحیه تناسلی ، و حداکثر عمق واژن را خواهند داشت.

تمامی جراحی های تغییرجنس استاندارد این مرکز به روش غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه (Non Penile Inversion Technique) انجام می پذیرند؛ بدین معنا که دکتر چتاوت از پوست ارزشمند آلت تناسلی مردانه و ختنه گاه به جهت ساخت دیواره های واژن استفاده نمی کند و برای ساخت واژن ، آلت تناسلی مردانه را به اصطلاح وارونه نمی کند.

دکتر چتاوت از پوست آلت تناسلی مردانه و ختنه گاه برای ساخت لب های زیبا و حساس داخلی (مشابه با لب های آلت تناسلی زنانه در زنان بیولوژیک) و فرم دهی به دهانه واژن بهره می جوید.

طبق توضیحات دکتر چتاوت ، تمامی متقاضیان پس از جراحی تغییرجنس با تکنیک ایشان ، حس شهوانی زنانه ویژه ای خواهند داشت و ارگاسم را به طور طبیعی تجربه خواهند نمود.

دکتر چتاوت برای حفظ حس جنسی متقاضی ، تقریبا تمامی بافت های حساس کلاهک آلت تناسلی مردانه و پوست ختنه گاه آن ، و همچنین تمامی عصب های حسی خاص (رشته های عصب پودندال) را با دقت حفظ می کند و جهت ساخت اندام هایی که در ادامه ذکر گردیده است مورد استفاده قرار می دهد :

1. غلفه کلیتوریس

2. کلیتوریس (سایز آن مانند سایز طبیعی کلیتوریس زنان بیولوژیک است و بزرگتر از حد معمول نخواهد بود)

3. لگام کلیتوریس

4. پوست بین لب های کوچک آلت تناسلی زنانه که دهانه پیش آبراه و واژن در این ناحیه قرار گرفته است

5. بخش داخلی لب های داخلی (لب های کوچک آلت تناسلی زنانه)

6. بخش خارجی لب های داخلی (لب های کوچک آلت تناسلی زنانه)

7. دیواره جانبی دهانه واژن

از پوست کیسه بیضه برای ساخت لب های بزرگ آلت تناسلی زنانه و گرافت پوستی استفاده می شود. دکتر چتاوت همواره لب های بزرگ آلت تناسلی زنانه را زیبا و طبیعی خلق می کنند.

پوست کافی برای ساخت داخل واژن همواره از پوست کیسه بیضه به تنهایی ، و گاهی اوقات همراه با پوست کشاله ران تامین می شود ، و بسته به آناتومی لگن هر شخص ، واژن با حداکثر عمق ممکن خلق می گردد.

عمق 6-7 اینچ (~ 15.2 الی 17.7 سانتی متر) برای واژن عمقی طبیعی محسوب می شود و دکتر چتاوت تضمین می کنند که هیچ تار مویی درون واژن رشد نمی کند.

عمل جراحی تغیرجنس به طور میانگین شش ساعت و نیم به طول می انجامد.

دکتر چتاوت همواره تنها جراحی هستند که عمل جراحی متقاضی را از ابتدا تا انتها شخصا انجام می دهند و سعی بر این دارند تا در زمینه بازسازی کامل ناحیه تناسلی و اسکار (جای برش) احتمالی پس از جراحی رضایت کامل متقاضی را جلب نمایند.

🔳پرسش سوم: آیا باید گواهی عمل جراحی تغییرجنس خود را ثبت رسمی کنم ؟

✅پاسخ: ضرورت یا عدم ضرورت این پروسه به سیستم شهر/ایالت/کشور محل سکونت شما بستگی دارد. این مسئولیت بر عهده شما است که اطلاع پیدا کنید که آیا باید گواهی جراحی تغییرجنس خود را به مهر و امضاء سفارت کشور محل سکونتتان واقع در بانکوک تایلند برسانید یا خیر.

طبق تجربیاتی که داریم ، بعضی از ایالت های امریکا نظیر فلوریدا و ایلینوی ثبت رسمی گواهی تغییرجنس در سفارت ایالات متحده واقع در بانکوک تایلند را ضروری می دانند.

با توجه به این که سفارت اسناد مربوط به جراحان واجد شرایط تایلند را نگه نمی دارد ، از شما درخواست می شود که ابتدا به وزارت امور خارجه امریکا در بانکوک تایلند واقع در Chaengwattana Road مراجعه نموده ، صحت گواهی جراحی تغییرجنس خود را تایید نمایید.

پس از این که وزارت امور خارجه گواهی جراحی تغییرجنس شما را تایید و ثبت نمود ، سفارت بدون هیچگونه درخواست دیگری گواهی جراحی تغییرجنس شما را ثبت رسمی می کند.

نمی توانید در یک روز واحد همزمان به وزارت امور خارجه و سفارت امریکا مراجعه نمایید ، چرا که فاصله آنها از یکدیگر بسیار زیاد است و پروسه ای که در وزارت امور خارجه طی می کنید معمولا یک روز کامل به طول می انجامد.

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که نمی توانید بدون نوبت قبلی به سفارت ایالات متحده وارد شوید و انتظار داشته باشید کارتان را راه بیاندازند. باید از قبل قرار ملاقاتی برای حداقل یک هفته قبل از روزی که خاک تایلند را ترک می کنید تنظیم نمایید تا پروسه ثبت رسمی گواهی عمل تغییرجنس به موقع تکمیل گردد.

می توانید از طریق ایمیل ، پروسه مراجعه به وزارت امور خارجه در تایلند (نوشته شده توسط چهار متقاضی سابق این مرکز براساس تجربیات شخصی ایشان) را درخواست نمایید تا ما فایل ضمیمه را برایتان ارسال نماییم.

🔘نگرانی بابت کافی نبودن پوست ختنه گاه – پوست آلت تناسلی مردانه – پوست کیسه بیضه

🔳پرسش چهارم: من در وبسایت دکتر چتاوت در بخش مربوط به جراحی تغییرجنس دیدم که نوشته شده بود از پوست ختنه گاه برای ساخت لب های کوچک آلت تناسلی زنانه استفاده می شود؛ اما من ختنه شده ام و این پوست را ندارم. سوال من این است که آیا این مسئله تاثیری بر ساخت لب های کوچک آلت تناسلی زنانه و ظاهر دهانه واژن خواهد داشت ؟

✅پاسخ: در جراحی واژینوپلاستی با استفاده از تکنیک غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه ، فقدان پوست ختنه گاه بدلیل ختنه بودن آلت تناسلی مردانه متقاضی هیچگونه تاثیری بر ساخت لب های کوچک آلت تناسلی زنانه و دهانه واژن نخواهد داشت. چرا که از باقی پوست ختنه گاه (بخش خلفی پوست آلت تناسلی مردانه در نزدیکی اسکار ختنه) برای ساخت لب های کوچک آلت تناسلی زنانه ، و از باقی پوست آلت تناسلی مردانه برای ساخت قسمتی از دهانه واژن استفاده می شود.

تمامی متقاضیان جراحی تغییرجنس که ختنه شده اند می توانند از کار دکتر چتاوت ، آلت تناسلی زنانه ای زیبا و عمق عالی برای واژن خود انتظار داشته باشند.

🔳پرسش پنجم: می خواستم بدانم که اگر آلت تناسلی مردانه کوچک باشد تاثیری بر نتیجه جراحی تغییرجنس دکتر چتاوت خواهد داشت ؟

✅پاسخ: تکنیک غیر وارونه سازی دکتر چتاوت برای تمامی متقاضیان با هر سایز آلت تناسلی مردانه ای مناسب است.

اگر آلت تناسلی مردانه کوتاهی داشته باشید هیچ تاثیری بر عمق واژن نخواهد داشت چرا که برای ساخت داخل واژن از پوست کیسه بیضه به تنهایی ، و یا در یعضی اشخاص از پوست کیسه بیضه همراه با پوست اضافی که از کشاله ران گرفته می شود استفاده می گردد.

در تکنیک غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه ، از پوست آلت تناسلی مردانه صرفا در ساخت قسمت های بیرونی آلت تناسلی زنانه و اساسا برای ساخت لب های کوچک و قسمتی از دهانه واژن با ظاهری طبیعی استفاده می شود.

کوچک بودن آلت تناسلی مردانه بر اندازه لب های کوچک آلت تناسلی زنانه اثر می گذارد (لب های کوچک ممکن است کوچک از آب در آید). با این حال دکتر چتاوت لب های کوچک طبیعی برای متقاضی خلق می کنند به طوریکه سایز آنها در محدوده تنوع سایز زنان بیولوژیک قرار داشته باشد.

🔳پرسش ششم: من به مدت طولانی هورمون (ها)ی زنانه مصرف می کرده ام و همین باعث شده که پوست کیسه بیضه ام تحلیل برود و جمع شود. آیا این مسئله بر عمق واژن اثر دارد ؟

✅پاسخ: پیش از این که عمل جراحی تغییرجنس انجام پذیرد ، گرافت پوستی به مقدار کافی کاملا آماده می گردد تا در ساخت واژن مورد استفاده قرار گیرد. اگر متقاضی پوست بیضه کافی نداشته باشد ، ضروری است نا جراحی دیگری برای برداشتن گرافت پوستی دیگری از ناحیه کشاله ران انجام پذیرد تا بدین ترتیب مقدار گرافت های پوستی مجموعا برای ساخت واژن جدید با حداکثر عمق ممکن کفایت کند.

🔻توجه: برداشتن گرافت پوستی کشاله ران طی عمل جراحی دیگری همزمان با جراحی تغییرجنس انجام می پذیرد و پس از این روند هیچگونه برش یا اسکار (جای برش) دیگری [علاوه بر برش های جراحی تغییرجنس] بر جای نمی ماند.

هزینه روند برداشتن گرافت پوستی از کشاله ران 32,000 بات تایلند است که جداگانه حساب می شود. دکتر چتاوت متقاضی را در روز مشاوره معاینه می کند ، سپس تصمیم می گیرد که متقاضی نیازی به انجام این عمل جراحی خواهد داشت یا خیر.

به طور خلاصه ، عمق واژن پس از جراحی واژینوپلاستی با استفاده از گرافت پوستی کیسه بیضه و کشاله ران در متقاضیانی که پوست بیضه کافی ندارند ، بین 6 تا 7 اینچ (~ 15.2 تا 17.7 سانتی متر) خواهد بود.

🔘تصمیم گیری بین جراحی تغییرجنس استاندارد و کولن واژینوپلاستی {روش روده ای}

🔳پرسش هفتم: اگر عمق واژن مهم ترین اولویت من باشد و در عین حال آلت مردانه کوتاهی داشته باشم ، آیا باید به جای جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده گرافت پوستی ، عمل جراحی خود را به روش کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} انجام دهم ؟

✅پاسخ: خیر ، ضرورتی ندارد روند کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} را انتخاب نمایید چرا که عمق واژن پس از جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی حتی در متقاضیانی که آلت تناسلی مردانه بسیار کوچکی دارند نیز 6-7 اینچ (~ 15.2 تا 17.7 سانتی متر) خواهد بود.

با وجود این که عمق واژن پس از جراحی کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} 7-8 اینچ (~ 17.7 تا 20.3 سانتی متر) است ، اما باید توجه داشت که دسترسی به انتهای واژن پس از 6 اینچ (~ 15.2 سانتی متر) ابتدایی آن ، چه با دیلاتور و چه با دخول آلت تناسلی مردانه آسان نیست؛ چرا که قسمت انتهایی واژن در امتداد قوس ساکروم (استخوان فوقانی خلفی لگن خاصره) رو به بالا قرار می گیرد.

به طور خلاصه ، دکتر چتاوت به تمامی متقاضیان این مرکز که برای نخستین بار تحت عمل جراحی واژینوپلاستی قرار می گیرند ، تکنیک تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی را توصیه می کند که روند جراحی ایمن تر و مقرون به صرفه تری نسبت به کولن واژینوپلاستی {روش روده ای} می باشد.

🔳پرسش هشتم: در زمینه تولید مایع روان کننده توسط خود واژن ، آیا تفاوتی بین جراحی تغییرجنس استاندارد (SRS با استفاده از تکنیک گرافت پوستی) و کولن واژینوپلاسی (SRS با استفاده از تکنیک گرافت کولنی) وجود دارد ؟

✅پاسخ: پوست داخل واژن پس از جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی مایع روان کننده تولید نمی کند. اگر چه در تکنیک غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه ، غدد کوپر ، غده پروستات ، و غدد کوچک اطراف دهانه پیش آبراه دست نخورده رها می شود که ممکن است هنگام برانگیختگی جنسی کمی مایع روان کننده از این غدد ترشح شود.

ترشح مایع روان کننده توسط بدن خود فرد یک مزیت است ، چرا که از پاسخ فیزیولوژیک بدن نسبت به برانگیختگی جنسی ناشی می شود. با این حال مقدار مایع روان کننده ای که ترشح می شود ، واژن را به اندازه کافی برای انجام دیلاته یا دخول جنسی روان نمی کند.

از طرفی دیگر ، پس از جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت کولنی {روش روده ای} ، مایع روان کننده تولید شده توسط واژن از ترشح طبیعی بافت مخاطی روده ناشی می شود که ارتباط مستقیمی با برانگیختگی جنسی ندارد.

مقدار مایع روان کننده ای که گرافت کولنی ترشح می کند از فردی به فرد دیگر متفاوت است و پیش از انجام جراحی نمی توان مقدار ترشحات را به آسانی پیش بینی نمود.

یکی از نقطه ضعف های واژینوپلاستی به روش روده ای این است که احتمال دارد کولن {واژن ساخته شده به روش روده ای} مایعات (روان کننده) بسیاری ترشح کند بطوریکه باعث رطوبت و بوی ناخوشآیند شود.

به عقیده دکتر چتاوت ، واژنی که با هر یک از تکنیک های گرافت پوستی یا گرافت کولنی ساخته شده است ، همواره نیازمند استعمال روان کننده محلول در آب (نظیر KY Jelly یا QC Jelly) خواهد بود تا در حین دیلاته واژن یا دخول جنسی دچار درد یا پارگی نشود.

🔳پرسش نهم: در خصوص ظاهر بیرونی آلت تناسلی زنانه ، آیا تفاوتی بین جراحی تغییرجس استاندارد با استفاده از تکنیک گرافت پوستی و کولن واژینوپلاسی (جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت کولنی) وجود دارد ؟

✅پاسخ: دکتر چتاوت روی تمامی متقاضیانی که هر یک از تکنیک های جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی یا جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت کولنی را انتخاب نموده اند ، تکنیک غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه خود را پیاده می کند؛ لذا ظاهر بیرونی آلت تناسلی زنانه در متقاضیان هر دو تکنیک تفاوتی نخواهد داشت.

آنچه مسلم است ، پوست آلت تناسلی مردانه برای ساخت داخل واژن مورد استفاده قرار نمی گیرد ، لذا ظاهر ناحیه تناسلی در متقاضیان هر یک از تکنیک های جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت پوستی یا جراحی تغییرجنس استاندارد با استفاده از گرافت کولنی تفاوتی نخواهد داشت.

گرافت کولنی {بافتی که از روده جهت ساخت واژن برداشته شده است} طبیعتا برای ساخت داخل واژن مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه به سختی از بیرون قابل مشاهده است. اما اگر متقاضی آلت تناسلی مردانه بسیار کوتاهی داشته باشد به طوریکه پوست کافی برای پوشش تمام دهانه واژن نداشته باشد ، این احتمال وجود دارد که رنگ قرمز بافت مخاطی واژن از بیرون دیده شود.

🔘لیست جراحی های تغییرجنس مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت

▪️جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت پوستی (تکنیک غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه) : تحت بیهوشی عمومی همراه با بلاک اپیدورال انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود 6 ساعت به طول می انجامد. متقاضی پس از جراحی به مدت 5 روز و 4 شب بستری خواهد بود.

▫️جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت پوستی + جراحی کوچک کردن سیب آدم : تحت بیهوشی عمومی همراه با بلاک اپیدورال انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود شش ساعت و نیم به طول می انجامد. متقاضی پس از جراحی به مدت 5 روز و 4 شب بستری خواهد بود.

▪️جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت پوستی + جراحی کاشت ایمپلنت پستان : تحت بیهوشی عمومی همراه با بلاک اپیدورال انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود هفت ساعت و نیم به طول می انجامد. متقاضی پس از جراحی به مدت 5 روز و 4 شب بستری خواهد بود.

▫️جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت پوستی + جراحی کاشت ایمپلنت پستان + جراحی کوچک کردن سیب آدم : تحت بیهوشی عمومی همراه با بلاک اپیدورال انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود 8 ساعت به طول می انجامد. متقاضی پس از جراحی به مدت 5 روز و 4 شب بستری خواهد بود.

▪️جراحی تغییرجنس با استفاده از گرافت سیگموئید کولن (تکنیک غیر وارونه سازی آلت تناسلی مردانه + کولن واژینوپلاستی) : تحت بیهوشی عمومی همراه با بلاک اپیدورال انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود 7 ساعت به طول می انجامد. متقاضی پس از جراحی به مدت 6 روز و 5 شب بستری خواهد بود.

▫️جراحی لابیاپلاستی (ساخت لب های کوچک پس از جراحی تغییرجنس) : تحت بیحسی موضعی همراه با آرام بخش و بصورت سرپایی انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود یک ساعت و نیم به طول می انجامد.

▪️جراحی تغییرجنس ترمیمی (تغییر موقعیت کلیتوریس و/یا دهانه پیش آبراه و تخلیه بافت نعوظی) : تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. عمل جراحی حدود دو ساعت و نیم به طول می انجامد. متقاضی پس از جراحی به مدت 2 روز و 1 شب بستری خواهد بود.

🔘جهت مطالعه بیشتر:

💠توصیه هایی بمنظور پیشگیری از ایجاد عوارض احتمالی پس از جراحی نواحی تناسلی در زنان ترنس (MTF) به قلم Dr. Chettawut Tulayaphanich
https://helptranscenter.org/2018/03/02/282/

💠اطلاعات چگونگى مراقبت پزشکی از متقاضيان جراحی تغییرجنس (SRS) در مرکز جراحی پلاستیک Dr. Chettawut در بانکوک تايلند
https://helptranscenter.org/2018/04/03/290/

💠تجربه جراحی واژینوپلاستی توسط Dr. Chettawut Tulayaphanich (دکتر چتاوت) در بانکوک تایلند ، سال 2008 + تصاویر
https://helptranscenter.org/2018/04/19/292/

💠تصاویر + تجربه جراحی واژینوپلاستی توسط Dr. Chettawut Tulayaphanich (دکتر چتاوت) در بانکوک تایلند ، سال 2015
https://helptranscenter.org/2018/04/19/293/

💠تجربه جراحی واژینوپلاستی توسط Dr. Chettawut Tulayaphanich (دکتر چتاوت) در بانکوک تایلند ، سال 2016 + تصاویر
https://helptranscenter.org/2018/04/19/294/

💠تصاویر + تجربه جراحی واژینوپلاستی توسط Dr. Chettawut Tulayaphanich (دکتر چتاوت) در بانکوک تایلند ، دسامبر 2017
https://helptranscenter.org/2018/04/30/295/

🔰مرکز جراحی پلاستیک دکتر چتاوت

🔻تلفن:
(668) 3133-5836
(669) 5650-3892
🔻فکس:
(662) 052-5686
🔻ایمیل جهت مشاوره:
chettawut@gmail.com
cset@truemail.co.th
🔻وبسایت:
http://www.chet-plasticsurgery.com
🔻آدرس:
1529/4 Onnut 31 Sukhumvit 77 Bangkok, Thailand 10250

نویسنده و مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved